RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 5 din 16]

101Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 9:57 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Tay statea in genunchi la picioarele unui om,nu stiu cert e ca ii vedeam doar picioarele si plangea incet.
Ce dracu??
-Te rog,Doamne,da-i o sansa,pentru ea,pentru copilul ce creste in pantecul ei! Nu poti sa ii iei pe amandoi cand deja i-ai dat copilul!
Drace,el vorbea cu EL. Tay chiar vorba,ba nu il implora pe EL sa imi crute mie viata si pe ce a copilului.
-Taylor,stii ca pentru asta,trebuie sa ramai o eternitate aici nu?
CEE?? NU!! El nu putea sa ma lase asa!! Nu putea sa imi faca una ca asta!! NU putea sa ma lase singura in infernul asta? Cum as face eu fata,fara el? CUM???!!

-NUUU!! Am tipat ridicandu-ma brusc de pe pat.
Amelia venii langa mine incercand sa ma linisteasca. Am impins-o si m-am ridicat din pat.
-Cum ai putut Amelia?? Cum ai putut sa iti lasi propriul fiu sa isi vanda libertatea pentru mine?? Pentru viata mea?? Cum??!
Am intrebat in timp ce cadeam in genunchi cu fata in maini. Cum putuse sa il lase sa faca asta?
-Nu l-am putut oprii Lissa,este in stare sa faca orice pentru tine!! Stii prea bine cat de mult de iubeste.
-Du-ma la EL sus acolo! Am spus hotarata sa opresc asta.
-Dar cum? El deja s-a vandut daca tu traiesti.
Am chicotit amar. Nu era adevarat cand dupa ce avusesem viziune,o putere necunoscuta mie ma facu sa ma trezesc.
-Nu Amelia,ceva m-a facut sa ma trezesc dupa ce am avut viziunea cu el!! Si daca nu ne grabim s-ar putea sa fie prea tarziu. Te implor Amelia du-ma sus acolo sa-l impiedic sa mai faca vre-o prostie! Nu pot sta fara el,e ca si aerul pentru mine.
Ea dadu intelegator din cap si deschise calea catre cer,luandu-ma in brate si inaintand rapid spre locul in care se afla Taylor.
Cand am ajuns l-am vazut gata sa incheie acea intelegere.
-Taylor nu!! Am tipat si am incercat sa ma duc la el,insa nu am putut o bariera ma impiedica. Si atunci am inteles era bariera puritatii,eu nu puteam inainta pentru ca eram Vampir. La dracu!

102Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 10:14 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ajung sus, si intru intr-o sale mare, albe unde puritatea parca era la ea acasa.Era plin de ingerasi mici si mari iar in mijlocul camerei staea un barbat imbracat in alb, ce la fata parea deo varsta cu mine,dar eram constient ca nu este asa.
Ma pirveste si imi face semn sa ma apropii.Cu cat inainte in fata lui aripile mele se maresc, se vindeca...iar imbracamintea de pe mine se schimba,devenind una alba ingereasca.
-Da fiule...pentru ce esti aici? intreaba acel barbat ce realizez imediat ca era Dumnezeu.
Ingenunchez in fata lui, impreunandu-mi mainile,emanand dragoste si puritate.
-Tata ceresc, sunt aici pentru a ma ajuta, te rog salveaza viata Lissei,iubita mea de pe pamant.
-Te referi la tanara vampira?
Dau afirmativ din cap lasandu-l jos, incepand sa strelucesc incet.Zambeste si dpune diect.
-Nu pot face asta Taylor, esti nascut pe pamant,plus de asta o dragostea ca a ta nu e permisa...
-Dar... Tu esti Tatal tuturor, esti intelegator, o iubesc si nu vreau sa moara, vreau sa traiasca pentru noi...Te rog,Doamne,da-i o sansa,pentru ea,pentru copilul ce creste in pantecul ei! Nu poti sa ii iei pe amandoi cand deja i-ai dat copilul!
-Taylor,stii ca pentru asta,trebuie sa ramai o eternitate aici nu? intreaba el imediat si imi pune pe mana pe umar, semn ca ma pot ridicca in picioare.
Ma ridic incet si spun.
-Da stiu, vei fi ingerul ei pazitor, doar las-o sa traiasca, te implor...
-Bine Taylor, ea va traii alaturi de copilul ei,insa tu trebuie sa ramai aici...
Brusc o voce ma face sa tresar si sa intorc privirea.Lissa cu mama mea ne priveau amandoua indurerate,mama ma privea cu ochii sticlosi plini de dragoste, avand deja aripile desfacute larg, deobicei toti ingerii ajunsi aici puteau face asta fara sa vrea din cauza mediului ceresc.
-Taylor nu! vocea Lissei ma face sa o privesc, o privesc cu dragoste.Desii era insarcinata era la fel de frumoasa ca deobicei, era la fel de plapanda si de minunata.
-Iarta-ma iubit-o... e pentru binele tau, al copilului....spun eu incet.
-Nu Taylor, nu ma poti lasa singura...spune ea tipand de dupa bariera angeleasca ce ne separa.Cuvintele ei erau ca o sabie invartita in rana, nici eu nu doream sa o las singura, o iubeam si doream sa o imbratisez zi de zi, sa o sarut mereu si sa-mi vad copilul crescand, insa stiam ca nu se va putea.
Brusc vocea Lui ne trezeste pe toti.Avea o voce groasa dar pura.
-Amelia, tanara inger, ce cauta un vampir in regatul ceresc?
-Iartare Tata Ceresc, dar ... imi iubesc prea mult fiul, si stiu ca si Lissa il iubeste, si doream sa se intalneasca...spune ea lasand capu jos.
-Lissa BlackFire, bine ai venit printre noi,spune El, fata lui expriamnd bunatate si intelegere nici de cum scarba sau ceva de genu pentru rasa Lissei.
Stiam ca daca ajunsese acolo, planul meu de a o salva se putea duce de rapa.
-Du-o jos Tatat ceresc...mediul de aici ii va face rau,spun scurt lasand capu jos evitand privirile celor doua...
-Nu inca tinere Taylor, daca tot suntem toti aici, vreau sa aflu putin mai multe despre voi.
Perfect..nu imi vine sa cred...

103Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 10:43 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am inaintat pana la limita dintre mine si acel scut si am privit direct catre el.
-Cam ce vreti sa stiti despre mine? Mi-am mentinut vocea calma,nu imi puteam permite sa plang acum.
-Incepe cu inceputul draga mea.
Cum puteam sa ii explic totul? Mai ales ca eu fusesem pe front in lupta dintre vampiri si Ingeri? Cum?
Mi-am lasat capul in jos si am inceput sa imi framantmaiile.
-Numele meu intreg este Lissa Kassandra Blackfire,m-am nascut in Londra pe 5 septembrie 1871. Traiam intr-o familie instarita pe vremea aceea si avem tot ce imi doream. Facusem ciclul primar si gimnazial acasa,apoi la rugamintile mele parintii m-au lasat sa ma duc la un liceu de stat.
Acolo l-am cunopscut pe NAte un vamirp de vre-o 350 de ani la vremea aceea si m-am indragostit nebuneste de el.
Au fost cu el cateva luni de vis,pana cand a profitat de mine transformandu-ma in vampir si lasandu-ma sa descopar singura ce sunt.
An plecat de acasa,lasandu-i pe parintii mei sama creada moarta si am cutreierat planeta pana cand m-am intalnit cu Alastiar,Benjamin si Siobhan. Da cei cu care am luptat in 1992 in razboiul dintre vampiri si ingeri,eram pe frontul 6 cu ei. Am lasat capul in jos,stiam ca Taylor ma va ura pentru asta insa trebuia sa ma descar,si in plus el avea tot dreptul sa stie adevarul,sa stie cat de monstru sunt.
-Atunci cand am vazut ca prietenii mei sunt omorati am luat razna rau de tot,si am omorat o armata jumate de ingeri. Stiu ca sunt un monstru,dar pur si simplu nu faceam ecat sa ma apar. Apoi l-am cunoscut pe Taylor,nici macar nu stiti cat am incercat sa il indepartez de mine,stiind ca daca continuam sa il iubesc voi face si mai mult rau,insa nu am reusit,spre rusinea mea nu am reusit,m-am lasat prada sentimentelor,am avut de furca cu familia lui Nate,si toate aste doar din cauza mea. Imi pare rau Tay,imi pare rau ca nu ti-am spus tot trecutul meu.
Lacrimile imi siroiau pe obraji,nu le mai puteam stapanii,oricum nu mai avea rost.

104Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 10:53 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ascult cuvintele ei cu urechile ciulite.si eu cat si restul din juru meu.Dumnezeu stia deja,dar se pare ca doarea sa o faca sa recunoasca ea.
O privesc debusolata...adica..din cauza ei ajunsesem pe pamant fara nici un viitor? adica din cauza ei eu ucisesem oameni nevinovati din cauza ca nu stiam ce puteri am...din cauza ei am trait singur 19 ani, singur fara sa stiu ceva de unde vin sau unde ar trebui sa plec.
Insa cu toate gandurile astea, realizez ca daca nu facea asta nu o intalneam...nu stiam ce e dragostea, nu imi cunosteam mama si nu imi cunosteam trecutul.
Nu spun nimic,pentru ca nu aveam atunci cuvinte de ajutor, nu imi venea nimic in cap.Nu o uram pe Lissa, ea pana la urma isi aparase prietenii.Razboiul acela nu fusese razboiul meu,insa ma facuse sa pic prada ca victima, nenorocirilor de pe pamant.
Dragostea mea era la fel de pura ca inainte pentru ea, nu as fi putut sa o acuz pentru nimic.Trecutul era trecut si trebuia trecut peste.
-Taylor, inca ceva...ea este descendenta directa a vrajitoarelor din Salem, cea mai respectata rasa de vrajitoare din lume.Cat si de ingeri...spune El, privindu-ma cu drag.
Ma indrept catre Lissa incet si ating scutul angelic ,acesta picand imediat.O imbratisez imediat, vazabd ca plange si ii soptesc la ureche calm si dulce.
-Linisteste-te iubit-o, trecutul e trecut..eu te iubesc si viata merge inainte...nu mai plange..nu face bine la bebe,spun stergandu-i lacrimile de pe fata.
Brusc doua voci concomitente ne fac sa ne mutam privirea catre ele.
Doi ingeri, barbat si femeie amandoi stralucitori,la fel ca propria mea mama, zambesc privindu-ne.
-Imi pare bine sa te vedem .... Lissa...fetita noastra, spune vocea femeii inger ce se apropie de noi..
Fetita...? lucrurule se deruleaza deja ca la cimema...

105Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Apr 10, 2011 11:16 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Mi-am riidcat bursc capul din pieptul lui Tay si am vazut fiintele care mi-au dat viata.
-M.mama? Tata? Am intrebat,apoi am alergat in bratele lor. Acestia m-au imbratisat,si mi-au mangait incet spatele.
-Da pitic,noi suntem.
M- bufnit din nou plansul la auzul poreclei mele. Imi era atat de dor de ei. Imi lipsisera enorm.
-Nici nu stiti cat mi-ati lipsit! Am plans eu in bratele lor,sitam ca au ajuns unde trebuie,mereu era foarte buni,nu ezitau sa faca donatii si alte chestii.
-Si noi te iubim pe tine pisic,si pe Tay,si pe micuta din pantece. Am ras si i-am imbratisat si mai tare. Pune pe PAUZA! cum adica micuta?
-Aaa,mami,cum adica micuta?
Ea rase si imi dadu un sarut pe frunte.
-Descendenta vrajitoarelor din Salem,poate avea doar fata. Asa ca felicitari draga mea Lissa,vei avea o fetita.
Am ramas masca,pur si simplu nu stiam ce sa zic,eu visasem baitel,si puteam sa jur ca asa va fi,si acum? Acum aflu ca am fetita?
Oricum nu conta eram mai fericita ca oricand. Insa EL ne strica buna dispozitie.

106Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 11, 2011 10:40 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Zambesc fericit cand ii vad parintii.Pareau blanzi si peietenosi.Ma indrept incet catre ei zambind sarutand mana mamei fetei si dand mana politicos cu tata ei.
-Tinere Taylor, sa ai grija de ea,spune vocea calma si blanda a tatalui fetei.
Zambesc strengareste si spun incet imbratisand-o pe Lissa.
-O sa am grija, ea e viata mea,spun zambind oferindu-i un sarut pe frunte.Insa discutia ne este intrerupta de El.
-Dragii mei, Lissa, trebuie sa pleci, Taylor va ramane aici dupa intelegerea facuta.
Stiam..asa trebuia sa fie,oftez lung si ii ofer un sarut pe frunte Lissei gata sa-mi izbavesc intelegerea.
-Dar, nu Tu mai trezit, am fost trezita din cauza puterilor vrajitoarelor, nu il poti tine aici, am nevoie de Taylor,spune vocea Lissei spariata.
Raman uimit intr-un fel,deoarece incerca sa lupte cu oricine pentru a ma aduce langa ea.
-Tanara Lissa, a facut o intelegere, trebuie sa ramana...
-Nu..eu nu plec fara el...
Stop joc! devine ca la cinema.Incerc sa gandesc logic, sa gasesc o solutie acceptabila pentru toti.Da de unde? nu-mi venea nimic in cap atunci asa ca incerc sa merg pe calea usoara.
-Tata... Lissa va ramane singura daca eu plec,parintii lui Nate o vor moarta, nu o pot lasa fara protectie, te implor Tata, ea e tot ce am..lasa-ma jos cu ea sa ne crestem fericiti copilul, sa fim fericiti ca toti ceilalti,aveam si noi dreptul la asta,...spun eu incet tinand-o in brate pe Lissa ce-si abtinea cu greu lacrimile.
Se uita la mine cu ochii aia albastri pur si zambeste imediat a incredere.O incredere ca nu cred ca o vazusem la cineva in tot acest timp.
-Bine, tinere Taylor..o sa te las sa mergi jos cu Lissa...dar sti de ce fac asta? pentru ca ai ucis unu din cei mai mari vrajmasi ai nostri...spune el zambind.
-Da? pe cine? intreb eu nedumerit fara sa-mi dau seama.
-Pe tatal tau, Luciano, l-ai ucis de dragul familiei tale,el fusese un tradator in armata ingereasca si in acel razboi unde luptase si Lissa el ia ucis pritenii.....
-Poftim? intreb eu socat simtind cum incep sa tremur si sa ma infurii.
-Da...tatal tau ia ucis, insa dupa acel lucru sa alaturat demonilor devenind inger negru, a parasit-o pe mama ta ce a fost nevoita sa se trimita pe pamant ca sa nu mori ucis cu ea aici....spune El, privindu-ma cu drag.
Mama ma priveste cu tristete, isi impreuneaza mainile sfios si evita privirile noastre.Ii era frica, rusine ca poate o voi alunga dupa asta.Insa cine ar fi putut face asta?
Ma indrept catre ea si o imbratisez copilareste.Pe acesta o loveste plansul imediat,insa zambesc si spun.
-Stai linistita mama, esti cea mai buna mamica din lume,spun zambind copilareste oferindu-i un sarut pe frunte.
Acesta ma tine imbratisat fericita ca nu o alungasem.
-Ia-ti larevedere Lissa de la parintii tai, trebuie sa pleci pe Pamant,spune El, privind-o pe Lissa.

107Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 11, 2011 9:47 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Mi-am sters incetisor lacrimile,si m-am indreptat spre parintii mei din nou. Acestia isi deschisera bratele pentru mine,si ma prinsera intr-o imbratisare de familie,imi era asa dor de ele.
-Mami,tati,imi va fii asa de dor de voi,promit ca o sa ma intorc candva aici.
Ei se uitara socati la mine. Da stiam ca daca voiam sa ma intorc,trebuie sa fiu moarta,iar ei nu doreau asta.
-Lissa,nu vorbii prostii,nu vrem sa mori. O sa te veghem de aici. Si nu uita atunci cand o stea straluceste,noi ne gandim la tine,si iti vrem tot binele.
Lacrimile mi-au dat din nou si i-am strans mai tare in brate.
-Va iubesc sa nu uitati asta! Am spus si m-am indepartat de ei,ducandu-ma direct in bratele lui Tay,incepand sa plang mai rau.
-Si noi te iubim fata mea,si nu plange,noi suntem bine.
Tay isi stranse bratele in jurul meu si apoi ne-am trezit in camera lui. Lacrimile imi siroiau pe obraji si nu ma puteam oprii din plans. Probabil era si de la sarcina,femeile Insarcinate,au starile emotionale instabile. Si probabil de aceea nu ma puteam oprii din plans.
Acum ca stiam ca am fetita,eram fericita,fericita ca bebeul meu nu patise nimic,si ca reusisem sa il aduc inapoi pe Taylor. Eram cea mai fericita acum. Mi-am ridicat capul si privind-ul pe Tay si l-am sarutat.

108Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 11, 2011 9:56 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa o despartire de familie destul de grea chiar si pentru mine, ne trezim in camera mea.Lissa inca plangea,stiam ca probabil de la sarcina si oboseala..trecuse prin prea multe.
O imbratisez si o sarut tandru, ducand-o in pat.
-Scumpa mea, trebuie sa te odihnesti,spun chocotind si dau drumu la tv.Era deja dimineata , asa ca merg la bucatarie sa pregatesc un mic dejun copios pentru Lissa, acuma ers xi om deci manca si mancare normala.
In acest timp ea se aseaza pe pat usor obosita rasufland usora incetand sa mai planga.
Dupa cateva minute vin in camera cu o tava mare cu mancare pregatita pentru ea.Mirosea excelent, iar ea deja ma privea infometata.
-trebuie sa pape si cel mic nu? intreb zambind asezandu-ma langa ea incepand sa o hranesc ca pe un copil.
Incepe sa rada si odata cu ea si eu in timp ce butonam canalele tv-ului si mancand amandoi,deoarece ea insita sa manc cu ea.
Nici nu stiu cum a trecut o saptamana numa in bucurie, atata ca ma mai intristam cand vedeam ca vomita tot ce manca, sau avea stari de lesin.Dar eram acolo si nu o lasam sa pateasca nimic rau.
Era totul pentru mine si ea si fetita ce avea sa apara si de care eram deja mandru.

109Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 11, 2011 10:17 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

M-am trezit brusc din somn si am pus repede mana la gura pana am ajuns la baie,varsad tot. Incepusem sa ma satur de starile astea,insa stiam ca sunt specifice si nu aveam ce sa fac.
M-am intors incet si m-am pus pe pat la loc. Tay dormea ca un copilas,se vedea ca este epuizat. La naiba statea mereu dupa fundul meu incercand sa imi faca toate poftele,chiar daca eu insistam sa nu. Era sa dragut cand dormea. Chipul ii era relaxat,iar parul rosu ii acoperea neglijent fata. I-am mangaiat incet fata,apoi i-am dat parul din ochi. Am zambit si m-am ridicat din pat ducandu-ma la parter cu gandul de a bea o cana cu lapte.
Soneria de la usa se auzii,si m-am grabit sa deschid usa. Nu era nimeni,insa cand m-am uitat in jos,am vazut o cutie de cadou,lunga,pusa jos.
Am luat-o si am desfacut-o. Acolo am gasit un minunat trandafir albastru. Era mirific. L-am ridicat si l-am mirosit. Vazand ca in cutie era un biletel l-am luat si l-am deschis curioasa cititnd-ul.

Frumos trandafirul nu? Insa nu uita ca orice floare se si ofileste. Atunci cand si ultima petala a acestui trandafir va cadea. Ceva rau ti se v-a intampla. Ai grija Lissa,lumea este plina de mistere!
PS: Trandafirul are spini.

Si exact in acel moment m-am intepat in spini,cazand cateva firicele de sange pe covor.
Ce dracu era asta?? Ce voia sa insemne?
Am alunecat in jos sprijindu-ma de usa. Am inceput sa plang din nou. De ce dracului nu ne lasau odata in pace?
-Lissa....? intreba Tay abea trezit din somn.

110Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Mar Apr 12, 2011 11:26 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Lissa?! privesc in jur debusolat zapacit de somn.Adormisem fara sa vreau langa ea, se pare ca fusesem destul de epuizat, nu prea dormisem zilele astea, mereu fiind in juru Lissei sa ma asigur ca ii este bine si nu duce lipsa de nimic.
Ma ridic de pe pat si cobor cascand catre parteer ca sa o caut.Insa cand o vad fug la ea imediat.PLangea rezemata de usa de la intrare cu un trandafir in mana.Era albastru si foarte frumos, dar nu intelegeam motivul pentru care plange.
Insa vad biletelul ce era jos langa ea si il citesc.Il strang in mana nervos mototolindu-l si aruncandu-l departe de noi.
O iau pe brate si o calmez incet.
-Linisteste-te iubit-o, nu vom patii nimic, nu cat eu traiesc,spun asezand-o pe pat.
-Banuiesc ca doreai lapte, stiu ca iti place, ma duc jos sa iti aduc, nu mai plange, vom fi bine,spun mangaindu-i fata saruntand-o pe frunte.
Ii iau trandafirul din mana si il pun intr-o vaza frumoasa cu apa.Eram curios cine il trimisese si mai ales de ce zicea ca se va intampla ceva rau cand se va ofili.
Intre timp cobor la parteer pentru a lua lapte, il incalzesc putin de tot, si intr-un pahar gandind departe.Eram putin stupefiat,nu intelegeam de ce toata lumea ne urmarea si ne vreiau morti.Chear asa trebuia sa se desfasoare viata noastra mereu?
O gramada de intrebari ma fac sa raman putin blocat pe loc,insa ma trezesc cand aud si eu o bataie in usa.Ma duc catre usa lasand paharul pe masa si deschid usa cascand.
Nu era nimeni, ce dracu?Privesc jos si vad o cutie lunga rosie frumos impachetata.
O ridic si o deschid.Un trandafir rosu ca sangele pur era acolo, frumos si putin desfacut.
Un biletel era in cutie sub el.
Culoarea asta rosie iti va aduce aminte pentru ce traiesti.Ai grija , celalalt albastru reprezinta cerul, iar acesta rosu pamantul, cand acestea doua se vor unii, se va naste un razboi...
P.S. Ai grija la tepi.

Axact atunci ma intep si simt cum imi da sangele din deget.Ma duc catre camera Lissei cu laptele si cu trandaforul in mana, debusolat.NU mai intelegeam nimic, dar nu aveam de gand sa aflu, vroiam sa actionez inainte.

111Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Lun Apr 18, 2011 9:13 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Tay se intoarse in camere cu paharul meu de lapte,si un al trandafir. Ce dracului se intampla aici?
De ce dracului nu putem fi lasati in pace odata? De ce trebuie sa fie totul atat de complicat?
Dah minte creata,dragostea voastra este una interzisa. Mda trebuia sa apara si constinta asta mereu. Insa asa era,dragostea noastra era una interzisa,una paradoxala,dar nu imi pasa. Putea sa si inceapa un al treilea razboi mondial,caci nu imi pasa.
El se aseza langa mine pe pat,bratele-i inconjurandu-ma automat si strangandu-ma bland la pieptul lui.
Lacrimile mi-au invadat obrajii din nou,iar bratele mele i-au inconjurat timid spatele. Capul imi zacea pe pieptul lui,iar lacrimile mele ii udau tricoul. Am respirat adanc incercand sa ma calmez.
-Imi pare rau ca iti ud tricoul,stiu ca este preferatul tau...
El chicotii si ma stranse mai tare in brate.
-Asta nu conteaza acum Lissa,tot ce conteaza pe lumea asta esti tu! Depuse un mic pupic pe fruntea mea apoi mainile lui ajunsesre pe burtica mea deja iesita in relief putin,aveam doua luni,insa tot ce conta acum era sa duc la bun sfarsit sarcina fara nici o problema. Mainile lui imi mangaiau usor burtica in timp ce ma legana sa ma calmez.
-Gata Lissa,totul o sa fie bine o sa vezi.
-Oare chiar va fi asa Taylor?

112Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Mier Apr 20, 2011 11:56 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Da, asa va fi, vom fi o familie fericita, spun zambind sincer, oferindu-i incredere in ea insasi.
Nu doream sa o vad trista, sau suparata, era ca si cum in loc sa fie soare afara cerul plangea.
O tineam in brate strans, si ii atingeam incet burtica frumos conturata deja dupa cele doua luni de sarcina. Incercams a fac tot posibilul sa se simta bine si sa nu simta nici o durere.
Faceam orice pentru ea, indiferent care ar fi fost sacrificiul.
Brusc insa, o lumina acapareaza camera. Nu stiam daca e de bine sau rau asa da imi desfac aripile si pregatesc scutu angelic gata de orice lupta.Insa renunt la asta cand observ silueta angelica din camera.
-Fratioare, spune o fata cam de varsta Lissei, varsta ei dinainte sa fie transformata. Avea un par lung si alb stralucitor cei atarna pe spate in jos cu cateva suvite usor rebele pe fata si un breton drept pe frunte. O tinuta angelica , niste haine albe si frumos mirositoare si niste aripi deschise albe ce luceau ingrozitor de tare.
-Crystal? intreb incet aducandu-mi aminte o mai vazusem undeva, da..pe pamant o vazusem dupa ce mi-am ucis parintii de pe pamant. Aparea mereu in preajma mea cand intram in probleme.
-Da fratioare, spune afisand un zambet cald si angelic. Era sora mea naturala din cer. Fiica mamei mele si a tatalui meu. Era insa mai mica ca mine la ani, eu nascandu-ma inaintea ei, ea nascundu-se dupa mine, dupa terminarea razboiului.
-Cei cu tine aici? intreb debusolat,privind-o.
-Am venit sa va ofer ajutorul, spune ea si merge incet catre vaza in care asezasem cei doi trandafiri. ii ia in mana si ii face sa dispara lasand in urma doar cateva petale.
-Ce..ce faci? intreb eu privindu-i fiacre miscare.
-Trandafirii sunt minunati, insa nu va lasati inselati de frumusetea si mirosul lor, asta va poate ucide, spune ea zambind si vine langa pat atingand-o incet pe Lissa si dandu-i o suvita de par de pe fata.
Brusc insa, zambeste si dispare. Eu raman putin puff, incercand sa realizez ce tocmai facuse sora-mea.

113Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Mier Mai 04, 2011 4:48 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Crystal sora lui Tay ma lasase puff pur si simplu. Nu intelegeam cum de putea fi asa de buna cu mine,la urma urmei,eram un vampir sugator de sange pentru ei,ar fi trebuit sa ma urasca.
-Ai vazut Lissa? totul este bine acum! imi spuse el apoi imi saruta usor fruntea.
Isi stranse bratele in jurul meu si isi aseza capul pe umarul meu.
Telefonul imi vibra pe noptiera si l-am luat uitandu-ma la numele apelantului. Era Nick,la dracu ce voia acum?
-Nu raspunzi? Ma intreba Talyor uitandu-se curios la mine.
Acum ce trebuia sa fac? Cine dracu credea ca Nick avea sa se mai intoarca vreodata?
Fusese iubitul meu pana sa-l intalnesc pe Taylor si acum imi era frica sa nu fie gelos,stie ca il iubesc doar pe el nu?
Cu inima in gat am apasat butonul de raspuns si am pus telefonul la ureche.

-Hola amore,que tal? (Buna Iubito ce faci?)
-Bien Nick,bien que pasa? (Bine Nick,bine ce s-a intamplat?)
Am asteptat raspunsul lui privind fata confuza si curioasa a lui Tay incercand sa desluseasca ce spuneam.

-Ah Lissa,stii ca mi-a fost dor de tine iubire!
Vocea lui groasa si proeminenta se auzi si in camera.
Taylor era acum,complet socat,ochii lui scanteiau de furie si stiam ca trebuia sa repar lucrurile cat mai repede.
-Nick,totul s-a terminat intre noi! ok? Nu ma mai cauta,pentru ca pentru tine nu mai exist!
Am apasat butonul de inchidere al telefonului si l-am aruncat furioasa in perete acesta facandu-se bucati.
L-am privit din nou pe Tay,iar acesta parea de o mie de ori mai nervos decat mine.
-Tay...eu...
Isi intinse mana facandu-ma automat sa ttac.
-TACI! Doar taci ok?? Tipa el.
Cee?

114Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Sam Mai 07, 2011 10:25 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa telefonul primit de Lissa, simteam cum ceva in mine pur si simplu parca se rupsese. Ma minteam pe mine, ca Lissa ma iubeste si ca nu mi-ar face rau niciodata. Parea sa aibe un trecut ciudat, chiar foarte plin. Nu stiam ca dupa acest lucru aveam sa devin doar putin diferit, iar problemele sa se inmulteasca.
Ii spusesem sa taca, da, eram nervos, asa de nervos ca as fi spart orice in casa aia chiar daca ram constient ca gelozia mea era greu de controlat. In general un inger alb, cand iubea o facea cu toata fiinta ea, oferea increderea maxima si isi sacrifica si viata doar ca persoana iubita sa fie fericita.
Sufletul meu insa, nu ma lasa sa fiu suparat prea mult. Incerc sa uit cuvintele din telefonul Lissei, si ma apropii de ea din nou de data asta zambind bland.
-Iarta-ma, reactie negativa, te iubesc, prea mult si nu vrea sa fi a altuiva, ii spun zambind angelesc imbratisand-o cu drag.
Da, eram egoist, egoist ca iubeam si nu doream sa fie a altuia. Comsideram ca dragostea mea e mult mai importanta ca orice alta persoana, la fel si dragostea ai pentru mine.
Aceasta imi zambeste si se linisteste, simteam asta.
Aud o bataie in usa, presimt fara sa vreau ca ceva nu va fi bine. Simteam o putere ciudata din spatele usii albe. Ma ridic de langa fata si cobor scarile pentru a deschide.
La usa insa, raman inmarmurit cand o vad pe Cristine, o fata inger. Ea fusese o fosta iubita. Insa ne despartisem deoarece acesta nu se multumea doar cu dragostea mea, dorind dragostea mai multora, din acest motiv Dumezeu ia dat aripi negre nici de cum albe. Pentru simplu fapt ca incalcase legea ingerilor. Legea ce spunea ca o fata inger trebuie sa ramana cu cel ales de ea, si doar cu el pana la sfarsitul vecului. Da pe dracu, tipa asta aburea la toti ingerii din Rai. Ce mai vroia acuma?
-Ce cauti aici? intreb sprijinindu-ma de tocu usii.
-Nu ai recunoscut mirosul meu pe trandafirul rosu? intreaba ea chicotind, afisand o fata perversa. Perfect, prima data Nick, acuma Cristine, incepusem sa fac legatura, se pare ca se aflase si in Rai si in Iad de ralatia mjea cu Lissa, si ca vom avea un copil. Acel copil avea sa se nasca cu puterile amandurora, astfel devenea cea mai puternica fiinta dintre Rai si Iad. Stiam, toti ne vroiau morti si pe noi cat si pe cel nenascut.
-Nu imi pasa de tine , dispari de la usa mea, spun cu un ton rece.
-Nu inca iubire, nu pana nu primesc ce se cuvine.
Da fusese mereu inebunita dupa puterile mele angelesti, deoarece eram printre cei mai puternici din Rai, chiar mostenitorul unei parti de Rai.
Perfect, se poate mai rau?

115Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Sam Mai 07, 2011 10:40 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Rezolvasem probleme,el doar fusese putin gelos. Ma durea sa stiu,cat de mult l-a durut pe el si auda acele cuvinte din gura lui Nick. La dracu cu el!
Cateva batai se auzira la usa,iar Tay se dusese sa deschida,parte aiurea era ca simteam ca ceva rau se va intampla.

"-Nu inca iubire,pana nu primesc ce se cuvine.
Mana ei prinse camasa lui Taylor si il impinse in perete dur sarutand-ul. El isi pune o mana pe mijlocul ei si o trase mai aproape de el aprofundand sarutul.
Ea scanci si isi baga mana in parul lui,el mutandu-si mana pe coapsele ei. Taylor incerca sa riposteze,insa ea era mult prea irezistibila,ceva puternic il atragea spre ea si nu stia ce.
Brusc se trezi intins pe jos cu ea deasupra lui descheindu-i camasa,isi plimba usor dar senzual mainile pe pieptul lui,iar el isi lasa capul pe spate gemand usor.
Buzele ei le gasira pe ale lui si stia ca esuase,stia ca nu ii putea rezista..."

Am deschis brusc ochii plini de lacrimi,nu el nu putea sa imi faca mie una ca asta! NU!!
Am luat vaza de flori acum goala si am izbit-o de perete nervoasa.
Am simtit cum ochii mei se inrosesc si un tipat agonizant iesii din gatul meu nu inainte de mai arunca si micuta noptiera de langa pat in perete.
NU!!

116Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Sam Mai 07, 2011 11:09 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Se apropie de mine imediat de mine prinzandu-ma de camasa rosie de pe mine, trantindu-ma violent de primu perete apropiat al camerei. Da sa ma sarute insa ii citesc intentia si o imping de pe mine lovind-o eu de usa mare de la intrare. Scanceste de durere si lovesc cu pumnu usa langa fata ei furios.
-Daca vreodata in viata ta mai incerci asa ceva cu mine, a doua ora nu mai nimeresc usa, s-a inteles? intreb rece si ochii mei rosiatici se fac un albastru pur, semne de nervozitate.
Ma priveste speriata prima data, insa un zambet strengarescii apare si da sa ma loveasca cu mana. Io prind insa inainte reusesc sa ma zgarie pe fata dandu-mi sangele.
O prind de incheietura si o mai trantesc de usa inca odata, auzindu-se o bubuitura mare. Scanceste mai tare, iar dupa asta fara sa mai zic ceva, o trag de pe usa si o deschid, impingand-o violent afara din casa.
Exact cand inchid usa , lasand-o cu ochii in soare pe tipa, aud un tipat asurzitor din camera Lissei, si niste bubuituri extreme. Ma cuprinde frica, si uit ca sunt ranit la fata, urcand scarile in fuga si intru in camera ca un fulger.
Raman socat sa vad vaza sparta, mica noptiera sa pare ca picase prada furiei ei, iar ochii ei minunati plangeau. Eram impaianjeniti de lacrimi si furie, devenind un rosu abisal si sangeriu.
Ma apropii de patu ei insa ma priveste cu ura si tipa la mine asa de tare ca ma face sa tresar si sa ma opresc la cativa pasi de ea.
-Dispari tradatorule, te urasc!
-Poftim? Lissa...Lissa ce ai patit? spun cu o voce slaba mai mult, simtind cum ma lovesc oarecum lacrimile.
Ma uraste? dar de ce? tocmai era sa o ucid pe tipa ce dorea sa ma seduca doar pentru ca stiam ca am deja o iubita, si o viitoare mamica.
Simteam cum nu ma tin genunchii...ma uraste...adica...dupa tot ce a fost intre noi..ma uraste?
Raman langa patul ei,picand inevitabil in genunchi. Las langele sa-mi invadeze fata de la zgarieturile tipei, si las capu jos, incercand sa-mi controlez sentimentele, ce fac ca aripile mele albe sa iasa la iveala, incep sa stralucesc fara voie si spun incet cu privirea in pamant, lasand si lacrimile sa-mi curga.
-Adica, dupa tot ce a fost intre noi, tu ma urasti? ma urasti ca te iubesc? ma urasti ca vom avea un copil din dragoste? adica ma urasti ca era sa ucid un alt inger doar de dragul tau...? pusesem intrebarile aleatoriu si nu asteptam nici un raspuns. Stiam doar ca picase in cursa, iar daca ea avea sa ma urasca, pur si simplu aveam sa ma las ucis de propriile sentimente.

117Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Sam Mai 07, 2011 11:25 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Adica, dupa tot ce a fost intre noi, tu ma urasti? ma urasti ca te iubesc? ma urasti ca vom avea un copil din dragoste? adica ma urasti ca era sa ucid un alt inger doar de dragul tau...?

Il vad cum pica in genunchi iar inima mi se rupe,dar nu puteam sa uit pur si simplu nu puteam sa uit acea scena din capul meu. Acea scena care mi-a imprastiat inima in mii de bucatale.
-De ce Taylor? Nu ti-a ajuns ca o faceai cu mine? Iti mai trebuia alta cu care sa ti-o tragi?
Am intrebat rece in timp ce el se uita la mine socat. Ce uitase deja ca pot vedea viitorul.
-Poftim? Lissa...eu...eu nu as face asa,lacrimile lui imi faceau inima sa se franga,din nou si din nou.
-Nu te preface ca nu stii Taylor!-Am cazut in genunchi si mi-am ingropat mainile in mocheta de sub mine.-Am vazut Taylor,am vazut ca si cum as fi Spectator!! De ce??
-Despre ce tot vorbesti Lissa? Te iubesc!!
-Sa nu indraznesti sa mai spui asta! Ti-ai tras-o cu aia si acum imi spui mie ca ma iubesti?? Chiar voiai sa vezi cum e sa ti-o tragi cu o vampirita nu? Chiar voiai sa o faci jumate om,ca apoi sa o faci sa se prabuseasca mai mult decat era nu? Asta era planul tau asa'i?? Te urasc Taylor! Te urasc pentru ca te iubesc al dracului de mult!! Am vazut cum ai facut dragoste cu ea...
Am soptit mai mult pentru mine. Am simtit mai multe lovituri in burtica si m-am strambat de durere.
-De ce Taylor?-am intrebat din nou-De ce...?

118Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Sam Mai 07, 2011 11:35 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

La cuvintele ei raman mai mult dfecat socat
Da stiam ca prevedea viitorul, cine stie ce vazuse, ma durea, la dracu, fiecare cuvant spus de ea era parca o sageata in mijlocul inimii.
-Cum poti sa gandesti asa Lissa? Suntem de atata timp impreuna si am fost mereu langa tine, in fiecare secunda,...crezi ca as vrea sa scap de tine sau sa te fac sa pici doar de dragul de a ma distra? adu-ti aminte in padure, cand ne urmarea familia lui Nate, trebuia sa mor atunci, dar am fost salvat...prevederile tale pot fi impuse...si de ce crezi ca sunt ranit acuma? Lissa, nu-mi vine sa cred ca crezi mai mult in mintea ta decat in mine...ma ridic imediat si merg catre usa. Nu mai puteam sta sa o vad plangand, nu mai stiam ce sa fac sa ma creada. Nu ma atinsesem de tipa,inca o incoltisem si era gata sa o ucid. Dar se pare ca era prea oarba sa inteleaga.
-Lissa, tu esti viata mea, si niciodata nu mi-as trage-o cu alta, asta sa-ti intre bine in cap...spun lasand lacrimile sa-mi curga pe fata. Ma ustura locul unde eram ranit pe fata, simtindu-mi mirosul sangelui.
Lovesc usa cu pumnul, scapand de sub control. Nu trebuia sa o mai las sa planga, se distruge si facea rau bebelusului.
-Daca ma urasti asa de tare, uraste-ma pana la capat macar, termina cu mine, alunga-ma de tot, daca crezi ca fara mine iti este mai bine, spune-mi sa plec si asta o sa fac, nu o sa te mai deranjez niciodata....asa poate o sa poti ramane fericita cu Nick, spun privind-o nervos, stand langa usa, avand impresia ca din nou genunchii nu ma tin.
Ma uraste...la dracu...mai bine mor decat sa mai aud odata "te urasc" din partea ei, constiinta mea deja era la 0, era prausita si nu mai faceam diferenta intre ce e bine si ce e rau.

119Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 12:06 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Ah,la dracu!ce legatura are Nick cu asta? Ce legatura are??
Am tipat la el,apoi am dat cu pumnul in ce mai ramasese din nopitera distrusa.
-Ah,nu nu are nici o legatura,nu,conteaza ca ti-a zis "Iubire.."
Se sclifosii incercand sa ii imite vocea. La dracu! Nu il iubeam pe Nick, el era un nimic. Tot ce conta pentru mine,era Taylor. Pe el iubeam ca o adolescenta indragostita si plina de hormoni.
-La dracu! Stii doar ca nu inseamna nimic!
El rase si dadu din nou cu pumnul in usa aceasta iesind din balamale si cazand pe jos.
-Atunci de ce nu ma crezi ca nu mi-am tras-o cu afurisita aia de Cristine!
Dadu cu piciorul la usa si se apropie din nou de pat. M-am intors cu spatele la el si mi-am imbratisat corpul incercand sa uit durerea ce imi inconjura pantecul. Era o durere arzatoare,o durere la fel de intensa ca si cea din inima.
-Deci stii cum o cheama. Am spus rece o lacrima scurgandu-se pe obrazul meu.
M-am intors spre el si am vazut cum isi incordeaza maxilarul incordandu-si pumni..
-De ce dracului nu as stii? Hmm? Daca tu ai fost libera ca o pasarica sa ti-o tragi cu Nick,asa ii stiu si eu numele. Si da,a fost iubita mea inainte sa te intalnesc pe tine.
Tipa el scos din pepeni. Inima mi se franse insa nu am ezitat sa imi impun punctul de vedere.
-Ah,da sa stii ca ne-o trageam zilnic si era al dracului de hot!
Atunci isi pierduse controlul,la fel si eu.

120Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 12:18 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Ah,da sa stii ca ne-o trageam zilnic si era al dracului de hot!
La dracu, ultimile cuvinte pusesera capac. Desii ma durea si simteam din cauza puterilor angelesti ca o doare burta, imi venea sa o omor parca. Sa nu mai fie a nimanui daca nu e a mea.
-Da? afla ca niciodata nu mi-am tras-o cu Cristine, a fost iubita mea prea putin timp ca sa o iubesc cum te iubesc pe tine...dat sti ce? deacuma sper sa fii foarte fericita alaturi de Nick, daca tot ii tii asa mult partea si vad ca ii lauzi potentialul, poate va fi un tata mai bun ca mine, spun tipand asa de tare ca o fac si pe ea sa tresara. Stiam ca fusese o capcana, o capcana bine ticluita se pare, insa mintea mea nu mai procesa nimic bun, nu mai realizam nici ce vorbesc.
Gelozia, alaturata de nervi ma fac sa ridic mana institiv si sa inclestez pumnul tare, lovind peretele din camera. Il lovisem cu putere angeleasca se pare deoarece era o mare gaura acuma, iar acolo era sange semne ca ma lovisem la mana.
Fara alte cuvinte ies din camera, simtind cum ma loveste sangele pe gura si nas. Asta nu era bine. Se pare ca puterile angeleste dezlantuite nu erau bine venite acuma. Ceva ma ranea indirect si nu stiam ce.
Realizasem atunci, trandafirul rosu era Cristine, iar cel albastru Nick, deci daca deja cearta mea cu Lissa degenerase asa de mult, era clar ca avea sa apara Nick. Intru in baie si privesc oglinda absent. Citeam reflexia sufletului meu. Ma durea, eram parca o papusa fara suflat la cuvintele ei. Imi zdrobise si ultima picatura de ratiune, chiar daca dragostea ramasese la fel de mare.
Lovesc si oglinda cu furie, simtind cum nasi si gura imi sunt inundate de sange din nou. Scuip in ghiveta tot si incerc sa disimulez faptul ca eram ranit pe interior din cauza furiei.
Aud o bubuitura mare din nou si ies din baie imediat. Ma duc repede la camera Liseei, desii ne certasem ca doi copii inconstienti, o iubeam si nu doream sa o las singura.
Insa cand intru in camera, ochii mi se fac albastri fara voia mea. Nick se pare ca deja era acolo si o prinsese pe Lissa langa un perete sarutand-o de zor. Din cauza furiei nu disimulam fata Lissei, daca cumav picase sau nu de buna voie in asta. Calmul si ultima picatura de ratiune dispare imediat dupa vederea acestei scene.
-Li..Lissa...cand ii pronunt numele Nick ii da drumu fetei ce pica in genunchi langa perete.
Fara avertizment dispar si apar langa tip, izbindu-l de un perete, gata sa il ucid. Nu mai eram Taylor, cel calm si fericit, disp[aruse, in urma lui ramanand doar o umbra plina de furie si insetata de sange.

121Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 12:42 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Da? afla ca niciodata nu mi-am tras-o cu Cristine, a fost iubita mea prea putin timp ca sa o iubesc cum te iubesc pe tine...dat sti ce? deacuma sper sa fii foarte fericita alaturi de Nick, daca tot ii tii asa mult partea si vad ca ii lauzi potentialul, poate va fi un tata mai bun ca mine!

Tipa si pleca lasandu-ma singura in camera uitandu-ma absenta la locul in care tocami disparuse.
-AHHH!! piciroul meu ateriza in geamul din fata mea facandu-l bucatele. O adiere imi facu parul sa se ridice,iar un miros cunoscut de vampir venea chiar din spatele meu.
M-am intors cu fata la el ,doar ca sa il vad ranjind. Mi-am incordat pumnul si am dat sa ii fut una in gura,dar se pare ca fu mai rapid si imi prinse inchietura exact cand trebuia sa ii lovesc fata.
Zambii laconic si ma impinse dur in prerete,facandu-ma sa simt o durere si mai mare in stomac,apoi imi lua ambele maini punandu-le de-asupra capului meu pe perete.
Cealalta pana a lui se baga sub tricoul meu pe spate,si lacrimile ma invadara din nou.
-Lissa,que te amo! (Lissa ce te iubesc!)
Isi zdrobii buzele de ale mele si am scancit scarbita incercand sa ma desprind,insa el ma izbii si mai m tare in perete facandu-l sa se crape. La dracu nu mai eram un vampir ca sa dea cu mine de orice fara sa simt. In mine crestea o viata! Am simtit cum imi da sangele pe nas,insa lui Nick nici ca ii pasa.
-Li...Lissa. Soapta plina de furie a lui Tay,il facu pe Nick sa se desprinda de mine sa se intoarca cu fata la el.
Taylor il izbii pe Nick de peretele opus,iar eu am cazut in genunchi neputincioasa privindu-i pe cei doi.
-Te omor cu mana mea,sugator de sange nenorocit!!
Tay il izbii si mai mult de perete,iar Nick incepu sa rada ca un nebun,ca un nebun de la azil.
-Prietene,stii ca si Lissa voia sa ma sarute,a fost asa bine sa ii simt din nou limba in gura mea.
Ahh la dracu apela la constrangere,apela la a inventa chestii. La dracu!!
Taylor incepu sa ii care pumni si picioare lui Nick,acesta cazand jos la picioarele lui,ii puse un picior pe piept si il scuipa uitandu-se cu dispert la el.
-Esti doar un alt ratat pe langa Lissa! Isi ingropa piciorul in pieptul lui Nick,acesta facandu-se cenusa.
Am simtit un alt val de durere,nu era decat un alt ratat pe langa mine,crezusem ca cearta noastra se sfarsise insa ma inselasem ma inselasem amarnic.

122Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 12:59 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa ce il omor [e Nick, ochii mei raman de aceiasi culoare albastru pur. Imi intorc privirea la fata ce ma privea oarecum neputincioasa stand in genunchi in fata mea.
Nu stiam ce sa mai spun, eram depasit de situatia in care ma aflam. Fusesem depasit psihic. Vedeam deja intr-o ceata groasa, iar inima simteam cum nu face fata pulsului nebun. Ea chiar facuse asta?
-Lissa, daca ma urai asa de tare, trebuia sa imi spui direct, trebuia sa ma alungi si sa-mi spui in fata ca nu ma mai vrei, nu sa ma faci sa te iubesc ca un nebun. Spun tipand fara sa vreau, tonul vocii mele se pare ca ramasese la aceiasii intensitate.
Imi bag o mana in parul rosu, simtindu-mi gura invadata de sange. Nasul ia mai mult aer decat deobicei. Imi inghit sangele, in incercarea slaba de a ma calma si gandii logic.
-Tay eu..nu a fost ceea ce a parut...nu am vrut sa..
-Sa ce Lissa? pana acu ii laudai barbatia acuma ne certam si te prind dupa doua minute in camera noastra sarutandu-te cu el, crezi ca ar trebui sa te felicit? da..ar trebui, felicitari iubirea mea Lissa, ca mi-ai distrus sufletul, spun si ma las cu fundul pe pat. Imi aez capu in mainile ce stateau pe genunchi, brazdandu-mi parul cu degetele.
-Tay esti un mare prost daca crezi ca te-as insela, ma fortat, nu am putut riposta.
-Si eu ce am incercat sa iti explic in lagatura cu viziunile tale ha? sti p4rea bine ca nu te-as insela nici la moarte, iar tu ma tot acuzi, eu te vad pe fata si te aperi, ce sa mai cred? intreb incet de data asta. Incercam sa ma calmez,pentru ca inevitail sa nu fac vreo prostie. Scuip sangele din gura mea pe jos, simtind din nou durerea din p0iept.
Ridic privirea, tintuind-o in ochii. Ii observ sangele de la nas. Suferise deja prea mult, psihicul ei ca si al meu cedase. Nu mai puteam face asta.
-Te rog Lissa, acorda inca o sansa relatiei dintre noi, eu sunt dispus sa iert ce am vazut, indiferent daca tia placut sau nu,pentru ca te iubesc, si esti singura ce o vreau vreodata in viata mea cat si in patul meu...esti dispusa sa faci acelasi lucru? desii eram constient si eu ca eu nu gresisem cu nimic. Insa doream sa o vad calma, sa zambeasca si sa nu mai vad gram de sange pe corpul ei.

123Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 1:13 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Te rog Lissa, acorda inca o sansa relatiei dintre noi, eu sunt dispus sa iert ce am vazut, indiferent daca tia placut sau nu,pentru ca te iubesc, si esti singura ce o vreau vreodata in viata mea cat si in patul meu...esti dispusa sa faci acelasi lucru?
Gura mi s-a deschis si mi s-a inchis la loc socata de ce tocmai auzisem. El era dispus sa ma ierte pe mine ca ce?
L-am sarutat eu pe Nick? Nu el m-a luat si m-a impins in perete punand viata copilului in pericol? Ah,da nu tot Lissa il sarutase pe Nick.
-Esti asa un ipocrit Taylor! Tu crezi ca degeaba am incercat sa il pocnesc,crezi ca degeaba vanataile de pe maini si de pe spate sunt facute? Chiar crezi ca il iubesc pe Nick si nu pe tine?
Am tipat nervoasa stergandu-mi sangele de la nas,intre timp tasnind din nou.
-As putea sa cred orice acum!
Tipa si el de pe pat,uitandu-se la mine urat.
-Ei bine,te felicit din toata inima mea Taylor,te felicit pentru ca tu crezi ca eu l-am sarutat de buna voie. Te felicit,stii ce daca nu erau puterile mele de vrajitoare,as fi pierdut copilul inca de la prima izbitura primita de la Nick. Dar nu copilul e bine cu pretul sangelui ce incet se scurge din mine.
-Haide Taylor,vin-o si termina si tu cu mine! Calca-mi in picioare sentimentele si lasa-ma singura in ploaia de cioburi din inima mea.
Am deschis larg bratele,apoi am aratat spre inima mea ce acum era distrusa,era praf.
El veni spre mine furios si ma impinse in perete incatusand-umi mainile de o parte si de alta a corpului,presandu-si corpul de al meu,facandu-ma sa tremur de placere.
-Te iubesc prea mult,Lissa! Imi spuse in timp ce se apropia si mai mult de mine.
Am tremurat instinctiv prevazand ce avea sa se intample stiind ca cearta noastra se sfarsise insfarsit.

124Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 1:26 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Haide Taylor,vin-o si termina si tu cu mine! Calca-mi in picioare sentimentele si lasa-ma singura in ploaia de cioburi din inima mea.
Cat de proasta sa fie ca as pute-o lasa balta sa creada ca o voi parasi. Ma ridic instinctiv dispus sa inchie odata pentru tot deauna cearta dintre noi ce nu avea nici o logica. Ma duc la ea parand furios, insa odata atinsa, furia dispare inevitabil fiind inlocuita de o placere si o dragoste napamanteana.
Ii incatusez puternic bratele pe langa corp, lipind-o de un perete al camerei. Ma lipesc usor de ea,pentru a nu o ranii, simtind cum incepuse deja sa tremure.
-Te iubesc prea mult Lissa, ii spun incet cu o voce calda si blanda revenind la ingerul din mine. Ma apropii mult, si ii ating buzele fierbinti si calde. Apas sarutul ce devine de la un romantic la un senzual fara voie. Limba mea jucausa isi face loc in gura ei calda. Ii dau drumu la maini simtind cum se incalzeste incet si incearca sa-si elibereze mainile ca sa ma atinga.
Odata eliberata la masini dar inca lipita intre mine si perete, isi ridica mainile ducandu-le dupa ceafa mea. Imi raspunde la sarut , in timp ce mainile mele se plimba pe corpul ei frumos format ce mereu ma atragea.
Ii gasesc tivul tricoului si lacom il dau jos de pe ea, dorind-o mai mult cu fiecare atingere ce mio oferea si ea. Ne certasem ca doi idioti indragostiti, fara sa realizam defapt nimic. Eu deja stersesem tot ce se intamplase din suflet, constient ca reactionasem la nervi, stiam ca nu mar insela niciiodata, insa orgoliul meu o luase putin inaintea mintii.
Sutienul sau rosu era cel ce ma despartea de sanii ei minunati, ii sarut patimas buzele, iar cand cobor saruturile pe gat o aud cum igneste de placere.
Amandoi trecusem de la starea aceea prosta la una euforica. Si de ce? pentru ca ne iubeam neconditionat.
-Nu doresc pe nimeni inafara de tine in viata mea, ai tot ce iti trebuie ca sa ma atragi jn fiecare secunda mai mult...spun incet, presarand cuvintele in porii pilelii ei fine.
Ajung la decolteul sutienului si imi mut o mana pe spatele ei dfin, dezlipind-o de peretele rece, defapt dezlipindu-se singura cand imi simt mana agera si se arvuieste lasandu-si capu putin pe spate.
Stiam ca asta se va termina bine. ca cearta fusese deja uitata si ca noi oricat ne-am certa, mereu vom ramane impreuna.

125Amurg Violet - Pagina 5 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 1:41 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ii simt mainile pe spate si imi arcuiesc spatele inconstient,capul mi se lasa putin pe spate in timp ce il depunea mici saruturi pe decolteul meu.
Ii ridic usor capul sa il sarut din nou. Limba lui se juca cu a mea si am zambit in sarut stiind ca totul se terminase.
Eram doar noi doi acum,noi doi si trupurile noastre infierbantate ce tanjeau unul dupa celalalt.
Ii musc buza de jos intentionat,ier el maraie violent trantindu-ma din nou de perete si sarutandu-ma apasat,miscandu-si frenetic mainile pe spatele si coapsele mele.
Scancesc usor,cand simt cum imi strange fesele in mana,iar el maraie din nou strangandu-si mainile mai mult.
Gafai in gura lui din cauza excitatiei,iar el parca innebuneste. Me dezbrinde de pe perete si ma pune pe pat,venind deasupra mea posedandu-ma complet.
Era o latura pe care nu o vazusem la Taylor niciodata,insa la dracu,imi placea,imi placea al dracului de mult.
Mi-am incrucisat picioarele in jurul taliei lui,si am gafait cand s-a impins in mine,sarutandu-ma lacom. Daca aum cu hainele pe noi,ma rog cel putin el mai avea haine,era asa de bine,nici nu vreau sa imi imaginez ce va urma. Cred ca voi innebuni de placere si nimic mai mult.
Limba lui o masa puternic pe mea iar mainile lui era in parul meu incalcindu-l. Am gafait din nou cand s-a impins in mine si mi-am dat ochii peste cap de placere.
Il iubeam enorm pe Tay,cum putuse sa creada ca l-as insela vre-odata?
-Te iubesc Taylor! Am gafait excitata.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 5 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum