RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 4 din 16]

76Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 11:25 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O vad ca sangereaza din spate,incepand ca pijamaua sa i se imprime de sange.
O prind imediat in brate si incep sa zgudui trezind-oNu adormisem deloc cu gandul ca nu dorea sa-mi zica.Si ma durea..ma durea sa o vad asa si mai ales sa stiu ca poate patii ceva copilul nostru.
-Lissa, Lissa...spun tipand deja tare.Acesta deschide ochii tipand din nou.
-La dracu Lissa, spune-mi in.....ma opresc realizand ca spasem de sub control.Vroiam sa tip, eram frustrat cand o vedeam ranita si nu stiam de ce.
-Nu iti spun si gata,spune ea ignan d de durerile din spate.O iau in brate,incercand sa o vindec.Insa nu puteam sa o vindec la nesfarsit cu puterile de inger,iar daca pierdea sarcina eu nu puteam salva viata copilului.
O prind tare de umeri spun tintind-o in ochii.
Spune-mi acuma, sti ca sunt in stare sa ridc orice sa fii fericita,spune-mi dracului ce se intampla, mie teama sa nu te pierd pe tine si pe cel mic...spun frustrat zguduind-o destul de tare.
Brusc ma prinde de maini furioasa si isi baga o mana in gatu meu strangandu-ma facandu-ma sa ignesc.
-Nu iti spun...spune ea vocea ei devenind mai groasa.
-Lissa..iubit-o...spun incet de tot.Acesta imi da drumu realizand ce era sa faca.
Ma ridic de langa ea fara sa zic un cuvant indreptandu-ma spre baie furios ,trantind usa in urma mea.Eram nervos,prinsesem instincte vampiresti, si ochii mei se ac mai rosiatici si simt cum nu imi pot controla furia.In general nu eram asa, dar acuma se pare ca pateam asta.
Ma las incet pe usa in jos, punandu-mi o mana la cap, ciufulindu-mi parul neglijent.
Eram ingrijorat, eram speriat..nici nu stiam ce era cu mine.Mai inainte o trezesc sangerand si ma ataca..devenea din ce in ce mai ciudata si distanta,iar frica ma cuprinde nestiind ce as putea face sa o stiu in siguranta.Stiam ca cineva..din mintea ei o dernja,dar nu stiam sigur cine si nu puteam intra in mintea ei,un inger nu putea face asta fara acordul persoanei.

77Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 11:34 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

M-am dat jos din pat si am cazut in genunchi la picioarele patului. Ce am facut? L-am atacat pe cel care imi dorea binele,pe iubirea vietii mele. Cat de tampita pot sa fiu? Cat?
Am inceput sa plang,sa plang cu lacrimi de sange. Erau lacrimile vampirilor. Asta se intampla odata la 1000 de ani.
M-am privit in oglinda vazand cum lacrimile acelea rosii contrastau pielea mea alba.
-Doamne,sunt un monstru.
Am dat cu pumnul in oglinda,aceasta spargandu-se. Sangele imi siroia acum si din mana,insa nu imi pasa. Voiam sa mor.
Ma simteam cea ma oribila persoana de pe pamant. Apoi ochii mi-au picat pe foarfeca de pe masuta de machiaj improvizata pentru mine.
Am luat-o usor uitandu-ma la ea cu o sclipire macabra.
Doar un tac,si parul meu disparea. Asa il puteam indeparta pe Taylor,de langa mine si nu mai aveam cum sa il ranesc.
Mi-am strans parul blond,intr-o coada de cal si am pus foarfeca la baza elastecului.
Trebuia doar sa mai apas.
-Lissa!!

78Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 11:39 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Lissa!
Spun intrant imediat in camera, realizand ca fusesem un idiot plecand.Eram furios,dar nu era vina ei,trebuia sa fiu acolo sa o alinn sa o sustin nu sa fac pe desteptu.
O prind de mana si o smucesc ea scapand foarfeca.O lipesc imediat de mine tragand-o in bratele mele calm.
-Te iubesc, te iubesc mai mult ca pe oricine in viata asta, nu esti nici monstru nici indiferenta, esti persoana cu care vreau sa fiu mereu fericit, iarta-mi reactiile, sunt un bou...spun si incep sa sclipesc din nou vindecand-o si linistind-o.
-Te implor,spune-mi...putem gasii o solutie prin care sa scapi de cosmaruri, te implor, stiu ca ma iubesti si tii la viata mea si a copilului nostru,nu uita se va naste un ingeras, tu trebuie sa ii fi alaturi, banuiesc ca esti curioasa cum e sa fii mamica, spun zambind sarutand-o tandru si tinand-o in bratele mele coborand mana pe burtica ei mangaind-o incet.
-Vezi?aici e micul ingeras ce trebuie sa iti zica mami, nu ma dezamagii acuma,spune-mi ce te raneste,sti ca eu sunt singurul de incredere din viata ta si singurul ce te ajuta neconditionat...spun imbratisand-o continuu.

79Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 05, 2011 11:51 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Nu pot Tay,nu pot...
Am lasat capul pe pieptul lui imbratisandu-l tare. Il iubeam mult,nu suportam ca el sa pateasca ceva.
Insa avea dreptate,voiam sa imi vad ingerasul,sa il tin in brate,si sa il vad crescand. Sa stiu cume sa fi mama.
-E ok,hai sa dormi din nou,nu face bine la bebe. Imi spuse si ma lua un brate,punandu-ma usor pe pat.
-Da,dar daca visez din nou Taylor? Ma saruta usor pe frunte.
-Nu o sa mai visezi,o sa fiu eu cu tine. acum inchide ochisorii.
Asa am si facut si somnul ma acapara din nou.

-Nts-nts,Lissa ce bine ca te-ai gandit sa te intorci pe aici. De data aceasta nu mai era Carmen,era Rosalie.
Venii spre mine,si isi puse mana pe stomacul meu. Am incercat sa ma retrag din calea ei,dar logic ca nu puteam.
-Nu ma atinge!! Am tipat,iar ea nu facea altceva decat sa rada.
-Ah,draga mea Nate ti-a promis ca nu il vei vedea niciodata,iar eu ma voi asigura de asta!
Isi puse din nou mana pe stomacul meu,si am simtit ca mor. O durere ingrozitoare imi acapara tot abdomenul,si m-an zvarcolit in incercarea de a scapa de durere.
-N.nu te rog,nu copilul meu. Am gafait incet incercand sa of ac sa inteleaga cat de ingorzitor este pentru o mama sa isi piarda copilul.
Sange incepu sa curga si am simtit ca ametesc. Stiam ca sfarsitul imi este aproape.
Asa ca am inchis ochii si ultimul meu gand a fost.
"TE IUBESC TAYLOR!!!"

80Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 12:03 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Brusc simt ceva cald ce ma face sa tresar din somn.Ma ridic repede dand patura laoparte.
Era sange pe pat si venea dintre picioarele Lissei.
-Nu..orice dar nu asta..spun tipand si o zgudu-i incercand sa o trezesc.Insa nu se trezeste..ii dau putin rochita laoparte observand ca sangele ii venea...din...
La dracu..
-Lissa...Lisaa trezeste-te..te implor...spun tipand lovindu-ma lacrimile.
Brusc camera este acaparata de o lumina alba...si isi face aparitia...mama
-Taylor puiule...Lissa va pierde sarcina daca nu o ajuti...
-Ce trebuie sa fac mama? ce trebuie sa fac sa o ajut..fac orice..spun tipand frustrat imbratisand-o pe Lissa ce nu se trezea.
-Poti intra in visu ei, dar ai doar o sansa, trebuie sa te lupti cu persoanele de acolo si odata ce o trezesti duo la spital nu inainte de a o vindeca cu puterile de inger, dar trebuie sa o duci la spital, va face avirt spontan...spune ea cu o expresie a fetei dezamagita.
-nici gand..Lissa nu moare si nu pierde copilul..spun ti[and
-Concentreaza-te Taylor puiule..te voi ajuta sa intri in visu ei, dar mai multe nu pot face..trebuie sa te descrci..orice secunda conteaza.
Ma intind langa Lissa fara sa mai zic ceva si o prind de mana.
O lumina ma face sa adorm imediat.
O camera neagra..ca de torutra mi se afisa in fata si un tipat ascutit cat si numele meu il aud.Ma indrept catre sursa alegand si o vad pe Lisa ce era chinuita de o tipa.
Ma repede la ea fara sa astept sa rosteasca cuvintele si o izbesc de un perete violent,incepand sa ii car pumni.
-Daca unu din voi se mai atinge de ea, personal vin in Iad si ma curat...acesta zambeste...
-E deja tarziu baiatas, la pierdut...
-Taci dracului spun si o lovesc tare facand-o sa igneasca.

Brusc ma trezesc, si odata cu mine si Lissa ce respira greu,sangera tare dintre picioare si plangea in hohote de dureri de burta.
O iau in brate imediat si imi concentrez puterea teleportandu-ma langa spital cu ea in brate.Nu aveam timp de pierdut..stiam asta.
Intru in spital incepand sa tip disperat dupa ajutor.
Un medic de garda apare si o preia din bratele mele pe Lissa, alerg dupa ei insa sunt oprit de gardienii spitalului ce nu ma lasa sa intru in sala.
-Lasati-ma sa intru, trebuie sa fiu acolo cu ea...
-Nu..imi pare rau domnule, nu va putem lasa acuma cu ea...spune unu din barbatii de acolo.
Ma asez pe un scaun incepand sa repir sacadat si rugandu-ma ca un copil la dumnezeu,plangad spercand ca Lissa sa fie bine si sa poata fi salvat copilasul nostru.

81Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 9:22 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Eram inconjurata numai de intuneric. La dracu oare murisem? Nu,clar nu,daca eram moarta atunci de ce inca mai simt acea durere ingrozitoare la abdomen.
Doamne ce am facut ca sa platesc pretul asta? Pentru iubire? Doar pentru ca mi-am permis sa iubesc,trebuie sa patesc toate astea ?
De ce eu Doamne? De ce trebuie sa fiu pedepsita,eu,cu ce am gresit,ca am indraznit sa iubesc si sa fiu iubita? Cu ce am gresit in asta Doamne?
Voiam sa traiesc. Pentru prima data in eternitatea asta a mea blestemata,nu voiam sa mor! Nu voiam sa ma duc la ai mei.
Voiam sa traiesc,voiam sa ii vad in continuare chipul senin al lui Taylor, sa nasc acel copil,sa il vad crescand,sa ii ofer prima imbratisare. Sa fiu alaturi de el la prima zi de scoala.
Voiam toate astea. Le voiam chiar foarte mult.
Durerea nu continua sa se opresca,asa ca m-am facut ghem imbratisandu-mi coprul asteptnd ca tortura sa se sfarseasca.
Dar la dracu ca nu se intampla asta. Lacrimile imi siroiau pe fata,si imi doream mai mult ca niciodata sa tip. Nu puteam sa tip. Defapt nu puteam face nimic.
Poate ca la urma urmei eram moarta,si acesta era iadul meu.
-Ah,draga mea Nate ti-a promis ca nu il vei vedea niciodata,iar eu ma voi asigura de asta!
Aceste cuvinte mi se tot derulau in minte,si rasuceau cutitul in rana.
Ei bine a reusti. A reusit sa imi omoare copilul si sa ma omoare si pe mine. Doi dintr-o lovitura,trebuia sa o felicit.
-Am reusit am stabiliza-to!! striga cineva.-Dar sarcina este inca in pericol!
Ceee?!??!

82Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 9:44 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Un doctor iasa din salonul unde era ea, anuntandu-ma ca au stabilizat-o..dar sarcina ei inca este in pericol.
-La dracu..faceti ceva...spun nervos lovind peretele de langa mine cu pumnul.
Eram speriat..frustrat..durea sa stiu ca Lissa sufera..din cauza mea.Ca nu am stiut sa o ajut cand a trebuit.
-Domnule Taylor, linistiti-va..va fi bine, are nevoie de odihna...o vom tine sub observatie,spune doctorul.Ma privea cu mila..
La dracu..uram sa fiu privit asa.
-nu im pasa ce faceti..o sa-mi salvati iubita si copilul, spun tipand prin spatal.
Dau sa intru in sala de operatie unde era Lissa,insa sunt oprit de gardienii ce nu ma lasa sa intru.
Nu stiau ca ias putea ucide doar dintr-o lovitura,insa nu aveam nevoie de alte probleme,aveam deja destule.
"Te implor Doamne..o ultima dorinta, salveaza-mi falimila" lacrimi amare imi curg pe obraji, spercand ca Lissa sa nu pateasca nimic, nici ea nici viitorul nostru copil.

83Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 10:13 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Vocea lui Taylor strapunse orice bariera,facandu-ma sa tresar ridicandu-ma de pe jos.
Trebuie sa lupt,sa lupt pentru el,pentru copilul nostru si pentru iubirea noastra. Nu puteam sa il asa,sa sufere. NU! Nu suportam sa il vad asa.
Incet incet imi revin in simtiri,si adu bibpaitul aparatului ce imi monitorizau bataile inimi.
-Ta...y...Taylor.
Gura imi este uscata,iar buzele crapate,insa tot ce aveam nevoie acum era Taylor. Doar putea sa imi promita sa ma minta ca o sa treaca toate.
-Oh Doamne s-a trezit! tipa un doctor apoi se puse repede in fata mea.
-Dra. Blackfire,va simtiti bine?!
La dracu nu intelege ca il vreu pe Taylor? Incerc sa deschid ochii,insa lumina era prea insuportabila,asa ca ii inchid la loc.
-T.Tay....simt cum ma apuca din nou ameteala si cum abisul doreste sa ma cuprinda din nou in sarutul mortii. Insa eu nu voiam eu il voiam pe el.
-La dracu,sa il cheme cineva pe Taylor! O pierdem daca nu!! Tipa doctorul iesind pe usa.
Grozav.

84Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 10:21 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Un medic iasa din salon in fuga cautandu-ma cu privirea.Il observ imediat si vine la mine tragandu-ma de mana.
Ma smucesc din mana lui intelegand mesajul si fugind in fata lui in salon.Intru trantind usile pliabile si merg la capataiul Lissei,observandu-i starea groaznica.
Ii ofer un saut pe frunte si neatentia celorlalti,ii ofer putina putere angelwasca, incercand sa o vindec si eu cu ajutorul medicilor.
Doar eram inger, aveam puteri de vindecare, dar nu puteam salva vieti, puteam alina dureri si vindeca rani usoare.
-Iubit-o sunt aici..ma auzi? Lissa..sunt aici..promit sa nu plec niciodata...spun incet de tot mangaindu-i fruntea transpirata.
Deschide ochii..prea putin ca sa ii vad culoarea pura a ochilor ei,insa reusesc sa-mi dau seama din aparatul ce tacaia ca isi revenea, sau macar incerca.
-Haide iubit-o, nu ma parasii...spun incet de tot lacrimile incepand sa imi curga din nou pe obraji,curgand pe fataLissei.Ma simteam nejutorat, inutil in salvarea ei.

85Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 10:30 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ceva fierbinte imi atingea fata,si curand am auzit si cateva suspine.
Ahh,nu el nu trebuia sa planga pentru mine!! Trebuia sa fie optimist,sa creada in mine si in noi.
Numai asa puteam sa intorc la el.
***
Nu stiu cat a trecut de la ultima data cand am incercat sa ma trezesc,insa cred ca am intrat in coma. Era imposibil,altfel nu imi explic de ce nu pot sa ma trezesc.
Poate ca au trecut cateva ore,poate cateva zile,luni,sau poate cativa ani! Nu eram in stare sa mai tin socoteala la orele ce treceau parca foarte incet.
La naiba,inca o data ma intreb,de ce trebuia sa mi se intample mie toate astea!! Nu voiam decat sa fiu fericita!
Si ce am primit in schimb? Doar lacrimi si durere? Doar lupte si pierderi enorme.
Sunt un monstru.

86Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 10:35 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Brusc simt o prezenta ce ma mangaie si imi sopeste incet la ureche.
-Puiule, fii obtimist, iubeste si ai incredere in Lissa, de asta are nevoie
-Mama...spun incet de tot fiind sigur ca ii auzisem vocea.
Avea dreptate,trebuia sa cred in Lissa nu sa plang de mila.
Ii ofer inca un sarut pe frunte si spun schitazand un zambet printre lacrimile fierbinti.
-Lissa, stiu ca poti,intoarce-te, am nevoie de tine...familia noastra are nevoie de tine....
Vorbeam sincer,mai sincer ca oricand si eram increzator, credeam si eram sigur ca Lissa nu va lasa sa se termine asa.
Continui sa ii managai parul si sa scot lacrimi calde,dar lacrimi sincere si pline de speranta, nu triste,lacrimi ce speram sa o aduca inapoi.

87Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 10:45 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Fericirea,un sentiment sublim pe care multi oameni il asocieaza cu sentimentul de implinire. Toti ne bucuram cand avem o reusita la servici,cand ne gasim iubirea,cand gasesti o geanta la reduceri. Dar pentru mine nu este asa.
Pentru mine tot ce conteaza acum este sa ma pot trezii. Sa pot sa privesc in ochii celui care mi-a dat aripi sa zbor. Sa il sarut,si sa fim impreuna pentru toata eternitatea.
De ce nu pot sa fac asta?? Pur si simplu de ce??
***
Mainile incep sa imi tremure si ochii sa mi se zbata. Bipaitul de la aparatul acela imi bubuia in creieri,si simteam nevoia sa tip.
Am deschis incet ochii acomodandu-ma cu lumina,apoi am privit prin camera.
Eram intr-un spital,de asta eram singura. O mica greutate imi apasau mainile si mi-am indreptat privirea acolo.
Tay,statea cu capul pe mainile mele,dormind usor. Imi placea asa de mult sa il privesc cum doarme. Parea un copil care nu avea nici un fel de problema.
Mi-am tras usor o mana de sub capul lui,mangaindu-i usor parul rosu ce il adoram .
-Te iubesc. Am soptit in timp ce continuam sa ii mangai parul.
Eram asa de fericita ca reusisem sa ma trezesc.

88Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 10:51 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Adorm langa patul ei,dupa ace acesta fusese stabilizata.
Nu as fi lasat-o singura nici un minut, dar oboseala si stresu isi fac efectul,facandu-ma sa adorm ca un prunc langa patul ei cu capu pe mainile ei.
Ma trezesc sub usoara atingere a mainilor ei fine si la auzul cuvintelor ei sublime ce ma fac sa deschid ovhhii mai rapid ca niciodata.
O privesc ca un copil neajutorat ce vazuse o zeita.
-Mami..mami..s-a intors mami..spun fericit vrand sa ii sar in brate.Insa realizez ca avea inca unele dureri si nu doream sa o ranesc.Ma ridic doar si o sarut pe frunte dupa care cobir cu un sarut pe buze tandru si cald.
Imi fusese dor, dor de acel sarut.
-Iubit-o..bebele traieste,la fel si tu...te iubesc...spun fericit, eram mai fericit ca oricand in viata mea.
Nu cred ca fusesem mai radiant de fericire ca in acel moment.Ingerul meu traia,la fel si micul print ce trebuia sa se nasca in doar cateva luni scurte.
Imi las usor capu langa corpul ei intinss pe pat,mangaind incet cu usoare atingeri tandre burtica ei ce deja era destul de mericica.
Arata minunat cu acea burtica si mi se parea angelesc sa stiu ca voi devenii tatic.

89Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 11:12 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ma saruta incet si am zambit fericita,chicotind usor,cand el mi-am pus mana pe burtica.
Acum era cat de cat vizibila. O mica umflatura era acum intre solduri,si ma simteam mai bine ca oricand.
Il iubeam si ma iubea!Ii purtam in pantec pruncul. Ce mai putea merge prost acum? Nimic...cred.
Totul e perfect ce pot sa imi mai doresc de la viata? Dar stai,el e viata mea?
Taylor este paradisul meu.Il iubesc asa de mult incat mi-as da viata pentru el,as face orice doar ca el sa fie fericit si sa ii vad acel zambet minunat pe fata.
Il ador,il divinizez,e zeul meu,e micul meu Adonis,o parte rupta din Rai coborata special pentru mine.
Zilele petrecute cu el sunt…nici macar nu pot explica,saruturile lui,mangaierile lui,sopatele lui,parul,ochii,parfumul lui care ma face sa ma topesc,totul,totul la el ma face sa ma simt iubita,protejata,frumoasa,pentru prima data in toti acesti ani ma simt frumoasa.
Il iubesc in definitiv,nu cred ca mai exista cuvinte care sa exprime zilele petrecute cu el.
Pana si aici cu el in spital,eram fericita,ca era langa mine si ca ma iubea.
Ma privii in ochi.
Ochii lui mocneau de iubire,de sinceritate,adoratie,si aveau o sclipire jucausa ceea ce nu imi suna a bine.Si am aflat.
In urmatoarele secunde buzele lui se zdrobira de ale mele,formand un sarut salbatic,frenetic,de imi inmuiau picioarele. Mainile mele au mers direct in parul lui,jucandu-se cu firele lui matasoase.
Buzle noastre se uneau si se miscau innebunitor avand propiul lor ritm,ce-i drept ametitor,dar imi placea
-Tay dar ce s-a intamplat? Adica dupa ce am adormit...

90Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 06, 2011 11:21 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O sarut nebuneste, ca un copil caruia ii fusese dor de propriul inger.
O simt cum imi naga mainile in par si se joaca cu firele mele rebele roscate.Nu doream mai mult,eram mai fericit ca oricand ca traia.Radiam din toate privintele.Nu puteam spune in cuvinte cat de fericit si cata dragoste ii purtam.
Ea era mica mea Afrodita pe pamant, era micul meu colt de rai,pirta in pantece rosul iubiri nosoate,nimeni de pe planeta asta nu cre dca se iubeau asa ca noi.
Brusc,cand mergea mjai bine sunt trezit de usa salonului ce ma obliga fara voie sa dezlipesc buzele de ale ei si sa ma las cu fundu pe pat langa ea.
Intorc privirea catre usa de la salon si o femeie cam la a doua varsta,frumoasa foc aduce o tava cu mancare si ceva..medicamente cred.
Insa cand o privesc mai bine si o tintesc in ochii ii recunosc sclipirea aceea.Recunosc aura ce o inconjoara.
-Mama? intreb eu stupefiat sa o vad imbracata in asistenta.Ea era inger din cer, nu putea fi vazuta pe pamant de oameni.
-Puiule, nu o sufoca, nu mai aveti voie dragoste trupesca cam 3 luni de acuma incolo si inca doua dupa ce naste, spune ea incepand sa rada angelesc.
Ma rosesc auzind-o si fac repede pe desteptul.
-Dar nici nu doream asa ceva...cred..spun facand o fata de copil nevinovoat.Dar..ce cauti aici? o intreb vrand sa aflu ce cauta imbracata in asistenta pe pamant.
-Pai vreau sa am grija de minunata mea nora, tu trebuie sa te duci acasa sa dormi.
-nici gand, nu plec de aici,spun facand o fata de bosunflat.
-Ba o sa pleci, am eu grija de micuta mamica, tu te duci acasa si faci curat si pregatesti o camera pentru cel va urma sa vina...
-Dar..
-Nici un dar..hai..pana nu ma supar..
-Offf...oftez bosunflat si o sarut dulce pe frunte si pe buze pe Lissa , dupa care ii sarut o mana bucuros si ma indrept catre iesire impleticindu-ma.Nu ma simteam deja prea bine si nu intelegeam de ce.Insa speram sa nu fie observabil si nici prea grav pentru mine.

91Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Joi Apr 07, 2011 4:39 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Taylor pleaca,iar in momentul in care usa se inchide dupa el,am simtit ca ceva rau avea sa se intample.
Insa nu voiam sa cred asta,nu voiam sa cred ca Tay va patii ceva. Nu acum,nu el!
-Cum te mai simti Lissa?
Imi zambii si isi puse afectuos mana pe fruntea mea.
-Am tras o speriatura goraznica cu tine...
-Ma simt mai bine...cred.
Mi-am lasat capul pe perne si am incjis ochii,in timp ce ea imi mangaia parul.
-Nici nu stii cat de mult ma bucur,ca Taylor te-a gasit pe tine. Stiu ca ai trecut prin multe,si meriti si fi fercita.
-Da,il iubec enorm. Am zambit la gandul ca eu si el vom fi mereu impreuna indiferent de ce obstacole apar.
-Cred ca ar fi mai bine sa mananci ceva. Deschise un bol cu supa fierbinte,si lua lingura incepand sa ma hraneasca ca pe un copil mic.
O bubuitura se auzii de pe hol,si am simtit o durere apriga in stomac. Am scuipat supa pe asternuturile de pe pat.
-Ahhh....!!! M-am apucat cu mainile de stomac incercand sa rezist durerii.
Mama lui Taylor iesii pe hol sa vada ce se intampla.
Durerea nu inceta sa se opreasca,pur si simplu simteam ca mor. Simteam cum o parte din mine incet moare.
Aud tipatul ei strident si atunci am stiut ca s-a intamplat ceva cu Taylor. Voiam sa ma ridic si sa vad ce se intampla. Insa la dracu nu puteam,nu puteam sa ma ridic din patul asta nenorocit.
Lacrimile mi-au aparut pe obraji stiind ca el e acolo si ca are nevoie de mine.
Rahat!!!

92Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Joi Apr 07, 2011 9:37 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ies din salonul unde era Lissa cu mama mea, si ma simt din ce in ce mai ametit.Respir sacadat si merg pe holul lung incet, mai bine zis parca as fi mers cu incetinitorul.
Vad intr-o ceata groasa si pic in genunchi,simtind ca aripile nu vor nici cum sa stea ascunse.
Nu intelegeam de ce nu controlam aripile, si vroiau sa iasa la ivieala.
Ma cuprinsese o durere ingrozitoara in zona pieptului si a spatelui. La dracu...ce se ....
Pic intins pe jos simtind ca ma pierd de realitate.
-Da perfect...nu acuma, nu cat Lissa era deja cu probleme.Aripile albe imi ies la iveala, dar se pare ca din acel alb pur ingeresc, erau defapt un rosu sangeriu .
Aveau o alta culoare decat aripile unui inger pur.Insa apuc sa vad,inainte de a lesina de tot, persoana ce vine sa ma ajute.
-Taylor puiule....
La dracu...
Salutari Taylor, se pare ca pe iubita ta Lissa nu am putut-o acapara desii era aproape de moarte si ea si copilul vostru, dar pe tine te pot ucide mai repede....
-Cine...cine vorbeste?
Un barbat imi apare in fata..cu aripi sangerii si cu o sabie angeleasca cu acelasi semn regal ce il avusesem si eu cand il ucisesem pe Nate.
-Ce vrei?
-Taylor, eu sunt partea tea demonica, daca vrei sa iesi de aici, trebuie sa ma ucizi...
-Sa te...auzi nu am che fde glume, lasa-ma sa ma trezesc...
-Nici gand, vreau sa iti retez minunatele aripi,spune privindu-mi aripile albe ce straluceau frenetic.
-O sa retezi pe mata,spun nervos,privindu-l cu ura.
-Asculta Taylor , sti mcar pe cine vrei sa ucizi?
-Nu ma intereseaza, nu-mi vei sta in calea fericirii mele nici tu nici alti...NIMENI spun tipand destul de tare auzindu-mi in ecou vocea.
-Ti-ai ucide tatal? intreaba privindu-ma pervers..
Raman in soc scurt..dar cum..mama spusese ca tatal meu si sora mea ne sunt alaturi..
-Mama ta si cu mine, suntem total diferiti, mama ta e inger pur si devotata celui de sus, eu nu sunt..deci te voi ucide iar copilul nascut de iubita ta il voi lua eu si il voi creste in iad ca pe un adevarat demon.
Simt cum vad in ceata si abia pot respira.Intre noi incepe o lupta crancena si cu cat eram mai mult lovvit ranile erau facute si in realitate.

Trezeste-te Taylor..trezeste-te..e doar un vis..trezeste-te

93Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Joi Apr 07, 2011 10:48 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am vazut printre lacrimi cu Talyor este adus inapoi in camera si pus pe patul de langa mine. Era palid respira greu si gemea.
Inima mi se rupea sa il vad asa. Apoi a inceput calvarul. Era gafaia si isi arcuia spatele de parca cineva il batea in somn. Imi era asa de greu sa il privesc.
Am tipat si spatele mi s-a arcuit de durere,apoi cazut inapoi pe perne.
Amelia,se impartea in doua,odata imi uda mie fata odata lui,lacrimile si disperarea de pe fata ei,ma facea sa ma simt din ce in ce mai vinovata.
Daca nu ma lasam parda sentimentelor,acum Taylor era bine.
Mi-am simtit dintr-o data fata de uda,si cand am pus mana sa vad ce am,am constat cu stupoare ca era sange. M-am uitat si la Taylor care avea aceleasi rani ca ale mele.
Ceva nu se potrivea aici. Am inceput sa tip,cand o durere imi sageta ceafea,si am repsirat din ce in ce mai greu,ca si cum cineva m-ar strange de gat.
-Doamne! Ce se intampla!Tipa disperata Amelia.
Am inceput sa tip si mai tare cand o durere abdominala ma sageta din nou. Te rog Doamne,nu copilul meu. Nu el!!

94Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Vin Apr 08, 2011 12:30 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Incepusem sa ma lupt cu inversunare cu tatal meu sperand sa se termine repede, trebuia sa ma intorc in viata reala.
Dupa cateva lovituri primte destul de rapide si greu de suportat sunt lovit in burta si pus in genunchi.Ma ridica cu o mana in sus privindu-ma cu ura intensa dar zambind pervers.
Ma strangea tare de gat,facandu-ma sa respir sacadat.Cu cealalta mana in care avea sabia imi loveste aripile albe facandu-ma sa zbier cand simt ca aripile imi fusesera retazate.
Vedeam in ceata din cauza loviturior neputand sa-mi mai simt spatele.Aripile albe imi sangerau si nu puteam sa le mai misc.
-Trei dintr-o lovitura,spune el privindu-ma cu ura si gata sa-mi infiga sabia in stomac.
-Cum...adica...trei? intreb incet inca sustinut in aer de mana lui puternica.
-Simplu daca tu mori,moare si Lissa si copilul vostru deodata,deoarece ai facut legatura de sange cu ea cand ati facut dragoste.... spune el strangandu-ma mai tare de gat.
Raman in soc..adica totte loviturile primite pana acuma sau revarsat si asupra Lissei? un val negru de furie imi invaluie mintea,facandu-ma sa strluceasc si ochii mei rosiatici sa dinva un negru abisalu.Puterea in creste imediat simtind cum nu pot controla puterile de inger nici cum, firia marind puterile si acaparandu-mi simturile ingeresti.Nu puteam permite ca Lissa si copilul sa moara in lupta asta..depindeau amandoi de mine,iar eu nu doream sa ii dezamagesc.
Ii prin mana cu care ma tinea si o strang facandu-l sa-0mi dea drumu, aura mea angelica il cuprinde imediat facandu-l sa cada in genunchi, ranile mi se vindeca imediat din cauza puterii foarte mari, il prind eu de gat si il ridic in sus, avand in mana aceiasi sabie ce o are si el.
-Poti sa fii si D-zeu, esti in totalitate mort, spun cu ura si ii in fig violent sabia in stomac facandu-l sa tipe si sa verse sange.
-Dar cum...cum ti-ai marit puterea? intreaba el respirand greu dandu-i aer cu portia.
-Nu mi-am crescut-o , am avut-o de cand ma stiu , si mia fost crescuta din dragoste,puterea mea a crescut cand ai facut greseala sa te atingi de femilia mea,spun nervos privindu-l cu ochii plini de ura.
Acesta brusc..zambeste calm si cald, si diapare din mana mea.

Ma trezesc respirand greu, avand inca cateva dureri de spate din cauza aripilor ce imi fusesera grav ranite in lupta.
Privesc in jur si o vad pe Lissa ce tipa si pe mama mea ce incearca sa o calmeze.Ma ridic ametit din pat si ma duc la patul ei imbratisand-o imediat,stralucind tot si incepand sa o vindec si sa ii alin durerile cu putere ingereasca.
-Iarta-ma..iarta-ma... promit sa nu te mai doara niciodata, spun eu incet imbratisand-o cu drag.

95Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Sam Apr 09, 2011 11:22 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Sudoarea imi era ca un strat de machiaj pe fata,iar durerea din abdomen nu scadea deloc.
Tipam,si ma zvarcoleam in bratele ljui Tay,desi el incerca sa ma vindece.
-Shhh,shh gata Lissa o sa treaca.
Incerca Amelia sa ma linsiteasca,in timp ce Tay ma strangea tare in brate soptindu-mi vorbe linistitoare.
Simteam cum ochii mei se preschimba,cum devin rosii,si setea nimicitoare ma acapara. Oh nu ei trebuie sa se indeparteze rapid de mine.
Nu trebuie sa fie langa mine cand izbucnesc in halul asta. Nu!
Mirosul sangelui,si pulsul ce venea de la Amelia si Taylor,imi rasunau in minte,si simteam nevoie sa ii avertizez intr-un fel,dar nu puteam,corpul meu refuza cerintele date de creier. Tipam de durere si corpul imi era cuprins de spasme.
Doamne cum aveam sa o scot la capat?!

96Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Sam Apr 09, 2011 11:58 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Instinctul ingeresc ma avertiseaza imediat ca se transformase.Nu puteam permite sa moara, si eram in stare sa ma las muscat daca asta isi dorea.
O ridic in bratele mele,astupandu-i tipetele cu un sarut lung.
Aura din juru meu o calmeaza dar nu o aduce la normal.Ma prinde brusc de camasa si ma trage langa ea,in mai putin de o secunda,muscandu-ma violent de gat.
Incep sa tremur fara sa vreau,in general sangele de inger era cel mai pur din orice alta fiinta.
Odata ce il bea, persoanei i se vindeca orice rana interioara sau din afara corpului.
Insa odata muscat puteam ajunge ca ea.Insa nu imi pasa.Ignesc scurt cand isi infige coltii in gatu meu si simt cum sangele imi este absorbit din corp si incep sa vad in ceata.
O prind in brate lasand-o sa continue.
-Taylor..te va ucide...spune mama speriata privindu-me incremenita.
Nu puteam raspunde din cauza ca respiram deja mai greu si vedeam intr-o ceata groasa.Ma durea deja corpul si din cauza oboselii dinainte eram deja vlaguit de putere.
Nu stiam daca se va oprii...ii pun o mana pe cap si o mangai incet punand sacadat.
-Iubit-o.....nu apuc sa mai zic ceva ca o negura mi se pune pe ochii...

97Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 12:26 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Taylor ma ridica la el in brate si ma saruta brusc. Mirosul lui era acum si mai intens. NU! NU era bine ce a facut? Avea ganduri sinugicase?
Nu am putut rezista tentatiei si o secunda mai tarziu,dintii mei se afundau in pielea moale de la gatul lui,nimerind la o artera.
Sangele lui cald era extrem de dulce,si imbietor pentru mine. Nu intelegeam de ce nu era ca cel al celorlati. Apoi am inteles ca era cum eram eu pentru Nate. Era "La mia cantante" El m-a imbratisat mai tare lasandu-ma sa ma hranesc in continuare din sangele lui. Eram constienta ca nu era bine ce fac. Il iubeam,dar tot eu il omoram? Cum venea asta?
Am gemtul incet si i-am cuprins corpul mai tare,continuand sa inghit acea licoare magica. Imi era imposibil sa ma opresc desii voiam asta. Imi era imposbil. Nu stiu cum Nate a reusit sa se abtin la mine. Insa eu la Tay,nu puteam. La dracu nu puteam!
-Iubit-o...
Soapta lui m-a trezit dintr-o data si am reusit sa imi desprind gura de la gatul lui ingrozita. Coltii mi s-au retras automat si am inceput sa plang.
Ce naiba facusem? Imi transofrmasem propriul iubit inger in vampir? Asta era un paradox! Asa ceva nu trebuie sa se intample!
-La naiba Lissa,fa ceva!Tipa Amelia la mine,iar Tay incepu sa tipe si sa se zvarcoleasca.
Doamne,procesul deja incepuse,trebuia neaparat sa il opresc. Dar cum?
Gandeste Lissa,hai gandeste!! Imi trebuie niste vin si un castron cu apa.
Stiam ca il arde pe dinauntru si uram sa stiu ca sufera doar din cauza mea.
-Amelia,adu-mi repede o sticla cu vin,o seringa si un bol cu apa rece!! Am zis in timp ce m-am postat langa Tay,tinand-ul de mana. Lacrimile imi siroau pe obraji din nou.
Si din nou era numai vina mea.

98Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 12:51 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O las sa se graneasca cu sangele meu,pana la refuz.Adica pana eu cedasem psihic deja obosit dinainte.
Prima data nu simt decat o intepatura in zona hatului ce ma deranja.Insa dupa cateva secunde intreg corpul incepe sa imi arda pe dinauntru.Simteam ceva ce ardea si in cap.Incep sa tip de durere.Parca erau focurile iadului.Incep sa tip tare dandu-mi si sangele ramas pe gura si pe nas.Respir pe gura deja deschisa inundata de sange.
Nu gaseam nici o solutie de respir corect ce ma face sa pierd concentrarea.
Incep sa ma zvarcolesc nebuneste,incercand sa alung durerea.
Brusc deschid ochii...acestia fiind mai rosii decat deobicei si coltii ce nu ii avusesem niciodata iesindu-mi la iveala.Ma inconjura o aura de inger,insa puterea era demonica.
Ma rugam sa se termine, sa se termine si totul sa revina la normal,pentru Lissa si copilul nostru,nu doream sa creasca fara tata.

99Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 12:55 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Amelia se intoarse in scurt timp cu ceea ce cerusem si le puse langa mine apoi se aseza langa Taylor,mangaind-ul.
Nu incetam sa plang desii mainile mele actionau.
Ochii lui se deschisera brusc,si erau rosii,coltii ii iesisera din relief,si am crezut ca lesin,nu puteam sa il las asa.
Am luat sticla de vin am desafacut-o,apoi am luat seringa sterila desfacand-o si pe aceea.
Am tras in siringa 20 ml de vin,apoi sigura pe mine i-am injectat lui Tay toata acei 20 de ml inchide ochii din nou.Slava Cerului era cat pe ce. Eram constienta ca pentru noi vinul era ca o otrava,insa nu imi pasa.
Nu imi pasa daca aveam sa mor otravita daca el traia. Nu imi pasa daca vinul acela imi va afecta gandirea sau pur si simplu ma va face cenusa. Era un risc extrem de mare.
Insa ma bazam pe faptul ca eram jumatate om,si speram sa nu actioneze ca deobicei.
Mi-am dezvelit din nou coltii,iar Amelia inlemnii.
-Stai linistita Amelia,nu o sa fac decat sa ii curat sangele,sa absorb veninul din sangele lui.
-Dar,dar vinul la ce-i bun? intreba ea.
-Vinul,ajuta celulele albe sa produca mai mult sange. Asa ca eu cat ii voi scoate veninul voi linistita ca nu il voi omora.
L-am muscat din nou si am inceput sa ii sug veninul din sange. Vinul ajunsese deja in corpul meu si simteam cum ma slabeste. Cum ma cuprinde ameteala.
Am scuipat sangele din gura in bolul cu apa rece,si m-am intors din nou la gatul lui,scotand o parte din venin,si aruncandu-l in bolul rosu.
Sangele lui devenea din ce in ce mai curat,insa o urma de venin tot mai era. Am respirat incet desii nu aveam nevoie de aer,si am simtit cum tot pamantul se invarte in jurul meu.
Dintii mei i-au strapuns pentru ultima oara pielea,si a supt ultima urma de venin aruncand-o in acel bol cu apa care acum era rosu.
A incetat sa mai tipe,si a deschis usor ochii.
M-am ridicat brusc,stiam ca o sa ma urasca trebuia sa ma indepartez de el,sa nu il mai ranesc,stiam ca nu sunt buna pentru el. Ce dracului a fost in capul meu??
-Tre...trebuie sa plec,n.nu sunt buna pentru tine,era sa te omor....
Totul devenii negru,si stiam ca vinul isi facuse efectul. Lesinasem,sau si mai probabil murisem.

100Amurg Violet - Pagina 4 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 9:19 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Brusc insa,imi simt corpul amortit.O muscatura mica imi acapareaza gatul si simt cum ceva este absorbit din mine.Ma simteam eliberat de durere.Era ca un cosmar devenit vis.
Deschid ochii incet ,usor ametit, respirand putin mai greu.Privesc in jur debusolat avand o durere mare de cap.
Insa privesc in jur si o vad pe mama, ce o tine in brate pe Lissa si zbiara incercand sa o trezeasca.Ma ridic repede din pat picand in genunchi langa cele doua.Nu stiam sigur ce se intamplase asa ca aveam nevoie de explicatii rapide.
-Ce s-a.. intamplat? intreb scurt tinand-o in brate pe Lissa si asezand- din nou pe pat.
-Te-a muscat..si mia zis sa ii aduc vin si apa..si tea injectat...si dupaia tia scos veninul din sange muscandu-te din nou...si a zis ca vrea...vrea sa plece...si a lesinat...spune mama, speriata,privindu-ma cu groaza.Fiind ingeri amandoi simteam acel sentiment de tristete.
-La dracu....spun locvind un perete cu pumnul.Imi pun mainile in cap amandoua dandu-mi seama ca vinul ii facuse rau.
-Mama..trebuia sa nu o lasi, nu trebuia sa o lasi sa faca asta, spun tipand frustrat de situatie.
-imi pare rau...nu am stiut...spune ea incet lasand privirea jos.
Gandeste Taylor..logic... trebuie salvata si ea si copilul,indiferent de riscuri
Da stiam asta, stiam toti,o iubeam si nu doream sa ma paraseasca.Trebuia sa fim o femilie, iar ea era pe punctul de a pleca.
-Mama....o singura solutie am sa o aduc inpoi...spun eu incet privind-o in ochii dandu-mi parul pe spate incet rezemandu-ma de un perete.
Ma priveste debusolata si realizeaza dupa cateva secunde ce vreau sa spun.Face ochii mari si vine langa mine incepand sa ma implore sa nu fac asta.
-Nu taylor,daca faci asta, trebuie sa ramai acolo, sa te desparti de Lissa de pe pamant...nu poti pleca...
-Ba pot mama, daca ea traieste, ma voi transforma in ingerul ei pazitor, dar daca nu fac asta... nu voi mai avea nici un scop in viata....spun eu nervos,privind-o pe mama careia nui venea sa creada.
-Bine Taylor, ai o singura sansa, iti voi deschida calea catre cer.Du-te si vorbeste ca Tatal Ceresc, cerei o sansa pentru Lissa si familia ta, dar nu uita...nu te mai poti intoarce...
-Stiu mama...de aceia vreau sa te rog, sa ramai cu ea, sa o ajuti sa creasca copilul si sa o faci fericita, niciodata nu o parasii....spun eu direct si ma indrept catre centul salii.
-Bine scumpule, ai grija de tine.... nu uita trebuie sa o vehezi...
-Da mama, stiu, spun scurt si brusc o lumina acapareaza intregul salon.Aripile ranite mi se deschid incet,lasand acea lumina cereasca sa ma invaluie.Brusc dispar de pe pamant...eram dispus sa merg pana in fata lui Dumnezeu, doar ca Lissa sa traiasca,chear daca eu aveam sa raman acolo pentru eternitate.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 4 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum