RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 6 din 16]

126Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 10:55 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa ce o intind pe pat, suindu-ma peste ea, devenind asa zisul ei "stapan", o fac sa gafaie si sa igneasca dese ori ,parand excitata mai mult decat fusese vreodata in viata ei. Ma simteam pentru prima data stapan pe mine, dar mai ales pe ea si nu in sensul rau. Intr-un mod ce se pare ca o facea sa inebuneasca si pe ea.
O sarut lacom, o sarut demonstrandu-i ca e doar a mea si ca asa va fi mereu. Cobor saruturile de pe buzele ei dandu-i timpul necesar sa imi zica ca ma iubeste. Vocea ei era ridicata usor, si la fiecare cuvant parca imi cerea sa o fac a mea.
Ma imping usor in ea, facand-o sa igneasca, facand-o sa roseasca si sa ma trage de camasa de pe mine cu putere.
Camasa de pe mine este data jos imediat, picand langa dezastrul din camera. Acesta isi plimba mainile pe mine facandu-ma sa imi musc buza inferioara de placere si sa o privesc ca pe cea mai dulce prada a mea.
O sarut pe gat, simtind cum ma trage deja de par violent. Cobor in jos sarutand salbatic decolteul sutienului ei, mergend pe abdomen in jos, spre burta si spre dunga pantalonilor de pe ea.
Ii desfac capsele rapid fara problema aplicand saruturi unde fusesera capsele. Ii dau jos de pe ea lasand-o in lanjeria intima. O privesc pret de o secunda, recunoscand privirea ei dintr-o mie. Ma dorea, si ma doarea foarte mult ceea ce ma face sa zambesc pervers.
Ii desfac incet picioarele aplicand saruturi mai in jos, incet peste lanjeria intima dorind sa o obisnuiesc cu senzatia. Acesta geme destul de tar, ii auzeam si ii simteam pulsul accelerat.
Ii dau jos lenjeria, aplicand saruturi peste"amica" ei, lasand frau liber limbiii mele sa isi faca de cap violent dar placut in intimitatea ei.
O aud deja cum tipa, gemetele ei transformandu-se in tipete lungi de placere si vedeam cum strange cearsaful in mana.
Continui sa o tachinez jucaus, dar sa o fac sa simte placerea peste limitele normalului oricarei fiinte vii, stiind ca e doar a mea si asa va fi mereu.

127Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 8:57 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Gatul imi era incordat si mainile strangeau dur cearsaful de langa mine. Senzatia gurii lui in mine ma facea sa innebunesc eram pur si simplu prea pierduta ca sa mai stiu ceva de mine.
Noul Taylor isi facea de cap cu intimitatea mea in timp ce eu scoteam sunete ce credeam ca nu le voi scoate vre-odata.
-Ah cat te iubesc! Spuse in timp ce isi introdusese un deget lung in mine. Am scancit si mi-am dat si mai mult capul pe spate. Mi-am inchis strans ochii in timp ce un al doilea deget se alatura primului pompan inainte si inapoi. Senzatia era prea coplesitoare asa ca un alt geamat parasii gura mea inundand toata camera.
Mi-am arcuit spatele cand primul orgasm de pe noaptea asta trecuse. Taylor se ridica si venii deasupra mea sarutand-uma dur. Limba sa o sugea pe a mea in timp ce degetele lui inca mai pompau in mine.
Isi muta saruturile pe gatul meu umed de la transpiratie apoi pe sanii mei. Am scancit neajutorata si mi-am incrucisat picioarele in jurul taliei lui.
Acesta marai si ma saruta din nou.
-Spune-mi ce vrei iubire... murmura el pe pielea mea.
Am gemut si am incercat sa imi recapat vocea.
-Pe tine,in mine acum! Am sasit in timp ce il trageam de par.

128Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 9:33 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

La ultimile ei cuvinte, ranjesc pervers mai mult decat multumit. Parea asa neajutorata, asa de copila inocenta. Ahhh! o adoram asa.
Isi baga mainile in parul meu violent, incalcindu-si mainile in firele roscate de par. Insa dupa cateva secunde isi muta mainile la cureaua pantalonilor mei, desfacand catarama si capsele cu o viteza impresionanta. Zambesc si dau blugii jos cu ajutorul picioarelor ei incolacite dupa talia mea, cat si cu propriul ajutor.
Dupa ce scap inevitabil de toate hainele, ramanand amandoi in corpurile noastre pline de dorinta, o fac sa imi tipe in gura cand o sarut si o penetrez putin mai violent decat de obicei.
Dorea sa vada ce pot? ca orice barbat imi ranise putin orgoliul cand venise vorba de masculinitatea mea, deci aveam sa ii demonstrez ca nu se joaca cu un mielusel bland.
In general, de cate ori facusem asta, o facusem bland, relaxat si calm fata de ea. Insa acuma trebuia sa ii arat si partea mea de inger rau. Dar rau ce aduce bine in viata ei.
O sarut violent inabusindu-i tipetele de placere, lasand-o sa respire greu.
Tipa cateodata cand maream ritmul si incepeam sa ma misc mult mai violent. O vedeam rosie la fata, tremura si tipa in timp ce afisa cate un zambet satisfacut.
O simteam de fiecare data cand trecea de orgasm, si se pare ca de data asta o facusem sa aibe foarte multe unul dupa altul.
Ma inebunea fara voie parca fiecare gest al sau. Coboram dese ori saruturile pe gat si imi plimbam mainile peste ea, atingand-o in locurile sensibile gen sani, solt si chiar intimitatea ei.
Ii simteam placerea , ii vedeam ochii ei minunati ce sclipeau de daruire si satisfactie, parea incantata de noul Taylor. Chiar si eu eram incantat de mine.
Imi trec limba peste buze indecent, incepand sa respir si eu destul de greu.
-Ce mai doreste iubirea mea? intreb cu un ton aparent dur, dar pervers in timp ce ii bag o mana in par, iar una ramane pe sanul ei masandu-l usor si ciupind-o usor de sfarcurile intarite la maxim.

129Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 10:41 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Continua sa pompeze dur in mine,iar un alt tipat iese din gura mea. Avea sa ma duca in rai baiatul asta.
Imi muscase un pic mai tare un sfarc in timp ce se misca incredibil de dur in mine,si am tipat cand un alt orgasm trecuse.
Am inceput sa gafai usor,incercand sa imi mentin controlul. Era ceva specific vampirilor. In timpul actului unul din ei sa muste partenerul,insa eu nu puteam face asta cu Taylor. Desi stiam ca endorfinele produse acum de mine in venin ii va produce placere. Insa nu voiam sa ii fac asta,nu lui.
Am strans si mai mult cearsaful in mana simtind cum ma ridic incet spre cer.
Taylor imi lua mainile si mi le prinse cu o singura mana deasupra capului,in timp ce se pompa din ce in ce mai dur corpurile noastra facand zgomot la contact.
Am tipat din nou si am simtit ca nu mai rezist. Tay cobora sa ma sarute reprimandu-mi astfel un alt tipat de placere.
Limba lui o apasa furioasa pe a mea in timp ce se misca in mine. Am mai tipat odata in gura lui,iar el ranjii in sarut.
-Vr-vreau sa ma duci spre cer! am simtit cum un alt orgasm se duce si mi-am lasat capul pe spate incordata si transpirate.
Atunci am stiut ca am pierdut lupta. Cand a dat sa imi mangaie fata,i-am luat mana si i-am dus incheietura la gura mea apoi am muscat. El maraii excitat si marii ritmul.
Dumnezeule Mare!!!

130Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 10:59 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

-Vr-vreau sa ma duci spre cer!
Cuvintele aduse de ea ma facusera sa imi musc buza inferioara aproape de sange. Observ ca isi lasa capu pe spate mult, ochii i se facusera un rosu aprins. Dau sa ii ating fata, insa imi prinde incheietura si ma musca violent. Isi infipsese coltii cu putere in incheietura mainii mele facandu-ma sa marai multumit. Stiam ca nu face rau. Stiam ca asta este reactia ei la prea multa placere. Dupa ce simt cum ceva imi invadeaza mana si ma face sa ma cutremur scurt, imi da drumu la mana lasand in urma o dara de sange pe coltul gurii ei. Simt cum ma incing mai tare fara voia mea.
Ma aplec peste ea, si ling patimas dara de sange din coltul gurii ei, sarutand-o dupa cu sete. Sangeram la mana incet, insa nu mai simteam nimic. Toate simturile mi se anulasera, fiind inlocuite de placere ce-mi invada corpul.
Atunci imi aduc aminte peloc, de ce vazusem intr-o carte mai demult. Endorfina se producea in coltii vampirilor in timpul actelor sexuale, iar la o anumita limita simteau nevoia sa muste, dand-o partenerului astfel acesta se excita mai mult.
Continui sa ma misc cu putere, facand-o sa igneasca si sa tipe sub mine. Simteam cat de uda era, simteam cum nu imi pot metine controlul corpului meu.
Dupa inca jumatate de ora de tipete continue din partea ei si ignete scurte din partea mea, deoarece cateodata nici eu nu ma mai puteam abtine, sfarsesc se pare deodata cu ea, scot un ignet scurt, apropiat unui tipat si imi las usor corpul peste corpul ei. Respiram greu, ii simteam inima batand stand cu capu pe pieptul ei.
-Te ador si pe tine si pe endorfina ta! spun respirand sacadat strand cu capu pe pieptul ei aplicand saruturi dulci.
Eram bucuros, fericit, nici eu nu stiam ce e cu mine. Simt cum imi duce incet mainile pe spatele usor transpirat, imbratisandu-ma cu drag. Raman ca un puiut la pieptul mamei cand ma imbratiseaza, zambind culce si multumit.

131Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 11:18 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Sfanta Fecioara Maria!! Am tipat cand ultimul orgasm trecuse si Taylor cazu pur si simplu secerat langa mine.
Isi puse capul pe pieptul meu si am zambit la amintirea a ceea ce se terminase acum cateva secunde.
Gata,era de stiut acum,adoram sexul de imapcare. Il adoram pe acest Taylor salbatic,il adoram pe el in general.
Ii cuprind incet spatele imbratisand-ul ma simteam extrem de multumita. Mi-am pus mana pe burtica si am mangaiat usor,afecatata,speram sa nu complice sarcina,ascesta noapte,desi mai mult ca sigur maine voi avea ceva vanatai.
Am adormit cu un zambet stupid pe fata visand cel mai frumos inger de pe pamant. Visandu-l pe el.
****
Dimineata venii si ea,bineinteles cu o alta repriza de greturi.
I-am dezlipit mana lui Tay din jurul meu si am fugit la baie cu mana peste gura. Acolo am varsat tot ce nu era in mine,simtind cum totul se invarte cu mine,am pus capul pe marginea cazii si am inchis ochii incercand sa ma calmez.
Fara sa imi dau seama am adormit din nou.

132Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Dum Mai 08, 2011 11:26 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ma trezesc batandu-mi lumina in ochii. Lumina camerei vizibil distruse inca, cu urme de batai si violenta. Pun mana langa mine si ma albesc cand realizez ca Lissa nu mai era acolo. Unde dracu e? sper ca nu a patit ceva. Ma ridic ca un fulger din pat, desii din cauza starii de somn aproape dau cu capu de pertele de langa usa de la baie, gresinf intrarea prima data. Ca in filmele cu prosti, ma lovisem de perete la cativa centimetri de usa.
Insa reusesc sa gasesc usa si intru in baie fara sa tin cont de nimic.
Ma ingrosesc cand o vad pe Lissa rezemata de casa. Parea ca doarme insa nu eram sigur. Speram ca sarcina ei sa nu fie in pericol din cauza noptii dinainte.
O ridic in brate, ducand-o cu grija in pat. Incerc sa o trezesc si reusesc se pare dupa cateva minute bune de incercare.
-Iarta-ma dragoste, credeam ca ai lesinat, ca te-ai lovit, sunt un imbecil, trebuia sa ma trezesc sa am grija de tine...deja vorbeam continuu fara sa realizez asta din cauza sperieturii ce o trasesem.
-Sunt bine, eram doar obosita, spune ea afisand un zambet minunat. Zambesc si eu imbratisand-o cu drag si incet.
-Te doare ceva? ai nevoie de ceva...iti aduc orice doresti...spun repede asezandu-ma in genunchi langa patul ei, sarutandu-i tandru mana ce o tineam intra mea.
Devenisem ca un copilas, realizasem ca din cauza mea poate patea ceva, sau putea pierde copilasul nostru.

133Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Lun Mai 09, 2011 5:00 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Taylor ma intreba ingirjorat daca mai aveam nevoide ceva,insa acumt tot ce aveam nevoie era el. Doar el.
-Da,mai vreau ceva, am spus tragandu-l de camasa aducand-ul mai aproape de mine.
El zambii si isi apasa buzele de ale mele. Am zambit in sarut si mi-am incalcit mainile in parul lui. Acesta maraii si isi apasa mai mult corpul peste al meu.
Am tremurat incontrolabil la amintirea noptii trecute iar Taylor,imi musca buza inferioara pervers.
Se desprinse de mine brusc si se lasa pe spate langa mine.
M-am intors si eu cu fata spre el,vazand ca ochii lui era acum negrii si plini de dorinta. Am chicotit se pare ca inca mai avea endorfine in sange. Insa brusc ma cuprinse vina.
Am plecat capul jenata si am inchis ochii.
Stiam ca de acum nu prea mai putem avea contacte sexuale,iar eu nu faceam decat sa il atat mai rau.
-Imi pare rau,Tay! am soptit si mi-am lasat capul sa cada pe pietul lui.
El isi stranse protectiv bratele in jurul meu frecandu-mi incet mainile.
-Of iubirea mea,ce imi faci tu mie?!
Depuse un mic sarut pe fruntea mea si isi stranse si mai mult bratele in jurul meu.
-Ce iti fac? Pai in afara faptului ca te innebunesc recunoastee asta-am chicotit amuzata-iti mai daruiesc si un copil,o fetita,fetita noastra Taylor.
I-am luat mana de pe talia mea si i-am dus-o bland pe burtica. Acolo unde el atinse o mica miscare avusese loc. Fetita noastra miscase.

134Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Lun Mai 09, 2011 11:23 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Eram foarte fericit sa stiu ca vom avea o fetita. Cand am simtit-o miscand in burtica Lissei, imi venea sa zbier de fericire.
O sarut lung, indiferent ca inca aveam endorfine in sange. Cum credea ca as inselao cand ea ma atrage in fiecare secunda.
Zambesc mangaind incet pielea burtii ei micute, inca inobservabile. Stiam ca deacu o sa ma ling pe bot de dragoste trupeasca, insa eram multumit si asa. Stiam ca este nevoie deci ma puteam abtine oricum.
Brusc se ridica din pat observandu-mi incheietura mainii ce inca sangera. Uitasem de mana muscata de ea din cauza euforiei.
-Offf, lasa-ma sa te ajut, spune ea ridicandu-se mergand catre baie. Nu doream sa faca efort sau ceva asa ca ma ridic si o prind din urma. O trag in bratele mele protectiv.
-Ma descurc iubito, nu te ingrijora, spun sarutand-o iar tandru si luand din cutia alba din baie un pansament, putin rivanol si leocoplaste.
Ma intorc in camera cu ea, acesta ajutandu-ma sa ma psansez la mana. Avea o mana asa usoara ca nu simteam parca ca imi atinge rana deschisa.
Dupa ce termina, ii multumesc dulce de ajutor cu un sarut lung, si o intind pe pat.
-Ok, acuma trebuie sa fac curat, si ceva de mancare, micuta noastra trebuie sa manance la fel ca mamica ei, spun chicotind si in cateva miscari rapide strang prin camera tot, revenind la normal.
O privesc zambind, cu ochii negri licarind inca a usoara dorinta. Dar eram in stare sa rabd orice pentru ea.
Brusc insa, o lumina alba acapareaza camera. Imi activez scutul,insa realizez ca nu este nevoie. Crystal aparuse in camera toata un zambet. Tipic ei. La fel de frumoasa si minunata cu un suflet curat si vland.
-Fratioare, banuiesc ca ai nevoie de ajutor, spune facand ca aripile ei albe pur sa dispara, lasand in urma cateva pene moi pe covor.
-La ce te referi? intreb privind-o cal in timp ce eram langa Lissa.
-Pai ce zici de un mic dejun copios, doar am promis si eu si restul familiei sa te ajutam nu? plus ca Lissa are nevoie de o vindecare mai bina, spune ea apropiindu-se de fata. O las sa se apropie. Da sa o atinge pe Lisaa pe burtica,insa acesta se trage prima data putin. Instinct de mama banuiesc. Insa o lasa sa o atinga pe burta aplicand o mangaiere calda. Stiam ca probabil o durea burt, insa puterile mele de vindecare erau mai slabe ca ale surorii mele, deoarece ma nascusem pe pamant, iar ea in cer, nu aveam intreaga putere la maxim ca orice inger.
-Fetita voastra a fost si este foarte bine se pare, dupa mica vindecare se va simtii mai bine, spune ea lunad mana de pe burta Lissei si atingand-o incet pe fata zambind angelesc.
-Nici nu aveam nevoie de un doctor mai bun, spun afisand un zambet cald. Stiam ca sora mea vorbeste serios cand venea vorba de sanatatea cuiva apropiat. Se pare ca Crystal se ataseaza repede de Lissa, astfel ca simtea si putea vedea prin ea micul copilas din pantecele fetei. In general ingerii puteau vedea si simtii starea de sanatate a oricui, asta linistindu-ma si pe mine.

135Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mar Mai 31, 2011 11:05 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Dupa ce Crystal ma vindeca,am mancat cat pentru o vaca. Pe bune! o sa ajung cat o vaca!!! Am mancat oua cu bacon,clatite,gogosi si placinte cu branza,pana am simtit ca bubui. Aveam sa ma fac in curand cat o scroafa. Insa nu am ce face,bebe-ul meu vrea sa manance si eu nu ii pot refuza nimic.
Stateama cum in camera noastra,acum reamenajata,in bratele lui Taylor. Era liniste intre noi,dar o liniste confortabila.
-Tay,o sa arat ca o vaca! Am inceput sa ma plang ca un copil mic. Adica pe bune,chiar aveam sa arat ca o vaca,in urmatoarele cateva saptamani. Chiar daca aveam doar o luna de sarcina,si nu se observa asa usor,tot se vedea o mica umfatura. Dar totusi nu se compara cu cata mai vaca o sa fiu atunci.
El rase,apoi imi saruta fruntea.
-O sa fi vacuta mea frumoasa!!
I-am dat un cot in coaste si el rase mai tare.
-Nu e de ras!! Gata nu mai vorbesc cu tine!! Ma suparasem pe el ca un copil mic,dar asta eram eu.
-Haidee iubire,ma ierti daca te duc in parcul de distractii? Ochii mi se marira si o stralucire imi aparuse,mereu voisem in Casa Groazei,insa fiind Vampir nimic nu ma prea speria,si acum poate daca sunt om ma voi speria si eu putin.
-Daaa,si vreau in casa groazei!!
**
Parculetul era plin de parinti cu copii dupa ei. Era asa de uluitor sa ii vezi cu cat drag au grija de ei,cu cat drag intra cu ei in orice tampenie,doar ca sa ii vada pe ei fericiti. Fericirea parca intra si in mine,si l-am tras pe Tay de mana pana la Casa Groazei.
Ne-am cumparat bilete,nu inainte de ai spune vre-o doua aleia de la casa,care ii facea ochi dulci lui Tay,apoi am intrat.
Si aici a inceput cosmarul.

136Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mar Mai 31, 2011 11:14 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Zambesc si intru in parcul de distractii cu Lissa,parea un copil mic. Adoram partea asta de adolescenta nebuna la ea. Ma las tras de ea peste tot, pana la casa unde platim pentru biletele pentru casa groazei. Tpi de la ghiseu ma privea insistent si imi zambea lasciv. Uram asta.Fiind inger aveam acesta atractie la femei, dar devenea ovositor. Dupa ce Lisaa ii zice cateva dulci, deoarece incercase sa-mi faca ochii dulci, dar eu mai mult radeam ca un idiot, ma trage dupa ea la Casa Grozei.
Dupa ce intru cu Lissa in casa groazei, ceea ce ea adora, o tin strans de mana, nedorind sa o pierd. In fata noastra se afiseaza o gramada de oglinzi,implementate pe pereti, si tavan. Desi de afara era mica, dinauntru era imensa.dar nu stiam ca asta avea sa ne aduca probleme.
Totul parea bine pentru inceput.Pana un fior rece ma trece prin corp. Acel fior era instinctul de aparare. O trag pe Lisaa langa mine privind in jur si imbratisand-o strans.
-Tay...ce se intampla?
-Simti? eu simt o prezenta... insa nu apuc sa termin ca incep sa ametesc, la fel si Lissa.
-Tay, mi se face...rau... o aud si o tin inca in brate.Incerc sa activez scutul dar esuez, ceva imi luase puterile, nu-mi puteam deschide nici aripile.
-Ramai treaza, spun incet tragand cu greu aer in piept. Ne tineam imbratisati strans, pana picam in genunchi amandoi. Incerc cat pot sa nu lesin sa nu adorm insa imi este imposibil si mie si Lissei si brusc, ochii ni se inchid,picand imbratisati pe parchetul rece.
Nu stiam ce avea sa se intample, insa stiam ca cunosteam prezenta aceea de undeva, mi se parea familiara si banuiam ca avea sa urmeze ceva rau.

137Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mar Mai 31, 2011 11:28 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ce dracului se intampla?? La dracu,cum de nu am simtit mirosul de vampir de cand am intrat? Se pare ca sarcina mi-a slabit mult puterile de vampir. Nu stiam ce se intamplase sau unde era,stiam doar ca eu si Tay lesinasem unul in bratele celuilalt. Oricat as incerca sa deschid ochii nu pot! Avea sa se intample ceva rau! De asta eram foarte convinsa. Am incercat sa vad in viitor insa ceva imi blocau darurile,era linisite,nici un gand nimic. Devenea frustrant.
Am deschis usor ochii,iar Tay nu mai era langa mine. La dracu!!
-Taylor!! Taylor,unde esti?! Fuck! Asta nu era de bine de loc. M-am ridicat brusc,ameteala facandu-si efect din nou. M-am sprijint de oglinzi si am inceput sa merg printre ele strigandu-l pe Taylor insa fara nici un efect.
Incepusem sa plang,stiam ca ceva nu este bine,simteam asta,voiam doar sa il gasesc pe Talyor si sa infruntam impreuna pericolul. Nu eram buna in starea asta sa il infrunt singura. Eram mai vulnerabila ca oricand,si cine ne facuse asta,stia foarte bine ce se petrece cu mine.
Ahh!!
-Taylor!!! Am cazut in genunchi in dreptul unei oglinzi si mi-am lasat capul pe spate.
In oglinda din fata mea,imaginea incepea sa se schimbe,exact ca la un ecran de cinema,am igint socata,si am asteptat sa vad ce se intampla.
Peste cateva secunda chipul zambitor a lui Antonio aparuse pe ecran.
-Lissa ce bine imi pare sa te vad!
-Las nenorocit! Am strigat dand cu pumnul in oglinda. Nu s-a spart,insa degetele mele au avut de suferit.
-Ah,draga mea Lissa,nu da cu pumnul ca te ranesti! Rase el.
-Nu vreau decat sa iti pun un mic filmulet,imi pare rau ca nu ti-am adus popcorn. Rase din nou si disparu. Insa in cateva secunde se ivi o alta imagine. Acolo era Tay,defapt era inconjurat de mai multi oameni batut mar. Am tipat si am implorat sa il salveze cineva insa nimic. Era plin de sange la fata,si statea chircit pe podea,rugandu-se de acei nenorociti sa il lase in pace.
-Taylorr!!! Am tipat si m-am apropiat de oglinda,de parca as fi vrut sa intru cumva prin ea sa ajung la el
-Lasati-l in pace!!
Insa nimic,continuam sa privesc stupefiata,cum Tay e ranit si cum eu nu pot face nimic.
Bagami-as piciorul!!

138Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mar Mai 31, 2011 11:42 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Scancesc ridicandu-ma de jos. Realizez imediat ca Lissa nu mai e langa mine si asta ma facuse pur si simplu sa ma panichez. Ma ridic usor ametit si incep sa alerg printre oglinzile ce ma inconjurau. Cum de nu ma gandisem la asta? La dracu! Lissa era insarcinata si vulnerabile si eu nu eram acolo sa o protezez. Incep sa disper incepand sa strig numele ei. Strigam tare si incerc sa iau lagatura cu sora mea sau cineva din afara.Insa nimic, puterile imi erau subjugate iar eu parca ma aflam in alt spatiu.
-Lissa!Lissa! Nimic, liniste de moarte. Brusc o prezenta ma loveste. O oglinda de langa mine primeste o stralucire diferita.In ea apare Carmen, mama lui Nate ce ma priveste si zambeste pervers.
-Salutari ingaras, doaream sa-ti ofer o vizionare de film gratis.
-Zi sa mori tu, spun ironic dar cu un glas nervos.Unde e Lissa? Daca pateste ceva, jur ca Iadul cu Raiul vor avea de suferit, spun lovind ohlinda spargand-o. Apare in cealalta de langa ea incepand sa rada.
-Uite unde este, spune afisand un zambet pervers. Dispare si oglinda imi arata alta scena.
Lissa era intinsa p[e jos si sangera dintre picioare. Scancea si tipa de durere.Langa ea era un tip ce avea un bici in mana si o lovea continuu.Acesta se covrigea si plangea, tipa si imi striga numele sa o ajut.
-Nuuu, Lissa, Lissa, spun tipand isteric.Eram speriat, asa de speriat ca eram in stare sa distrug orice sa ajung la ea. Incep sa alerg printre oglinzi disperat,incepand sa plang ca un copil de frica ca voi pierde si fiinta iubita si copilasul nostru.

139Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 9:10 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-NUU Taylor!! Am dat cu pumnul intr-o oglinda aceasta facandu-se bucatele. Nu puteam sa cred ca stateam aici si priveam cum Tay al meu este torturat iar eu nu pot face nimic. Era o tortura a dracului!!!
Acum il vedeam legat in lanturi de perete,pe brate avand rani adanci,iar fata ii era desifgurata. Continua intr-una sa ma strige. Sufeltul mi se rupea,cand il vedeam asa,mai bine eram eu in locul lui decat sa stiu ca sufera.
-Lasati-l in pace!! fac orice,d.dar va rog lasati-l in pace!!
Plangeam,defapt lacrimile mele se transformasera in lacrimi de sange,lacrimi de vampir. Am tipat in speranta ca ma va auzii cineva.
Ecranul se stinse dintr-o data si Antonio aparu din nou.
-Ei bine Lissa,esti gata sa faci orice pentru ingerasul tau? Era ironic,stiam el era mereu ironic,javara.
-Orice. Vocea imi era soptita si nu aveam habar ce avea sa mi se intample.
-Atunci Lissa,ne vei urma negresit,iar copilul,ei bine va murii,asta daca vrei ca Taylor al tau sa fie bine.
Am scos un scancet,si mi-am lasat capul pe spate,pe onglizi.
-De ce imi faceti asta? Cu ce v-am gresit?
El rase doar si ma privii cu scarba.
-Esti doar un gunoi Lissa,doar un gunoi ce s-a tinut scai dupa Nate al nostru.
Am ramas socata,tot eu eram gunoiul aici? Am ras ca o nebuna sfiidandu-l.
-Nate a fost gunoiul in toata poveste aici! El m-a ademenit iar eu ca o adolescenta hormonala l-am urmat. El a fost cel care a profitat de inocenta mea fara ca eu sa fiu de acord! Asa ca nu voi avea de gand sa iti suport tie toate ipocrziile,ratatu-le!!
Mi-am varsat toata frustrarea ce o tinusem in mine timp de 140 de ani. Antonio se uita la mine perpelex,apoi zambi,
-Ei bine draga mea atunci vizionare placuta!!
In locul lui aparu din nou acea camera blestemata,unde Tay era torturat. L-am vazut si mai rau de cat era,iar inima mi se facu scrum. Inima imi era scrum,la fel cum idiotii aia il torturau pe el cu fier incins.
Am plans pentru a mia oara si am pus mana pe oglinda rece.
-Tay....

140Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 9:28 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Obosit de alergat printr-un labirint continuu si tipand dupa Lissa ma opresc in fata unro oblinzi lasandu-ma rezemat de ele. A dracului chestie. Trebuia sa o gasesc, nu mai suportam sa ma gandesc ca e ranita.
In fata mea, intr-o alta oglinda apare din nou Carmen ce zambeste pervers si spune usor.
-Ingerasule, daca vrei ca Lissa sa scape cu ciata si ea si copilul, trebuie sa devi inger negru, sacrifica-te pentru ea si treci de partea noastra, iar ea scapa usor.
O privesc si afisez o fata scarbita.
-Nenorocito, nu ma alatur voua niciodata, nu-mi voi parasii iubita si copilul pentru voi, nu meritati nici o pana din aripile mele, sunteti scarbosi si nenorociti la fel ca copilul vostru de rahat, spun tipand cu ura.
-Bine atunci, vizionare placuta dragule, si roaga-te pentru ea. Dispare din oglinda si acesta primeste iar o sclipire ciudata afisand imegini ce rulau ca la cinema.
Lissa era prinsa de maini si picioare , legata cu lanturi de un zid si sangera toata. Era taiata pe majoritatea corpului, si un tip o lovea contonuu cu piciorele in burta si in fata. Acesta scancea si ma chema incet. Plangea si simteam cum mor incet. Ating oglinda usor si atunci un fulger ma cuprinde. Hopa! ceva le scapsera celor doi soti se pare. Conexiunea dintre mine si Lissa nu putea fi niciodata dezlegata, orice metoda ar fi folosit ei, deoarece sentimentele erau imposibil de oprit.
Pun mana pe oglinda, in timp ce inca rula imagini si inchid ochii, lasand cateva lacrimi sa-mi cada pe obrz. Atunci sufletul meu angelesc isi desfasoara actiunea. Un inger cand diviniza sau se ruga pentru cineva spargea barierele timpului si spatiului. Incerc din toata puterea mea sa gasesc o slabiuciune, sa pot ajuge la ea prin orice cale. Atunci simt iar fulgerul. Simteam ceva cald pe oglinda, era ca si cum era atinsa de altcineva inafara de mine. Imi reduc usor nervii, scapand de starea de stres, astfel confuzia mea dispare.
-Lissa, iubito..ma auzi...sunt bine...spun defapt cu gandul, cu vocea mintii stiind ca acea conexiune dintre noi nu va murii niciodata, niciodata nu se va rupe acesta legatura.

141Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 9:41 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Lissa, iubito..ma auzi...sunt bine...
Am ridicat brusc capul. Nu se putea fie el,era acolo in imagine fiind batut. Dar totusi vocea lui era asa de reala.
"Taylor,Taylor iubit-ule unde esti? Tay,am nevoie de tine,unde esti?"
Am plans,insa am incercat sa ma concentrez sa nu pierd acea legatura pretioasa.
"Iubit-o,esti bine?" Vocea lui parea ciudat de ingrijoarata,aproape disperata.
"Da,da am nevoie de tine Tay!!"
Si ceva atunci se rupsese,nu ii mai simteam prezenta in mintea mea,pierdusem conexiunea,la dracu!!
M-am ridicat cu greu de jos,si am inceput sa alerg prin acel labirint de rahat strigandu-l pe Tay. Eram a dracului de disperata,si mai ca imi venea sa tip de frustrare cand ajungeam de unde am plecat.
-Terminati dracului,sa va mai jucati cu noi!!
Am tipat isterica spargand alta oglinda,de data aceasta ranindu-ma si la mana. Nu imi pasa,defapt tot ce voiam acum era sa smulg cuiva capul de pe umeri. Simturile de vampir imi revenisera din nou,si gatul imi ardea neincetat. La dracu nu mai vanasem de cateva luni. De cand devenisem jumate jumate. Ochii mi se inrosira si cautau disperati o prada orice. Am simtit ca ma sufoc,si m-am lasat in jos cu mainile la gat. Era imposibil sa ma sufoc. Eram un vampir. O la dracu!Eram jumate-jumate puteam foarte usor sa ma sufoc.
-Renunta acum Lissa,vin-o de parta noastra,iar Tay nu va patii nimic,si nici tu bine inteles. Focul din gat se intetea din ce in ce mai mult si aveam disperata nevoie de apa.
-Cu voi niciodata!...

142Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 9:50 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

"Taylor,Taylor iubit-ule unde esti? Tay,am nevoie de tine,unde esti?" Ii auzeam vocea, ii auzeam bine covea, te rog, nu rupe conexiunea.
"Iubit-o,esti bine?" Trebuia sa ma asigur ca e bine, fierbeam pe dinauntru deja de nervi dar incercam sa nu ma panichez ca sa nu rup asta.
"Da,da am nevoie de tine Tay!!" Brusc dupa asta se rupe. Ori se panicase ea, ori sotiorii reusisera sa gaseasca asta. La dracu. Lovesc oglinda sprgando. Ma ranesc la mana incepand sa sangerez. Fara puterile vindecatoare simteam durerea.
Atunci ma loveste o idee ciudata. Stiam ca e riscanta dar merita incercata.
Lovesc fortat mai multe oglinzi, spargandu-le consecuvitv, facandu0mi mana praf. Sangeram abundent, dar stiam ca Lissa fiins jumatate vampir va simtii mirosul meu. Asta nu se putea pierde la fel ca conexiunea dintre noi.
Intr- oglinda imi pare Carmen ce zambeste, vazandu-ma ranit.
-0Haide ingeras, alatura-te noua si Lissa cat si tu scapati nevatamati.
-Dracu cu sa te ia curva, spun tipand cu ura, scancind simtind durerea si cioburile infipte adnc in pumnul meu inclestat. Las sangele sa curga pe jos, mergand incet si atingand oglinzile cu mana ce sangera. Lasam in urma mea semnele unde fusesem eu, dar si mirosul meu ,spercand ca setea Lissei sa ma gaseasca.
Mai lovesc pe drum cateva oglinzi, si iau un ciob spart, taindu-ma la ambele maini. Scrasnesc din dinti si ma rezem de o oglinda rasufland greu,pentru ami metine stapanirea de sine. Ma omorau direrile din cauza ca nu ma mai puteam vindeca singur.
Ma tai grav la vene si lovesc oglinzile in sparanta ca setea si mirosul Lissei sa ma ajute.

143Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 10:16 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am ramas cateva clipe intinsa pe jos,pe acea podea rece cu fata lipita de ea. Incercam sa ma concentrez si sa reusesc sa respir,sa il gasesc pe Tay si sa pelcam odata de aici.
Un miros al dracului de ademenitor imi inunda narile si am sarit rapid in picioare cu ochii scrutand incaperea. Astia incercau cumva sa ma tortureze cu mirosul sangelui sau chiar exista pe undeva pe aici cineva intr-o balta de sange?
Am inchis ochii incercand sa ma concentrez pe mirosul acela imbietor,si m-am lasat puratata prin incapere in cautarea acelei oaze de fericire.
La un moment dat m-am lovit ca o idioata de oglinda si am cazut pe burta ca o idioata ce sunt.
-Ahhhh!!! Am tipat si mi-am pus mainile pe abdomen incepand sa ma legan. Ma durea ingrozitor ,insa nu puteam acum sa ma dau batuta,nu! Nu acum!!
M-am ridicat incetisor,si am incercat sa depistez din nou urma acelui miros imbietor.
Dupa cateva minute bune am reusit sa ii gasesc urma si am pornit intr-acolo cu ochii deschisi fiind atenta pe unde merg.
Am cotit odata la dreapta apoi doua la stanga,apoi din nou una la dreapta si inca doua la stanga si am ajuns insfarsit la oaza mea de fericire.
L-am vazut pe Tay sprijint de oglinzi cu mainile sangerande,si mi-am pus mana la gura tipand speriata.
-Tay?! Tay ce ti-ai facut la mana?? Incepusem sa plang de frustrare ca nu puteam sa ma apropii de el. Sangele lui era al dracului de ademenitor si nu voiam sa il omor. Nu voiam sa ii beau sangele.

144Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 10:25 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Stateam rezemat de o oglinsa, simtindu-mi mainile incordate de durere. Trebuie sa rezist. Trebuia ca mirosul meu sa o aduca pe Lissa aici, altfel aveam sa o pierd pentru totdeauna si nu eram dispus sa fac asta. Ma pierd intr-un amalgam de vise, sperand ca sa ma gaseasca, deoarece eram deja obosit din cauza pierdetii de sange. Dupa cateva minute, aud un glas minunat. Privesc in dreapta si o observ pe Lissa. Frumoasa ca deobicei. Imi strigase numele si ma intreaba ce am la mana. Ii vad privirea insetata si coltii deja iesiti. Stiam deja problema ei. Ma ridic de pe oglinzi si ma indrept catre ea. Da pasi in spate, nevrand sa ma raneasca.
-Tay nu, nu vreau sa beau sangele tau.
Ma apropii de ea fara sa raspund si o prind intr-o imbratisare stransa. Ohhh..ce bine era sa o stiu in bratele mele si bine. Era totul pentru mine.
-Lissa, daa nu bei il omori pe cel mic, nu uita, este si el vampir, spun incet de tot la urechea ei. Ramane putin socata si ii ridic barbia oferindu-i un saru lung si dulce. Rup sarutu incet si o duc cu fata la gatul meu. Da sa se zbata si o tin strans.
-Haide Lissa, impartim orice, absolutt orice si sunt in stare sa-ti dau cat sange doresti sa stiu ca esti bine si tu si cel mic.
-Dar...dar...
Imi duc o mana la gat, majingu-ma cu sangele meu in acel loc, acesta simtind mai puternic mirosul de langa gura ei. Isi infige brusc coltii in gatu meu. Nu scot un sunet, ii pun mana in par, lasand-o sa bea. Stiam ca avea nevoie de asta, iar sangele de inger avea sa o sature pentru mult timp si mai ales avea sa o vindece pe dinauntru si sa o purifice, vindecandu-l si pe cel mic.
In timp ce acesta bea cu sete, o strang tare in brate si in cap imi vine o intrebare fatala, una dulce si ce consideram ca acum merita spusa.
-Lissa, vrei sa fi sotia mea?

145Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 10:38 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Nu era corect ce facuse. Adica sa se manjeasca la gat cu sangele de la mana,era cea mai mare prostie pe care o facuse,stia ca autocontrolul meu este foarte precar. Ce afost in capul lui sama faca sa ii beau sangele? Era atat de bun,atat de dulce,incat as putea sa il omor,si nu voiam asta.
L-am strans mai tare in brate,si am continuat sa ii sug sangele ce venea dintr-un flux al unei artere. Eram printre nori si nimic nu ma putea scoate acum. Eram foarte euforica si simeam ca plutesc. Sangele lui era cel mai bun sange pe care il bausem pana atunci. Stiusem asta de la inceput. Sitam ca el e "La mia cantante"insa nu am stiut niciodata ca imi poate produce asemnea reactii.
Eram cu adevarat un monstru. Un monstru ce nu il merita pe Talyor., Dar il iubeam ca o nebuna si nu pteam nega asta. Nici in ruptul capului nu aveam sa mai fac o asa prostie. Sa il parasesc pentru binele lui. Pentru ca oricum nu i-ar fi fost deloc bine fara mine si nici mie fara el.
Sangele lui venea in valuri in gura mea,si am inceput pur si simplu sa scancesc de placere. Era mult,mult prea mult.
"-Lissa vrei sa fi sotia mea?"
Am auzit ca prin vis acea intrebare si am simiti cum inima imi tresalta de bucurie,el tocmai ma ceruse de sotie? Era cel mai minunat lucru care mi se intamplase in toti cei 140 de ani ai mei, Imi era foarte greu sa am desprind de el si m-am injurat mental. Trebuie sa ma desprind de el acum!
Cu un sunet infundat mi-am retras brusc capul din gatul lui,iar el cazu in genunchi,la fel si eu in bratele lui.
-Tay...mai repeta odata ce ai spus. Eram atat de fercita,desi in circumstantele astea nu trebuia,dar eram fericita atata tot.
El slabit depunde un sarut pe fruntea mea.
-Li....Lisa,vrei sa fi sotia mea?
Ochii mi s-au umplut de lacrimi si abea de mai puteam sa vorbesc.
-DA!

146Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 10:53 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

wea concentrata la ce facea. Stiam ca auzise intrebarea, dar ii era greu sa-si retraga coltii. Era si normal, sangele meu era cel mai dulce, in general ingerii erau fiintele cu cel mai pur si curat sange.
Imi da drumu pana la urma, cam greu cei drept si eu pic la picioarele ei, fiind slabit, cred ca bause jumatate din sangele din mine. Plus ca pierdusem si inainte. Eram usor ametit si o vedeam in ceata. Ma pune sa repet, desii abia vorbeam reusesc sa repet intrebarea, vazand in ochii ei o fericire oceanica, parca era marea nemarginita ce o vedeam mereu cu ea de acolo de sus.
-Da! spune gotarata si parca extrem de fericita. Ce era ea fericita, dar ce eram eu fericit acum. Eram prea slabit sa ma exprim dar reusesc sa o imbratisez din nou si sa o sarut dulce si tandru. Ideea ma originala fusese sa o scot in parcul de distractii si acolo sa o cer de sotie, deoarece ea era copilaroasa. Asta cred ca iubeam la ea cel mai mult, copilul din ea, metaforic vorbind dar si copilasul ce avea sa se nasca pentru noi.
Ma ridic in picioare scotand din buzunarul blugilor o cutiuta mica de culoarea sangelui. O deschid si ii arat inelul de logodna. Era finut cu un dimant rosu. Nu era de argint stiind ca ii face rau, era de aur curat. Piatra era defapt piatra "sufletul ingerului" acea piatra avea sa o protejeze fizic de orice, creand mereu o bariera langa ea si cei ce ii erau dusmani nu o puteau atinge, dar era in el si o parte din puterea mea angeleasca ce avea sa o ajute in cazuri extreme.
O privesc in ochii si scanceste fericita. Incepe sa tipe de fericire si sa ma imbratiseze strans. Era axact reactia la care ma asteptam, si o adoram. Il pun pe deget si vad in ochii ei o mare de fericire.
-Haide iubito, sa plecam de aici, spun cu un zambet angelesc sarutando cu drag.

147Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 11:24 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Eram in al noulea cer. Inelul de la el era cel mai frumos,parca eclipsa orice inel din lumea asta.
L-am ridicat usor de pe jos,si i-am pus mana dupa gatul meu.
Am inceput sa mergem incercand sa gasmi iesirea. Dar la dracu asta nu era pe nicaieri. Desi eram fericita,eram si dracului de speriata,Tay pierduse mai mult de jumatete din cantiatea sangelui din cauza mea. Si nu oi fi eu mare medic,dar stiam ca asta nu era bine. Trebuia sa iesim cat mai repede posibil de aici.
Am privit doua oglinzi nervoasa,iar acestea se sparsesrea subit. Am tresarit uimita si am continuat sa cautam iesirea.
Trebuia sa o gasim,chiar trebuia!! De nicaieri Aparu in carne si oase Antonio,m-am oprit la timp inainte sa ma lovesc de el,si m-am intors inapoi,insa acolo era Carmen. La dracu si acum?
Carmen ma lua de gat si ma arunca intr-una din oglinzi. Am cazut in cioburi si am inceput sa tuesesc.
M-am ridicat,ochii mi se facura rosii si am sarit la gatul ei. Era pe jos cu mine deasupra ei. Puteam sa o omor,insa stia ca ma avea la mana. Taylor era ranit si nu putea face nimic.
-Lissa,banuiesc ca il mai vrei pe Taylor nu?
Antonio il tine pe Taylor tintit la pamant,iar inima mea s-a frant. Ma durea enorm sa il vad asa.
-Lasati-l pe el in pace!! Cu mine aveti ce aveti, nu cu el!!
Ei rasera,iar eu m-am infuriat si mai rau,simteam o cladura ciudata cum mi se aduna in piept,si cum cateva propozitii imi vin in minte.

"-Cand Cerul si pamantul se vor unii,
Cand Soare si luna Se vor intalnii,
Portile iadul cu drag se voi deschide,
Si rautatea voastra cu lacomie o sa inghita!"
O luumina ciudata iesi din mainile mele iar Antonio si Carmen disparura in neant.
Ce dracului se intamplase?!

148Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 11:33 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Eram intins pe jos, cu Antonio deasupra mea. Lissa fusese acaparata de Carmen, luptandu-se cu ea. Incercam sa ma misc sa il dau jos pe Antonio de pe mine, dar in zadar, puterile angelesti nu ma ajutau fiind mult prea slabit. Ma privea cu ura, simteam asta, simteam ura atintita asupra mea din partea barbatului ce ma voia mort.
Brusc insa, aud niste cuvinte, le auzeam clar desi nu doream asta. Brusc Antonio e ridicat de pe mine la fel si Carmen si incep sa tipe amandoi. Privesc in gol scena realizand o poarta mare si neagra ce era deschisa in spatele lor. Atunci realizez. Se pare ca Lissa isi activase fara voie si din frica puterile de vrajitoare.
Acestia dispar imediat de acolo, lasand o liniste sumbra sa acapareze acel loc. Respir sacadat si simt cum puterile mele angelesti revin, simteam fluxul constant de energie ce-mi acapara inima. Semne ca puterile mele revenisera. Imi deschid aripile albe, larg miscandu-le usor, pentru a ma asigura ca nu aveam nici un defect. Incep sa stralucesc incet, semna ca corpul meu dorea sa se autovindece. Asta era bine. Incepeam sa recuperez energia pierduta chiar si sangele baut de Lissa.
Ma ridic de jos mergand la fata ajutando sa se ridice. O prin in brate si o sarut tandru. Oglinzile de pe langa noi ne reflactau acum doar pe noi. Eram acum in adevarata casa a grozei. Eram defapt acolo unde trebuia safim. In realitatea noastra si in lumea noastra minunata.
O strang in brate si scanceste usor. O privesc in ochii realizand bucuria ei, dar in acelasi timp, ochii ei ma electrizeaza. Culoarea lor era alta. Probabil din vina vrajilor, nu intelegeam inca asta. Zambeste pervers si ma cuprinde ea intr-o imbratisare stransa. Ma simt electrocutat pe bune si scancesc usor in timpul sarutului. Aripile mele albe devin un rosu sangeriu pur, si ochii mei negri in general, erau rosi ca piatra de pe inelul fetei. Ce dracu se intampla cu noi?

149Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 01, 2011 11:50 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Eram absolut socata. Ceea ce facusem eu era ceva neasteptat. Total neasteptat. Era o vraja. Pentru Dumnezeu facusem o vraja. Deci eram intradevar o vrajitoare.
Taylor ma stranse in brate si am simtit cum un curent trece prin corpul lui. La dracu eu facusem asta? Ma saruta si totul in lume parca disparuse,nu eram decat eu el si sintementele lui.
STAI! am zis si sentimentele lui? Da asta am zis,la naiba ii simteam sentimentele. Doar daca...nu!! Ne fuzionasem sufeltele. Acum el are putin de la mine,si eu putin de la el.
Asta era imposibil,nimeni nu scrisese niciodata despre fuzionarea sufletelor la un vampir cu un inger. Asta era ceva ireal. Ma saruta dur,si imi cuprinse talia posesiv.
Mhh,asta nu era Taylor al meu. Asta era un Taylor posesiv si al dracului de atragator.
-Mh...Tay hai acasa! El se desprinse din sarut si ne teleporta pe amandoi in casa noastra.
-Te iubesc Lissa,nu as lasa pe nimeni sa iti faca rau!
Ma saruta din nou,muscandu-ma pervers de buza,apoi intra in dus.
Okei,cine-i noul Taylor? Pentru ca eu jur ca nu il cunosc.
Mi-am pus mana pe burtica si am mangaiat incet in sus si in jos vorbind incet cu micuta de acolo.
Am zambit cand o imunsatura venii si chicotit usor. Tay iesise deja si se uita la mine cu drag.
Ma bucuram ca scapsem cu bine asta era tot ce conta.

150Amurg Violet - Pagina 6 Empty Re: Amurg Violet Joi Iun 02, 2011 12:01 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Curentul electric ma cuprinde imediat. Realizez ca vederea imi fusese pentru o secunda neclara, adica in negru. Lumina revine repede si o vad pe Lissa in bratele mele. Simteam ceva ce ma facea sa fiu mai posesiv. Simteam ceva ce ma facea parca mai dur. Nu intelegeam de ce nu ma mai simteam un inger pur. Vad ca ma priveste debusolata, realizand ca si ochii ei erau putin diferiti. Atunci realizez fara sa vreau. Fuzionarea sufletelor? dar mergea intre doua rase de acelasi fel, noi nu eram la fel. Dar se pare ca o facusem, fara intentie cu ajutorul puterilor Lissei, ii daruisem cava angelesc.
Ea mie imi daruise o parte posesiva, o partea rea si vulgara ca a unui vampir insetat de sange si sentimente. Realizez ca eram inger, dar nu mai eram pur. Simteam cum aura mea angeleasca in general, era schimbata, era tot de inger, dar era de inger...inger vampiric. Eram unic se pare. Se presupunea ca mai axistase un inger vampiric acum 3000 de ani, cand un inger ca mine, iubise o vampirita, o iubise asa de mult ca sia daruit ei sufletul ca sa fie fericita. Nu imi venea sa cred ca reusisem asta. Ma simteam ma ciudat.In general eram calm si bland, dulce si plin de dragoste.
Acum aveam o senzatie ciudata, o senzatie ca vreau ca Lissa sa fie doar a mea, numai a mea, o senzatie de protectie posesiva ce exprima sentimentele fata de ea. Devenisem usor vulgar, incapatanat, mai mult ca inainte si eram in stare sa daruiesc orice pentru fericirea ei.
O trag
possesiv in bratele mele, sarutand-o cu drag dar pervers. Parca nu ma recunoste, nici eu nu ma recunosteam. Decide sa mergem acasa, cad la deciza ei si dupa ce ne teleportam acasa, ma duc la dus nu inainte de a o saruta pasional.
Ies de la dus rapid, stergandu-mi parul roscat privind-o cu dragoste. Parca aveam diferite peronalitati, cand eram iubitor, cand pervers si nu puteam controla asta.
Ma asez langa ea pe pat, si ii atac buzele dulce de care nu ma puteam lipsi. Simt iar un soc electric si ignesc usor dezlipindu-ma de ea.
-Ok, estiu ciudata, spun incepand sa rad si brusc in camera apare Crystal. Ok, aveam sa ii dam o gramada de vesti imbucuratoare, iar asta avea sa fie ceva bine, cel putin asa credeam.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 6 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum