RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 11 din 16]

251Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Mar Iul 19, 2011 1:19 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am tipat cand ultimul orgasm trecu ca un val rece de gheata prin corpul meu. Ma simteam atat de bine incat imi venea sa ii spun lui Tay de o mie de ori cat de mult il iubesc,desi nu cred ca s-ar fi suparat.
Ma saruta incet pe fata,si ma simt cea mai norocoasa,ma simt cea mai norocoasa femeie de pe planeta avand-ul pe el de sot.
In anul care a trecut am inceput sa imi exersez magia cu Crystal asa ca invatasem multe lucruri.
Imi spun o porpozitie in minte si automat suntem din nou imbracti si uscati. Tay ma tinu in brate protector,si depuse un sarut pe frunte teleportandu-ne inapoi la casa noastra.
Lipsisem mai mult de patru ore si imi era dor de ingerasul nostru. Imi era dor sa o tin in brate si sa ii sarut nasucul ei micut.

252Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Mar Iul 19, 2011 1:29 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Invatase multe se pare in lipsa mea. Zambesc cand vad ca suntem deja imbracati si uscati. Dar orucum, aveam nevoie de un dus. Ne temeportez in camera noastra, unde Crystal cu mama mea se jucau cu cea mica ce imediat ce ne vede pe amandoi, intinde manutele mici sa o luam in brate.
Mergem amandoi la ea si Lissa o ia in brate zambind culce sarutand-o pe obraji si nasuc. Eu fac acelasi lucru, sarutandu-le pe amandoua. Erau ingerii mei, singurele mele fiinte pentru care mai traiam.
Crystal insa cand ma vede imi sare in brate, incepand sa planga.
-Fratioareeee, ai venit, am crezut toti ca te-am pierdut, spune ea imbratisandu-ma si plangand pe umarul meu. Uitasem ca ea abia acum aflase de eliberarea mea.
-Linisteste-te, surioara, sunt aici, o sa fiu mereu, spun zambind dulce sarutand-o pe frunte.
-Pentru asta fac clatiteee, spune ea plina de drag si radiind de fericire.
-Chiar doream sa te rog, spun cu un zambet buclucas pe buze. Se invarte prin camera si iasa pana la urma, toata un zambet. Eram fericit sa vad ca aduc bucurie celor din jur.
Ma intorc la Lissa si o sarut iar si pe ea si pe cea mica, nu ma mai saturam de ele. Mama se aprope de noi si zambeste. Defapt incepe sa rada, imi vazuse se pare, ochii stralucitri ce ramasesera in urma endorfinei cat si ranile usoare de pe urma muscaturilor Lissei.
-Banuiesc ca vrei un dus,spune cu un zambet smecher.
-Da, ploaia aia a fost devastatoare, spun facnadu-i cu ochiul dulce Lissei si indreptandu-ma lenes catre baie. Eram fericit, intreaga mea familie acum era langa noi, iar micuta noastra nu avea de ce sa mai fie trista.

253Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 21, 2011 12:47 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am zambit si dupa ce Tay intra in dus,am pus-o pe micuta Tara in patut,nu inainte de ai da un sarut usor pe frunte. Era lumina mea.
M-am asezat usor pe pat,si m-am asezat pe pat. Inca mai simteam acea zvacnire animalica,ce ramasese de la acel act romantic,imi fusese atat de dor de el,deabea acum realizazem ce zombii fusesem cat el lipsise.
Practic cat el lipsise eu traiam doar pentru Tara,daca nu ar fi fost Tara as fi fost de mult moarta.
Ea a reusit sa ma tina la suprfata,iar acum ca Tay era langa mine,pur si simplu lumea mea e perfecta.
Mi-am pus capul pe perna,si m-a luat somnul,nu aveam de unde sa stiu ca atunci cosmarurile aveau sa inceapa din nou.
Ploapele mi-au zvacnit si am stiut ca nu ma voi putea trezii singura din vis.
"-Ne intalnim din nou micuta Lissa"
Oh nu,incepe din nou.

254Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Sam Iul 23, 2011 11:31 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Iesisem de la dus dupa cateva minute relaxante. Inca simteam undeva pe mine mainile ei micute dar feroce, si aveam o usoara usturime unde ea ma muscase. Fusese ceva de mult dorit. Un an de zile nu atinsesem alta fata, iar verigheta fusese pe degetul meu mereu, demonstrand oricarei fete sau persoana ca-mi iubesc sotia cu numele inscris pe verigheta.
Ies din baie infasurandu-mi un prosop in jurul taliei, si cu altul stergandu-mi parul ciufulit.
Insa las prosopu jos cand vad ca Lissa se zvarcoleste in pat. Ma apropii de ea si o imbratisez strigand-o pe nume.
-Iubito, iubito sunt aici, gata scumpa mea! spun repede trezind-o incet la realitate.
Ma priveste cu niste ochii goi, plini parca de ura si nu intelegeam de ce. Mai i inate cu cateva minute tocmai petrecusem cele mai frumoase momente, iar acum eram urat de ea. Saperam sa mi se para.
-Esti bine, ce ai patit? intreb incet, tinand-o langa pieptul meu gol. Nu schiteaza nici un gest, parca era in transa cu ochii in gol cu aceiasi ura ce nu o intelegeam. La dracu!
-Lissa ma auzi?!

255Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Sam Iul 23, 2011 11:50 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Mi-am dat ochii peste cap privind-o pe Carmen. Ce mai voia de data asta? Nu mai avea cum sa ma raneasca,Tara nu mai era in mine,putea sa imi faca ce vrea,eram doar eu ranita. Ea imi zambii laconic si se apropie de mine. Palma ei facu contact cu fata mea imediat,am simtit o roseata puternica in acel loc. M-am enervat. Cineva ma striga din deparatare dar pur si simplu nu mai auzeam acum,eram plina de ura. Cum indraznea sa faca asta,acum dupa tot ce se intamplase?
Am luat-o de gat si am trantit-o in peretele din spatele ei. Ochii mei ii tintuiau pe ai ei cu ura. O uram din tot sufletul meu,imi facuse viata un calvar,iar acum avea sa pateasca.
-Asculta aici tarfa! Mi-a ajuns,pana aici,nu ai stiut decat sa ma torturezi! Dar acum,acum e randul meu!
Mainile din gatul ei se strangeau mai mult,iar ea inca zambea,ah tarfa.
Din senin ma trezesc aruncata in partea cealalta a incaperii,Carmen fiind deasupra mea,isi izbeste pumnul de fata mea,iar buza mi se sparge,un firisor de sange cazand in jos spre barbie.
Simt cu cineva ma zguduie,apoi ceva fierbinte pe buzele mele,brusc totul dispare si ma trezesc in camera cu bratele lui Tay infasurate in jurul meu.
O Doamne aveam sa dau de belea,el crezuse ca se sfarsise tot jocul,dar cat timp el fusese unde fusese mereu aveam vise din astea,si mereu ma trezea Crystal sau Amelia. Fuck.

256Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 12:13 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nu intelegeam prea multe, dar doream sa aflu. Nu avea ce sa-mi mai ascunda. Nu avea motiv. O privesc in ochii si o prind de umeri, privind-o serios.
-Vreau sa aflu ce se intampla iubito si acum, spun diresc, simtind cum ma iau draci. Nu doream sa fie ranita sau sa fie deranjata de ceva.
Nu apuca sa zica ceva ca Amelia intra in camera in fuga.
-Iar cosmaruri Li... insa cand ma vede langa ea ca o priveam intens si ceream explicatii se opreste lasand privirea in pamant. Realizez imediat ca si ea stia ceva. Asa ca decid ca cele doua sa dea niste explicatii.
-Cosmaruri? ce se intampla mama, Lissa? intreb privindu-le serios pe amandoua.
-Sti..Tay dragule, de cand ai plecat Lissa are cosmaruri cu familia lui Nate, se pare ca au gasit o modalitate prin care sa apara in visele ei desi sunt in alta dimensiune. Nu staim ce sa facem, tot ce stim este ca daca Lissa e ucisa in vise, moare si in realitate.
Ciulesc urechile ca idiotul. Cum de nu mi-am dat seama? Trebuia o solutie prin care sa scapam dracului de tot de ei. Atunci sper ca amicul meu sa ma ajute. Ma ridic de langa Lissa fara sa mai zic ceva, ma duc la baie imbracandu-ma lejer dupa care spun.
-Mama, ai grija de Lissa daca mai doarme s o trezesti, eu ma duc sa cer ajutorul unui amic, spun afisand un zambet bland. Amicul meu era insusi diavolul. Stiam ca avem nevoie de ajutor dinafara si orice demon poate fi infrant de un demon.

257Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 12:44 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Oftez si ma las pe spate. Sangele inca inca imi curgea pe barbie. Ma sterg furioasa,iar Amelia imi strange usor mana. Nu stiam unde s-a dus Taylor,dar voiam sa ma linisteasca,sa ma tina in brate si sa imi sopteasca ca totul e bine.
Cateva lacrimi mi se prelinsera pe obraji,iar Amelia imi sterse lacrimile cu blandete.
"-O sa fie bine draga mea,o sa vezi!"
Mereu imi spunea asta,si ea fusese o raza de lumina in intuenricul prin care am trecut timp de un an.
In primele luni,numai ea putea sa imi aline strigatele din noapte. Strigatele in care il imploram pe Tay sa se intoarca.
Zilele in care eram intratat de depresiva,incat ea avea grija de micuta Tara. Apoi incetul cu incetul mi-am revenit.
Am inceput sa ma comport cat de cat normal. Insa mereu plangeam cu ea in brate. Apoi dupa ce o punea in patut,eu plangeam inetisor fara ca ea sa auda pe perna mea.
Am inchis ochii din nou,iar visul incepu din nou. Incepusem sa ma satur,pur si simplu nu mai voiam.
Insa inainte ca,Carmen sa reuseasca sa faca ceva,Amelia ma trezii din nou.
"-Lissa,incearca sa stai treaza,cine stie ce o se mai intample daca adormi!"
Dau din cap si privesc micuta ce doarme linistita. Macar ea sa doarma linistita.
Usa se tranti brusc de perete,iar Tay intra in incapere cu acel om,sau ma rog cine era. Sar din pat si alerg direct in bratele lui Tay,aveam nevoie de imbratisarea lui. Aveam nevoie de el sa ma pot linistii.

258Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 1:02 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ma dusesem in Iad, unde Albert avea sa ma ajute. Sau asa sprram. Ma oprisem exact in fata tronului, unde tocmai certa niste dracusori. La propriu. MA vede si afiseaza un zambet bland. Ramasese la fel de intelegator cu mine.
-Albert,...am nevoie de ajutorul tau, e urgent.
-Spune Taylor prietene, ce s-a intamplat?
-Sotia mea, Lissa, are cosmaruri cu niste vechi "preteni". Acestia ne-au facut probleme foarte mult timp si acum se pare ca nu ne lasa in pace. Nu ar fi asa grav daca Lissa nu ar putea murii odata ucisa in vise.
Ma priveste usor stupefiat, dar stiam ca el ma poate ajuta.
-Trebuie sa o vad, spune el scurt. Zambesc prieteneste si mergem la mine acasa, unde Lissa-mi sare in brate imediat se pare. Lipsisem un an atunci, dar acum dupa doar cateva minute ii simtisem ingrozitor lipsa.
O imbratisez imediat cu putere, mangaindu-i bland spatele. Stiam ca era suparata, ingrijorata dar trebuia sa stie ca alaturi de mine nu va patii nimic.
-Iubita, el e Albert seful celor din Iad. Mama mea se indeparteaza usor. Vad ca ochii ei lucesc ciudat. Nu o mai vazusem asa emotionata. Ce dracu e cu ea?
-Imi pare bine sa te cunosc domnisoara Lissa, si buna ziua stimata doamna Amelia, spune apropiindu-se de mama mea ce roseste ca un copil cand acesta ii saruta mana. Eu cu Lissa privim ca idiotii uitand cateva secunde pentru ce era aici. Nu intelegeam de ce reactia asta a mamei. Albert era in varsta, dar arata tanar ca mama mea. Ea roseste si ii simteam eu sentimentele contractorii.
-Va cunoasteti? intreb incet
-Un...un...un pic...spune mama usor dezarmata. Ok, am pierdut noi ceva de astia doi se privesc asa?

259Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 1:26 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Bratele lui erau inconjurate strans in jurul meu in timp ce imi facea prezentarile de rigoare. Ei bine nu puteam sa neg Albert arata bine pentru varsta lui,mult mai inaintata pot spune.
Si apoi mai era o chestie,de unde se stiau Amelia cu Albert? Ce nu mirosea bine. Il strang mai tare in brate pe Tay. Nu voiam sa imi mai dea drumul,voiam sa stau acolo in bratele lui pentru totdeauna.
M-am uitat la el,si amandoi ne-am inteles din priviri. Nici eu nici el nu intelegeam care e faza dintre Albert si Amelia. Era ciudat,adica erau extreme nu? Rai si Iad,dar ce ma mir,ca si la mine si Tay e la fel.
Ma las mai moale in bratele lui Tay si mai ca imi vine sa adorm,capul mi se rezema de pieptul lui,iar ochii mi se inchid.
O ceata imi invaluie mintea si am stiut ca am adormit. Carmen aparu din nou in vis,si am simtit cum ajung la capatul puterilor. Nu mai voiam sa ma lupt,nu mai voiam sa ii vad fata aia vreodata.
Voiam sa fiu lasata naibii odata in pace. Voiam sa imi traiesc viata,alaturi de Tay si fetita noastra.
Voiam sa incaruntesc alaturi de el,ceea ce nu era posibil,eram vampir. Voiam sa imi petrec serile cu Tay in pat tinandu-ma in brate in timp ce ne sopteam cuvinte dulci. Voiam sa traiesc!
Ea ranjeste si ma simt impinsa din spate,cad la picioarele ei,iar ea rade cu insufletire,ma ridica de jos tragandu-ma de par si ma priveste nonsalant.
"-S-a terminat!"

260Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 1:44 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nu apuc sa gabdesc orea multe ca Lissa adoarme brusc. Nu cred ca vreodata adormise asa brusc si in picioare. Il trezesc pe Albert din prelegerea lui neinteresanta pentru mine acum si ii o asez pe Lissa pe pat.
-Ajut-o fa ceva Albert, acum viseaza, o vizeaza pe mama lui Nate, fostul ei iubit ce a violato si tradato. Nu stiamj cum sa ii explic mai repede, constient ca fiecare secunda conta si nu doream sa-mi las fetita fara mama, si asa sal piarda pe tatal ei.
-Stai linistit Taylor doar fa liniste, spune luand-o de mana pe Lissa. Nu stiu ce face, ce se intampla dar Lissa se trezeste dupa cateva minute de liniste subita in care Albert murmura cateva cuvinte ciudate ce nu le intelegeam.
Lissa deschide ochii respirand greu. Priveste in jur si-mi sare in brate.
-Am scapat, a eliminat-o, spune ea fericita.
O imbratisez puternic si zambec. Nu stiu ce facuse ce se intamplase dar eram dator.
Albert zambeste si spune dupa ce se ridica de pe pat.
-Problema era simpla..Carmen fiind intre cele doua lumi a manipulat amandoua partile Astfel avea acces si la spatiul asta si la celalat, deoarece nu a fost inchisa bine "portita" spatiilor temporale. Acum le-am inchis pe deplin cu ea inauntru. Nu ar mai avea ce sa o deranjez.
-Multumesc Albert, raman dator vandut.
-Nu Eu raman dator Taylor, dator ca imi esti prieten. De cand devenise dracu' in persoana asa prietenos? De cand am o mama asa draguta cred. Albert zambeste mamei mele ce iar se roseste si spun galant.
-Doamna Amelia, imi puteti oferi o cina aici pe Pamant, in oras? intreaba el cu un zambet larg si bland. Mama se balbaie ca o copilita de 10 ani la prima intalnire. Cum dracu ma facuse oare pe mine? era haioasa ideea, dar ce e drept nici ea nu mai fusese atinsa de vre-un barbat de ceva timp, fiind singura.
Muta privirea la mine si zambesc in coltul gurii si eu si Lissa ce era lipita de mine si zambea. Afirmam din cap amandoi si ea spune un "da" balbait. Ok, tocmai ii rezolvasem mamei o intalnire cu Diavolul. Nu suna deloc rau nu?

261Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 11:00 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ma lua de gat si ma arunca in cealalta parte a incaperii. Am tusit incapabila sa ma ridic de jos,si am simtit cum tot aerul din plamani se risipeste. Doamne voia sa ma omoare sufocandu-ma?
Dar o lumina invada visul,iar Albert se indrepta furios spre Caremn,o atinse murmurand ceva ce nu am inteles apoi m-am trezit din nou in bratele lui Tay ,inca rasunandu-mi in minte tipatul disperat al lui Carmen cand se dispersa din visul meu.
Fericita il strang tare in brate pe Tay. Nu voia sa ii mai dea drumul niciodata,mai ales ca acum ca nu mai era Carmen sa ne deranjeze.
Albert o invita la cina pe Amelia,iar eu am chicotit complice in timp ce ei ieseau pe usa. Okey,care era treaba adica de unde se cunosteau Albert cu Amelia?
Tay ma saruta inainte sa reusesc sa il intreb ceva. Limba lui se juca cu a mea iar bratele lui imi strangeau tare mijlcoul. Ma simteam in siguranta.
"-Tay de unde se stiu Albert cu Amelia?"

262Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 11:15 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Priveam ca idiotu scena. Chiar asa. De unde se stia Albert cu Amelia. Imi paruse familiar tipu asta de cand ma luase in iad. Nu intelegeam legatura. Nu o vazzusem pe mama niciodata asa emotionata, asa radianta de parca vazuse un inger in persoana.
Ii simtisem sentimentele, ceva ce ardea si mocnea in ea la vederea diavolului. Ceva imi mirosea familiar, al dracu de familiar.
-Nu stiu, nu-mi aduc aminte sa se fi vazut inainte. Adica mno eu am trait pe pamant cativa ani fara ea, nu stiu ce sa intamplat in acest timp...spun strangand-o in brate pe Lissa.
-Dar...amelia parea fericita ca il cede, dar si oarecum speriata ca si cum lar vedea dupa ceva timp, spune Lissa.
Stiam asta, simtisem si eu. Singura ce-mi oferea raspunsurile putea fi Crystal. Telepatic o chem la mine, iar aceasta apare numai de cat.
-Surioara, tu trebuie sa sti, ai stat in preajma mamei. Se cunosc cumva Amelia cu Albert, seful diavol al Iadului?
Sora mea ma priveste brusc intrebator si socata.
-Adica la vazut din nou? sa intalnit cu el? uraaaa. Eu si Lissa ne uitam ca idiotii la ea.
-Sti ceva ce noi nu stim? intreb cu o voce blanda. Aceasta isi pune mana la gura si nu mai zice nimic, doar dispare din camera. Adica stia ceva? de ce a plecat? lucrurile se complica.

263Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 11:28 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am ramas pur si simplu socata! Crystal tocmai disparuse,tocmai evitase sa ne raspunda la intrebari! Ah uram cand face asta!
Un mic scancet imi atrase atentia si am coborat din pat ducandu-ma la patutul Tarei. Se trezise si dadea vesela din manute si picioruse. Era asa de dulce.
Am ridicat-o din patut si am strans-o in brate realizand cat de norocoasa eram sa o am langa mine.
Taylor ma lua in brate pe la spate si isi puse capul pe umarul meu prvind-o pe Tara.
"-E asa de frumoasa" Am chicotit normal ca era frumoasa.
"-Da seamana cu tine!" Ochii lui stralucira si apoi ma saruta dulce pret de cateva clipe.
Imi placea cand facea asta,imi placea ca eram o familie. Dupa putin timp el ne scoase la plimbare,am stat putin in parc,apoi am hotarat sa mergem la o cafenea.
Odata intrati acolo m-am asezat cu Tara in brate si am asteptat ca Tay sa vina cu cafelele.
Inainte sa puna comanda pe masa, ii vad privirea socata,la cateva mese departare erau chiiar Amelia si Albert,pareau sa aiba o conversatie destul de serioasa.
Ea isi framanta nervoasa mainile,in timp ce el vorbea cu un ton destul de precaut. Cu toate ca eram vampir nu reauseam sa deslusec ce spun.
"-Ce dra..." Insa l-am oprit inainte sa continue,trebuia neaparat sa aflam ce vorbeau,uram cand eram pe din afara,cand nu stiam ce se intampla.

264Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 11:38 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nu imi venea sa cred. Mama era in cafenea, parea agitata, speriata, disparata pot spune. Doream sa vad ce ii provocase starea asta ciudata. Nu intelegeam de ce era asa rosie, asa zapacita parea indragostita nebuneste.
Trebuia sa aflu, sa aud ce discutau desi stiam ca nu era politicos sa fac asta, doaream sa vad de ce face mama asa.
Ma asez pe scaun la masa in fata Lissei . Imi las mainile pe masa si privirea in tablia mesei. Respir adanc si rostesc cateva cuvinte ucoare si magice. Astfel toate sunete din jur, inafara de ce spuneau eu nu le mai auzeam. Trebuia sa raman concentrat sa aud tot, dar parca nu mai doream sa aud.
-Dar..Albert sti ca nu am vrut, am fost nevoita, era legea angeleasca, fusesem deja promisa lui Naigel.
-Amelia, te-am iubit, inca te iubesc, te-am asteptat atata, mi-ai fost luata de sub nas si nu ai idee cat am suferit mai ales cand am aflat ca erai insarcinata cu mine.
Mama devenea deja agitata tare si aprape plangea.
-Albert, Taylor nu stie, nu stie ca esti copilul lui, nu vreau sa afle, mie frica ca nu va intelege.
-Dar Amelia, e baiatu meu, e copilul meu din dragoste, ne-am iubit si stiu ca inca ma iubesti, de ce sa nu ii spunem? L-am tinut langa mine un an de zile, departe de Lissa si cea mica, dar a ramas devotat ei exact ca mine devotat tie, intelegi? e copilul meu si vreau sa afle.

Ma trezesc brusc din transa, ridicandu-ma respirand greu de la masa. Eram socat si nu ma mai puteam misca...adica eu eram fiul lui Albert? mama ma mintise tot acest timp? Deschid ochii si ma pufnesc lacrimile.

265Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 11:51 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ramne in transa ceva timp,iar eu nu stiam ce sa fac,Tara scancea fericita in bratele mele jucandu-se cu parul meu. Parea sa nu observe cat de agitata sunt.
Brusc mainile lui Taylor se inclesteaza asupra mesei si se ridica socat de pe scaun. Il pufenste lacrimile si eu nu stiu ce sa fac,iese val vartej din cafenea si abea reusesc sa tin pasul cu el.
Il gasesc in parc pe o bancuta cu capul in maini. Ma durea sa il vad asa nu imi placea cand sufera,defapt nici nu stiam de ce sufera.
O pun cu grija langa mine,si apoi imi asez mana pe umarul lui. Tresare apoi se uita la mine. Lacrimile de pe obrajii lui imi ard inima si nu stiu ce sa fac ca sa il consolez. Nu stiu cum sa il ajut.
"-Tay...c.ce s-a intamplat?" bufneste si mai rau in plans si ma ma strange tare in brate. Mainile mele se duc in parul lui mangaind incet linsititor. Nu puteam sa il ajut daca nu stiam ce il tulburase.
Imi dadusera si mie lacrimile si cu voce gatuita am incercat sa il intreb din nou.
"-Te rog Tay spune-mi ce s-a intamplat,ma doare sa te vad plangand!"
Suspinele lui ma zguduiau. Mainile lui se stransera si mai tare in jurul meu. Mi-am dat capul pe spate si am incercat sa nu ma pierd cu firea cand el soptii,o soapta dureroasa.
"-E tata..."

266Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 24, 2011 11:58 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nu-mi venea sa cred. Fusesem mintit de mama mea. Asta ma tulburase efectiv. Ma simteam insa bine in bratele Lissei. Stiam ca doar pe ea si pe cea mica o mai am. Incepusem sa nu mai cred in nimeni nici macar in mine.
-Tay iubitule, ce ai patit..la ce te referi?
Nu stiam cum sa ii zic, nu ma puteam exprima destul de bine. Dar mainile ei plapande incercau din rasputeri sa ma ajute sa revin la normal. Un scancet usor al Tarei ma trezeste si o sarut scurt pe Lissa dupa care o iau in bratele mele pe micuta, sarutand-o pe obraji si frunte, fiind alinarea mea. Avand-o in brate pe Tara si pe Lissa langa mine stiam ca sunt invincibil oricat as fi de ranit.
-Lissa, tu si Tara sunteti inima mea, spun incet de tot, inca plangand, in timp ce micuta scancea usor fericita sa-mi punea manutele pe fata dorind parca sa-mi stearga lacrimile.
-Lissa, mama ma mintit, Albert e tatal meu natural.... nu am nimic impotriva, dar ma doare ca am fost mintit. Vocea-mi era scancita su suparata dar manutele Tarei pe fata mea ce ma loveau usor in obraji erau angelice si linistitoare.
Stiam ca durea, imi venea sa nu ii mai vad vreodata, dar nu doream totusi sa ma pripesc, poate mama avea totusi o scuza sau o aparare .
Eram insa fericit din plin ca Tara era fetita mea din dragoste si ca era in bratele mele. Nu doream sa aibe si ea soarta ce o avusesem eu, ei ii doream de o suta de ori binele meu.

267Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Mar Iul 26, 2011 12:56 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

STOP! CE? Albert era tatal lui Tay? Nu imi venea sa cred,deci pur si simplu nu imi venea sa cred. Albert,adica Albert stapanul Iadului era tatal lui Taylor? Adica se iubise cu Amalia? Adica ce Dumnezeului se intampla ca nu imi dau seama!
Cum mi-am revenit l-am strans tare in brate pe Taylor care o avea in poala pe micuta noastra. Aceasta zambii fericita nestiind ca de tulburati eram noi. Era mai bine,ea nu merita sa treaca prin tot ce a trecut,sa stea un an fara tatal ei ,a fost un chin pentru ea,si un cosmar pentru mine.
"-Tay stiu ca acum esti suparat pe ei,dar poate nu stiu poate ca au avut un motiv sa iti ascunda toate astea.
El se uita trist la mine,si am simtit cum stomacul mi se strange. Uram sa il vad asa. Uram sa stiu ca sufera.
L-am sarutat incetisor,si apoi am depus un mic sarut pe fruntea Tarei care acum dormea.
"-Hai acasa..."

268Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 11:07 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nici nu doream mai mult, decat sa mergem acasa. Ma daramasera destule zilele astea si simteam neaparata nevoie de un somn linistitor langa Lissa si cea mica.
Mergem amandoi catre casa, eu impingand cu drag caruciorul micutei noastre in timp ce Lissa zambea multumitor langa mine si ma tinea de o mana strans. Da, stiam si eu ca ii fusese dor de mine, dor de noi.
Si eu eram fericit ca spre deosebire de altii am o familie fericita, o fetita minunata si o sotie frumoasa , perfecta cum nimeni nu ar avea.
Ajungem acasa si ma trantesc lenes in pat. O iau pe cea mica si ma joc cu ea copilareste, gadilindo usor aceasta incepand sa rada si sa-mi dea cu palmutele peste fata. Era ceva mirific, cand o aveam in bratele mele pe ea si Lissa stiam ca nu voi fi niciodata singur.
Sunt insa trezit de o bataie in usa.
-Scumpule raspunzi tu? sunt la dus...striga tare Lissa din baie.
-Sigur ca da! spun tare, o pun pe Tara in patut si ma duc la usa deschizand. Mama cu "tata erau in fata usii mele amandoi un zambet. Mie mi se parea ciudat si un pic nepotrivit momentul. Oftez lung si ii las sa intre fara sa scot un sunet. Mama imi vede schimbarea radicala brusca fata de ea, sintindu-mi sentimentele contradictorii.
Insa imediat ce inchid usa dupa ei se mai aude o bataie in usa. Ma duc si deschid din nou si primesc un soc cand o vad iar pe Nina la mine la usa. Incepusera sa ma enerveze asa pe banda rulanta. Pe Nina nu o las sa intre.
-Pot sa stiu ce cauti aici? intreb direct fara chef de vorba.
-Pai doream sa stiu daca te-ai razgandit in legatura cu noi. Mama si tata erau in spatele meu, privindu-ma atent.
-Nina, ti-am zis si ma repet, lasa-ma dracu in pace, am deja nevasta si un copil si am deja o familie, nu am nevoie de o curva ca tine! spun ridicand tonul si trantindu-i usa in nas. Intre timp ma duc la patutul Tarei luand-o iar in brate. Ii privesc pe cei doi ce tac si ei.
-Aveti sa-mi spuneti ceva? intreb privindu-i fix in timp ce Tara se juca cu firele mele de par.

269Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 11:48 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Apa calduta din dus imi relaxau muschii. Era atat de bine,mi-am rezemat capul de faianta din spatele meu. Ceea ce aflasem ma daramase si pe mine. Adica Albert chiar era tatal lui Taylor. Nici acum nu pot concepe asa ceva,dar uite ca e adevarat. M-am lasat incet sa cad sub dus. Apa im curgea lin pe fata in timp ce eu stateam pur si simplu sub apa.
Odata iesita din apa m-am imbracat intr-o rochita mov destul de scurta,ce trecea de fund cu fix o palma si am iesit din camera.
Acolo i-am gasit pe Taylor,Amelia si Albert tacand. Okei care e faza? M-am dus langa Taylor si l-am luat de mana,ne-am asezat pe pat.
"-Asta o sa fie greeeu." am mormait eu incet desi eram aproape sigura ca toti au auzit ce am zis.
Amelia se juca cu mainile ei atat de mult incat tendoanele degetelor ii ereau albe,iar pe fata lui Albert puteam sa jur ca vazusem o pelicula fina de transpiratie.
"-Amm eu... Uite care e traba Taylor,faza e ca...."
Un planset agonizant venind de la Tara ne intrerupse pe toti. M-am ridicat din pat si m-am dus la patutul ei luand-o in brate. Am inceput sa o legan si ea tot nu inceta,nu stiam ce sa ii fac.
I-am pus mana pe fruntea si ardea la propriu,era transpirata rau si plangea. Mi se rupea sufletul sa o vad asa,nu stiam ce are.
"-Tara micut-o,nu mai plange...shhh" Am continuat sa o legan si tot nu se oprea din plans. Era ude pe spate atat de transpirata era. Doamne,ce se intampla? M-am dus la dulapiorul ei si am luat alte haine de schimb. Am schimbat-o iar ea tot plangea,chiar nu stiam ce sa ii mai fac.

270Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 12:10 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Linistea noastra fusese sparta de Tara, ce se pare ca incepuse sa aibe probleme. Lissa nu stia ce sa faca si daca ea ca mama nu stia, eu sigur eram in pom. Aveam o senzatie ciudata ca nu era vina Tarei, ca nu plangea debeaba si nu transpira asa degeaba.
Eu ma apropiasem imediat de Lissa ce era disperata si o legana pe Tara ce plangea agonizant. Nu, ea nu trenbuia sa pateasca ceva. Era mica, nevinovata nu ar suporta o nici o lovitura puternica psihica.
Nu doream sa ramane cu sechele sau ceva. O priveam pe Lissa ce ma privea si ne intelegeam prin priviri. Amandoi eram disperati si incercam sa intelegem ceva din toate astea.
Brusc Albert se apropie de noi, si o roaga pe Lissa sa io dea in brate putin. Lissa ma priveste pe mine cateva secunde. Eu eram in cumpana dar contient ca e mai puternic ca mine si ca a salvat-o chiar pe Lissa odata, afirm din cap.
Lissa io da in mana , iar Albert o priveste atent. Ochii lui devin un rosu aprins stralucitor, iar aura lui de putere crescuse considerabil. O atinsese usor pe Tara pe obrajori si vrusc aceasta se calmeaza adormind. Eu respir usurat cu Lissa dar Albert spune incet.
-Inca nu s-a terminat! asta din nou ma face sa-mi ajunga inima in gat. Albert ramasese la postura de diavol in persoana, cu Tara ce dormea acum in bratele lui. El inchide ochii brusc inconjurand-o pe cea mica cu putere diavoleasca. Ce dracu facea el acolo nu stiam, dar speram din tot sufletul sa o ajute pe micuta noastra. Am fi fost complet distrusi sa o pierdem pe micuta Tara.

271Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 12:57 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am vazut cum Tara se linisteste si adoarme. Speram sa fie bine,cand Albert a spus ca inca nu s-a terminat am simtit cum ma lasa picioarele. M-am prins de Tay pentru echilibru,si el isi incorda bratul pe talia mea sustinandu-ma.
Se lasa o liniste inconfortabila putin timp,apoi Albert deschise ochii si o pusese pe Tara in patut. Se intoarse spre noi,iar ochii lui era plini de o furie mistuitoare. \
"-Ei bine cineva vrea sa va faca rau,cred ca va pare cunoscut numele Nina,nu?"
Spuse el in timp ce il privii pe Taylor cu insistenta. Am marait puterninc si am iesit din camera izbind usa de perete.
Daca tarfa aia credea ca se poate atinge de puiul meu,atunci avea sa o incurce rau de tot.
Am trantit si usa de la intrare,apoi m-am impiedicat cazand. Futu'i! Ei bine uite ca exista si un vampri impiedicat.
Taylor ma ridica si ma imbratisa. Lacrimi de furia imi inundara privirea.
"-Tay date din calea mea,vreau sa omor acea tarfa! Spumegam de furie ecfectiv.
I-am simtit rasul tauc,in timp ce bratele lui se strangeau mai tare in jurul meu.
"-Si eu vreau sa o omor,dar oricat de greu mi-ar fi sa recunosc,nu stiu unde sta."
Fuck!

272Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 1:08 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O imbratisez pe Lissa stiind ca era furioasa. Orice mama isi apara puiu. Nici eu nu doream raul fetitei noastre, din contra, eram un tata devotat celor doua.
Lissa se calmeaza cu greu in bratele mele. Stiam amandoi ca nu o putem gasii , numai daca o cautam strasnic.
Reusesc sa o aduc inapoi in camera pe Lissa, ce-si ia fetita in brate si o leagana cu drag. Era portretul perfect. Afisez un zambet scurt asezandu-ma pe pat picand in ganduri. Cum dracu sa o gasesc pe tarfa aia nenorocita sai sperg fata?
Sunt insa trezit de Albert ce se asezase langa mine in timp ce mama mea era langa Lissa si cea mica.
Ma priveste cateva secunde, si ofteaza infundat. Il aud dar incerc sa il igonor desi-mi salvase fetita, inca nu il agream pentru ca ma mintise.
-Sti.. Taylor eu sunt....
-Stiu cine esti...stiu ca mai mintit si tu si mama, spun ridicand tonul la ei, atunci mama se intoarce pe loc cu fata catre mine. Lissa face la fel privindu-ma. Trebuia sa lamurim dracu asta odata.
-Tay, nu am vrut..eram tanara iar legea ingerilor atunci, era ca orice femeie inger sa se casatoreasca doar cu rasa ei. Spune mama incercand sa se apare.
-Da Taylor, eu nu am stiut ca ea e insarcinata decat dupa razboi cand tea trimis pe pamant sa nu mori in Rai.
-Crystal atunci...imi este sora sau nu? intreb deja frustrat de situatie,incercand sa inteleg tot.
-Da, este sora ta dar doar din partea mea, ea a fost facuta dupa tine cu Nigel.
Ohhh! deja devenea stupida situatia si enervanta la culme. Dar totusi trebuia inteleg, de voie de nevoie. Nu doream ca mama sa mai sufere, deja suferise destul.

273Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 1:36 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

O tineam pe Tara in brate,nu se treise insa imi era adcum prea frica. O strangeam usor in brate,si ii mangaiat neincetat fata,depunand saruturi micute fruntea ei. Nu mai ardea si nu mai plangea. Insa imiera frica,undeva in adancul meu stiam ca ceva nu e bine. Ca nu se simte bine.
Disctuia lui cu Albert nu fusese una foarte aprinsa slava cerului. Nu as fi suportat sa fiu martora unei certi,cel putin nu acum.
Taylor o ierta pe Amelia,si se intelgea cat ed cat bine cu Albert. Eu nhu stiam cum sa ma comport fata de Albert.
Adica il tinuse departe de mine pe Taylor timp de un an. Ny ii purtam pica stiam ca el nu stie pe atunci ca este fiul lui. Dar pur si simplu nu stiam cum sa ma comport. Uneori imi dadea fiori.
Am continuat sa o tin pe Tara in brate si sa o legan,in timp ce ii priveam fata micuta. Era atat de linistita si arata atat de dragalas incat iti venea sa o mananci.
Cand am incetat sa o legand am observat ceva ce m-a speriat cumplit. Tara nu mai respira.
Am incercat sa o trezesc dar nimic,nu reactiona la nici o miscare sau cuvant.
Am tipat speriata,iar Tay ma privii ingrozit.
"-N.nu mai respira!"
Am pus-o pe pat incepand sa ii fac repsiratie gura la gura,apoi am inceput sa apas usor pe pieptul ei micut. Nu putea sa moara. Nu puteam sa o pierd!

274Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 1:49 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ohhh nu! de asta nu aveam nevoie acum. Ma ridic repede si incerc si eu si Lissa sa o trezim pe micita Tara. Nici un semn de la ea. Atunci mama mea si Albert ne dau la o parte de langa patul ei. Lissa incepe sa planga disperata, iar eu deja respiram sacadat si aveam inima cat un purice. Daca o pierdeam pe Tara pierdeam totul.
O vad pe mama mea ce il prinde de maini pe Albert. Amandoi incep sa straluceasca iar mama spune niste cuvinte in limba angeleasca. Era un fel de vraja de aducere a sufletului inapoi. Insa la ingeri era complet interzisa sa o folosesti, deoarece doar dumnezeu avea voie sa o faca.
Albert odata cu ea rostea cuvintele, si amandoi o ating pe miciuta Tara pe piept. O lumina puternica, acapareaza camera, facandu-ma sa-mi pun mana la ochii si sa o strang pe Lissa puternic in brate.
Dupa cateva secunde, camera revina la lumina ei, insa mama mea si Albert cad ca secerati la picioarele noastre.
Un scancet se aude din pat si Tara se trezeste. Nu plangea dar scancea parand ca nu sa intamplat nimic. Lissa fuge la ea si o imbratiseaza sarutand-o de zor. Eu ma duc la mama si o pun in bratele mele cu capu. Respira dar foarte greu. La dracu! si ea si Albert se pare ca folosisera vraja interzisa pentru salvarea Tarei, si odata cu asta ei se epuizasera grav. Vad ca mama tuseste sange pe gura, Albert ma privea in ceata si incearca sa scanceasca niste cuvinte.
-Tay...mama ta..ai grija...de.ea..
Ce??? Nu! tu nu ai voie sa mori si nici ea. Desi poate nu il agreasem prea mult pe Albert se dovedise a fi un bunic responsabil si un tata iubitor in ciuda aparentelor.
Intinde mana si o prinde de mana pe mama mea. La dracu, acum imi dadeam seama cat se puteau iubi si ei. PArca erau exact noi, eu cu Lissa, si eu mi-as darui viata pentru copilul si sotia mea.
Avea sa urmeze o saptamana intreaga de grija subita asupra parintilor mei, ajutati de Crystal pe care o certasem ca nu spusese adevarul, dar pe care o iartasem. Acum si eu si Lissa cat si Crystal aveam grija zi de zi de cei doi ca sa se insanatoseasca, din cauza ca vraja fusese prea puternica chiar si pentru un rege al iadului.

275Amurg Violet - Pagina 11 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 28, 2011 2:24 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Tara dormea linistita in patutul ei. Nimic nu se mai intamplase de cand se sufocase. Era bine.
Insa nu puteam spune acelasi lucru despre Amelia si Albert,ei nu erau bine deloc. Amelia se insanatosise cat de cat,dar Albert era din ce in ce mai grav,si eram foarte nelinistita,nu putea sa moara! Le eram profund recunoscatoare ca imi salvasera fiica. Si ii iubeam,erau socrii mei la urma urmei,dar avea grija de mine ca si cum ar fi fost parintii mei naturali,iar eu nu imi puteam permite sa ii pierd.
Am intrat in camera unde era Albert.si l-am vazut intr-o stare mai deplorabila decat acum doua ore. Am tremurat instinctiv si m-am apropiat de el. Avea febra mare si corpul ii tremura. Am inmuiat din nou carpa in apa si i-am pus-o pe frunte. Speram sa ajute,speram sa ajute sa ii scada temperatura.
"-Albert,tu nu poti sa mori intelegi?! Nu poti sa il lasi pe Tay fara tata! Acum tocmai cand te-a regasit! Nu ii poti face una ca asta!"
Mainile lui imi stranse mana stanga si m-am asezat pe scaun langa patul lui. Mana lui era fierbinte,si tremura.
"-Lissa,am facut multe pacate la viata mea,nu cred ca mai merit sa traies.sunt bl.bletemat sa...tusii si isi inchise ochii... sunt blestemat sa nu am parte de iubire Lissa.
Lacrimile mi se prelingeau pe obraji,el nu putea sa moara nu acum!
"-NU.NU.NU!! NU te las sa mori Albert ma auzi?! NU te las sa mori!!!"

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 11 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum