RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 8 din 16]

176Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mar Iun 07, 2011 11:44 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Continuam sa ma misc in ea, acaparand-o. Ochii ei minunati luceau a dorinta, dar stiam amandoi ca noaptea se farsise, la fel ca energia amandurora. Odata ce trecuse acesta noapte, fuzionare ajunsese la nivelul maxim, salvandu-ne. Ma aplec peste ea si o sa rut dur, in timp ce pompam cu putere in ea si mainile ii controlau soldurile si sanii ca doua mare rotunde. Scancea si tipetele ei de placere ma fac sa nu mai rezist. Adica limita mea fusese deja depasita de mult, dar multumita enforfinelor putusem continua fara sa simt oboseala. Insa acum o simteam si o simteam al dracului de tare. Observ ca si Lisaa simtea asta, desi era la fel de excitata si pierduta in lumea placerii.
-Tipa iubito, ii spun posesiv. Acesta cu vocea ragusita, scoate un tipat ascutit cand o patrund in momentul final la maxim si scancesc puternic simtind cum energia mea picase odata cu asta. Reusesc sa raman deasupra ei, printr-o minune, fara sa pic inca inconstient de oboseala si somn.
Ma privea multumita, cu o privire angelica. Da acum era al dracu de angelica, in timp ce a mea era mai mult usor vampireasca. Dar aveam inca in mine acel inger, ce stia sa protejeze si sa iubeasca pur.
Ma dau usor de pe ea si o trag in bratele mele acoperind-o cu patura. Isi baga capu ca un pui la pieptul meu si zambesc multumit, mangaindu-i parul protectiv.
Ovserv va adormise ca un prunc...ceea ce reusesc sa fac si eu la cateva secunde dupa ce o vad pe ea dormind linistita. Un somn dulce cu sotia mea in brate, nu stica, dupa o noapte incendiara ce nu aveam sa o uitam vreodata.

177Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 10:18 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Dupa acel moment crucial al noptii,am adormit fara a mai putea sa ii soptesc ca il iubesc. Dormisem fara sa simt sau sa aud nimic toata noaptea,
Aum eram treaza si ma uitam la ingerul de langa mine,desi era de mult trecut de ora pranzului,el inca dormea. Mi se parea normal,el depusese tot efortul aseara. Mi-am infasurat mai mult cearsaful in jurul meu,si am zambit fercita la amintirea noptii ce tocmai trecuse.
Stiam ca astazi avea sa fie o zi grea. Trebuiea cu orice pret sa imi povesteasca de aceea Nina.
I-am dat de pe fata parul de pe fata. Era transpirat si isi strangea incostinent buzele in somn.
Era asa de superb. Inca nu stiu ce am facut sa il merit. Insa acum stiu ca cineva acolo sus ma iubeste si mi l-a daruit pe el.
Am inchis ochii si am incercat sa mai dorm si eu putin. Am simtit miscare in spatele meu,si m-am intors sa vad cum somnul lui Tay este tulburat. Era transpirat si isi misca capul in perna foarte repede.
Murmura ceva inteligibil,si strangea tare cearsaful in maini.

-Lissa...
Pentru un moment am crezut ca se trezise,insa ochii lui inchisi si repsiratia lui sacadata imi spunea ca visa.
Ma visa pe mine? Atunci de ce numele mi-l spusese intr-o asa agonie?
L-am luat usor in brate si l-am zguduit putin incercand sa il trezesc.
-Tay,iubitule,trezestete e doar un vis urat,trezestete iubitule!

178Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 10:30 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

=Lissa, nu ai voie acolo, nu trebuie sa pleci.
-Ba da trebuie, Te urasc Taylor, esti un nemernic, te urasc mai auzit?
Cuvintele ei dureau, nici nu stiam de ce ma ura asa de mult. Nu stiam ce se intampla. O vad ca se indeparteaza de mine, se indeparta si nu o puteam prinde.Parca fugeam pe o banda de alergat in gol. Nu era bine, plecase in intuneric. Aud un tipat ascutit si plansete pline de agonie. Alerg continuu cu viteza mare.Decorul degenereaza, devenind alb. Privesc inainte si o vad pe Lissa intr-o balta de sange. Ma duc repede la ea si o iau in brate. Incep inevitabil sa plang si sa o strig pe nume.
-Iarta-ma Lissa, nu murii, iarta-ma.
Acesta insa era plina de sange, din cap in picioare, ochii ii erau impietrici, iar rasuflarea era taiata.Pulsul nu mai exista, murise in bratele mele si nu putusem sa fac nimic.

-Lisaaa! ma ridic tipand, lacrimile invadandu-mi fata. Lissa era langa mine, probabil incercase sa ma trezeasca. Ma privea ingrijorata. O iau in brate, strangand=o puternic la piept.
-Te iubesc Lissa, orice as face, orice as spune esti viata mea, ii spun fetei cu un ton cald. O tineam strans in brate, iar frica imi acaparase tot corpul. Crystal intra in camera si ne priveste, neintelegand starea mea. Camera era putin distrusa din cauza noptii furtunoase dintre noi, si totusi cosmarul scoatea la iveala frica mintii mele.

179Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 10:42 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ma strange tare in brate. Eram fericita,stiam ca ma iubeste,stiam asta inca din padure cand am incercat sa fug de dragostea lui.
L-am strans si eu la randul meu in brate si l-am mangaiat pe spate ca pe un copil mic.
Crystal intra si ea speriata in camera,din cauza tipatului lui.
-Ce s-a intamplat,Dumnezeule sunteti bine? Ne privea speriata,cu mana pe inima.
I-am zambit cald.
-Crystal,suntem bine datorita tie! Nu stiu cum as putea sa iti multumesc a nu stiu cata oara cand ma salvezi,cand ne salvezi.
Ea zambii,si se indrepta spre noi. Ma imbratisa usor,si il pupa pe Tay pe frunte. Stomacul meu prostesta iar Crystal chicotii amuzata.
-Se pare ca micutei ii este foameee! Ce sa pregateasca matusica de papa?
Am ras si mi-am atins fericita burtica. Aveam sa devin mama in mai putin de 3 luni. Era ceva special,ceva magnific.
-Ce vlei tu! Am spus pe o voce de copil razgaiat si mi-am pus capul pe pieptul lui Taylor.
Aceasta prasii camera lasandu-ne intimitate.
Nu stiam ce sa fac. Mai precis nu stiam cum sa il intreb despre acea Nina. Mhh e mai greu decat credeam.
El ma strangea in continuu in brate si imi soptea la urcehe ca ma iubeste.
-Tay iubitu-le linsitete a fost doar un cosmar!
-Stiu,dar mi-e frica Lissa,mi-e frica sa nu te pierd!!
L-am sarutat usor pe buze.
-Nu ma vei pierde niciodata! Imi mai sarut odata,apoi imi pun din nou capul pe pieptul lui.
-Tay...?
-Da?
-Cine este Nina?

180Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 10:49 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

La intrebarea ei, prima data privesc putin in gol. Nu aveam de gand sa o mint, aveam sa ii spun adevarul.
-Lissa, am sa iti zic. Nina, Nina Benedek, era o fata om, era din Londra. Eu nu am stat dintitdeauna aici, niciodata nu mi-am gasit locul pana sa te gasesc pe tine. Am cutreierat planeta mereu. Astfel am intalnit-o pe ea. Aveam 17 ani, nu stiam ce e dragostea, nu stim desi eram inger. Prima data cand am intalnit-o mi sa parut o fire draguta, asa parea defapt. Dar omul are mai multe fete. Totul parea magic, credeam ca o iubesc si ea la fel. Pana intr-o zi cand venisem de la scoala mai repede si intrand in camera mea, am gasito cu Ryan asa zisul meu cel mai bun prieten,tot om, ce sio tragea cu ea. Mda...eram orb pe ea o iubeam si pe el il consideram cel mai bun prieten si amandoi sio trageau pe la spatele meu. De atunci am devenit rece si dur, pana la tine. Ea e doar un trecut si uitasem de ea, din acest motiv vreau sa fi linistita, nimeni si nimic nu ma va lua de langa tine.
Vorbisem sincer si ii spusesem adevarul, acum asteptam reactia ei, sperand sa nu fie una rea.

181Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 11:15 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Imi venea sa ii rup capul aleia!! Oare mai traia? Adica sigur mai traia,cred ca o sa ii fac o vizita ca intre "prietene".
Apoi mi-am adus aminte ca Tay inca imi astepta reactia. I-am pus o mana pe fata si i-am mangait-o usor.
-Tay,nu sunt suparata,doar ca ma doare sa stiu ca acea tarfa te-a ranit. Daca o aveam acum in fata ochilor,era deja in iad.
Flacrile imi mistuiau ochii,iar Tay ma stranse in brate. Ma saruta apoi imi dadu parul din ochi.
-Lissa,nici nu stii cat ma bucur ca fuzionare a luat sfarsit,ca esti in bratele mele si esti bine,si tu si micuta.
-M-ai salvat si asta este tot ce conteaza. Si apropo,nu mai vreau in casa groazei niciodata.
Acesta rase sadic si ma stranse mai tare in brate.
-Niciodata iubita,niciodata!

182Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 11:27 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa micul schimb de replici respir usurat, ca intelesese. Nu doream sa ne mai certam pentru nimic. Ma ridic din pat, imbracandu-ma rapid. Intra Crystal si ii pune fetei o tava mare cu mancare in vrate. Eu incep sa rad si ies pe usa camerei, pentru ami lua o cafea.
Dupa ce fac asta aud soneria usii. Fiind cel mai aproape de ea ma duc si deschid ciufulindu-mi negrlijent si neinteresat parul.
Cine apare insa in fata mea, ma surprinde dar ma lasa si rece. Ma enervez instantaneu.
-Taylor? doamneee..te-am gasit insfarsit!
Da sa ma ia in brate, o tipa cu par castaniu lung, cu ochii maslinii frumos conturata dar...curva.
Pun o mana in fata si nu o las sa se apropie.Imi aduc aminte cuvintele Lissei si zambesc lasciv.
-Nina, pot sa stiu ce cauti la usa mea?
-Pai doaream sa-mi cer scuze, am descoperit ca te iubesc enorm.
-Mda asta este egal cu "Ma parasit Ryan" sau cum?
-Nu, Ryan e un ratat, am descoperit tarziu, ma inselat cu alta.
-Asa si? arata de parca imi pasa? aproapo ca tot esti aici, cineva vrea sa te vada, spun ranjind diabolic.
Ii transmit telepatic Lissei sa coboare jos, sperand ca odata ce o vede, sa ii smotoceasca putin parul ala lung, deoarece merita din plin si daca avea sa o atinga doar putrin pe lLissa clar ii smulgeam mainile si o bateam cu ele.

183Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 11:46 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Imi mancam linistita clatitele cand Tay imi transmite sa cobor jos. Ma uit un pic pofticioasa la tava din fata mea. Imi canteaream optiunile,Tay sau tava cu mancare?
Ah da-o dracu,era logic ca Tay castiga. M-am ridicat incet de pe pat,si am coborat inet scarile avand grija sa nu cad,nu aveam chef de alte complicatii sarcinii.
Il vad la usa,iar acolo o tipa cu parul castaniu si ochi cacanii. Okey eu tocmai am zis cacanii? Am ras in sinea mea. Si m-am indreptat spre Tay. Mi-am pus mainile in jurul mijlocului lui,si el ma saruta pervers in fata fetei.
-Tay,nu fi porc! Imi faci onoarea sa imi zici cine este aceasta frumoasa Domnisoara?
Nu stiu de ce dar fata ei imi parea cunoscuta,foarte cunoscuta. Am incercat sa imi caut in minte,insa nimic. Ce dracu?
El zambii lasciv,iar fata facu ochii cat cepele.
-Ah,da Lissa ea este Nina!
WTF??? Am simtit cum sangele imi clocoteste in vene si eram gata,gata sa explodez.
-Taylor,mai nou te-ai dat pe minore??
Okey asta era picatura care umpluse paharul. Am luat-o de gat si am trantit-o in cel mai apropiat perete.
Am strans tare,iar ea se zbatea in zadar sa scape.
-Asculta bine tarfa,ai mai multi ani decat o sa ai tu in viata ta! Asa ca ai face bine sa te cari de aici,pana nu ramai cheala!!
-Ce papusica ti-a dat Taylor p**a si gata esti in limba dupa el? Oricum el pe mine ma iubeste mai mult.
Am ras ca idioata iar ea se uita la mine ca la felul paispe.
-Stii ceva papusica,daca te iubea atat de mult acum ar fi fost cu tine,nu cu mine,si apropo esti cam tupiesta sa te dai la un barbat insurat!
-C.ce? Se ineca ea,iar eu mai ca dadeam pe afara de satisfactie,imi placea asa de mult sa o inmormantez din nou vorbe.
-Da draguta! I-am aratat inelul de logodna iar ea ma privii furioasa.
-NU!Nu-i adevarat,Taylor vrea doar sa ma faca geloasa cu o pustoaica ca tine! Apropo parintii tai sunt de acord cu nunta? Doar esti minora!!
M-am enervat din nou. De data asta am luat-o de par si i-am adus fata mai aproape de a mea.
-Auzi corcitur-o tineti fleanca,crezi ca daca esti pe jumatate vrajitoare ma dai pe spate??In caz ca nu stii am varsta da inzecita. Da sunt vampir si am peste 135 de ani asa ca ai face mai bine sa pleci!!
Ea se enerva si dadu sa ma loveasca,insa inainte ca eu sa reactionez,Taylor mi-o lua inainte.

184Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 08, 2011 11:54 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O prind de mana violent,punandu-ma in fata Lissei , ajungand intre cele doua adversare.Iubeam reactia Lissei, o adoram, gelozia ei fusese de folos acum.
-Gata Nina, acum o sa pleci, eu am deja o familie, ai fost prosta si nu ai stiut sa ma pastrezi si sa ma iubesti traganduti-o cu Ryan? Dute la el sa iti dea putina p**a, poate iti trece de mancarime, spun incepand sa rad.
-Dar Taylor, te...te iubesc, nu pot traii fara tine.
-Mda..afla ca nu imi pasa, nu o sa imi pase niciodata, am o sotie, si in curand un copil. Se albeste la fata si incremeneste langa usa.
-Dar cum... ea e...
-Da, ea este vampir, are mult peste anii tai, are mult peste puterea ta si are mult peste dragostea ce mio poti oferii tu, ai trecut din p**a in p**a si vi la mine sa te consolez ca tea inselat Ryan? sti ce? o sa il contactez si o sa il felicit sublim, iti meriti soarta.A da si daca indraznesti sa mai ridici mana la Lissa, tio zmulg si te bat cu ea, sa fie clar, acum iesi din casa mea.
Odata ce zic aceste cuvinte, deschid usa si o smucesc scotand-o afara din casa. Protesteaza incercand sa se smuceasca din mana mea dar nu are nici o sansa. Lissa o privea triunfator, iar eu eram mandru de ea.
-Taylor, un lucru vreau sa te intreb... ce esti tu defapt?
Adica e asa de prosta? totusi nu e blonda, cel putin asa cred.
-Inger spun scurt privind-o rece.
-Adica eu...eu am pierdut in inger la propriu?
-Da, ai pierdut un inger, cineva ce te putea iubi sincer, acum veziti de viata, nu o strica pe a altora daca tu esti tarfa!
Cu aceste cuvinte ii trantesc usa in nas neglijent, si o iau invingator si mandru pe Lissa in brate.
-Te-ai descurcat minunat iubito, acum haide sa iti continui clatitele! spun voios si o car in brate pana in camera zambind si intinzand-o pe pat.

185Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Joi Iun 09, 2011 9:34 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am chicotit emotionata,iar dupa ce ma puse usor pe pat,m-am intors spre tava cu mancare cu o privire lacoma.
Am pus mana pe o clatita cu ciocolata si am muscat pofticioasa din ea. Mestecand multumita am privit cum Tay sorbea incet din cana lui de cafea.
Imi facu cu ochiul amuzat,iar eu am chicotit continuand sa mestec clatita cu ciocolata. Am terminat si am luat de pe tava paharul cu sucul de protocale. L-am dus la gura,apoi continutul imi invada gura minunadu-mi papilele cu gustul lui dulce-acrisos.
Deabea acum imi dadeam seama cat de mult imi lipsise sa simt totul. Sa simt ca traiesc cu adevarat.
Tay chicotii si am privit confuz spre el. Privirea lui denota o luara jucausa. Oare ce punea la cale?
-Ce?! Am intrebat eu inocenta lasand paharul innapoi pe tava.
-Nimic...ah ai ceva aici... nu astepta sa raspund pentru ca imediat ajunse in fata mea,mult prea aproape de buzele mele. Se apropie mai mult,iar cand credeam ca inevitabilul se va intampla,el imi sterse cu limba o linie de ciocolata ce se prelinsese in coltul gurii.
Apoi vara nici un avertisment isi baga limba in gura mea,si ma srauta apasat lasandu-ma pe spate.
-Te iubesc Lissa!

186Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mar Iun 28, 2011 10:57 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O las usor pe spate, sarutand-o pasional. Las tava departe de ea, punandu-mi o mana pe fata ei, auzindu-i deja gafaielile usoare din voce. Adoram cand incepea sa gafaie, stiam prea bine ca cateva luni stateam pe"sec" acum, dar tot imi placea sa o ating, sa ma joc cu ea sa stiu ca e doar a mea.
Insa exact cand aproape imi scancea in gura, stiind ca am un efect devastator de rapid asupra ei, usa camerei se deschide si ma simt brusc amenintat. Ridic capu intrerupand sarutul, privind persoana din usa.
-Crystal? nu sti sa bati la usa? intreb ironic cu un zambet calm pe fata. Insa aceasta ma priveste in gol. Avea o privirea rece, ochii rosii ca sangele pur, avea aripile desfacute larg si imbracamintea ii era alta, ca de inger de atac.
Nu spune nimic, doar isi ai avant din usa vrand sa ne atace. Era clar, nu era Cryastal pe care o stiu eu, cea adevarata nu ar face rau unei muste, dapai noua.
Ma ridic de pe pat ca un fulger, barandu-i lovitura si prinzand sabia ce o avea in maini, prinzand-o cu mainile. Ma tai inevitabil, dar odata prinsa ma teleportez cu ea din camera, ca sa ma asigur ca nu va face rau Lissei.
Ma teleportez in padurea cu ea, unde ii dau drumu la sabie. Atunci incepe sa vorbeasca cu mine, iar acea voce groasa din gura ei ma face sa realizez ca ceva sau cineva pusese stapanire pe mintea surioarei mele. Avea sa plateasca scump acel cineva.
-Tinere Taylor, puterile tale au slabit de cand iubesti un vampir.
Incercam din rasputeri sa recunosc cumva vocea aia. Atunci imi dau seama cine este dupa aura demonica ce o inconjura pe sora'mea.
-Rosses, pot sa stiu ce vrei de la mine...si ce ai cu sora mea? eram deja nervos, la dracu...el tocmai o stapanea pe sorma, iar puterile ei erai mai mari ca ale mele deoarece ea se nascuse in cer.
-Doream sa te fac sa suferi. Ahhhh! vechile replici.
-Dai drumul sora'mii, sau ti frica sa ne batem de la barbat la barbat. spun ironic, incepand sa stralucesc ca un licurici in noapte.
-Nu, dar imi place sa ma folosesc de slabiuciunile tale sa te ucid, eu meritam locul pe tron, nu tu.
-Aaaa, din acest motiv esti suparat, ca mi s-a oferit locul pe tronul demonilor, incep sa rad ca un copil. Chiar era prost. Refuzasem locul pe tron pentru un trai pe Pamant, un trai linistit. Avea sa fie o zi lunga.

187Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mar Iun 28, 2011 10:28 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ce dracului se intamplase? Acum cateva secunde eram cu Tay deasupra mea sarutandu-ne iar acum stau inghetata in mijlocul patului incercand sa asimilez cele intamplate. Crystal tocmai il atacase? Nu,nu,nu cred ca era ea,cred ca era controlata de cineva. Taylor se teleportase cu ea de aici,si nu aveam nici un habar ce se intampla acolo. Eram fiarta la propriu,daca patea ceva? Daca il ranea? Daca nu se mai intorcea deloc? NU! Nici nu voiam sa ma gandesc la varianata asta,nici nu voiam sa cred ca el ar murii azi!! Nu asa trebuia sa se termine povestea noastra!
Am inceput sa ma plimb prin camera ca un leu in cusca,eram speriata,terifiata,nervoasa la dracu nu aveam nici o veste,nu stiam unde e,daca se simte bine,daca e ranit.
-Bagami-as!! Am strigat dand cu piciorul la masuta de machiaj deja subreda.
De ce trebuia ca toate astea sa se intample numai cand ne gaseam si noi sa fim asa de fericiti? Imi venea dracului sa plec de aici,oriunde cred ca era mai bine ca aici. Dar Londra fusese intodeauna orasul meu de suflet. Ma legau atat de multe amintiri aici,nu puteam pleca pur si simplu.

Mainile lui Taylor erau pline de sange,gafia si se uita in sus la sora sa care era cu sabia deasupra lui gata sa il omoare.
-Mh tinere inger,esti gata sa iti primesti moarte?" "Crystal" rase si Tay o privii cu ura,trebuia sa faca ceva,sa faca ceva sa il scoate pe Rosses din corpul surorii lui,nu ii putea face rau ei.
"-Nu ma vei putea omora,esti prea slab!" Mai spuse ea si apropie mai mult sabia de gatul lui Taylor.
Aceasta zambii,facandu-l pe Rosses sa se enerveze,dar ceea ce ii pusese capac fu vorbele lui.
"-Punem pariu?" Sabia din mana lui Crystal se indrepta rapid spre Taylor..."

-Nu! Am sarit furioasa de jos de unde viziunea ma rapuse si am iesit din camera,trebuia sa fac ceva sa il ajut!
Doamne avea sa il omoare! Am coborat scarile fara sa imi pese daca aveam sa cad,si am vrut sa deschid usa. Dar pe toti dracii era inchisa!!
"-Doamne de ce tii mereu sa imi faci mie asta?!!"

188Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Mier Iun 29, 2011 7:47 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Bine ca avusesem grija sa blochez usa inainte, deoarece stiam ca Lissa va avea vreo viziune si va vrea sa vina la mine. Nu puteam risca viata ei.
Intre timp Rosses un demon puternic din adancurile Iadului, cu car emai avusesem "intalniri" in trecut ma vroia mort, deoarece ii luasem locul pe tron, adica ar fi trebuit sa il iau.
Sora mea controlata complet, statea cu sabia la gatul meu, ranjind diablic. Sa ma fut! e nasol sa sti ca cel controlat e cineva drag tie. Nu o puteam ranii, nu mi-as fi iartat-o niciodata sa stiu ca as ranio pe ea sau mama mea, mai ales dupa ce am descoperit ca le am.
-Tinere inger, Taylor, o sa termin acum asta si totul va fi bine.
Da pe dracu!
-Nu se va termina aici, iti stau slabiciunea si nu ai ce-mi face, spun ranjind copilareste.
-Doar nu te referi la....
-Ahhh, ba da, Cristine ce mai face? poate o sa ma teleportez la ea sa ii fac o vizita.
-Daca te atingi de ea , vei suferii si tu si tot universul.
-Atunci lasa-ma in pace, sau iti omor si sotia si amanta si copii, spun zambind. Apelam la constrangere si se pare ca mergea.
Brusc sor'mea pierde din acea putere imensa, sabia si costumatia ii dispare, si lesina. O prind in bratele mele, avand grija sa ma asigur ca e bine si privesc in jur. PLecase, eram singur. Ce las.
Ma teleportez acasa, unde Lissa ma astepta ingrijorata la usa.
O sarut pe frunte si o duc pe sor'mea pe un pat, unde sa isi poata revenii, incepand sa ma gandesc la ceva ce ar trebui sa il tina departe pe Rosses de mine si familia mea.

189Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 03, 2011 11:35 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Doamne stiam ca nu e bine,trebuia sa fac ceva sa il tratez. Il urmez pana in camera unde Crystal e pusa pe pat. E foarte alba si pare ca nu respira.
Doamne nu vreau sa moara,ea m-a inteles cel mai bine! Ma apropii incet de pat. Tay statea cu capul pe mainile ei si o implora incetisor sa se trezeasca.
-Tay esti ranit?
Stiam ca e ranit,si mai stiam ca acum chiar nu voia sa fie tratat,tot ce voia era sa stea cu sora lui.
Si nu il condamnam,si eu as face la fel in locul lui,ceea ce imi aduce aminte ca famila mea nu mai e in viata,dar stiu ca sunt acolo sus si ma protejeaza.
Am oftat,si o durere in piept ma strapunse ca un fulger,nu puteam sa o vad pe Crystal asa,ea mereu fusese vesela si plina de viata,acum parca e o stafie,si nu suport sa o vad asa.
Dar ce era de facu? Nu aveam nici o putere,sau aveam? La naiba eram o vrajitoare si habar nu aveam cum sa ma folosesc de chestia asta.
De ce nu vine si ea cu un manual de instructiuni?
"-Te rog Crystal revino-ti" Suspinul agonic al lui Tay pur si simplu m-a sfasiat,trebuia sa fac repede ceva,trebuia sa imi dau seama rapid cum se foloseste magia asta pe care o posed.
M-am apropiat de ea,am tras un scaun langa pat si i-am cuprins cealalta mana. Am inceput sa meditez intens cu ochii atintit pe Tay care se uita la mine speriat,am simtit cum o pelicula alba imi acopera ochii si am continuat,trebuia sa o aduc la viata pe Crystal,sau aveam sa esuez lamentabil si nu o sa mi-o iert niciodata.
I-am pus mana pe piept,si o lumina alba iesii din palma mea,era o energie,energie vitala,am simtit cum pulsul ei si-a revenit,dar nu puteam sa opresc energia,deschise ochii brusc iar eu am cazut intr-un neant necunoscut mie.

190Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Dum Iul 03, 2011 11:50 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Totul se derulase rapid. Trebuia sa ma impart in doua parti. Nu stiu ce facuse sigur Lissa dar nu doream ca sa pateasca si ea ceva, imi era deajunf deja problema Crystalei.
Ii dau drumu mainii sorei mele si ma duc la Lissa, luand-o pe ea in brate. Respira greu, foarte greu si ardea toata. Asta nu era bine.
-Fra...fratioare..ce am..patit?
Vocea surorii mele ce se ridicase zapacita de pe pat, ma vulversa si mai tare. La dracu, eram responsabil acum cu amandoua. Nu mi-as fi iertat-o sa o pierd pe Lissa dar nici pe sora mea, mai ales dupa ce o gasisem dupa atatia ani.
-Crystal, pune-te pe canapea si nu te misca, spun in timp ce o asez pe pat intinsa pe Lissa ce ma ingrijora din ce in ce mai tare. Folosise magie vrajitoarelor, iar asta o solicitase, posibil sa o di ranit cumva pe interior. Nu ma pricepeam la asta, eram habarnist in ceea ce tinea de puterea vrajitoarelor.
Sor-mea clar nu era in nici o stare de a ma ajuta, nu putea reactiona inca cu puterile de inger, iar eu nu eram destul de puternic.
Aveam nevoie neaparata de cineva mult mai puternic, mult mai bun, poate cel mai bun.
Nu stiam insa cum sa il chem. Sasha Angelo, regele regatului cerurilor, defapt un inger asa puternic ca ar putea fi sfant. El putea sa le salveze pe amandoua, insa nu stiam daca la solicitareamea va venii. Dar avand in vedere ca suntem verisori, ar trebui sa ma ajute. Insa aducandu-mi aminte ultima "intalnire" cu el deloc prietenoasa, in care era sa ne ucidem pentru tronul Edenu-lui, eram mai mult ca sigur ca nu va venii.
Daca nu el.... trebuie sa-mi risc propria viata. Asta insemna sa fac o portiune ce sai aduca forta vitala, dar singurul ingredient ce nu il mai aveam era radacina copacului ingerului. Acesta era in cer, dar pe regatul lui...Sasha. Deci oricum trebuia sa dau de el.
Ma ridic dandu-i un sarut pe frunte Lissei, si spun soramii sa aibe grija de ea si sa ii ofere tot ce doreste.
Acestas afirma si se muta la patul Lissei incercand sa comunica cu ea. Intre timp eu fac ceea ce trebuia facut, sa ma sacrific. Sa ma duc in Eden,sa dau cu ochii de impanatu de var'mio, sa dau o lupta sangeroasa cu el din care nu garantam ca mai ies viu si sa incerc sa aduc Lissei ceea ce avea nevoie sa isi revina de tot. Avea sa fie o peripetie lunga.

191Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 12:03 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Foc,arde,corpul meu ardea si la prorpiu si la figurat. Doamne zici ca eram un frigarui pe gratar! Sa opreasca cineva focul asta va rog!!!
Am inceput sa respir sacadat in timp ce focul din interiorul meu se intetea,Doamne era exact ca la transformare.
Am tipat cand focul a ajuns la inima si am prins in mana ceva ce semana cu cearsaful de pe pat,oricum nu conta avea sa fie sfasiat in cateva secunde.
Am auzit sunetul de rupt si am stiut ca asta facusem. Focul se intetea din ce in ce mai mult,si sitam ca eram deja rosie.
Transpiratia imi curgea pe fata lipindu-mi parul blond de frunte.
Voaim sa mor,stiam ca nu e bine sa imi doresc asta,stiam de copilul pe care il port in pantece,si imi era teama pentru el,daca era in pericol?
Nu stiam daca Tay era sau nu langa mine,dar trebuie sa ii spun sa faca ceva,sa scoata copilul daca moare? Daca se sufoca?
"-C.copilul..."
Am tipat din nou cand focul a devenit insuportabil iar pieptul mi s-a ridicat intr-o convulsie durereoasa.
Cat avea sa mai tina asta? De ce trebuia sa trec prin asta a doua oara? Nu eram deja vampir? De ce trebuia sa trec de doua ori prin asta?!

192Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 12:23 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Am ajuns repede sus, ma pregatisem deja de o lupta grava cu cineva mult superior mie. Cel putin asa credeam eu. Insa spre mirarea mea intrarea in Eden nu era pazita. Asta nu mirosea bine, oricum nu aveam de gand sa-mi fac prezenta fata, doar sa iau ce-mi trebe si sa plec cat de repede se poate, stiam ca Lissa depinde de asta.
Ajung langa un copac mare, alb, ce era plin de flori albe si extrem de parfumate.Locul era te putea subjuga acolo, te putea face sa nu te mai intorci la cata liniste era. Aveam sa o aduc pe aici pe Lissa, poate se va simtii mai bine.
Scutur capu si exact cand terminasem de luat cateva fire din acea radacina sunt oprit de o prezenta angeleasca, puternica.
Ohhh! nu acum, oricand dar nu acum. Oftez lung, nu aveam timp de stat la discutii, deci trebuia sa termin repede si sa ajung la Lissa.
-Verisorul meu, nu ne-am mai vazut de mult. Mda! replici vechi.
-Doar nu iti era dor de mine, spun sec
-Ahhh ba da, dar acum imi este si mai dor, spune cu un ranjet pervers. Cum dracu a ajuns asta pe tronul angelesc? nu trebuia sa fii o persoana pura ca sa conduci un regat de ingeri?
-Nu zau, uite ca nu imi pasa, bafta, spun sec si dau sa plec.Insa ma opreste aparand langa mine. Ma loveste brusc si ma izbeste de alt copac de acolo. Nu scot un sunet, si ma sterg la gura de sangele ce-mi daduse. Uitase regulile? nu avea voie sa atace alt seaman.
-Verisorul meu, sti de ce imi era dor de tine? imi era dor de tine pentru ca imi este dor si de iubita ta. Sau nu stiti nu? inainte sa apari tu, o urmamream din umbra mereu, o iubesc si nu o sa o iei.
Raman socat, adica eu acu aflu ca var'mio o iubeste pe Lissa? el vorneste de Lissa a mea? Ahhh avea sa urmeze un razboi cu adevarat sangeros.
-Din pacate dragul meu var, Lissa e deja luata, e logodnica mea si viitoarea mama a copilului meu, deci tine-ti gura.
-Da, dar are nevoie de ajutor acum,iar daca tu mori moare si ea...deci ce zici..o lasi in grija mea si si tu esti liber sa pleci.
-NICIODATA! spun cu furie in glas. Indiferent ce avea sa se intampler, eram de doua ori mai inversunat sai rup capu verisorului meu bun de nimic. Ori eu ori el.

193Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 12:39 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

"Lissa,Lissa ma auzi? Sunt eu Crystal! Lissa te rog rapsunde-mi!"
De-as fi putut,de-as fi putut sa scot macar un sunet nenorocit pe gura,dar nu parca eram cusuta cu ata.
Focul continua sa ma arda in interior,si am simitit ca mai am putin si imi dau duhul,trebuia sa scap de asta.
Trebuia! Stiam ca Tay e in pericol,simteam asta o miroseam,puteam sa jur ca acum e in probleme.
Daca focul asta s-ar oprii as putea face si eu ceva. Dar pe toti dracii de avea de gand sa faca asta.
Stiam ca va dura trei zile,asa e mereu,dar drace sa trec din nou prin asta timp de trei zile e crima.
Si la dracu mai eram si insarcinata,asta nu e bine deloc!
"-Ch..Christal copilul me...u!T...trebuie sa fie scos,n...nu p..poate s...s...sta in mine!"
Imi ridic din nou pieptul in alta convulsie a corpului si simt ca ma sufoc. Hei parca nu era full option.
La dracu! De ce simt ca focul asta imi inconjoara si stomacul? Nu pantecu nu copilul meu!!

194Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 12:52 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ajunsesem sa lupt contra celui mai bun din Eden ca Lissa sa fie bine. Stiam ca timpul e contracronometru, dar mai aveam nevoie de putin timp. Sunt lovit de cateva ori de el, dar incerc in acelasi timp sa gasesc o lagatura cu Lissa sau Crystal. Ciudat cu Crustal nu puteam nici cum, dar pentru ca eram suflst fuzionat cu Lissa cu ea puteam prinde o lagatura. Cateva secunde de natentie in care reusesc sa intru oarecum in Lissa si sa vad ca o doare, suferea foarte tare, fusesera deajuns sa ma puna la pamant. Sasha statea desupra mea cu sabia angeleasca gata sa-mi faca felul. Insa exact atunci, un alt inger, apare acolo incepand sa il incatuseze foarte usor. Deci nu era asa puternic precum pare.
-Rege Sasha, pentru regula incalcata de tine, in atacarea altui camerad, ruda sau orice inger din acest regat esti retras din functia asta. Ohhh..perfect.
-Tinere Taylor, esti liber sa pleci.
-Multumesc. Spun scurt si imi iau zborul de acolo, desi eram grav ranit se pare.
Ajung pe pamant repede, intru in camera usor ametit si o rog pe sora mea sa pregateasca, lapte, miere, eu ma tai la mana oferind sange curat, le amestec repede spun o vraja angelica si o rog pe Crystal sa ma ajute. O ridica incet in fund si ii dau sa bea lichisul dulce-amarui. Speram sa mearga, sa ii stinga focul din ea si sa o vindece mai repede decat ar fi normal.

195Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 1:16 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Nu aveam sa rezist,stiam asta,de data asta nu aveam sa rezist transformarii,simteam ca ma perfac in cenusa,in scrum.
Am simitit cum sunt ridicata incet si cum un lichid imi invadeaza gura. Nu i-am simtiti gustul. In iadul asta nu puteam simtii nimic,in afara flacarilor blestemate ce imi ardeau corpul incet incet.
Dar la dracu,puteam sa simt,cum incet incet firisoare de gheata imi traverseaza corpul ca un alin.
Am simtit cum focul se domoleste si cum raceala ii i-a locul. Aveam cumva sa dau dintr-o extrema in alta?
Focul mi se retrase din pantec si brusc m-am simtit mai linstita. Apoi focul din maini si picioare disparu lasand urma unei veri toride in spate.
In cele din urma firisorul de gheata ajunge si la inima,o elibereaza si am simtit cum imi revin.
Era ce mai mare minune posibila,nu credeam ca aveam sa imi mai revin vre-odata.
Deschid incet ochii incercand sa ma obisnuiesc cu lumina din camera. Il vad pe Tay langa mine privindu-ma dulce si pe Crystal rasufland usurata.
Ma bucura sa vad ca acum e bine,eforturile mele nu au fost in van.
Am tremurat brusc,si am simtit un val de raceala.
"-Mi-e frig" am murmurat in timp ce cu mare efort am tras patura mai mult pe mine. Tay se aseza langa mine luandu-ma in brate. Era asa de bine. Stiam ca era ranit,ce Dumnezeu se intamplase? Am tremurat cand un alt val de frig trecu prin mine si am inchis ochii punandu-mi capul pe pieptul lui.

196Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 12:32 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Eram fericit ca era bine si ea si sora mea ce parea ce se simte bine. O tineam strans in brate pe Lissa. Stiam ca ii era frig, din cauza ortiunii, pana i trecea efectul, avea sa simte o racoare in corp, dar nu insuportabila.
-O sa fii bine, o sa simti raceala in corp cateva ore din cauza portiunii dar o sa iti treaca pe parcurs, spun incet la urechea ei pentru a o linistii.
Imi era asa de draga, as fi facut orice ca ea sa fie bine. Trag mai mult patura pe ea, simtind-o cum tremura cateodata, stiam cum e senzatia de frig, avusesem si eu parte de reteta asta odata.
-Ma duc sa iti fac ceva cald de mancare Lissa, spune sora mea facandu-i jucaus cu ochiul si iesind din camera.
Lissa zambeste incet si incepe sa se linisteasca in bratele mele. Ranile mele treceau singure, din cauza puterii angelesti.
Insa nu apucam sa ne bucuram de momentul frumos impreuna, ca o lumina acapareaza camera si exact cine nu doream sa apara, acela aparuse. Sasha.
-Gata Taylor, te-ai jucat destul, am pierdut tronul din cauza ta, am fost izgonit din Eden, iar pentru asta te ucid si o voi tine pe Lissa pentru mine.
-Bagami-as, ma ridic de pe pat si o prind pe Lissa in bratele mele in pozitia miresii. Aceasta se prinde de gatu meu speriata neintelegand ce e cu mine si el. Privirea imi devine rece si amenintatoare, aripile se deschid si puterea imi creste. Insa nu doream sa ma lupt cu el, trebuia sa o duc pe Lissa la loc sigur.
-Ce vrei sa faci varisorule? intreaba el cu un ranjet de idiot si de cacat autentic ce era.
Nu ii raspund observand ca Lissa ma privea debusolata.
Da sa ma atace, insa scutul angelic il opreste subit aruncandu-l in alta parte a camerei. Imi iau zborul pe geam, luand viteza foarte mare catre cer, cu Lissa in brate. Stiam ca singura persoana ce poate avea grija de ea si o tinea in siguranta era chiar mama mea sau Dumnezeu insusi.
Incep sa stralucesc si invoc poarta cerului sa se deschida. Intru in Rai si ma opresc exact in fata castelului Alb. Cativa gardieni ingeri ma observa si incearca sa ma opreasca. Trebuia sa ajung la mama, inainte sa ma ajunga din urma Sasha.

197Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 1:18 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ce se intampla? Cine era acel baiat? La dracu de ce Tay nu imi spune nimic?
Si de suntem in Rai? La dracu stiam ca acel inger avea o legatgura cu Taylor,adica pe toti draci voia sa il omoare!
-Tay,ce se intampla? Ce cautam aici?!
Nu ma baga in seama ajungem intr-o clipa in palat apoi in camera mamei lui. Aceasta tresare si se uita intrebatoare la Taylor.
Acelasi lucru voiam sa stiu si eu,ce naiba se intampla?!
"-Nu acum mama nu am timp!" Spuse si ma lasa pe pat langa ea,apoi pleca.
Ce Dumnezeu se petrecea? Si de ce nu mi-a spus nimic? De ce tine totul asa de ascuns? Ce nu vrea sa stiu.
Mama lui isi puse ambele maini pe umerii mei vazand ca tremur si se uita adanc in ochii mei,acum stiam de unde are Taylor ochii asa de adanci.
"-Lissa,linisteste o sa fie totul bine...sper!"
S-a asezat langa mine si m-a cuprins in brate incercand sa ma linisteasca. Dar cum puteam sa ma linistesc cand stiam ca Tay al meu era in pericol? Cum puteam sa ma linistesc cand acel inger a zis ca il va omora si voi fi a lui? NU! Nu as suporta viata fara Taylor nu!!

198Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 1:34 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Dupa ce o las langa mama mea, unde stiam ca va fi in siguranta suta la suta, deoarece in palatul alb nimeni nu putea intra inafara de membri regali, decid sa termin odata pentru totdeauna treaba cu Sasha.
Nu imi permiteam sa mor si sa o las pe Lissa singura, cat si pe micul meu print ce avea sa se nasca. Nu as putea sa-mi las copilul fara tata, nu eu.
Am plecat fara sa le dau explicatii, deoarece stiam ca daca spun mamei mele treaba cu Sasha nu mar fi lasat sa plec, cunoscandu-l pe vaerisorul meu, ce era defapt nepotul ei, si copilul sorei sale de sange ce a murit in razboi cu multi ani in urma. Mama mea incercase sa aibe grija de Sasha, deoarece erau rude apropiate, insa Sasha o considerase vinovata pe mama mea de moartea mamei sale, astfel mereu a respinso pe mama.
Dupa ce ies din palat, sunt prins in padurea Edenului de adversarul meu, ce era furios si gata de lupta. Numai el era furios? avea sa fie vai de capul lui daca facea un pas gresit, nu ezitam sa il omor daca asta insemna sa fie bine familiei mele.
Se aseaza in fata mea, luand amandoi pozitie de atac, amandoi eram puternici, inca foarte puternici, insa el ma putea depasii in putere daca ma vrioa asa de mult mort. Insa nu aveam de gand sa cedez.
-Ahhh! frumos gandit Tay sa o duci pe Lissa la matusa mea, pacat insa ca dupa ce o sa mori o sa o omor si pe mama ta si pe Lissa o sa o iau eu. Vai, bagami-as, el chiar credea ca las sa se intample asta?
-Tine-ti gura si haide sa terminam asta daca esti barbat, spun cu un ranjet pervers. Fara sa mai raspunda ma ataca imediat. Incepem o lupta destul de grea, ne miscam repede iar sabiile noastra faceau scantei la contact. Ne luptam cand pe pamant cand in aer, insa nici unu nu ceda. Brusc insa ma prinde de gat, cand dau sa ma feresc si ma tranteste de un copac, insa apare langa mine si imi infige sabia in stomac cu ura. Scancesc si simt cum sangele incepe sa curga pe sabia lui, simteam cum migreaza din corp. Atunci se pare ca instinctele vampiresti primite de la Lissa incep sa se dezlantuie. Ochii capata o culoare de rosu intens, la fel si aripile albe devin rosiatice ca a unui diavolu, puterea imi creste mult peste a lui, iar de sub buze imi iasa colti mmari si albi. Ma pribeste inspaimantat realizand cu cine are dea face.
-Tu..esti...dar cum? spune incet speriat deja cand ma vede cum aratam. Ca un diavol in carne si oase ce rra gata sa il ucide, ranjind cu satisfactie. Ma smucesc fara sa ii raspund si il locesc cu putere asa de mare ca il catapultez efectiv de langa mine in alt copac, acesta tipand odata cu el rupandu-se copacul. Imi scot din mine sabia, lasandu-ma sa sangerez si ma apropii de el gata sa il ucid. Imi era sete, din nou, nu mai gandeam deloc logic, iar asta ma face sa il omor pe verisorul meu cu propria lui sabie. Nu apuca sa mai zica nimic, ca moare secerat de sabia lui. O arunc langa el si incerc sa revin la mine insami,inainte sa mai fac vreo prostie, era tare greu sa controlez amandoua personalitati. Lovesc un copac cu putere scapand de excesul de sfurie, astfel revenind la normal. Ma duc la palat, si intru in camera celor doua. Ma las incet pe usa,picand in funs, incercand sa ma vindec. Trebuia desi nu doream sa ma vada Lissa deja era cu ochii pe mine.

199Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 2:39 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Lacrimile imi cadeau pe obraji. Imi era firca,nu stiam unde se dusese Tay,sio mai mult nu stiam daca era bine. TRebuia sa stiu,dar cum? Mama lui era cu mine,incerca sa ma linisteasca dar nur esuea la dracu chiar nu reusea sa faca asta.
MInutele treaceau agonizant de incet si eu nu stiam ce sa mai fac. Nu stiam ce sa mai fac cas a stiu daca Tay e bine. Am incercat sa ma uit in viitor insa nimic.
Nu a functionat nici un truc de al meu de ma informa daca e bine.
Siu asta durea al naibii de mult.
Nu suportam sa stiu cail voi pierde. Ce voi face eu fara el? Cum imi voi creste copilul fara el? Sau mai bine zis ce ii voi spune eu ei cand ma va intreba unde a tati?
NU! Nici nu vreau sa ma gandesc la optiunea asta. El era bine,trebuia sa fie!!
Il vad cum intra peusa dormitorului,inima mi-a tresarit pentru un minut apoi s-a rupt in mii de bucatele cand l-a vazut intins pe jos in fund rezemat de tocul usii ranit.
Trebuia as ma duc sa il vindec,trebuie,mai facusem asta odata,cat de greu putea fi sa o fac a doua oara?
M-am ridicat repede din pat si m-am dus spre el. Era transpirat si avea ochii rosii. Ce se intamplase?
Cand a vazut ca ma apropii de el s-a uitat la mine socat apoi a tipiat la mama lui.
"-MAMA!! TINE-O DEPARTE DE MINE,NU VREAU SA O RANESC!"
Am inghetat in mijlocul camerei,surprinsa si ranita din cauza vorbelor lui,de ce se purta asa cu mine? De ce nu ma lasa sa il ajut?
"-De ce....?"

200Amurg Violet - Pagina 8 Empty Re: Amurg Violet Lun Iul 04, 2011 2:51 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O vazusem ca se apropia de mine, iar eu inca simteam nevoia de sange, stiam ca nu era inca calm, eram instabil si nu doream ca intr-o fractiune de secunda sa sar la ea si sa o sfarsii, nu mi-as iertao. Tip la mama imediat sa nu o lase langa mine, cel putin cateva minute pana incercam sa gandesc logic, sa-mi vindec ranile si sa ma calmez.
Pbservasem in privirea ei tristetea, posibil sa creada ca o indepartez, dar nu era asa.Incercam sa o protejez de vampirul puternic din mine.
Mama ma asculta imediat si o prinde pe Lissa in brate ce ma privea debusolata, speriata, socata.
-Dar de ce Tay? intreaba Lissa tipand deja. Ridic privirea, incercand sa o vad cat mai bine. Incepuse sa planga, doamne....cat uram sa o vad cu lacrimi pe fata. Mai bine muream decat sa o vad trista.
-Lissa, iubit-o, sunt instabil acum, cateva minute, doar cateva minute da-mi sa revin la normal, nu vreau sa te ranesc. Spun in timp ce incerc sa retrag coltii aia mari si puternici.
Faceam respiratie regulata in incercarea de a-mi revenii cat mai repede. Sub mine se facuse o balta de sange din cauza ranii deschise de la abdomen.
Privirea Lissei se schimba, realizand si ea ca probabil firea de vampir ma controlase putin, acum revenind incet la ingerul bland.
Ma ridic incet, singur de jos...rezemandu-ma continuu de usa. Imi revin la normal pana la urma, dar ma simteam din ce in ce mai slabit. Rana se inchisese dupa cateva minute, dar eram obosit, eram frant de oboseala. Simteam nevoie de somn, un somn lung fara vise ce sa-mi readuca puterile.
Ma indrept catre cele doua, ochii si fata mea revenind la normal. Eram iar Taylor ce il stiau cele doua.
O imbratisez cald pe Lissa ce imi inconjurase spatele cu mainile amandoua, si isi adancise capu in pieptul meu. Era mirifica, un adevarat inger, si pe bune chiar era acum un mic inger in devenire.
-Vreau sa dorm, vreai sa ne odihnim impreuna? o intreb incet la ureche, realizand ca daca dormeam cu ea in brate, sigur somnul imi era unul dulce si linistitor ca a unui princ nou nascut. Cu ea in brate, mereu dormeam bine si oricum stiam ca si ea avea nevoie de odihna, plus ca fiind in palatul mamei din Rai eram in siguranta.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 8 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum