RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 9 din 16]

201Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 9:56 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Era bine sa il am din nou langa mine. Sa stiu ca e bine. Sincer nu am putut dormii,dar mi-a placut sa stau sa il privesc pe el dormind. Era asa inocent cand nici o grija nu-i mai umbrea privirea.
Imi placea sa il privesc cum doarme,era fascinant pentru mine.
Nu stiu ce urma in viitor,dar stiam ca el va fi mereu langa mine. Va fi mereu sa imi daruiasca zambetul lui cinic,ce il adoram,acea privirea ce mocnea cand imi spunea ca ma iubeste. Mainile lui impreunate cu ale mele. Stiam ca mereu vom fi impreuna.
Cateva fire de par ii erau rasfirate in jurul fetei,si il faceau atat de frumos. Damn nici acum nu stiu ce am facut sa am langa mine un inger la propriu. Sunt sigura ca inca sunt un monstru,insa ce l-a facut pe Tay sa ma iubeasca nu stiu. Il iubesc si asta cred ca e tot ce conteaza.
Nu mai vad viata fara el. Daca in trecut ma resemnasem cu un viitor cenusiu,acum nu mai vreau,nu dupa ce am gustat din fructul interzis.
Nu dupa ce am vazut cum este sa fi iubita,acum nu as mai putea vedea viitorul fara el.
M-am uitat la mana stanga acolo unde inelul de logodna statea maiestuos pe deget.
Am zambit jucandu-ma cu el. Eram fercita,stiam ca el este langa mine,si ca este numai al meu.

202Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mar Iul 05, 2011 12:07 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Adormisem la acceptul iubitei mele ca un prunc pierdut in totalitate. Nervii mei picasera adormind,lasand sa ma linistesc. Se vedea ca dusesem o lupta grea si grava cu cineva prea puternic chiar si pentru mine.
Adormisem destul de adanc, cu gandul la sotia mea ce avea sa nasca o fetita frumoasa ca ea, o fetita ce avea sa fie raza mea de lumina.
Dormisem cateva ore bune. Nu stiam ce se intamplase dupa, dar stim ca Lissa era in bratele mele si avea oricum aici sa ramana.
Nimic nu avea sa mio ia din brate. Nici macar Dumnezeu insusi. Speram sa se termine repede.
Stiam ca sunt in siguranta in castelul mamei mele. Asa ca imi permiteam sa dorm ca eroul dupa asa o lupta cu sotioara mea in brate.
Incep sa am un vis frumos, foarte frumos. Oficiam casatoria cu iubita mea in gradina Eden. Era un peisaj minunat, unu extrem de placut. Florile copacilor era luate usor de vant, mirosul era fermacator, iar toti cei dragi noua erau acolo cu pribiri calme si blande.
Oare putea fi adevarat? puteam face asta nu?
Ma trezesc orbit oarecum de lumina ce intra pe fereastra mare. Privesc in jur si silueta Lissei ce era langa mine ma trezeste mai mult.Era in bratele mele si imi zambe dulce, privindu-ma in ochii ca un copil. Visul ala parea mirific. Privind-o simteam nevoia sa il indeplinesc. Ma ridic zapacit si o privesc cu gingasie. O imbratisez fericit oferindu-i un sarut dulce pe buze, observnd zorii diminetii.
Doream sa ii fac o surpriza, dar stiam ca trebuia sa nu isi dea seama. O imbratisez si atunci intra mama pe usa. Zambesc si ma ridic de pe pat, dorind sa fac un dus.
-te iubesc scumpo, ma duc la un dus, spun incet, dar in acest timp aveam sa vorbesc cu surioara mea de avea sa urmeze. O nunta in aer liber in gradina Edenului.

203Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mar Iul 05, 2011 12:16 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

A iesit din camera si eu m-am trantit pe pat din nou. Se pare ca acum somnul ma lua si pe mine.
Ochii mi s-au inchis cazand intr-un somn adanc.

Pasii mei faceau ecou pe asfaltul rece,iar noaptea imi ingheta trupul plapand. Unde eram? Era frig si frisoare de aburi imi ieseau din gura.
Mi-am strans mai mult haina pe mine si am inaintat pe strada pietruita.
Undeva in stanga mea am auzit un sunet,am privit intr-acolo si un copr micut nedeslusit statea inghetat.
Incepea sa imi fie frica. M-am indreptat spre el si apoi l-am vazut,era mort,ochii iei erau atintiti asupra mea fara nici un fel de sclipire.
Am tipat si am dat cativa pasi in spate,de ce trebuia sa fie mort? Ceva ma atinse pe umar si m-am intors. Era acelasi copil doar ca acum era altfel.
"-E doar vina ta!!"

Am tipat si m-am ridicat din pat in sezut. Doamne fusese doar un vis,atat doar un vis.
"-Iubit-o esti bine?" Tay intra in camera si se aseza pe pat langa mine imbatisandu-ma.
"-N.nu,copilul acela,a zis ca e vina mea...n..nu!"

204Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mier Iul 06, 2011 8:59 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O priveam dezorientat, insa stiam ca visele ei nu sunt prea bune. In general aduceau probleme dupa ce visa ceva de genu. Insa orice s-ar intampla eu eram acolo langa ea si aveam sa o protejez pana la sfarsitul vietii si sa lupt pentru ea si fiica noastra pana la ultimul cartus.
Imi pierdusem imediat insa gandul de ingrijorare aducandu-mi aminte de ce vorbisem cu sora mea pe holurile palatului. Avea sa urmeze o mica petrecere surpriza, sau mai bine zis propria nunta oficiata in gradina Edenu-lui, gradina ce se zice ca e cea mai mare si cea mai splendida din intregul Rai.
Avea sa fie un peisaj spectaculos ce fac pariu ca pe Lissa ar incata-o mai mult ca orice. Avea sa vina la propria ei nunta fara ca ea sa stie.
-Iubita mea, facem un dus si mergem la masa? banuiesc ca celui mic ii este foame. Spun cu un zambet angelic. Mama ma priveste si zambeste , realizand si stiind ce avea sa urmeze. Vorbisem cu tot palatul sa se ocupe de pregatiri si in cateva ore sa fie totul gata.
Aceasta zambeste, oarecum mai linistita si o ajut sa se ridice de pe pat, urmand-o catre baie cu grija sa ma asigur ca nu va mai patii nimic.
O las sa intre si ma asez pe peretele de langa usa baii, asteptand ca ea sa termine. Banuiesc ca baia cu spuma si miros de capsuni din baia regala o incanta si mai ales o relaxa si o facea sa mai uite de probleme.
Intre timp mama vine langa mine, intinzandu-mi o cutiuta rosie de catifea in care erau doua verighete de aur, pe una era inscriptionat numele meu si pe alta numele ei, cu litere frumoase ca un scris de mana minunat si placut. Aratau spendid.
-Multumesc mama, esti minunata. Chiar era, nu mas fi asteptat ca dupa atatia ani sa-mi regasesc familia. Ma imbratiseaza si zambeste radiind de fericire.
-Nu-mi multumii scumpule, fac orice pentru tine, si sunt mandra ca devii un barbat matur si la casa ta. Avea dreptate, aveam sa fim o familie fericita, implinita. Aveam o sotie frumoasa ce ma iubea, si o viitoare printesa ce avea sa ne lumineze ziua.
Sunt trezit de Lissa ce iasa din baie, imbracata intr-o rochita larga alba, ce ii venea perfect la acea burtica deja mare. O sarut dulce si un gardian apare in camera spunandu-mi ca totul e gata.
-E gata ce iubitule? intreaba Lissa curioasa privindu-ma cu acei ochii ca de copil.
-O sa vezi imediat, spun zambind si o iau cu mine facandu-i semn mamei sa vina cu noi. Iesim din palat incet, in mers usor si mergem intr-o gradina imensa, plina cu copaci infloriti ce emanau un parfum imbietor. Nu departe sub copacul ingerului, era un copac al unui inger cazut, ce se daruise lui Dumnezeu pana la capat. Acolo era o bolta mare si alba, facuta din flori albe si trandafiri albastri.
O aduc sub bolta, in timp ce o gramada de ingeri,impreuna cu familia fetei, familia mea..incep sa se adune acolo, iar o prezenta puternica apare. Dumnezeu insusi.
Ingenunchez in fata Lissei, aratandu-i verighetele stralucitoare ce bateau in soarele caldut. Ma priveste debusolata, socata cred. Zambesc si continui desi stiam ca mai facusem asta odata.
-Lissa, vrei sa fii sotia mea?

205Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mier Iul 06, 2011 9:19 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

-Lissa, vrei sa fii sotia mea?
Imi dau lacrimile din nou,era a doua oara cand ma cerea de sotie,insa acum era mai frumos ca niciodata.
"-DA! Vreau sa fiu sotia ta,pentru totdeauna!"
El zambii si se ridica de jos,ma saruta usor,apoi isi mut gura spre urechia mea.
"-Atunci sa facem asta cum trebuie!"
L-am vazut pe tata cum inainteaza spre mine,si atunci am simtit cum mi se innmoaie picioarele de emotie. Aveam sa ma casatoresc exact asa cum visasem cand eram o copila. Cu tata de brat,si un print splendid ce ma astepta la altar.
Era mai presus de orice vis,al meu,mai presus de orice.
Tata ma prinde de brat usor si ma ajuta sa imi restabilesc echilibrul. Imi zambeste si ma strange de brat ca o incurajare.
"-Esti gata fata mea?" Am dat din cap,nu puteam raspunde,eram prea emotionata si riscam sa izbucnesc din nou in plans.
Marsul Wagner se auzi in intreaga gradina iar eu si tat am inceput sa ne indreptam spre Taylor.
Deabea acum observam si eu ca era imbracat intr-un smooking alb care ii venea perfect,si un zambet ravasitor.
Cand am ajuns in fata lui,tata mi-a luat mana si a pus-o peste mana lui Tay. M-a sarutat incet pe frunte s-a dus langa mama care deja avea lacrimi in ochi.
Slujba nu am auzit-o,eram prea emotionata pentru a mai putea fi atenta la ceva,acum urma sa apartinem unul altuia. El va fi al meu,iar eu voi fi a lui. Abea am reusit sa spun un "Da" strangulat de emotie cand am fost intrebata daca accept sa fiu sotia lui,pe cand raspunsul lui lui a fost,altfel,a fost ferm,dur ca o ruga,ca un juramant sacru.
M-a sarutat apoi,si daca nu ma tinea de mijloc aveam sa cad sigur. Buzele lui ferme peste a le mele ma innebuneau si mai ca uitasem ca avem sepcatatori cand mi-am aruncat mainile dupa gatul lui si l-am sarutat cu infalcarare. Era al meu si nimeni nu putea sa ne mai desparta acum.

206Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mier Iul 06, 2011 9:59 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Totul se desfasurase exact cum planuisem. Totul devenise mirific, desi eram al dracului de emotionat, nu lasam sa se vada, strangand-o in brate si sarutand-o cu drag pe Lissa, ce mai avea putin si ma strangula de fericire.
Rup sarutu, aducandu-mi aminte cu intarziere multa ca mai sunt persoane pe langa noi si zambesc imbratisand-o cu drag.
Toata lumea incepe sa aplaude, observand pe fetele lor ca radiau de fericire. Inima imi batea asa de tare, ca mai ca imi sarea din piept. Dupa acea ceremonie, am fost felicitati de insusi cel Ceresc, deoarece fusesem singurii in 3000 de ani ce ne casatoriseram asa. Adica inger cu vampir si mai facusem si fuzionarile de suflete.
Toata lumea era fericita, toti erau incantati si care mai de care venise sa ne pupe, sa ne felicite sa ne spuna numai de bine. Nici nu doream mai mult.
Dupa aproximativ 10 minute de la oficializarea casatoriei , dupa multe imbratisari, pupe si felicitari ferme in care tatal fetei imi ceruse sa am grija de fiica lui, iar eu raspunzand ca poate fi sigur de asta, o vad pe Lissa ca se prinde de mine si rasufla greu, gemand incet.
-Ce, ce Lissa iubito? intreb prinzand-o in brate vazand ca-si pierduse echilibrul.
-Tay, ma doare....observ ca se tina de burta deja mare, atunci imi aduc aminte ca cele noua luni trecusera foarte repede. NU! No way! tocmai intrase in travaliu.
O iau in bratele mele, auzind-o cum tipa de durere si rasufla greu. Mama ei, mama mea, sora mea si toti ceilalti incep sa ii zica sa incerca sa respire regulat pana ajungem la palatul regal. Imi desfac aripile si toti ma urmeaza catre palat, unde direct in sala mare unde erau cativa medici. O pun pe un pat mare iar mama ei si a mea intra si ele in sala mare unde medicii incep sa aibe grija de ea. Ohhh, avea sa nasca, avea sa aduca pe lume mica fetica. Eram asa de fericit ca mai aveam putin si saream intr-un picior. Eram extaziat. Doctorii ce la randul lor erau niste ingeri cu experienta imi cer sa ies, insa eu raman langa Lissa ce deja tipa isteric si spunea ca nu mai poate. O prind de mana si simt cum ma strange cu putere. Stiam ca o doare, dar trebuia sa indure. Avea sa-si stranga in brate fetita, dupa ce trecea de pasu asta dureros.

207Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mier Iul 06, 2011 10:13 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Incercam sa respir regulat,exact asa cum stiam. Dar drace durerea era prea mare. Incercam sa ma mentin lucida,sa nu lesin.
Il strang de mana pe Talyor puternic aducandu-l aproape de fata mea.
"-Daca mai vrei vre-un copil tu sa-l nasti!" Am tipat din nou si mi-am lasat capul pe spate incordandu-mi corpul.
O Sfanta Cruce avea sa fie o seara lunga. Contractiile nu imi dadeau pace si simteam cum incep sa ma adancesc in abis.
NU! Nu trebuia sa lesin,trebuia sa raman treaza,sa pot imi nasc fetita!
S-a auzit un trosnet si o durere infernala ma cuprinse. Am auzit un medic cum tipa la altul si apoi am asimiliat ce ziceau.
Se desprinsese placenta. Copilul meu se sufoca!!! Trebuia scos cat mai repede. O ceata densa imi cuprinde vederea si mai ca imi vine sa injur de furstrare.
"-Scoteti-o de acolo! Se sufoca!!"
Am tipat,si am strans mai tare cearsaful nu copilul meu!! Nu el.
L-am simtit pe Taylor dandu-mi drumul la mana si apoi nimic,totul negru.

208Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mier Iul 06, 2011 10:26 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ce dracu se.... intrasem in ceata groasa. Nu, nu trebuia sa aibe problemele astea. Nu acum. Medicii erau deja desincronizati si agitati ca toti dracii. Bagami-as ceva....
Ii dau drumu mainii Lissei si ma duc intre picioarele Liseei. Aparatul ce lua baile inimii ei mergea deja nebuneste. Ea lesinase dar corpul ei raspundea inca la comenzi.
Il prind pe un medic de camasa alba si il trag langa mine violent aratandu-mi coltii albi.
-Daca pateste ea sau fetita ceva, va omor cu mana mea, spun si racnesc ca un animal furios.
-Incercam domnule Taylor, dar daca nu e treaza nu se mai contracta. La dracu, trebuia sa o trezesc. Dar cum?
Ma duc iar la marginea patului ei si ii dau palmi peste fata. Nimic.
-Haide Lissa, nu acum, nu ma lasa singur acum, am nevoie de amandoua. tip nervos si frustrat. Eram plin de furie si speriat. Mama mea ma prinde de mana incercand sa ma calmeze. Ma smucesc violent si imi aduc aminte imediat o mica metoda. Speram sa mearga. Iau un bisturiu de pe tava plina de instrumente si ma tai la incheietura adanc si puternic. Las sangele sa curga continuu din mana mea. Stiam ca daca simte mirosul se va trezi. Odata trezita ii dadeam sa bea, ca sa poata avea acea energie de care avea nevoie.
Ii pun mana la gura si ii dau palmi continue in timp ce medicii incearcau sa o tina pe linia de plutire si pe ea si pe cea mica. Dupa cateva secunde, simtind mirosul sangelui meu, deschide ochii ce erau rosii si afisand coltii mari. Fara sa gandeasca infige coltii in incheietura mea incepand sa ia sangele meu cu sete.
-Lissa, impinge acum! tipa un medic ce isi daduse seama ca era treaza. Aceasta atunci isi infige de durere coltii in mana cu atata putere ca ma face sa scancesc , aproape sfasiindu-mi mana si face cei zice doctorul , impingand cu putere in timp ce mana mea o tinea in gura ei si strangea cu dintii ca o fiara salbatica.
-Am reusit! Este bine...este bine! se aude un scancet de copil, atunci la auzul acele Lissa imi da drumu mainii, iar eu nu mai simteam durerea de fericire. Reusise, reusise sa nasca, si amandoua erau bine. Eram cel mai fericit sot si cel mai extaziat tatic.

209Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Mier Iul 06, 2011 10:40 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Mi-am infipt mai adanc coltii in mana lui Tay cand am impins cao disperata sperand ca fetita noastra sa fie bine. Nu as suporta sa pateasca ceva.
Aud un scancet micut,si toata puterea mea se prabuseste. Ii dau drumul lui Tay si imi indrept privirea catre un doctor,ce tinea in brate un mic ghemotoc.
Se indrepta spre mine zambitor si imi puse fetita in brate.
"-Felicitari Doamna,aveti o fetita minunata" Fetita scancii si ma privii pentru prima oara. Ochii sa albastrii ca cerul imi zambeau si eram mai fericita ca niciodata.
Era atat de frumoasa,era raza mea de lumina. Manutele ei mici se miscau dintr-o parte in alta si imi prindeau parul incalcindu-l.
Am zambit si i-am mangaiat micuta fata. M-am aplecat putin si i-am sarutat fruntea. Aceasta scancii fericita si adormii.
Tay se aseza pe pat langa mine,si ne lua in brate pe amandoua. Depuse si el un sarut pe fruntea micutei,apoi ma saruta apasat.
"-Sunt cel mai fericit,am doua fete frumoase,si le iubesc pe amandoua."
Zambesc fericita,in bratele lui totul parea mai frumos.
"-Voi sunteti razele mele de soare,fara voi as fi nimic!"
I-am mangaiat fata apoi l-am sarutat. Eram fericita.

210Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 11:42 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Reusise, reusise sa aduca pe lume o printesa de o frumusete minunata. Eram cel mai extaziat barbat din lume, eram cel mai fericit om, nu stiam cum sa ma exprim. O tineam in brate pe Lissa si o priveam pe micuta cum dormea la pieptul mamei ei. Era cel mai frumos peisaj din lume. Mama mea, mama ei, si toti ceilalti intra in incapere, fericiti , extaziati si ei.
Toti incep sa ne pupe si sa ne ureze de bine, iar mama mea ia micul ghemotoc din mainile Lissei, mangaindu-l si avand grija de el. Era bunica si ea si mama Lissei. Erau amandoua mandre, amandoua giugiuleau fetita si o iubeau, primind toata atentia.
Nu credeam ca o sa prind ziua in care o sa fiu cel mai fericit barbat, ca o sa am o sotie, un copilas si ca posibil sa am o viata minunata.
Tatal Lissei vine langa noi, isi mangaie protectiv fata si ma priveste pe mine plin de dragoste.
-Imi pare bine Taylor, imi pare bine ca Lissa a gasit un inger ce o iubeste, suntem fericiti, foarte fericiti. Daca el era fericit eu ce mai puteam spune? eram extaziat, puteam spune ca pot zbura mai departe de nori.
-Eu sunt mai fericit, cel mai fericit ca dorinta mea e pe deplin indeplinita, ca o am langa mine si ca e a mea, nici nu stiti ce fericit sunt ca ati conceput o fata asa perfecta, spun zambind si dand mana cu tatal ei prieteneste. Acesta ma si imbratiseaza de fericire mandru ca are un ginere asa iubitor.
Fetele din incapere, adica mama, mama Lissei, sor'mea, toate pupaceau si acordau atentie micutei din mainile lor.
Imi vine brusc ceva in cap. Eu cu Lissa ne fuzionasem sufletele, ne casatorisem, iar copilul asta...ce puteri avea sa aibe? ce avea sa fie?
Asta nu aveam de unde sa stim acum, copilasul isi va descoperii puterile pe parcursul cresterii, speram insa sa nu fie prea mult sau prea multe puteri ce sa se dezvolte si ea sa nu le poata controla.
Brusc auzim iar scancete. Fetita se trezise si le privea pe fetele ce o inconjurasera, deschizand gurita si razand. Asta fusese lovitura fetala, toate fetele incep sa tipe extaziate ca micuta era fericita si se juca cu mainile lor, parul fetelor si era incantata. Fetita asta avea sa aibe o familie mare.

211Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 9:07 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Eram cu adevarat fericita,implinita. Aveam un sot perfect si o fetita minunate. Ei erau lumina ochilor mei. Nu as putea sa vad viata fara ei.
Ma uitam cum Crystal,mama mea si cea a lui Tay se jucau fericite cu fetita. Am vrut sa ma ridic mai sus pe perne,insa o ameteala ciudata ma apuca si m-am lasat pe spate uimita. Ce naiba fusese asta?
Si apoi mi-am adus aminte,aveam desperindere de placenta. Doctorii erau nebuni? Nu au vazut asta? Trebuia sa fiu operata de urgenta.
Privirea mi s-a intetosat si am incercat sa il strig pe Taylor,dar parca nu mai aveam voce,cuvintele nu voiau sa imi iasa pe gura.
Eram practic muta. Era prea tarziu,stiam ca nu o sa pot supravietuii. Stiam ca nu ma voi mai putea bucura de casnicia mea si de ingerasul meu abea nascut.
Nimic din toate astea nu aveau sa se mai intample. Am inchis ochii si mi-am pus mana dreapta peste verigheta. Era calda si am simtit locul unde numele lui Tay era scris. Am zambit si am simtit cum cad intr-un abis fara fund.
Se terminase,totul se terminase pentru mine. Nimic din ce aveam nu mai era al meu.


212Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 9:30 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Totul parea parca desprins din filmele cu povesti, pana cand aud un scancet scurt si ma intorc catre Lissa, ce brusc lesina. Ce se... incep sa o zgudui disperat, sa o strig pe nume, sa implor sa se trezeasca. Nimic, aparatul ce era conectat tiuia lung. Un sunet agonizant cei face pe toti sa ramana muti, parca sa nu realizeze ce se intampla, fiind si ei prinsi ca mine, in acea confuzie rara.
-Lissa, Lissa, iubito, te implor,. Nu putea murii , eram deja in Rai. Dar si cei morti in Rai, deveneau fantome si paraseau Raiul, urcand mai sus, langa asa numitii Sfinti. Nu, asta nu, ea nu avea voie sa moara acum.
Ma duc disperat la un doctor, incepand sa il scutur nervos, afisand coltii.
-Ce dracu se intampla? de ce nu respira? sunteti idioti sau ce dracu....aduceti-mi sotia inapoi sau ma jur ca tot Raiul va suferii cumplit. Cuvintele mele rostiete ii sperie pe toti din camera. Toti stiau ca daca scapam emotional si fizic de sub control, puteam distruge o parte din Rai, una foarte mare din cauza dublelor puteri, ale Lissei si ale mele.
Toti incep sa se panicheze, parintii fetei sa o strige si ei pe nume. Ea avea ochii inchisi, ca un inger ce parca facuse tot in viata ei si acum pleca oarecum linistita. Nu, nu trebuia sa isi lase fetita fara mama. Ce aveam sa ii spun cand creste? unde avea sa fie mama ei? nu, trebuie sa gandesc pozitiv. Atunci mama mea ma prinde de mana si incearca sa ma calmeze, in timp ce eu spargeam aproape tot ce prindeam la mana.
-Tay, Tay scumpule, daca cineva moare direct in Rai, dureaza 24 de ore pana sufletul se va despartii de corp. O putem aduce inapoi in acest timp, dar noi nu putem, trebuie sa faca asta... Dumnezeu, iar daca el te refuza...este doar o solutie. Ohhhh nuuu! sper ca nu se referea la...
-Pactul cu diavolul, dar sti riscurile, te va retine in Iad pentru totdeauna, vei devenii inger negru, si vei pierde legatura cu familia ta. Stiam asta deja, dar prima solutie avea sa die Dumnezeu, speram sa nu fie asa de crud,incat sa ma faca sa apelez la Iad. Fara sa mai zic ceva, ies pe usa, lasandu=i pe toti langa Lissa , ies din castel si zbor direct unde trebuia sa fiu. Ajung la un alt palat, mult mai mare, alb dar pur, extrem de pur. Intru si ma duc direct la sala mare, unde El, in general era de gasit. Bat incet, respir adanc si intru cu capul plecat. Pic in genunchi la picioarele sale si incep sa implor. Eram disperat, imi pierdeam sotia, iar copilul meu ramanea fara mama.
-Te rog, ajuta-ma, nu-mi lasa sotia sa moara, fac orice doresti, doar salveaza-i viata, nu lasa un copil fara mama. Cel de Sus, ma priveste si ofteaza, imi face semn sa ma ridic si-mi pune mana pe umar dezamagitor.
-Tinere Taylor, as fi putut face asta, dar din cauza sufletelor fuzionate facute de voi, eu nu mai pot intervenii in salvarea ei. Sufletele fuzionata au anulat efectele oricarei vraji ceresti asupra ei, nui pot aduce sufletul eu, daca as fi putut as fi facut-o de mult.
Nuuu! nu se putea si asta. Deci eram nevoit sa o salvez prin metoda radicala. Stateam pe ganduri, oricum as face micul ingeras ramane fara un parinte. Daca o salvez pe ea cu ajutorul Iadului, o sa piarda legatura cu mine pentru totdeauna, daca nu o salvez, isi va pierde mama, oricum as face tot unu din noi pierde. Dar calculand situatiile, un copil are nevoie mai mult de mama cand e mic, stiam ca va fi greu Lissei sa inteleaga asta, dar o iubeam mai presus ca viata mea, asta insemna ca ma sacrificam pentru cele doua.
Fara sa mai zic ceva, ies efectiv pe usa mare si cu viteza lumini cobor pe pamant, de acolo ma duc in Iad, unde sunt intampinat cu sulitele la gat si dus in fata Diabolului.
-Un inger? la mine in Iad? avea o voce sumbra, aveao aura de foc in jur si o privire meschina.
-Da, am nevoie de ajutor, facem un pact, imi iei viata si salvezi alta. Spun direct fara sa gandesc.
-Si ce castig? intreaba el cu o mana sub barbie.
-Un inger, un aliat devotat, ce poate fi exact ce iti doresti. Sta putin pe ganduri analizandu-ma bine si zambeste superior.
-Pentru ca ai avut tupeul si curajul sa vii aici pentru ca eu sa salvez pe cineva in shimbul tau, o sa te ajut. Facem un contract pe eternitate, semnat cu sangele tau, in care tu ramai aici dupa ce eu iti salvez persoana iubita. Se ridica si se apropie de mine analizandu-ma mai bine. Merita, esti puternic si ai miros si de vampir, imi place.
Oftez lung si plec privirea. Ma sacrificasem total, asta este, macar acum Lissa isi va creste fetita. Iarta-ma iubito, iarta-ma ca nu voi fi acolo!

213Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 10:08 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ma aflam din nou in fata aceluias baiatel care ma privea cu ura. Nu stiam ce facusem dar ma speria al dracului de rau.
"-A fost doar vina ta,Lissa,doar vina ta,acum ramai fara ce iubesti tu cel mai mult,fara inima ta!"
Ma infiorara spusele lui,la cine se referea la copila mea? NU! Nu avea sa mi-o i-a.
"-Daca te atingi de fetita mea esti mort,te omor cu mainile mele ma auzi?
Copilul incepu sa rada,apoi isi puse degetul pe pieptul meu impigand ritmic.
"-Nu ma refeream la fetita,o sa vezi cand te intorci!"

Am tras aer in piept brusc,apoi am deschis ochii dezorientata. In camera se facu o liniste totala toti fiind socati.
Ce aveau frate,parca vazusera o stafie. Zau aratam atat de rau?
M-am ridicat incet pe perne,si am privit prin incapere. Micuta mea era pusa intr-un patut dormea iar Crystal mama,si mama lui Tay se uitau la mine deparca vazusera fantoma de la opera.
Dar cineva lipsea . Unde era Tay al meu? Unde era? Aveam nevoie de el.
"-U.unde este Taylor?"
Toate tacura malc,nu se auzea nici psst in camera si asta ma enerva. De ce taceau? De ce nu imi spuneau unde e Taylor?
M-am dat jos nervoasa din pat,ignorand durerea din stomac,si am inceput sa ma plimb prin camera.
"-Unde este Taylor?!!
Am tipat enervata si trista,el nu era aici,unde Dumnezeu putea sa fie? Ele tresarira si lacrimi sarate isi facura aparitia pe fetele lor.
Ce dracu se intampla aici?! Mi-au dat si mie lacrimile incepand sa ma gandesc la cele mai negre cosmaruri.
"-C.ce s-a intamplat?" Insa nu apuca nimeni sa spuna nimic,ca apre Tay,era intr-un fel schimbat,ochii ii erau rosii,aripile negre,iar privirea nu ii era blanda asa cum ma obisnuisem ,era dura,acra. Nu stiam ce se intampla.
Vine spre mine,nu inainte sa o pupe pe micuta pe frunte,si ma saruta. Ma saruta de parca ar fi fost ultima oara. Limba lui o apasa cu putere pe a mea,iar coltii lui imi zgarie buza inferioara. Sarutul asta era unul dur,pervers ce se intampla aici?!

214Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 10:27 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa aceste cuvinte, in mana diavolului apare o hartie ciudata, portocalie ca un fel de papirus pe care scria cu litere ingrosate, mari dar inclinate usor, cu scris de mana, pactul ce avea sa il semnez. Scria ca daca vreau sa fug, sa ma sinucid, sau sa fac ceva nesabuit o sa mor ucis de insusi duiavolul. Mai scria ca nu mai am voie sa-mi vizitez familia de pe pamant sau rai si ca odata cu tratatul semnat, puterile angelesti imi sunat luate efectiv, iar transformarea va fi subita. Voi devenii un demon in toata regula.
Oftez lung si cu un cutit de aur ma tai la ingheiatura, varsand o picatura din sangele meu pe acea coala. Odata cu sangele imprimitat Diavolul zambeste si afirma.
-Bun, acum pana transformarea ta va fi completa, eu ma voi duce sa salvez persoana ce o iubesti.
Dispare brusc, lasandu-ma in acea sala mare. Incep sa tremur, cad in genunchi cu dureri de corp imense. Simteam cum corpul mi se mareste mai mult, muschii mi se dezvolta, ochii mei capata culoare sangelui, iar aripile inainte lucitoare, albe ca laptele si putere, erau negre, negre si sumbre. Ochii imi erau reci, fara unbra de dragoste, fara umbra de iubire in ei. Stiam ca undeva in mine, vechiul Taylor este cumva incatusat, dar trebuia sa fac cum dorea el. Altfel posibil sa mor in toata regula.
Dupa cateva minute, in care pana si costumatia mi se schimba, intr-una neagra, ce-mi dadea un aer superior, rece si-mi contura frumos corpul mai dezvoltat, apare din nou Diavolul zambind.
-Gata, iubirea ta e acum in siguranta, orice rana interioara este vindecata pe deplin, ca noua. In gandul meu undeva, eram fericit, fericit ca ea traieste, ca e bine, dar ma simteam oarecum mai rece, parca nu mai eram eu, nu mai simteam bunatate in mine, Taylor cel dulce, calm era undeva incatasat bine.
Ma priveste si realizeaza ca dupa acei ochii rosi ca o oglinda, ascundeam inca si incercam sa dezlantui firea mea buna, dar fara zadar. Zambeste sadic si spune apropiindu-se de mine.
-Uite cum facem ingerasule, spune ironic catre mine. Pot sa iti dau voie sa iti vizitezi familia din cand in cand, cu conditia sa renunti la firea ta buna.
Simteam cum acei colti de demon incep sa iasa la iveala intr-un zambet sadic dar multumitor.
-Multumesc, promit sa ma conformez legilor tale,. Afirma di cap si pleaca din camera. Acum ca aveam totusi o mica portita catre familia mea, data cu acordul diavolului, ceea ce mi se parea oarecum dubios, nu imi venea sa cred ca facuse asta. Decid sa ma intorc in Rai cateva minute, deoarece mediul angelesc imi facea rau acum, nu mai aveam nici un strop din acel inger in mine.
Folosesc puterea magica si ma teleportez direct la Lissa in salon. Vedeam ca erau agitati, speriati, iar privirea mea ii inmarmureste pe toti. O vad in viata si inima imi trsalta de fericire, dar noul eu nu ma lasa sa o arat. O sarut pe cea mica fara sa scot un sunet, si ma duc la Lissa sarutand-o direct fara sa spun ceva. O sarut pasional, dulce, dar pervers, se pare ca firea mea noua nu ma lasa deloc sa fiu romantic. Aproape scanceste in bratele mele, dar stiam ca se terminase. Mai mult nu puteam face. Rup sarutul dupa cateva minute si ii soptesc usor la ureche imbratisand-o cu drag.
"-Te iubesc Lissa, orice s-a intampla, ai grija de micuta noastra, ai grija de tine". Aproape imi venea sa plang, dar ceva nu ma lasa. Stiam ca posibil sa nu o mai vad vreodata, depindea doar de toanele diavolului.
Ma desprind de Lissa ce era stupefiata si nu mai putea vorbii si dispar fara sa mai zic ceva, intorcandu-ma in Iad, de data asta pentru totdeauna.

215Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 10:45 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

A plecat,a plecat pentru totdeauna. Am cazut in genunchi langa pat si am inceput sa tip dupa el. Sa implor sa se intoarca innapoi. Nu puteam trai fara el. Nu puteam sa imi imaginez viata fara el.
***
Mi-am luat fetita in brate si am inceput sa o legan. Sa o privesc,era singurul lucru care imi aducea aminte ca el facuse parte candva din viata mea.
Trecuse un an,la cateva saptamani de la plecarea lui,m-am intors in vechea casa de pe Trafalgar Squere. Faceam tot ce puteam ca fetita mea sa fie biine. Tara,asa o botezasem,imi aducea aminte de Taylor. Era leita lui.
Noptile le plangeam in patul meu uitandu-ma la pozele cu el. Umbland printre amintiri. Aducandu-mi aminte de prima privire,primul sarut,prima cearta. Doar durerea si fetita imi aminteau ca el candva fusese real,fusese al meu.
Verigheta nu mi-am dat-o niciodata jos,nu mai aveam nevoie de niciun barbat in viata mea,el fusese primul si ultimul pe care aveam sa il iubesc.
Acum tot timpul meu era dedicat micutei Tara. Iubeam sa ii fac o rice pofta. Cand readea avea exact gropitele lui.
Orice gest al ei,era exact Taylor. Uneori nu puteam sa ma abtin si imi dadeau lacrimile. Tara se uita la mine curioasa pret de cateva secunde,apoi continua sa dea din manute.
I-am mangaiat incet capusorul si am asezat-o in patut. Era ora de somn,si trebuia sa se odihneasca.
M-am indreptat spre fereastra si am privit luna,imi era atat de dor de el,imi era dor sa il strang in brate,sa ma pierd in parul lui moala,sa ii acaparez buzele dulci. Imi era dor de el. Nu puteam sa neg asta,il iubeam mai mult ca orice pe lume,dar el nu mai era aici si nu stiam ce facusem.
Cateva lacrimi imi invadara fata,si am privit in gol.
"-Unde esti tu Taylor?"

216Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 11:16 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Stiam ca durea, durea ingrozitor. Zilele trecusera greu, noptile , lunile si realizasem ca trecuse un an de la plecarea mea. Devenisem fara intentie, mana dreapta a Diavolului. Fusesem un caz special pentru el, datorita tupeului meu de demult.
Desi aveam totul in Iad, nu puteam sa respir corect gandindu-ma la sotia si fetita mea. Ele erau raza mea de lumina, acum era intuneric. Traiam un cosmar continuu, stiind ca ele nu mai sunt.
Nu am incercat sa mai cer diavolului o sansa sa le vad, imi faceam mai mult rau. Plus ca stiam ca Lissa nu ar fi vrut sa ma vada sub forma asta.
Durea, eram debusolat, puterea demonica crescuse subit de acum un an. Insa nu faceam decat sa ma uit la luna, sa ma pierd in amintiri frumoase, toate erau alaturi de ea.
Inainte sa apara ea fusesem un nimic, dupa ce a aparat ea, viata mea capatase culoare. Insa se pare ca nu a fost dat sa ne iubim pana la moarte.
Simteam ca sunt terminat pe zi ce trece, traim intr-o negura grea, incercam sa sterg amintirea lor, insa verigheta cu numele ei nu ma lasa. Nu o scosesem niciodata de pe deget, si mereu o atingeam, avand impresia ca daca o ating, si simt acel scris, o simt pe ea.
Imi era asa de dor de ele, ca daca as fi primit o ocazie sa plec, as fi facut-o imediat.
Pierdut in ganduri, in camera meaintunecata, cineva intra incet. Mut privirea sangerie acolo si Albert, regele Diavol ma privea zambind de data asta calm. Rar vedeam asta la el.
-Taylor, te vad suparat de ceva timp. Te pot ajuta? intreaba el asezandu-se pe un fotoliu langa mine. Ciudat, de la o vreme incepusem sa ma inteleg foarte bine cu el, ca cu un frate.
As fi vrut sa ii spun, ca mi dor de familia mea, ca sufar si ma stng pe zi ce trece fara mama, sora si fetita mea alaturi de Lissa ce-mi lipsea mai mult ca orice. Am avut ocazii nemarginite in Iad, sa am alte femei, am refuzat tot, pe toate, nu aveam nevoie de alte femeie. Lissa fusese totul pentru mine, nimic nu mar fi facut sa o tradez.
-Sti Albert... Lissa... zambeste si ma bate pe umar prieteneste.
-Da Taylor, a trecut un an, ai demonstrat ca o iubesti sacrificandu-te pentru ea. Mi-as ramas loial, dar nu ai atins alta femeie de cand esti aici. Pentru asta si pentru ca mi-ai devenit drag, te las sa le faci o vizita, defapt primesti un mic concediu...ce zici de o saptamana pe Pamant alaturi de ele? cu promisiunea ca te vei intoarce aici.
Ohhh nu1 imi venea sa il imbratisez. Eram extazit asa brusc. Adica puteam sa le fac o vizita? sa le sarut? Il imbratisz pe Albert si ies din camera ca un fulger, tinta catre pamant. Albert ma opreste insa in fata castelului si imi da un armasar negru ca pana corbului.
-In caz ca obosesti pana pe pamant, spune zambind.
Afirm din cap si ma sui pe el imediat, plecand din Iad, lasand jos de foc monind in urma.
Ajung unde stiam ca Lissa se mutase. Era noapte la ei atunci. Aterizez in curtea casei, fara sa fac prea mult zgomot si bat la usa casei, sperand ca Lissa sa deschida.

217Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Joi Iul 07, 2011 11:26 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

"-Ahh,nu fi rea Tara,mami trebuie sa se odihneasca!" Tara rase si imi dadu peste fata cu manutele ei micute. Iubeam cand facea asta. Era parca felul ei de a spune "te iubesc" era raza mea de soare.
O pun in patut si ma duc in bucatarie pentru un pahar cu lapte. Niciodata nu renuntasem la lapte. Imi aducea aminte de zilele petrecute cu el.
Beau paharul de lapte,si apoi ma infior. Imi era frig ce dracu? Frig in mijlocul lunii iulie? Scanez incaperea si vad fereastra larg deschisa.
Imi dau ochii peste cap si ma duc sa inchid geamul. Imi trec o mana prin par si urc sus la fetita mea.
O privesc. Doarme,zambeste in somn si da din picioruse calma. Zambesc din nou si ma duc spre fereastra.
Privesc luna si cerul instelat,acum parca nimic nu mai straluceste fara el. Lumea mea para e in alb si negru.
Cateva batai se aud in usa. Imi indrept privrea spre ceas. 23:45 cine dracu poate fi la ora asta?
Speram ca Tara sa nu se fi trezit. Cobor incet scarile si imi strang mai mult halatul pe mine,slabisem in ultimele luni,dar nu ma plansesem niciodata de asta. Deschid usa si parca tot trecutul reinvie.
"-Taylor?!"

218Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 1:35 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Priveam in jur, incercand sa iau o postura de serios. Da de unde, abia asteptam sa ii vad fata femeii iubite. Era liniste in jur, iar asta ma face sa ii aud pasi ei micuti ce veneau catre usa. Ii recunosteam sdintr-o mie, o cunosteam mai bine ca oricine.
Usa se deschide, iar exact aceiasi fata frumoasa, aceiasi fata copilaroasa, timida dar iubitoare imi iasa in fata.
Ramane surprinsa, foarte surprinsa sa ma vada acolo. Nu ma mira. Zambesc, desi acum eram demon intreg, nu mai eram deloc ingerul ce il stia ea, inima dezlantuise acel Taylor de demult. Acel Taylor iubitor, acel baiat ce era zapacit mai mereu.
-Taylor?! Se uita la mine cu ochii plini de mirare, licareau a brusca fericire, iar eu nu stiam cum sa mai reactionez. Fac un pas in fata, neputand vorbii de emotie, iar ea parca la fel ca mine, scurtand distanta, face un pas mare in fata sarindu-mi in gat, incolacindu-si mainile micute dupa gatul meu. Poate nu mai eram fizic chiar acelasi Taylor, poate nici psihic, in ceea ce tine de rasa mea, dar eram pana la urma sotul ei, eram cel ce ea il cunoscuse, acel Taylor cu o dragoste infinita.
-Lissa, iubirea mea, dragostea mea, mia fost asa de dor de tine. Spun ingropandu-mi fata in umarul ei efectiv, strangand-o la pieptul meu cu putere. Inima statea sa-mi bubuie de fericire, iar pe ea o aud scancind la urechea mea, scancea de plans, de fericire. Isi duce capu la fata mea si ma tinteste in ochii rosiatici, insa ma apropii imediat de fata ei si o sarut tandru. Ohhh! Imi lipsisera acele buze. Erau minunate. Ramasese la fel, la fel de frumoasa si apetisanta. O sarut lung, cred ca cateva minute nu ne despartiseram din sarut si din imbratisarea stransa si plina de dragostr. Lacrimile ei curgeau pe fata de fericire, dar si ale mele. Plangeam amandoi de fericire ca ne ravazusem. Eram extaziat.
-Te iubesc , te ador, iarta-ma, iarta-ma ca am plecat. nu stiam ce sa mai spun sa imi cer scuze, sa ma inteleaga, sa inteleaga ca facusem pentru ele asta. Aceasta insa plangea prea tare si ma saruta continuu in timp ce ma strangea tare de dupa gat, lipindu-se de mine.
Brusc o lumina acapareaza camera si o alta aura demonica mare, dar nu a mea invadeaza holul. In fata noastra apare Albert, ce ma priveste calm. Ceva nu era bine, era prea calm de la o vreme, prea linistit, deloc meschin. Lissa se baga in spatele meu, incercand cred sa se trezeasca din visu asta.
-Albert, s-a intamplat ceva? Ma priveste si ofteaza. O priveste si pe Lissa citind in sufletul ei fericirea reintalnirii cu mine. In mana ii apare contractul facut cu el acum un an.
-Da, Taylor ma doare, ma doare sa vad ca suferi. Am trecut prin ce ai trecut tu, am iubit la fel ca tine, dar dragostea mia fost luata tot de un demon. Tu nu meriti asta. Brusc rupa acea foaie facand-o bucatele in fata noastra.
-Ce vrei sa...
-Taylor, esti liber, esti liber pe deplin, iti vei revenii la stattul de inger in cateva zile. Iarta-ma ca ti-am provocat rau, ai demonstrat ca in acest an nu te-ai atins si nu ai vrut alta femeie. Te-ai inchis in tine si probabil mai urat cu patima. Inteleg sa sti.
Ok! WTF? ma lasa liber. Regele din Iad, imi dadea libertate. Se apropie de mine si intinde mana prieteneste. O intind si eu si zambesc imediat.
-Multumesc Albert, sa sti ca mereu o sa raman prietenul tau, spun calm.
-Nu, eu multumesc ca mi-ai deschis ochii, orice probleme ai avea, te implor sa apelezi la mine, iti voi sta la dispozitie. La revedere Taylor, la revedere tanara Lissa si va doresc mult noroc in viata.
Dupa asta nu apuc sa zic ceva ca dispare. Deci acum chiar eram socat, nu stiam ca si diavolul insusi are inima.

219Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 8:53 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Facuse un pact cu insasi diavolul? Era nebun? De asta nu era langa mine? De ce?
Apoi mi-am adus aminte,totul se derula cu incetinitorul in fata mea. Secena in care se desprinde placenta,eu tipand la ei sa scoata fetita,apoi medicii prosti care au uitat sa ma opereze.
Apoi acel copil care mi-a zis ca mi-am pierdut inima. La el se referea. Se referea la Taylor! Pe el il pierdusem timp de un an,fara sa am habar unde e,si de ce a plecat.
Cum am putut fi atat de proasta incat sa nu imi dau seama chestia asta? Cum am putut fi atat de proasta sa cred ca m-a parasit pentru alta!
Eram cea mai meschina si egoista creatura. Dar il iubeam,il iubeam pe el din tot sufletul,aceste doispe' luni au trecut mai greu ca toti cei o suta patruzeci de ani ai mei.
A fost un chin in fiecare zi sa ma trezesc si el sa nu fie langa mine sa imi spuna "buna dimineata" cu zambetul lui tipic,apoi sa ma sarute pe frunte.
Mi-au lipsit noptile in care ne iubeam fara sa ne pese de nimic,si Doamne mi-au lipsit pana si certurile noastre.
Mi-a lipsit felul in care ma imi dadea parul dupa ureche,si felul in care ma tinea de mana,mi-a lipsit totul la el.
Se intoarce spre mine si ma apuca de talie uitandu-se in ochii mei. Vedeam acea iubire in ochii lui,acea iubire ce nu avea sa se stinga niciodata.
"-Imi pare rau ca nu ti-am zis nimic Lissa,doar ca nu am vrut sa te lasi sa mori,murisei, iar singura cale sa te aduc innapoi era asta! Nu am vrut sa stau departe de tine nu...."
Nu l-am lasat sa termine i-am pus un deget pe buze apoi i-am mangaiat obrazul. M-am ridicat pe varfuri si mi-am lipit din nou buzele de ale lui.
Imi fusese asa de dor sa ii framant buzele,sa ma pierd in imbratisarea lui si sa ii incalcesc parul incat nu imi trebuia nici o explicatie. Conta ca el era acum aici si ca nu avea sa mai plece.
"-Te iubesc Taylor,stiu de ce ai facut-o,dar nu imi pasa! Esti aici acum!" L-am sarutat din nou si l-am strans tare in brate. Nici acum nu imi venea sa cred ca e aici,ca e aici in carne si oase.
Ma temeam,ma temeam sa nu fie o alta iluzie a mintii mele. De cate ori nu avusesem astfel de iluzii.
In primele luni de la plecarea lui il vedeam in orice loc al casei,pana si langa Tara il vedeam,si nu era. Facusem cateva crize,apoi intrasem in depresie,doar Tara ma tinea la suprfata. Si acum ma temeam sa nu fie aceeasi iluzie. Dar nu avea acum,bratele lui ferme erau prea reale pe mijlocul meu,iar fruntea lui lipita de a mea era la fel de reala.
Era real. Nu spus nici un cuvant, l-am luat de mana si am urcat cu el scarile pana in dormitorul meu si al fetitei. Am deschis usa si am intrat,l-am dus la patutul micutei si l-am lasat sa o priveasca,sa o i-a in brate sa o pupe sa ii face ce vrea,era fetita lui.
M-am asezat pe pat si i-am privit. Era un vis devenit realitate.

220Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 10:38 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Totul era bine acum, totul era defapt excelent. Imi ridicasem in brate fetita ce se trezise, si imi pusese amandoua manutele micute pe fata mea. Ohhh doamne dumnezeule. Era cea mai scumpa din lume.
-Tara, scumpa mea raza de soare, tati e aici, spun zambind imbratisand-o cu dragoste. Era minunata, se juca pe fata mea cu mainile si urca in par ciufulindu-l cu manutele ei mici. Era ca o iluzie, nu imi venea sa cred ca imi tineam in brate fetita.
De multe ori credeam ca nu exista, ca trecutul meu fusese doar un vis intr-o noapte si se terminase cand ma trezeam. Dar acum era real. O priveam in ochii albastri pe fetita mea ce radea efectiv si scancea fericita. Parca stiuse ca doar acum aparusem langa ea.
Inima imi statea sa-mi bubuie de fericire, imi recuperasem familia, pe deplin. Ma duc cu ea in brate catre Lissa si ma asez pe marginea patului langa ea. Micuta isi incolaceste mainile dupa gatul meu, parca nedorind sa mai plec. Era un copilas si totusi stiuse ca tatal ei nu fusese in primul an de viata langa ea. Ma durea sa stiu asta, dar acum aveam de gand sa recuperez tot timpul pierdut cu cele doua.
O sarut dulce pe Lissa si o sarut pe frunte pe micuta careia imi venea sa nu ii mai dau drumu din brate. Observasem fara voie ca era leita eu. Semana cu mine in toate privintele. Asa luam si eu in brate pe Lissa cand doream sai arat ca o iubesc, cand radeam cu drag imi ieseau acele gropite in obraji, ochii albastri ca doua diamante. Si totusi, ceva avea de la mama ei. Frumusetea fetei, trasaturile ei minunate, pielea fina si buna dispozitie. Radea continuu in bratele mele afisand dintisorii ce abia ii iesisera putin. Ma simteam ciudat ca tatic, dar eram mandru ca aveam aceasta familie.
O duc inapoi pe pat pe micuta ce adormise in bratele mele dupa o ora de joaca, o las incet in patut si o acapar, vazand ca doarme ca un ingeras. Era mirifica.
Ma intorc la Lissa incet si zambesc angelesc. Imi fusese dor de acel zambet. Incepeam incet sa-mi recapat firea angeleasca, defapt si puterile. Avea insa sa ramana un lucru la fel ca la demonul dinainte. Corpul mare si prea bine facut fata de cum fusese inainte. Ma inaltasem mai mult si capatasem proportii de parca trasesem la sala ani buni. Dar asa erau demonii, iar asta nu se va mai schimba.
Ma apropii de Lissa, ma asez pe pat langa ea si o privesc ferciti. Parca imi era frica sa ma ating de ea, imi era frica sa nu ii fac rau. O sarut incet, calm, si o las incet pe spate intinzand-o pe pat. Ma intind langa ea si o trag langa mine imbratisand-o. Doream doar sa o simt acolo langa mine. Ca dorm langa ea, langa sotia mea.

221Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 4:59 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Nu imi imaginasem niciodata ca avea sa fie asa frumos,vazandu-l pe Taylor cum se joaca cu fetita noastra. Totul era atat de emnotionant. Tabloul parca era desprins dintr-un basm. Si totusi uite-ma aici in realitate privindu-l pe Taylor cum o pune pe micuta Tara in patut si apoi cum se apropie de mine.
Ma saruta incet,si ma lasa pe spate in pat. Mainile mele se duc automat in parul lui si uit de tot. Uit de anul trecut,uit cat am suferit. Acum el era aici. Si era tot al meu. Era sotul meu.
Se aseaza langa mine,si ma trage la pieptul lui imbratisandu-ma strans. Era asa de bine sa ma simt protejata.
Mainile sale imi mangaiau parul incetisor dezmierdandu-l. Era atat de bine,am inchis ochii si mi-am pus ambele maini pe pieptul lui si am inchis ochii.
Avea sa fie cea mai odihnitoare seara din toate avute de cand plecase.
***
Un planset de copil ma trezi,si am tresarit speriata. Totul fusese doar un vis? Taylor nu era langa mine?
Am pipait cearsaful de langa mine,si nimic era gol,rece,mi-au dat lacrimile,si m-am ridicat din pat,ducandu-ma la patutul Tarei.
Am ridicat-o si am inceput sa o legan. Ma durea sa o vad plangand,nu imi placea sa ov vad asa.
Lacrimile continuau sa curga pe obrajii mei,dar pana la urma am reusit sa o potolesc pe Tara si sa o fac sa adoarma.
M-am intins pe pat,si mi-am luat pachetul de servetele. Nu se putea sa fi fost totul un vis. Nu avea cum,mirosullui era prea puternic.
Am izbucnit din nou in plans,si m-am lasat pe perna unde mirosul lui era cel mai puternic.
Apoi usa se deschise,si am simtit cum sunt cuprinsa de doua brate puternice. Era Taylor nu visasem,era aici cu mine.
"-Iubit-o de ce plangi?" M-am uitat in ochii lui,si alt val de lacrimi a dat pe afara. Mi-am pus mainile dupa gatul lui si l-am strans tare.
"-Esti aici,am crezut ca a fost totul un vis."

222Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 9:09 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Banuiam ca fusese prea brsc pentru ea. Si pentru mine era. Intrasem in camera dupa ce ma plimbasem prin casa si o analizasem putin pe micuta Tara ce in prima faza dormise linistita.
Auzisem plansetul ei din living si urcasem sa incerc sa o linistesc, sa nu o trezeasca pe Lissa ce banuiam ca posibil sa doarma tun, dupa seara trecuta.
Insa spre mirarea mea se lasa linistea iar Lissa plange. Uram sa vad lacrimile alea pe obrajii ei.
Ma imbratiseaza, punandu-si mainile strans dupa gatul meu. Era inca speriata, si eu eram. Si pentru mine fusese prea brusca venire, prea brusca libertatea. Dar eram multumit.
O strang puternic in brate si zambesc incercand sa o linistesc.
-Nu a fost un vis, sunt aici iubita mea, voi fi pentru totdeauna, nu plange sti ca urasc asta cel mai mult. Ii spun incet la ureche si ii mangai incet spatele intins cu miscari usoare ce o linisteau. Ii simteam mirosul dulce ametitor, bratele ei mici incolacite si dragostea cu care ma strangea. Acum stiam de ce imi fusese dor, de tot. De ea, de viata alaturi de ea.
-Haide gata scumpa mea, haide sa luam un mic dejun impreuna, unu in falimie alaturi de Tara, ne doreste pe amandoi, spun cu un zambet larg si imi lipesc buzele de ale ei,intr-un sarut cald si plin de dragoste.

223Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 9:23 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Da era aproape de mine,ma strangea in brate,imi placea. Intre timp se trezi si Tara. Am ridicat-o din patut si am sarutat-o lung pe frunte.
Am coborat impreuna spre Bucatarie,acolo am pus-o in sacunelul ei special,si m-am dus sa ii pregatesc ceva special.
Intre timp Taylor misuna prin bucatarie la spatele meu. Muream de curiozitate sa vad ce face,insa trebuia sa ma ocup de mancarica Tarei,am gustat si am simtit acel gust de lapte amestecat cu biscuiti. Era cat pe ce sa vomit dar m-am obtinut,nascusem asa ca acum eram mai mult vampir,asa ca orice fel de mancare de om imi facea intr-un fel rau. Adica iac avea gust de pamant pentru mine,noroc cu unele papile gustative ce le aveam datorita partii umane,altfel nu as fi reusit sa ii fac singura mancarea. Am pus-o in cuptorul cu microunde si m-am intors cu fata spre ea. Se uita curioasa cand la mine cand la Tay iar ochii sai albastrii straluceau ca o stea in mijlocului unui abis. Era atat de frumoasa. Printesa mea.
"Zdring!!" M-am intors catre cuptorul cu microunde si am luat micutul castronel punandu-l pe masuta ei.
Mi-am tras si eu un scaun in fata ei,si am luat lingurita ducand-o spre gurita ei. Aceasta refuza prima oara.
I-am mangaiat incet fata si am zambit.
"-Haide mami,e papa-am luat lingurita in mana si am inceput sa desenez curbe in aer-uite vine avionul,gura mareee" deschisese gura si lingurita intra cu usurinte in gurita ei.
Lua amestecul si il mesteca cum stia ea mai bine,putin se imprasitase pe obrajori si am ras fericita.
Am luat babetica de la gatul ei si am sters-o,era asa de draguta cand se pata cu mancarica,acei ochi albastrii inocenti,ce se intrebau inocent ce au facut,ma induiosau mereu. Printesa mea crestea in fiecare zi cate putin,si nu puteam sa nu observ asta. Era centrul universului meu,Nu! Era o parte din centrul universului meu,a doua era Taylor,unica mea iubire.

224Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 9:58 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Stateam si le priveam pe cele doua curios, dar si fascinat. Vedeam cum micuta mea fetita, papa alaturi de mamica ei ce o ingrijea si aea grija de ea ca o sea. Acel peisaj era mirific, era un peisaj de neegalat. Sa vezi o mamica ce-si alinta si ingrijeste cu daruire copilul.
Zambesc continuu si ma asez la masa, privindu-le cu drag. Observasem ca micuta crestea pe zi ce trece, ochii ei albastri avand o licarire minunata.
Dupa micul dejun daruit Tarei, eu ma ridic si imi pun o cana de cafea, mascand un cascat cu mana. Dormisem destul de serios, pentru prima data in dois'pe luni.
Ma simt imbratisat din spate brusc si las cana pe masa. Ma intorc incet si o imbratisez pe Lissa ce ma privea cu ardoare. Probabil inca avea impresia ca nu sunt eu, ca sunt un vos.
-Ce zici de o iesire undeva? intreb cu un zambet larg, tragand-o usor de solduri catre mine, lipind-o de mine cu drag. Acum chiar mi se parea extrem de micuta, din cauza inaltimii mele. Parca eram un urs ce tinea in maini o vrabiuta.
Nu apuca sa raspunda sa imi lipesc buzele de ale ei, intr-un sarut prima data dulce si cald. Limba mi se strecoara in interiorul gurii ei calde , intalnind-o pe a ei si incepand un joc dur si dulce. Imi era dor de asta, dor de corpul ei cald, de parul ei frumos mirositor.
O strang mai posesiv de talie, in timp ce-mi simt parul roscat, ravasit efectiv de mainile ei micute. Ramasese la fel de dulce, la fel de apetisanta si la fel de plina de dragoste.

225Amurg Violet - Pagina 9 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 08, 2011 10:29 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ma saruta,imi fusese dor de saruturile lui,de limba lui care sa o preseze pe a mea,de mainile lui ce ma strangeau posesiv de talie. De parul lui roscat si moale. De el.
Limba mea o preseaza pe a lui mai dur si mai repde si uit ca nu suntem singuri,imi bag mana pe sub tricoul lui simtindu-i trupul mult mai bine lucrat,ziceai ca in tot anul ce trecuse trasese la sala toata ziua. Imi placea. Muschii lui se incordeau la atingerea mea si am zambit in sarut. El ca raspuns imi apuca talia si ma lipii de el.
Mii de sentimente ma invaluira atunci,fluturasii din stomac erau nelipsiti si ma simteam ca o adolescenta stupida la prima intalnire.
Inima imi batea mai repede ca deboicei si am simitit cum am inceput sa rosesc. Insa brusc suntem intrerupti de micutul ras al Tarei..
M-am desprins cu greu de el si am mers spre fetita care acum se manjise toata cand rasturnase castronelul cu mancare.
Mainile iei erau pline de acel amestec,iar pe fata nici nu vreau sa mai expli. Am luat din nou babetica de la gatul ei si am inceput sa ii curat manutele,in timp ce Tay o stergea grijului pe fata.
Era atat de placut sa il vad ca are grija de ea,sa vad cum ii stralucesc ochii cand o priveste.
Totul era perfect. Am o familie minunata,o fetita pe care o ador,si un sot minunat pe care il divinizez.
Cand am pus-o pe adormita noastra in patut,Taylor ma apuca din nou de talia si ma apropie de el.
"-Si Lissa,nu mi-ai raspuns,ce zici de o plimbare?"

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 9 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum