RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 16]

51Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 03, 2011 11:42 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

EL ma intreba pe mine daca sunt bine? La dracu nu avea minte cand s-a aventurat in apa sa ma caute??
-La dracu Taylor de ce ai sarit dupa mine?? De ce? Intelege eu nu sunt buna pentru tine. Sunt un monstru!
-Sa nu mai zici asta nciodata Lissa!-tipa el printre tuse-Tu nu esti un monstru!!
Se insela,se insela amarnic!
-Ba da,Tay,sunt un monstru,nu sunt demna de iubirea ta pura intelegi? DA TE IUBESC! si la dracu Dumnezeu stie cat de mult,insa nu sunt cea mai potrivita pentru tine!!
-De ce nu ma lasi pe mine sa hotarasc asta? Hm? De ce nu ma lasi pe mine sa decid daca esti sau nu buna pentru mine??
Se incapatana sa faca lucrurile mai grele de ce??
-Tay,te rog intelege sunt un monstru nu sunt bun pentru tine...

52Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 03, 2011 11:53 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-La dracu Lissa,nu esti un monstru, esti o fiinta ca si mine,termine odata cu acuzatiile astea aasupra ta,spun reusind sa scap de tuse.
-Tay..sunt un monstru si punct.
Ma ridic de jos repede nelsand-o sa mai zica ceva si imi lipesc buzele intr-un sarut lung si tandru.Buzele noastre erau fierbinti si se incolaceau una pe alta.Imi bag mana in parul ei ud,tragand-o aprope de mine cu cealalta mana.
Acesta prima data ma priveste stupefiata insa pica prada imediat gesturilor mele si incepe sa tremure incet.Imi baga o mana in parul roscat si ud ,,strangand firele rebele in palma ei.
Rup sarutu dupa cateva secunde bune zambind.Acesta nu mai poate spune nimic,iar eu ma teleportez in camera mea imediat cu ea cu tot.
Acesta ramane din nou putin...zapacita vazandu-se asa repede in camera mea.
O prind in brate din nou, atacand din nou cu sete buzele ei fine ce nu ma mai puteam satura de ele.O indrept usor catre marginea patului,facand-o sa pice pe pat si eu sa ma asez imediat peste ea, sarutand-o salbatic dar la fiecare sarut putnand cate o picatura de dragoste ce ea o putea simtii imediat.
O simt cum sacadeaza sub mine,iar mana isi face loc in parul ei imediat,mangaindu-i incet crestetul.Ma prinde in brate imediat,incolacindu-si mainile peste coprul meu si una din maini bagandu-mio in par.
Fiecare atingere a ei era,angelica, mi se parea perfecta fiecare gest si atingere.Eram parca in Rai,poate nici acolo nu era asa frumos cum o vedeam eu acuma pe ea.
Mut incet saruturile salbatice de pe buzele ei pe gatul lung si fin,facand-o sa gafaie mai tare la urechea mea ce ma face sa zambesc usor pervers.
O mana era pe talia ei relaxand-o incet,iar cealalta isi facuse loc pe spatele ei facand-o sa se arcuiasca sub mine.
Era ca un inger in bratele mele,ca un copil nejutorat, ca un soricel prins in cursa,dar caruia ii placea ce ii facea pisica salbatica.
Nu stiam cum se va termina,dar nu mai aveam de gand sa gresesc, si vreiam sa o fac sa inteleaga ca nu as da-o pentru nimic in lume.

53Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 7:08 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Oh Doamne,totul era gresit acum,gresit rau de tot! NU puteam sa stau cu el. Nu eu eram un mosntru,si un monstru aveam sa raman.
Insa Doamne,de ce sa nu profit si eu un pic din clipa asta de magie? Mana lui Taylor umbla incept pe spatele meu,si continua sa imi sarute gatul,facandu-ma sa scot mici scancete. Era asa de diferit,fata de cum fusese cu Nate,adica la dracu el ma violase.
Dar acum,acum este altfel,simt cu fiecare particica tipa dupa atingerile lui,dupa saruturile lui. Eu eram alta. Spatele mi s-a arcuit cand mana lui a intrat pe sub bluza mea uda,managaind sapatele apoi intrat pe sub sutinet si inaintand spre ceafa mea.
La dracu,ma inebunea,ma facea sa ard dupa atingerile lui.
Mi-am incolacit picioarele de talia lui,iar el s-a cutremurat. Ha..iti trebuie o doza din propriul medicament iubire.
A zambit pervers si m-a apucat de cap tragandu-ma blandete spre el. Buzele lui s-au unit din nou cu ale mele. Sarutul asta insa era diferit,era lent si plin de dragoste,imi placea,automat mainile mele s-au dus in parul lui ravasind-ul mai mult decat era.
Limba lui imi mangaie buza de jos cerand intrarea,nu am ezitat si am deschis gura dand-ui permisiune limbii lui sa imi cerceteze gura.
Limbile noastre sa apasau una pe alta,iar mainile noastre descopereau fiecare corpul celuilalt. Era de vis.
-Taylor,te iubesc! Am spus cand insfarasit am intrerupt sarutul.
Se uita la mine socat apoi ma saruta din nou.
-Si eu te iubesc!
L-am sarutat din nou de data aceasta eu fiind peste el. E timpul pentru doza din propriul medicament iubire!

54Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 9:11 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O las sa se suie peste mine, sarutand-o tandru, explorandu-i fiecare parte din gurita mica, cat si din norpul ce prea prea perfect pentru o fata ce traise 140 de ani.
Stiam prea bine ce avea sa urmeze daca treceam la pasul final,insa atunci nu mai conta.O iubeam si incercam sa ii arat asta prin fiecare gest,fiecare atingere.
Acesta ma saruta devenind brusc salbatica, incepand sa-mi ravasasca parul roscat ca focul si sa imi dezmierde gatul cu sarutari calde, ce ma fac sa ignesc scurt.
La dracu...ma facuse sa ignesc, un val de placere imi invadeaza tot corpul, ochii mei rosiatici capatand o nuanta usoara de albastru.Asa patea un inger cand se aprindea prea tare.Insa acel albastru emana aceiasi dragoste fata de ea.
Miscarile ei si gesturile deveneau salbatice si pe placul meu.Desii era prima mea dragoste adevarata ma transforma incet si pe mine intr-un animal salbatic ce o doreste mai mult ca pe orice.
Ii caut tivul bluzei de pe ea gasindu-l, si bag mana pe spatele ei,facand-o sa tremure cand imi plimb mana pe ea.
Ma ridic in fund sarutand-o inca si dandu-i bluza jos,lasand-o in sutienul , ce ma face sa cobir saruturile si sa dezmierd decolteul cu sarutari scurte.
Ma prinde mai tare de par si geme stand in bratele mele.
Zambesc pervers, in timp ce acesta imi gasesti tivul tricoului si facandu-l sa cada pe podeaua de sub noi.
Era ca un basm ce devenise realitate in propria mea camera.

55Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 10:55 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am ajuns fara sa imi dau seama la tivul tricoului,lui si l-am saltat nerabdatoare aruncand-ul uindeva pe podea,pe langa tricoul meu.
Mainile mele in conturau incet pieptul bine facut si abdomenul,in timp ce el imi saruta lacom gatul.
Ah,doamne cat de mult il iubeam,stiam ce avea sa urmeze si nu imi era frica,nu! Il iubeam si asta avea sa fie tot ce conteaza.
Ne-am rostogolit din nou si el era din nou deasupra mea. Imi saruta din nou buzele,in timp ce cauta cu disperare sa imi deschida capsele de la blugi. Nu avea cum,imi infasurasem picioarele in jurul taliei lui,si ii era foarte greu sa faca asta. A oftat frustrat si a revenit din nou la sarutarea gatului meu.
Am chicotit si mi-am desfacut picioarele din jurul taliei lui,lasandu-l sa desfaca capsele de la blugi.
Ii trase incet dar sigur de pe mine aruncand-ui si pe ei undeva pe podea. Imi lua una din talpi in mainile lui fine si depuse mici saruturi,gadilandu-ma apoi urca din ce in ce mai sus pana pe coapsa lingand si sugand pe unde trecea.
Am inceput sa imi arcuiesc spatele de placere,atunci cand saruturile au revenit la stomac,apoi la gat,si din nou la buze.
Mainile mele de pe abdomenul lui au mers direct la caterama de la curea desfacandu-io,apoi degetele mele s-au confruntat cu nasturele de la blugi,care din senin parea sa se incapatanese sa se deschida.
Ah,la dracu! El ma vazu si isi puse mana pe a mea.
-Calm,iubita,totul se face cu calm nu te grabii!
Ma saruta din nou,in timp ce mana mea incerca iar sa desfaca nasturele de la pantalon. Intradevar de aceasta data a mers.
El a sarit din pat dandu-si pantalonii jos,apoi revenii din nou peste mine. Avea sa fie o seara incendiara. Mi-am spus in timp ce mainile lui misunau pe la sutienul meu.

56Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 11:09 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ii vedeam corpul perfect ce semana cu a unei feline gata sa ma atace si sa ma devoreze bucatica cu bucatica.Nu intelegeam cum de se transformase intr-o fiara asa salbatica si pe gustul meu.Desii eram inger si ar fi trebuit sa giu genul ala calm si bland, fata asta ma facea sa ma dezlantui dar in acelasi timp sa pun dragoste in fiecare gest.Nici o atingere nu era la nimereala, fiecare lucru contand pentru mine si incercand sa o fac pe ea sa se simta cat mai bine.
Imi bag usor mana pe spatele ei,defacandu-i incuietoarea sutienului cu grija ,ajungand si acesta in acelasi loc cu celelalte haine.Ii privesc sanii lacom dar incatat, parca eram un copil ce castigase jucaria preferata.O mai sarut de cateva ori pe gura, continuand cu gatul ei unde ling si sug fiecare particica auzind-o cum gafaie incet si cum se abtine sa nu geama.
Cobor incet pana ajung la sanii ei facand contact cu ei imediat,incepand sa ii "hartuiesc" placut, acesta incepand sa geama deja prea tare, simteam cum tremura si igneste,iar asta ma face sa ma aprind mai tare si sa devin si eu din ce in ce mai nerabdator.
Dupa ce ii alint cu grija dar salbatic fiecare san, cobor cu sarutarile mai in jos ajungand la dunga elasticului chiloteilor minusculi.Sarut usor abdomenul si burta , dupa care cobor putin pe picioarele ei, mai bine zis intre picioarele ei,sarutandu-i coapsele in interior facand-o sa ma traga de par violent.
O simt imediat uda, desii era vampirita avea inca cirpul unui om , si zambesc strengareste fericit,parca castigasem la loto.
Ii indepartez imediat chiloteii, ea reusind sa faca la fel cu ai mei cu putin ajutor din partea mea, insa nu grabesc nimic,incercand sa o fac sa ma doreasca si mai mult, vrand neaparat sa se simta bine si sa simta cu adevarat dragostea si placerea de a face asta, dorind sa o fac sa uite orice durere din trecut.

57Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 11:18 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ah ma tachina! Nu era corect. Incercand sa nu mai gafai,incerc sa ii spun din priviri ca il vreau! La dracu il voiam mai mult ca pe orice.
Se lasa din nou peste mine si ma saruta dulce facandu-ma sa il doresc si mai mult.
-Ce doresti iubita mea? Intreba el in timp ce mana lui se plimba usor peste zona mea intima.
-Poate asta-isi baga un deget in mine. am gafait si mi-am lasat capul pe spate apucand strans cearsaful in mana.-sau poate asta,isi mai introdusese un deget si am tipat. Era fenoemenal,ma innebunea la propriu.-Sau poate asta!-a inceput sa isi miste degetele inainte si inapoi innebunitor de repede,si am simtit ca o sa ma sufoc de atata placere. Era incredibil.
Ma saruta astupandu-mi un geamat in timp ce continua sa isi miste degetele in mine.
Dupa ce m-a lasat sa respir isi muta saruturile pe gat.
-La dracu Taylor,de vreau pe tine inauntrul meu acum!
Imi zambii angelic in timp ce imi mangaia usor fata. Era asa te tandru. Pentru asta il iubeam cel mai mult.
-Te iubesc! Spuse el pozitionandu-se la intrarea mea.
-Si eu!
Si atunci incepu totul.

58Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 11:29 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa ce o tachinez putin, dar facand-o sa ma doreasca mai mult ca pe oricine si orice in viata ei, acesta isi desface picioarele sub mine.
La dracu..facuse asta pentru mine, ma simteam mai mult decat un inger,parca eram D-zeu.
O sarut in timp ce o penetrez prima data incet, acesta igneste imediat in timp ce mainile mele se jucau cu sfarcurile ei.Corpul ei era arcuit deja,strangea tare de cearsaful de pe pat, la fel cum faceam si eu cu o mana.
Incep sa ma misc mai repede pe fundalul gemetelor ei, pline de pasiune.Avea o voce minunata iar cand acesta voce o folosea pentru a geme sub placerea oferita de mine, abia puteam rezista sa nu o devorez din priviri.Incerc sa ma controlez sa nu incep sa fac ca toti dracii si reusesc cel putin pentru moment.
Brusc acesta zambeste, cu o bucurie ce aprope ma face sa ma opresc de mirare.
Insa continui sa ma misc in timp ce ea imi mangaia abdomenul usor transpirat.
-Tay..simt..sunt om....isi facuse efectul, imediat ce un inger face asta, cel cu care o face este purificat imediat indiferent de ce este.Acesta acuma putea simtii intens atingerile,placerea,putea simtintii vantul,putea sa isi simta inima batand,putea simtii absolut orice.Eram mai fericit ca oricand, o ridic repede in poala mea bagandu-mi mana in parul ei violent si sarutand-o pasional in timp ce ea se misca lasciv in bratele mele.
Te iubesc enorm,spun incet de tot la urechea ei, sarutandu-i dupa gatul infierbantata lipind-o de mine cu tot corpul.Nici nu doream altceva pe moment decat sa stiu ca ea simte tot ce o poate face fericita.

59Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 04, 2011 11:37 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Asta era imposbil,insa posibil. Era pe jumatate om,simteam asta,imi simteam transpiratia ce curgea lin de la ceafa in jos,simtem vantul rece ce imi adia parul de la ferestra deschisa. Acum simteam totul. Intens,nu intens ca la un vampir,dar destul de intens cat sa imi puna inima in alerta.
Pulusul imi bubuia in urechi in timp ce miscarile lui deveneau din ce in ce mai rapide,si atunci am relizat cat de mult imi lipsise sa imi aud pulsul totul era magic.
Imi soptii cat de mult ma iubeste si atunci lacrimile au tasnit pe obraji ca niste cascade. Brusc eram si de asta fericita,imi fusese dor de raurile sarate ce curgeau lin pe obraji.
Eram cea mai fericita.

60Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 12:58 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ii observ fericirea intinsa ce ma face si pe mine sa zambesc fercit,practiv impartisem acuma tot, fericirea,placerea,pasiunea,impartiseram in mod egal aceste lucruri minunate ce ne unisera pana la refuz.
Uitasem insa cu agitatia asta detaliul cel mai important.Daca facusem asta riscam sa am unele apucaturi de vampir dupa. toate asta.Insa nu ma ingrijoram deloc, nu aveam de ce, eram dispus sa impart orice cu ea.
Ajungem la apogeul acelei nopti, terminandu-se cum nu se putea mai bine.
Simteam ca devenise om,ii vedeam lacrimile de fericire pe obraji,iar asta ma multumea enorm.
Insa deacu era mai slaba in puterea de vampir,trebuia sa am grija de ea ca de ochii din cap,deoarece avea si parte de om, ce ii anula unele puteri de vampir.
Putea vedea viata altfel acuma.putea simt aingeri,mirosuri,durere,vant,ploaie sentimente ce sunt unice la un om.Stiam ca asta isi dorise,insa odata cu asta devenise muritoare.Putea murii deacuma la orice gest incontrolabil.
Ma las incet pe spate si ea se aseaza cu capu pe pieptul meu usor transpirat, rasufland greu.Ii ofer un sarut pe frunte si trag cearsaful peste noi,lasand usoara adiere ce intra pe fereastra sa ne strabata corpurile.
-Cum se simte iubita mea? intreb fericit mangaindu-i spatele avand o senzatie usoara de somn,Ma epuizase se pare acele ore pline de pasiune.
-Nici nu se putea mai bine,spune ea imbratisandu-ma cu drag , stand pe pieptul meu ca un copil nevinovat.
O i-au in brate imediat si ma asez fata in fata cu ea zambind, oferindu=i un sarut copilaresc pe frunte si obraj dupa care ii dezmierd buzele infierbantate inca.
Se pare ca adoarme in bratele mele dupa acele gesturi, si eu la fel imbratisand-o si protajand-o ca pe cel mai scump lucru din viata mea.

61Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 12:01 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Intuneric,peste tot intuneric,inaintam nestiutoare in acel infinit negru,incercand sa deslusesc ceva. La dracu,dar nu puteam. M-am impiedicat si am cazut pe asfalt.
Un planset de copil se auzii si am simitit cum mi se sfaisie inima. Era asa de agonizant acel planset,neajutorat. Voiam sa ajuing la el,dar nu stiam cum,nu stiam unde era.
Deodata se facu lumina si Nate aparu in fata mea,mai zambitor ca niciodata. Tinea in brate in baiatel micut ce plangea. Spre disperarea mea,era acelasi planset pe care il auzisem si inainte sa cad.
-Uite iubire,este copilul nostru! Spuse el in timp ce il mangaie pe fata. Bebelusul continua sa planga,iar eu nu puteam spune nimic.
Asta era imposibil. Nate era mort! Nu avea cum!! Si in plus eram vampir nu puteam avea copii!! Asta era ridicol.
-N.nu,tu esti mort!! Tu nu ai cum sa fi aici!!
Imi zambii din nou si se apropie din nou de mine. Copilul din bratele lui continua sa planga continuu,si inima mea se sfasia la auzul plansetului neajutorat,si la vazul lacrimilor imprastiate pe obrajorii lui mici si rosii.
-Ei bine,Lissa,afla ca nu vei scapa niciodata de mine,iar copilul nu il vei avea! Imi zise in timp ce ridica copilul in dreptul capului sau apoi il musca.

-Nuuuuu!!!
M-am trezit plina de transpiratie si ochii imi erau plini de lacrimi. La dracu ce a fost asta?

62Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 12:08 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa cateva zile dupa mica sau mai bine zis marea noapte alba alaturi de Lissa, totul parea perfect.Ne unisem mai mult si era mai zambitoare ca niciodata.
Pana intr-o dimineata de vineri cand ma trezeste tipatul ei.
Ma trezesc imediat in fund ,observand-o in lacrimi si pe ea.O prind in brate imediat fara sa pot spune ceva, fiind inca buimacit de somn.
Ma trezesc insa repede din starea de somn ingrijorat de tipatul si de lacrimile ei.Simt imediat tristetea ce ma loveste, fiind inger simteam sentimentele mai intens ca oricine.
Si mai ales sentimentele celorlalti,in spacial ale ei.
-Ce ai..patit? intreb constient ca avusese un vis sau un cosmar ce o tulburase.
-Am visat.. ...un..copil..Nate.. cuvintele ei erau fara legatura,insa o tin tare in brate incercand sa o linistesc.
"Nate..e mort..copil..la ce dracu se refera?".Mintea mea era incurcata al dracului de tare.
Insa brusc, ceva ma face sa tresar, mai bine zis un fior rece imi trece prin corp ce ma avertizeaza ca acesta zi avea sa fie una destul de plina.
O sarut calm pe frunte si spun incet.
-Linisteste-te...Nate e mort, eu sunt aici si va fi bine...spun zambind copilareste ascuzand ingrijorarea si teama fata de ce avea sa se intample.

63Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 12:32 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Visul acela ma zapacise mult. Imi era imposibil sa nu ma gandesc la cel copil neajutorat,si acel zambet sinistru al lui Nate.
Brusc o stare de greata imi lovii corpul si am fugit spre baie cu mana la gura. La dracu! Se pare ca nu mai vanasem de mult.
Am varsat tot ce nu era in mine apoi m-am intors in camera,unde Tay,ma privea intrebator.
-Nu am nimic-am incercat eu sa il linistesc insa nici eu nu credeam o iota din ce spun-doar ca nu am mai vanat de mult. Si cred ca asta este problema.
El parea sa se linsiteasca si am oftat usurata. Se indrepta spre mine si ma saruta incet pe buze.
Ei bine,cred ca e timpul pentru portia de zbor,iubit-o!
Ma lua pe sus si alerga cu mine pana afara,apoi isi desfacu aripile si zbura cu mine pana la acei norisori albi de gheata.
Cum ma asteptam,soarele se ivea mult mai mare si mai impunator,decat cum se vedea de jos,si am zambit entuziasmata privind acel loc mirific.
Trecuse ceva timp de cand admiram impreuna acel peisaj cand simt ca brusc Tay scade din altitudine,cazand in jos pe plaja.
Impactul a fost dur,si am ignit scurt cand m-am izbit de pamantul rece. Cateva rani se formasera pe fata si incepeam sa urasc ca sunt pe jumatate vampir.

64Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 12:45 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Incercand sa o duc sus, observand ca nu se simtea bine, doream sa o fac sa se destinda dupa acel cosmar si dupa ce vomitase destul de tare,chear daca ascundeam cu greu ingrijorarea pentru ea.
Odata ce ajung sus in nori, privim amandoi fascinati privelistea de basm ce se afisa in fata noastra.Insa brusc sunt lovit din spate si pic in jos neputand da din aripi.Impactul face ca ignesc scurt si sa simt cum umarul pe care picsem mi se dizlocase facandu-ma sa gem scurt de durere.
O privesc imediat pe Lissa observand sange pe fata ei, ma apropii imediat de ea si i le vindec cu o vraja de purificare si vindecare, facand-o sa arate ca la inceput,fara nici o zgarietura.
-Esti bine iubit-o? am fost lovit de....insa nu imi pot continua fraza cand in stanga noastra nu departe de noi pe plaja mare, apar 3 ingeri, erau doua femei si un barbat.Straluceau al dracului de tare ca abia ii puteam privii.
Iar in dreapta noastra fiind ca injurati sau prinsi intre doua tabere simt o putere de vampir ce aproape ma domina.
Privesc rapid in acea directie si vad o aura rosiatica, ce se face in mai multe.Sase persoane ne apar in drapta trei femei si trei barbati.
De ce avem impresia ca se va termina rau toata intamplarea asta.Eram nervos deja, si simteam cum in vene imi curge sangele fierbinte.Capatasem cateva instincte vampirice dupa noaptea cu Lissa, iar asta face ca ochii mei rosiatici sa devina si mai rosiatici.
-Cine sunteti? intreb lunand-o pe Lissa in brate cuprinzandu-ma frica ca acesta ma va parasii..sau ca imi va fi luata.
Brusc una din femeile inger din stanga, cu o voce blanda si suava dar in acelasi timp serioasa spune .
-Tinere inger Taylor, trebuie sa te intorci in cer, putem risca un razboi din cauza iubirii ce o porti tinerei fete ce o tii in brate.......
Ingerii de fel erau genul ce vorbeau frumos si respectuos...raman in soc scurt si o tin mai strans in brate.
-Nu plec nicaieri de aici, niciodata...
-nici daca te roaga mama ta?
Simt cum raman fara aer..mama? mama mea am ucis-o eu..cand eram mic...e imposibil sa fie mama.
-Dar nu esti..nu esti mama..am ucis-o ...
spun cu voce tremuranda...
-Ai ucis o femeie ce iti era ingrijotoare pe pamant, cand te-ai nascut era un razboi in cer intre aceste doua rase,spune privind catre vapirii din dreapta noastra ce ne priveau cu superioritate.
-Adica eu nu am ucis-o...
-nu Taylor..nu ai ucis pe mama ta adevarata, eu sunt mama ta, si trebuie sa te intorci in cer..esti inger regal, mai puternic ca oricare din noi, iar puterea ta nu trebuie irosita aici, plus de asta legea ta nu permite dragostea intre doua rase diferite...iarta-ma Taylor, astea sunt regulie....daca ilcalci legile cereti o sa fii ucis de noi, spune vocea blanda ce ma face sa tremur.
Raman in soc..fara sa mai zic ceva,insa nu ma despart de Lissa si o tin in brate speriat ca un copil.Eram ca in transa,prins intre amintirile din trecut...

65Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 1:01 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

La dracu! De ce nu mi-am amintit si eu de asta? De ce?? Si eu fusesm in acea lupta dintre cele doua rase. Dar la dracu,nici ca imi pasa,tot ce voiam era sa fiu aproape de Taylor,acum era parte din mine,eu eram parte din el,eram un intreg nu putea sa ne desparta!!
-Lissa Blackfire Wilson!-Stirga Carmen mama lui Nate.-Cum indraznesti sa mai poti sta cu cineva mai ales ca ai fost casatorita cu Nate!
BUM! Ce dracu suunt? Eu casatorita cu Nate?! Niciodata.
-La ce dracu va referiti? Am tipat-Eu nu am fost niciodata casatorita cu Nate! El m-a transformat acum 140 de ani,si m-a parasit! Nu stiu cum mai aveti tupeul sa veniti la mine!
Sarah sora lui se uita la mine compatimitor si un val de tristete ma acapara din nou.
La dracu!
-Oh,ba esti casatorita cu Nate! Uite! -Imi arunca in mana un act prin care se dovedea ca eu eram casatorita cu Nate. La dracu ambele semnaturi erau trecute acolo. Inclusiv a mea. Asta era imposibil.
Derek se tot juca cu sentimentele mele si am tipat.
-La dracu Derek! Termina sa te mai joci cu sentimentele mele!!
El ranji insa nu spuse nimic.
-Si in caz ca nu mai tii minte,iti reamintim noi legile noastre! Intervenii in discutie si Antoni "tatal" si creatorul lui Nate.
1. Un vampir niciodata NU se casatoreste cu altcineva de alta rasa.
2. Odata casatorit un vampir nu are voie sa isi paraseasca familia sotului daca acesta moare.
3. Nu vanezi ingeri,sau indragostesti de el.
4. Daca ramai insarcinata,ceea ce est posibil cand te incurci cu alta rasa,copilul nascut va fi imediat omorat.
5.Parasirea familiei sotului este un act incriminatoriu,drept care va trebuii sa te omoram.
La dracu!! De ce se intampla totul numai mie??

66Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 1:11 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Ce tot vorbiti, spun nervis simtind cum scap de sub control...
-Taylor...Lissa e insarcinata cu tine....spune fata inger ce era langa asa zisa mea mama.
BUM!Lissa...insarcinata...dar...dar un vampir nu poate ramane ...
-Taylor..ai transformata jumatate om pe Lissa iar asta a facut ca ea sa poata ramane insarcinata, copilul ce se va naste va fi si inger si vampir, .....
-Ia mai taceti dracului odata...nu vreau sa mai aud un cuvant din partea voastra...nimeni nu o va ucide pe Lissa si nici pe mine, nu este nimic ilegal in a avea parte de familie, iar daca vreti razboi sunt dispus sa vil ofer cu cel mai mare drag....
Scapasem de sub control si eram fericit ca puteam fi tatic,iar astia..nu aveau s-mi strice bucuria.
Ma ridic in picioare tinand-o in brate pe Lissa.
-Ingerule,nu esti cum tupeist? Lissa ori moare ori vine cu noi...spune se pare mama lui Nate.
-Ce ar fi sa iti tii gura, daca nu vrei sa mori si tu si restul gastii voastre de frustrati... sau va e asa de greu sa realizati ca actul ala este flas? nu-mi vine sa cred ca nenorociti sinteri..sa acaparati libertatea unei fete ce a suferit pentru mandria fiului vostru de rahat, bine ca l-am ucis....spun zambind pervers.
Mama lui Nate inabuneste cand aude..se pare ca acuma afla ca eu ii ucisesem fiul.
Da sa sara la mine insa pun scutul angelic, acesta electrocutandu-se.
-Ju pe viata mea...daca cineva indrazneste sa se mai atinga de noi, il bag in mormant, o sa fiu dispus sa ucid orice si orice imi sta in cale pentru viitorul familiei mele, deci faceti bine si cacati-va pe ele reguli,deoarece nimeni...dar nimeni nu ma va desparti de Lissa, spun tipand imediat privindu-i cu ura.
Ambele tabere ma privesc cu uimire, si o liniste subita se lasa peste noi.
Imi desfac aripile incepand sa stralucesc tare, luand-o in brate pe Lissa, era clar, eram singurul de acolo ce le puteam face fata, iar daca vreiau razboi, eram dispus sa il ofer.
Ma ridic de la sol batand din aripi cu scutul inca pus, puterea mea triplandu-se din cauza furiei.Ma transformam intr-o bestie ce-si apara familia, nu puteam permita sa o pierd acuma pe Lissa, nu cand aveam ocazia sa am o familie.
Dupa ca ma ridic de la sol...zbor ca o sageata de pe plaja incercand sa fug cat mai departe de oras, oriunde in lume,eram dispus aa zbor si la celelet capat al planetei,doar sa stiu ca ea cat si viitorul nostru copil va fi bine.

67Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 1:20 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Eu insarcinata?? Era imposibil!! Ochii mi s-au dat peste cap cand o viziune imi acaparara toate simturile.
Taylor,era la pamant,Jannet il imobiliza cu puterea lui,iar eu eram intr-o lupta apriga cu Derek care se tot juca cu sentimentele mele.
-NU o sa reusesti sa ma invingi niciodata!!Tipa Derek la mine,incercand sa ma loveasca. Am citit in gandurile lui ce voia sa faca asa ca m-am ferit la timp. Ha idiotule!!
L-am luat de cap si l-am azvarlit intr-un pom apoi dintii mei erau la gatul lui gata sa il ucid.
-Jur pe tot ce am mai sfant,Lissa,daca il omori pe Derek,moare si Taylor!!
Tipa Jennet cu coltii la gatul lui.
NU!!

-Nu,Taylor,trebuie sa ne intoarcem!! o sa se intample ceva groaznic daca nu!! Te rog,trebuie sa ma duc,nu suport sa patesti ceva din cauza mea!! Lacrimile mi-au siroit pe obraz in timp ce el se oprii la capatul cealalt al plajei.
-Ce tot vorbesti?? Nu! Te iubesc Lissa intelegi nu pot sa te las sa pleci,nu cu ei. Copilul nostru va fi omorat,asta vrei?
Mi s-a facut stomacul ghem la vorbele lui,insa nu aveam sa ii las sa ii faca rau.
-Il voi proteja cu pretu vietii Taylor,dar nu pot sa spoprt cand stiu ca vei patii ceva. Am vazut! Stii ca pot avea viziuni din viitor Taylor,vei fi omorat.
Am inceput sa plang si mai tare.
De ce mie??

68Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 1:29 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Viziunile...cat si viitorul sunt facuse sa fie incalcate.Putem schimba viitorul,spun zambind chear daca obosisem deja sa zbor.
-Dar Taylor..o sa mori daca mai fugim.
-Nu..nu o sa mor, nu o sa te parasesc niciodata, abia apuc sa termin cuvintele ca suntem incinjurat de familia lui Nate.Incepe o lupta intre noi toti, eu incercand sa o tin mereu langa mine pe Lissa.
Sunt pus la pamant si imobilizat de Jennet ce se suise peste bine barandu-mi puterea si luandu-mi scutul angelic .
Brusc aud vocea lui Jannet cand il vad pe Derek lipit de un copac, Lissa gata sa il ucida.
-Jur pe tot ce am mai sfant,Lissa,daca il omori pe Derek,moare si Taylor!
La dracu..nu puteam permite sa mor...brusc o lumina face ca Jennet sa slabeasca stransoarea gatului meu.
Mama mea o face pe Jennet sa leviteze fortat si o da jos de pe mine.
-Mama...spun incet de tot ridicandu-ma tusind.
-Da..puiule..sunt mama stiu cum e sa iti aperi iubirea, ajut-o pe Lissa, noi ne ocupam de restul.Pentru prima data eram fericit ca imi cunosteam mama.
Ma duc repede la Lissa si o iau de pe Derek, in schimb il prind eu pe Derek si ii bag in inima o sabie mare ce il face sa igneasca si sa scuipe sange.
Se pare ca ingerii erau de partea noastra de data asta, multumita mamei ce nu o lasa sufletul ei curat sa isi vada fiul mort pentru dragoste.
Totul se termina imediat ce Derek moare, realizand intreaga familie de vampiri ca nu au ce face contra fiintelor ceresti, din cauza ca acestea erau mai puternice,mult mai puternice.
-Ne vom intoarce Lissa, nu uita...spune mama lui Nate ce neagra la fata dispare de acolo alaturi de ceilalti din familie.
Pic in genunchi debusolat, simtindu-ma ametit.
Mama vine langa mine si ma atinge calm si bland privind-o pe Lissa.
-Ai grija de el Lissa, iubeste mai mult decat iti poti imagina...spune ea scurt si dispare de acolo lasandu-ne singjri.

69Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 5:09 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am cazut in genunchi,cand o ametelea ciudata imi cuprinse tot corpul.
Vederea mi s-a incetosat,si nu am mai stiut nimic de mine. Grozav.

Am auzit din nou acelasi planest de copilas,si instinctiv corpul a inceput sa imi tremure.
Nate se apropie de mine din nou cu acelasi zambet ironic. La dracu.
-Lissa,crezi ca ai reusit sa scapi? Nu,iubire,vei a mea si numai a mea!!
Acel planset de copil se auzii din nou,si eu am incercat sa ma duc spre el. Statea pe un patut si si dadea agitat din maini.
Nate ma prinse,si ma stranse cu putere de mijoc.
-Idiotule,da-mi drumul,nu vezi ca plange?? Incepusem sa plang si eu la vederea lui.
-Nu Lissa,ti-am zis ca nu te vei atinge niciodata de el!!
Am inceput sa plang si mai tare. la dracu!!
.

70Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 5:18 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Simt cum ametesc mai tare si ma indrept catre Lissa ce lesinase.
Reusesc sa ajung langa ea si pic inconstient atingand-o pe mana,prinzand-o strans.
Unde dracu sunt? ....un sunet..planset de copil imi acapareaza urechile si ma face sa cred ca plange cineva cunoscut.
Ma indrept catre sursa sunetului, si brusc decorul negru incetosat devine...lucid.Eram in usa unei camera vopsite albastru cu multe jucarii si un patut in mijloc,iar Lissa era....in bratele lui Nate? Observ ca Lissa plangea si dorea sa ajunga la copilasul ce plangea, realizand imediat ca era defapt copilul nostru.
Ma indrept catre Nete si il ating pe umar facandu-l sa ii dea drumu Lissei si sa se intoarca catre mine.
-Ce cauti...aici..nu ai ce cauta aici...spune el parand nervos la vederea mea...
-Gresit, asta este defapt cosmarul Lissei, iar deacuma, este si cosmarul meu, si nu o vei impiedica sa ajunga la propriul copil, a devenit mama si va face orice sa il ia in brate....
-Dat tu de unde sti? tu nu ai cum sa sti...
-Ai dreptate, nu am cum sa stiu,dar am cum sa simt bucuria si fericira cand il ia in brate..vezi? intreb facandu-l sa intoarca privirea si sa o vada pe Lissa ce isi legana fericita copilasul ce nu mai plangea deloc in bratele ei ci scoatea scancete de fericire.
-Dar...dar...daca ea a ajuns la copil..eu...
-Da..tu esti terminat, visul ei sa implinit iar cosmarul tau ce ai vrut sa il creezi s-a sfarsit...
-Dar...
Insa brusc dispare..se pare ca nu mai avea putere asupra Lissei cand acesta ajunsese la copil si il atinsese.
Ma indrept catre ea si o cuprind in brate din spate punandu-mi capu pe umerul ei zambind la vederea copilasului din bratele ei.
-Vezi iubit-o..orice vis poate devenii realitate...spun la urechea ei.

Ma trezesc brusc, eram tot acolo in padure, realizand ca si Lissa deschisese ochii odata cu mine.

71Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 5:41 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Taylor,te iubesc!
Ma lua in brate si imi saruta fruntea.
-Si eu te iubesc micut-o. Esti totul pentru mine acum. Am zambit si mi-am lasat capul pe umarul lui.
Am simtit o mica miscare in burtica si am ignit scurt. Nu se poate!
-Ce e iubita ce s-a intamplat?
I-am pus mana in locul acela,unde bebe a miscat si i-am asteptar reactia.

72Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 5:50 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Pun mana pe burtica ei si simt o mica miscare scurta ce o face pe Lissa sa zambeasca dar sa igneasca scurt.
Nu stiam cum sa imi exprim fericirea, era ca o zeita pentru mine.
-E..e minunat... spun sarutand-o dulce mai fericit ca oricand.Ne ridicam de pe iarba moale si o pai in brate in stilul miresei, desfacandu-mi aripile.
-Deacuma taticu Taylor, trebuie sa aibe grija de viitoarea mamica nu? spun ironic dar zambind copilareste si incepand sa zbor mai lin , acesta ma cuprinde de dupa gat fericita si ma cuprinde in nenumarate sarutari pe obraji.
In cateva ore ajung inapoi in orasul nostru,in camera mea.
Era asa de obosit ca abia mai vedeam bine de somn,insa ma incapatanasem sa am grija de ea.Nu doream sa ii lipseasca nimic si nu doream sa pateasca ceva, vrand sa am grija de viitoarea mea familie.
Brusc insa in camera sa face o lumina mare dupa care o silueta feminina isi face aparitia in centrul camerei.
-Taylor scumpule, sunt aici sa sti ceva...
Lissa ma cuprinde in brate ingrijorata crezand ca va urma ceva rau.
-Eu , alaturi de sora ta si tatal tau, dorim sa va ajutam, nu meritati sa suferiti pentru ca nu sunteti aceiasi rasa, am vorbit cu cel de Sus, si nea dat permisiunea ca putem sta cu voi, sa va supraveghem si sa va ajutam in diferite cazuri, sunteti tineri si meritati mai mult....
Vocea mamei ma face sa zambesc imediat.Hainele angelesti si albe de pe ea o faceau extrem de frumoasa si tanara.
Aripile albe stralucitoare erau mai mult decat angelice iar puritatea ce o inconjura ma facea sa cred ca nu mi-ar face rau niciodata.
-Multumesc ...mama..spun putin ezitand, nefiind obisnuit cu acest cuvant.
-Lissa, oricand ai nevoie de mine te rog doar sa te gandesti la mine...ia asta...spune si se apropie de Lissa.O las sa se apropie iar mama ii pune la gat un lantisar de aur cu o piatra rosie.
-E medalionul ingerului, acesta iti va creea deacuma mereu o bariera protectoare in juru tau cand esti amenintata de cineva, iar tu puiule... eu ai tot ce iti trebe sa fii tatic, va urez bucurie si fericire si nu uitati...va suntem alaturi...spune ea zambind angeles..si dispare din camera lasand doar un parfum de trandafir si in urma ei un trandafir alb pe podea.

73Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 10:55 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am pus socata mana la pietricica din acel lantisor,si am zambit fericita. Da,familia lui era de partea noastra.
L-am strans mai tare in brate pe Taylor,si am oftat usurata. Era asa de bine sa stii.
-Te iubesc mult de tot Tay!!
-Si eu Lissa.
Am adormit imbratisata de el,si cosmarurile au inceput din nou.

Mainile au inceput sa am doara si picioarele sa ma usture,ce dracu? am deschis ocii si am descoperit cu stupoare ca eram legata. haa? mi-am smucit tare mainile ce erau legate cu lanturi si nu am facut altceva decat sa imi tai incheieturile mainilor,sange curgea pe sub lanturi picurand si vopsind podeaua rece de sub mine.
-Lissa. Vocea lui Carmen e auzii in toata incaperea apoi din senin aparu langa mine.
Am privit-o cu ura si ea imi zambii radios,in timp ce palma ei se lipii de obrazul meu,facandu-mi capul sa se intoarca in partea celalalta.
-Proast-o chgiar credei ca o sa scapi de noi asa de usor? Afla ca nu fetit-o.
M-am uitat la ea ca la exponatele del a muzeu. ce??
-Ca sa te lamuresc draga mea. Al luat legatura cu una din vrajitoarele de la Salem,iar ea a facut in asa fel incat eu sa pot intra in visele tale,si sa fac cu tine ce vreau. Da asa e,te pot ranii in vise. Chiar te pot omora,si acum iubitelul tau Taylor,nu are cum sa mai intre,pentru ca e inger. Vai,o sa imi faca o asa mare placere sa te torturez.
-Jigodie! Am tipat eu la ea smucindu-ma mai mult in lanturi,facandu-mi si mai multe rani.
Pumnul ei se lipi de stomacul meu acum si am simtit ca mor,durerea era arzatoare,iar sangele mi se revarsa pe gura.
-Ahh,sangele tau miroase asa de bine,acum stiu si eu de ce Nate era asa de atras de tine,defatp de sangele tau,erai "La tua cantante" pentru el,spuse ea in timp ce mirosii cu nesat sangele de pe podea.

-Lissa!! Stirga cineva facandu-ma sa scap din acel infern.

74Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 11:04 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Lissa tip imediat ce o vad ca sangereaza din senin, se zbate in somn si ii da sangele pe gura.
Se trezeste speriata si tuseste continuu.
Incep sa stralucesc , si o imbratisez invalind-o cu aura mea ingereasca, ce ii vindeca ranile incet.Nu stiam ce se intampla,credeam ca e din cauza sarcinii.Insa nu cred ca trebuia sa sangereze pe gurasi sa i se deschida rani la incheiaturile mainilor.
Fata ii era rosie ca si cum ar fi luat o palma zdravana,era debusolata , si brusc ma indeparteaza violent de langa ea, reusind sa o vindec.
-Lasa-ma...spune smucindu-se observandu-i privirea rece si coltii putin iesiti.
-Gata iubit-o spun prinzand-o in brate din nou facand-o sa ma asculte.Incepe sa se linisteasca incet reveind la firea ei normala.
-Iarta-ma...spune ea incet prinzandu-ma in brate.Era inca in toiu noptii si nu intelegeam de ce se trezise asa brusc.
-Ce ai visat? o intreb scurt banuind ca nu sangera asa din cauza sarcinii, era alta cauza dar trebuia sa aflu de la ea,alttfel nu puteam face nimic.

75Amurg Violet - Pagina 3 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 11:17 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ah ce idioata fusesem,il impinsesem pe Tay crezand ca e Carmen. Ah la dracu nu puteam sa ii spun despre vise. Imi era frica,daca spunea ca sunt nebuna?
-Nimic doar un cosmar. Am soptit in timp ce m-am lasat usor pe perna. La dracu,stiam ca nu avea sa o lase prea moale. Oare la ce m-am gandit cand am fost de acord cu toata chestia asta?
-Cum doar un cosmar Lissa? sangerezi,la maini si ai tusit sange!!
Ahh,cum aveam sa o scot la capat cu asta? Gandeste Lissa,gandeste!!
-Probabil m-am muscat din greseala la maini si de aceea.
Speram sa ma credea ca daca nu,nu stiu ce as fi facut.
-Si chiar vrei sa te cred?
-Tay,te rog las-o balta! am spus apoi am inchis ochii si am adormit din nou.

-Ei bine ne reintalnim din nou. Carmen imi zambise si de data aceasta nu mai eram in lanturi,eram legata de scaun. In mana avea un bici gata sa il foloseasca. Drace!
-Tarfa!
Un bici ma lovii,si am tipat scurt.
-Asta e pentru baiatul meu care a murit din cauza iubitelului ala al tau.
Mai lipise inca odata biciul de corpul meu cu un mare plisc,si am tipat din nou. La dracu asta durea,durea rau.
-O merita!!
Inca unul venii peste spatele meu.
-Ba nu! Te iubea!! Am ras,un ras de nebuna pot zice. -Ma iubea? Oh,nu ma iubea,daca ma iubea nu ma viola,apoi ma lasa singura tranforamata intr-un vampir nou-nascut.Era un nenorocit!
-Ba nu!Ridica din nou bicul si ma lovii.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum