RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 14 din 16]

326Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Vin Aug 12, 2011 12:55 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Tipu ala statea prins inmainile mele si imi scot coltii feroce, simtind cum toata furia ma invaluie uitand de cei din jur.Insa cand o aud pe Lissa ca scanceste ma trezesc din vacarmul meu.
Privesc in jur si o observ cu un tip peste ea ce parea ca o strange de gat. La dracu! ii dau drumu lui Railey si dispar de langa el. In mai putin de o secunda eram langa Lissa si il prind de umar pe tip luandu-l de pe ea. Il asvarlesc puternic in celalat capat al depozitului , insa sunt prins din spate de dupa gat cu un fel de lat de argint puternic. Scancesc si ma prind de gat in incercarea de al da jos. Acum eram si putin vampir astfel nu-mi facea bine delocargintul. Nu avea efectul asupra mea ca asupra Lissei dar oricum se simtea.
Il asvarlesc peste mine si ma reped la el incepand sa ii car pumni. Prind bresa de care aveam nevoie cand il lovesc cu capu de un stalp de fier de sustinere si incepe sa sangereze grav. Ameteste si atunci il prind de gat, satisfacandu-mi setea din gatul sau. Il ucideam lent, desi stiam ca nu e bine, ca nu asta sunt eu, faceam asta sa ma descarc de furie.
Cu ultimile sale puteri zambeste sadic si spune cu ura.
-Nu s-a ...terminat...
Cade in inconstienta si moare in mana mea. Ii arunc corpul in focul facut de Lissa si ma duc cu pasi inceti ca o felina gata de ucidere catre tipul ce incerca sa gaseasca o cale de scapate. Nimeni nu se atinge de sotia mea. Iar gandul asta ma facuse sa revin la firea de diavol fara pic de mila.

327Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Vin Aug 12, 2011 11:14 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

L-am vazut pe Tay indreptandu-se spre Riley,ca o felina,gratios dar letal. M-am ridicat de jos si m-am lipit de perete observand spectacolul.
Speram sa nu mai vina in ca o tura de vampiri,nu mai aveam energie,eram pe jumtate om,la dracu!
L-am privit pe Tay cum sare asupra lui rupandu-u gatul apoi aruncandu-l in foc ce ardea deja mocnit.
Am privit cateva secunde flacarile jucause si apoi un impuls ciudat imi strabatu corpul. Voiam sa vad si eu cum e simti ca arzi,priveam fascinata focul si incepeam sa ma indrept spre el.
Dar atunci am simtit un miros dulce si am intepenit acolo la doi milimetrii departare de foc.
Vampiri,si multi.

328Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 16, 2011 12:54 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Il ucisesem rapid pe Riley...ce nu avusese nici o sansa, deoarece firea mea divoleasca ma prealuase pentru al invinge. Observ ca Lissa ramane blocata pe loc langa foc. Eu scutur capu, incercand sa revin la veciul Taylor. Dar inca ma stapaneam greu sa nu mai omor ceva sau pe cineva.
Simt un miros dulce dar ademenitor. Desi sangele Lissei era drogul meu, acest miros era mai puternic si deloc placut. Era prea dulce.
Brusc din incaprea intunecata o gramada de vampiri care mai de care mai inarmati ne inconjuara si ranjesc satisfacuti.
Zambesc la randul meu si ma aproapii mult de Lissa imbratisand-o puternic. Tresare cand ma simt lipit de ea si ca o mangai incet in crestetul capului. Era linistitor pentru ea, stiam asta. Imi arat coltii si brusc o prind in brate pe Lissa in pozitia miresii, aratandu-mi aripile negre si lungi. Parca imi era dor de albul lor dinainte. Lissa se prinde de dupa gatul meu cu amandoua mainile si ma strange puternic. Zambesc si imi iau zborul ca o sageata in sus iesind prin tavanul mare, avand scutul angelic pe mine. Inca eram inger, mai putin dar inca aveam puteri si instincte angelesti.
Ma ridic in aer pierzand repede din aeria vizuala solul. Ajung imediat deasupra norilor,acolo unde stiam ca Lissa va fi mereu incantata sa fie.
Sperand sa uitam de tot conflictul de jos, privim amandoi melancolici catre bila de foc, ce in trecut nea unit.
-Sti...asa imi placemie sa seduc fetele. Stiam ca mai spusesem asta in trecut, iar asta mi se parea amuzant mai ales acum ca ea era doar a mea .

329Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 12:47 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am chicotit si am privit bila aceea imensa de foc,care a facut minuni,care ne-a unit. El a fost cel care ne-a facut sa ne dam seama de senintemente.
L-am strans mai tare in brate si mi-am pus capul pe pieptul lui continuand sa privesc peisajul.
Aerul rece imi izbii corpul si am tremurat in bratele lui,dar nu voiam sa plec,voiam sa stau aici la el in brate o eternitate.
"-Da si eu sunt una din acele fete. M-ai sedus,si m-ai facut sa fiu nebuna dupa tine-mi-am muscat buza uitandu-ma la el-dupa imbratisarile tale,dupa saruturile tale,esti asa un nemernic!"
L-am muscat usor de gat,apoi mi-am ridicat capul sa ii pot saruta buzele'i dulci ca mierea.
Era un sarut tandru,dulce,exact asa cum era el.
Am respirat sacadat dupa sraut avand nevoie de aer,mereu reusea sa ma lase fara vlaga.
Acesta era Tay,sotul meu sexy si dur.
Am ras la gandurile mele si m-am lasat moale toata in bratele lui. Il iubeam si asta cred ca era tot ce conta acum.
Insa acolo jos undeva erau acei vampiri,care nu ne vor da pace. Insa nu la asta voiam sa ma gandesc acum.
Nu voiam sa stric momentul. Eu,Tay si bila de foc. Cel mai frumos cadru.

330Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 12:59 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nici nu aveam nevoie de ceva mai bun acum. Simteam cum revin incet la firea ciudata, dintre inger si demon cu ea in brate. Ii simtisem pe baretele mari toata greutatea ei ce mi se parea al dracului de putina acum.Probabil din cauza noului meu corp. Zambesc dulce cand ii aud cuvintele ei raspicate dar ce aduceau un aer de sexi, aduceau acel ceva minunat ce o diferentia de toate femeile din lume.
Stiam ca jos acolo sunt vampirii aia ce pariu ca ne asteptau.
-Sentimentul de nebunie este reciproc iubita mea, spun zambind si acaparandu-i a doua oara buzele fine ca petalele unui trandafir in bataia razelor de soare.
Era a mea, era singura persoana pentru care eram in stare sa renunt la orice inclusiv la viata mea si sa sacrific viata oricui pentru ea.
Brusc un sentiment macabru ma cuprinde, ce face sa o strang mai tare pe Lissa in brate , simt cum aura imi creste si un sentiment de frica imi acapareaza tot corpul.
-Tay...iubitule...
Nu apuca sa mai zica ceva ca zbor ca o sageata cu o viteza uimitoare catre casa.Simteam ca vampirii stiau punctul meu slab.Inafara de Lissa, punctul meu slab era...Tara. Fetita mea si Lissa erau persoanele pentru care as fi ucis si poate mas fi lasat ucis oricand.
Cu aceasta frica si fara sa scot un sunet...zbor catre casa, unde intru ca un fulger lasand-o incet pe Lissa pe picioarele ei ce era usor nedumerita inca. Linistea casei face ca urechile mele si auzul ascutit sa se dezvolte mai mult.Stiam ca mama si sora mea alaturi de tatal meu ramasesera cu Tara.
-Mama, surioara...tata... Tara...! Strig repede vrand sa aud un sunet linistitor de la ei. Insa nimic, liniste si un iz usor de vampir cuprinsese casa. Urc scarile mansardei imediat, intrand in camera noastra unde era patutul Tarei si cad in genunchi, sperand sa nu fie ceea ce cred eu, sa nu vad asta si sa fie un cosmar din care sa ma pot trezi. Toata familia mea era daramata la Pamant, erau plini de sange pe cortp, raniti grav, camera era plina de sangele lor iar pe unu din pereti, mai bine zis peretele unde era patul Tarei era cu sange facut un semn ciudat. O cruce intoarsa cu doua aripi langa. Simteam ca stiam semnul, stiam ceva dar nu-mi aduceam aminte tot. Insa socul era prea mare..Tara nu mai era deloc iar ai mei erau aproape morti...ma blocasem in genunchi privind in gol.
-NUUUUUUUUU!

331Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 1:18 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am cazut in genunchi langa el. Nu era posibil,nu se intamplase asta. Pur si simplu nu puteam sa cred. Tara nu mai era in patut,nu mai era langa mine. Am simtit cum o parte din mine se rupe. Lacrimi albastre imi paraseau ochii si isi faceau drumul spre obraji. De ce trebuia sa ni se intample noua asta?
Crystal,Albert si Amelia erau intinsi la pamant lati aproape morti si ei,iar Tara nu mai era aici.
Am inchis ochii si mi-am canalizat puterea de vindecare asupra celor trei. O lumina invada incaperea iar ei tusira cazand intr-un somn adanc. Am cazut si eu pe jos langa Tay plangand mai rau.
"-NU Tara! Nu fetita mea!" Am strans lemnul patutului si am sapat cu mana,am rupt si apoi am aruncat lemnul in perete. NU! Ea nu fusese rapita,daca i-au facut rau? NU! Daca e moarta?! NU!NU!NU! Nu trebuie sa ma gandesc la asta.
"-Nu,nu,nu..."
Ma legenam cu ochii pe acel semn incercand sa imi dau seama ce este. Jur ca daca ii gasesc pe nenorocitii aia care mi-au rapit fiica,ii tortutrez incet dar sigur pana imi vor implora crutarea!
Am simtit o durere in stomac si mi-am inconjurat mainile cu abdomenul,nu puteam sa pierd si copilul acesta.
"-NU,Tay ea nu a fost rapita!"
Albastrul lacrimilor imi ardeau fata in timp ce continuam sa neg. Nu putea percepe asa ceva! NU!

332Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 1:28 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Prin ceata deasa a vederii mele plina de lacrimi, vad durerea Lissei. Dumnezeule mare de ce noua? Lovesc cu putere podeaua de sub mine, ranindu-ma la mana serios. Eram furios, dar in acelasi timp al dracului de ranit.Mi se furase lumina ochilor.
Ma ridic cu greu, desi picioarele nu ma tineau, mergeam mecanic catre Lissa ce plangea, tipa si isi blestema soarta continuu. Nu aveam de gand sa las asta asa. O imbratisez cu putere pe Lissa ce plangea pe pieptul meu si ma lovea chiar pe mine cu pumnii in pipet de furie si stres. Observ ca se prinsese de abdomen si eram constient ca daca plange si face rize poate sa piarda sarcina asta.
O prind de umeri serios si o ridic la nivelul ochilor mei tintind-o sagetator in ochii.
-Iubit-o, asculta0ma. Revino-ti da? amandoi suntem legati spiritual de Tara, amandoi simtim daca ea pateste ceva fizic, daca o doare ceva sau daca moare. Deocamdata nu este nici un pericol.Ei vor ca noi sa ne certam, sa ne pierdem speranta, tu sa faci crize si sa pierzi sarcina iar eu sa pic in capcana lor.
Lissa ma priveste in ochii, desi si eu plangeam ca un copil najutorat incercam sa o incurajez pe ea, sa o tin pe linis de plutire sa nu puna in pericol inconstient sarcina ei.
-Dar Tay...Tara...
-Asculta-ma bine...ramai aici cu parintii mei, incearca sa ai grija de ei dar nu te solicita. Eu o sa chem ajutoare si o sa ma duc sa o caut pe Tara...dar asculta-ma...nu stiu cat va dura. Poate dura cateva ore, o zi...doua, trei, o luna..sau cine stie...poate ani daca tipii nu mai sunt in oras. Trebuie sa ai rabdare, o sa ma intorc acasa cu fetita noastra, tu doar ai grija de tine si de sarcina asta, nu uita inca esti mamica in devenire.
O sarut pe frunte dupa care o sarut dulce pe buzele ei calde si fine si o ridic in picioare reusind oarecum sa o conving. Acu urma cautarea ce nu stiam cat va dura si cat aveam sa o las singura pe Lissa, dar speram sa nu dureze prea mult.

333Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 1:37 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

L-am vazut cum pararseste incaperea si m-am prabusit obosita langa patul micutei. Nu trebuia sa se intample asta. Nu trebuie ca ea sa fie rapita. Daca ma voia pe mine trebuia sa ma ia pe mine nu pe ea. Nu ingerul meu micut.
Nu sangele din sangele meu,nu ea. Crystal era pusa in lateral pe pat,apoi urmau Amelia Si Albert.
M-am ridicat usor de pe podea si m-am dus la ei,incepand sa ii verific,nu patisera nimic acum,erau doar slabiti,si le trebuia multa odihna.
Priveam in gol sfasiata patutul gol al Tarei. Unde era ea acum? Ce facea? Ii era fomica? Daca racise? Cine avea sa o ingrijeasca mai bine ca mine? Cine avea sa ii aline suspinele in miez de noapte?
Am inceput sa plang din nou,durerea din piept era sfasietoare. Nu puteam sa rezist ma dobora pur si simplu.
"-De ce Tara?"

334Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 1:45 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Am iesit din camera, lasand un urma totul. Eram dispusa sa merg pana la capatul lumii sau sa distrug lumea de dragul Tarei. Imi serg lacrimile de la ochii si afisez coltii salbatici ce acum se pare ca aveau un oarecare aparte farmec. Erau dispusi sa sfasie si sa maceleareasca sadic orice-mi statea in cale.
Imi iau zborul din fata casei, incercand sa merg dupa mirosul Tarei. Nu stiam acum daca Tara avea sa aibe puteri ca ale noastre, dar speram sa aibe, asa imi era mai usor sa o gasesc. Brusc in timpul zborului, concentrat prea mult la ce era in jurul meu, aud mai departe de oras, in departata padure, un planset ce normal un om nu lar auzii. Stiam ca oricine erau, asta era planul lor, eu sa pic in capcana pentru Tara. Dar stiam ca eram destul de puternic sa ucid orice-mi tstea in cale pentru fericirea Lissei.
Am mers insa pe urmele auzului, si brusc o aura ciudata, lsba dar parca cumva familiara ma loveste, facandu-ma salevitez in aer cateva secunde.
Aura necunoscuta? era foarte slaba, dar era....Tara? Tara avea puteri angelice sau vampiresti?
Nu stiam daca Tara suporta contacte telepatice, dar deja avea doi anisori, deci ar trebui sa ma pot intelege cumva cu ea.
Simteam cumva ca plange, dar nu era deloc ranita. Incerc sa intru in mintea ei, acaparand-o astfel vedeam tot ce vedea ea prin ochii ei. Asta nu-mi placea.Vreo trei tipi masivi toti demoni se certau intre ei ca nu o puteau linistii pe fetita. Ce ratati...asta avea sa fie foarte usor. Ies din mintea Tarei si ma teleportez exact in casa langa ei. Afisez coltii si diavolul din mine nu tine cont de nimic din jur. Insa fiind o capcana apar mai multi ce ma incoltesc. Nu conta nimic acum,doar Tara.

335Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 1:53 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Tocmai ii dadeam o cana cu ceai Ameliei ce se trezise prima,cand vad verigheta stralucind. O presiune mare imi acapereaza corpul si cad in genunchi langa pat.
Tay nu era bine,simteam asta,si stiam acum,eram legati in toate modurile posibile. Am simitit din nou lacrimile pe obraji si am incercat sa ma calmez,sa ma imbarbatez singura,Tay era puternic trebuia sa faca fata.
"-Lissa,Lissa ce s-a intamplat?"
Privirea speriata a Ameliei ma facu si mai mult sa plang,nu stiam nimic de Tara iar acum Tay era in pericol.
Imi era frica,imi era frica sa ma gandesc la ce'i mai rau. Pur si simplu imi era frica.
"-Nu stiu Amelia,Tay s-a dus sa o caute pe Tara. Nu trebuia sa fi plecat de acasa atunci,trebuia sa stau aici cu voi,apoi Tay putea sa scape si singur din mainile tarfei. Am fost asa o proasta Amelia,totul a fost o capcana,o capcana bine pusa la punct pentru a ne distrage pe amandoi."
Am strans nervoasa cana cu ceai care se spare cu zgomot,tot lichidul ei poposind pe mine.
"-Si noi am cazut in ea,am fost atat de fraieri!"
Amelia plangea si ea cu mine si isi cerea scuze de fiacare data cand se mai linsitea. Nu aveam ce sa ii iert,nu fusese vina ei.
Fusese in totalitate numai vina mea. Pentru ca eram un vampir. Un monstru.

336Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 2:07 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Trebuia cumva sa ies din asta viu si eu si mai ales Tara. Ii aud usor scancetul printre maraiturile tipilor ce ma incoltisera. Incep sa ma atace [e rand, unu cate unu, dar toti pica in balti de sange. Acu imi adusesem aminte de unde stiam defapt acel semn.Legiunea vampirilor, era un fel de regat impartit in mai multe parti. Si fiecare avea un semn anume.Unii erau de atac, altii de aparare, unii vanau doar animale altii doar oameni., Asta vanau se pare oameni, iar asta ma dezgusta.
Ultimii doi cand vad ca toti picasera, iar eu eram deja o fiara dezlantuita o iau pe Tara in bratele lor si ii pun o sulita la gat micutei ce incepuse sa planga. NU! Mai bine mor eu in chinuri oribile decat sa fie atinsa ea.
-Taylor, daca nu twe aliezi cu noi, micuta ta moare.
Nici nu ii auzisem cuvintele fiind cu ochii atintiti asupra lamei ascutite ce era la cativa milimetri de micuta mea.
Simteam ca nu pot respira corect.Simteam cum verigheta imi incalzeste pumnul, incepand ca aura mea sa creasca subit. Eram oarecum incatusat,dedoarece o puteau ucide imediat, si stiam ca o vor face.
Insa brusc ceea ce nu credeam ca se va intampla ...exista.
O lumina acapareaza camera iar Tara se opreste din land cand manutele ei mici se unesc intre ele. Tipii ii dau drumul iar eu ma teleportez intr-o fractiune de secunda prinzand-o in brate. Era un fel de reflectie angelica ce o aveau copilasii ingeri cand erau mici. Aceasta se autoactiva cand mediul din jurul ingerului era prea imbibat de rau.
Eu eram imin la asta deoarece eram si inger, insa tipii aia suferisera destul de mult, deoarece Tara efectiv ii orbise la propriu. Ochii lor erau inchisi si tipau de durere. Astaera reflectia ingerului, ca un fel de atac ce se activeaza singur cand copilul e in pericol.
Zambesc multumit si o linistesc pe micuta ce acum scancea fericita si se juca cu mana mea. Acum trebuia doar sa o daruiesc Lissei si mai ales sa ii poovestesc minunata intamplare din care chiar ea ma salvat.

337Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 2:17 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Fug repede la baie cand simt o greata puternica ce ma izbeste,si imi lipesc mainile de maginea toaletei vomitand tot ce NU mancasem. Strangeam tare de vas si continuam sa imi vars sufletul.
Verigheta nu mai stralucea si stiam ca Tay reusisese scapse cu bine din tot. Insa eu nu eram bine.
Mi-am pus mainile pe stomac tinandu-ma de el in timp ce continuam sa vars. Nu stiam de unde scoteam,pentru ca pur si simplu nu aveam ce.
Am simtit cum ma cuprinde o stare de somnolenta,si cazut acolo cu capul pe marginea cazii.
Stiam ca visez,insa imi era atat de greu sa ma trezesc. Parca ceva ma tinea cu forta aici. Nu mai voiam sa dorm,insa nu puteam sa ma trezesc. Efectiv stateam aici in intunericul asta fara sa fac nimic.
Ce dracu se intampla? Vreau sa ma trezesc!Vreau sa stiu daca Tay a gasit-o pe Tara. Vreau sa stiu toate chestiile astea.
Un val de greata ma lovii din nou,insa nu am putut deschide ochii sa pot voma,pur si simplu s-a intors inapoi,facandu-ma sa chircesc de durere.
Ceva sa intampla,defapt ceva imi scapa mie si nu stiam ce. La dracu!Trebuia sa fac ceva.
Am inceput sa ma lupt cu intunericul incercand sa ies la lumina,sa ies din vis sa o sa vad pe Tara si pe Tay langa mine.

338Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Joi Sept 01, 2011 10:46 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ajung acasa destul de repede, foarte fericit ca Tara era in bratele mele bine si nevatamata. Insa verigheta nu-mi dadea pace, ce insemna ca Lissa nu era bine. Trantesc usa de perete si i vad pe ai mei toti treji. Asta era semn bun. Toti ma imbratiseaza fericiti, insa nu o las pe Tara din brate cautand-o pe Lissa.
Stiind ca probabil ii este rau caut direct la baie unde stiam ca e cel mai probabil sa fie. Si aveam dreptate. Intru direct contient ca are nevoie de mine si o vad lesinata jos. Eram si cu Tara in brate, insa fug repede la ea si o las pe Tara pe covorasul pufos din baie , ridicand-o in bratele mele pe Lissa.
-Iubito, te rog trezeste-te, spun tare zguduind-o usor, sperand sa se trezeasca. Nu se trezea, parea ca doarme adanc, dar ceva imi zicea ca nu era bine, ca nu era somnul ei obisnuit.
Insa nu apuc sa mai fac nimic, ca Tara vine taras la noi si se suie peste Lissa scancind incet dupa care ii pune manutele pe fata. O licarire ciudata invadeaza baia ce iasa din mainile Tarei dupa care totul revine la normal.
Tara scanceste fericita cand vede ochii mamei ei deschizandu-se. O plezneste usor peste fata pe Lissa siscoate jucaus limba la ea.
O trezise pe Lissa si se pare ca o vindecase oarecum din greata ce o avusese. Bineinteles ca prima reactie a Lissei este sa o imbratiseze si sa inceapa sa planga ca fetita ei e bine. Nici nu trebuia mai mult.

339Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Sam Sept 03, 2011 11:04 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Tot intunericul acela ma innebunea,voiam sa ma trezesc! Voiam sa vad daca Tay si fiica mea sunt bine.
Voiam sa traiesc pentru ei si pentru copilasul ce crestea in pantecul meu. Nu puteam sa ma dau batuta. Nu acum.
O lumina imi orbii ochii apoi am simtit cum sunt trasa inapoi,cum incep sa imi revin in simtiri. Deschid incet ochii incercand sa ma obisnuiesc cu lumina din baie,apoi o vad pe Tara,micuta mea,peste mine zambindu-mi.
O imbratisesc cu putere si incep sa plang. Era ea,si era teafara. Era cel mai mare miracol care se putea intampla.
Am pupat-o de n ori pe frunte si am privit-o lacoma. Era ea fetita mea scumpa,viata mea.
Mi-am ridicat privirea spre Tay care se uita la noi fericit si i-am sarit in brate punandu-mi mainile dupa gatul lui.
-Te iubesc Taylor!
Mi-am sprijinit fruntea de a lui in timp ce Tara statea fericita intre noi.
-Ai reusit sa o gasesti pe Tara,esti un zeu,esti zeul meu!

340Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Sam Sept 03, 2011 11:13 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Chicotesc usor auzind-o si o privesc dragalas in ochi. Era mica mea parte de rai. Ma ridic incet de jos si o ridic si pe Lissa. Tara era pe covarasul din baie si scancea fericita batand din palme. Nu intelegeam nici acum ce facuse, de unde si cum acea lumina orbitoare alba ce emana o putere excesiva, dar ma multumeam ca Lissa si Tara sunt bine. Erau singurele persoane pentru care as fi mutat planeta daca asta le facea fericite.
Lissa se spala putin pe fata, in timp ce eu o iau pe Tara in brate si o privesc atent.Imi parea ciudat ceva la ea. Inainte avea ochii albastrul marii, avea niste ochii stralucitori si luminosi ca cerul. Acum insa privind-o atent, o tenta de negru abisal incepea sa invaluie acel albastru din ochi ei. Nu stiam deloc daca era bine sau nu, dar atata timp cat zambea si scxancea fericita, stiam ca e bine.
"-Ma..mi. Mami." Mi se inmoaie genunchii si ma lipesc cu spatele de usa baii. Micuta noastra tocmai spusese primul ei cuvant. Ce era bineinteles "Mami" . Se pare ca era extrem de atasata de Lissa, pana la urma ea ii fusese mai mult alaturi, eu trebuia sa recuperez o gramada de timp.
Lissa aude si scapa periuta de dinti din mana, intorcand privirea la mine si Tara ce era in bratele mele privindu-ne. Daca pentru mine fusese un soc sai aud vocea Tarei, Lissa se pare ca deja era in extaz.

341Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Sept 06, 2011 12:45 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Spusese,ea..ea tocmai imi spusese "mami" primul ei cuvant fusese mami. Scap periuta de dinti in ghiuveta si ma indrept cu picioarele tremurande spre ea.
Cad in genunchi in fata ei si o privesc ca o oarba ce isi recaptase vederea. Inima imi batea nebuneste,si aproape ca eram la granita dintre extaz si nebunie.
-Iubita,ai spus "mami"! Nu imi venea sa cred,trebuia sa rostesc si eu ca sa cred. Ca sa cred ca fiica mea tocmai spusese primul ei cuvant,
Am luat-o din bratele lui Tay si am strans-o la pieptul meu invartindu-ma cu ea. Eram cea mai fericita. Micuta Tara tocmai spusese primul ei cuvant.
M-am dus rapid in bratele lui Tay si l-am sarutat cu toata forta ce o aveam.
-Ai vazut? A spus primul ei cuvant,si a fost "mami" a fost "mami".
El zambii si ma trase si mai mult in bratele lui,imi placea acolo,simtea ca imi era locul,langa el acolo la pieptul lui.

342Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Sept 06, 2011 1:45 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Stiam ca era fericita, era extrem de fericita. Iubeam asta la ea. Iar faptul ca Tara tocmai spusese cuvintele magice ma facea sa explodez de fericire. O tineam strans in brate, foarte strans si pe ea si pe Tara ce scancea fericita.
O imbratisez dulce si imi duc capu in parul ei frumos mirositor. Era drogul meu, persoana ce stiam ca niciodata nu ma va lasa de izbeliste cand am mai mare nevoie de ea. Stiam asta, stiam ca ma iubeste .
Si totusi in toata fericirea asta, eram inca bulversat de Tara. De schimbarile ei, de puterile ei. Stiam ca e prea mica sa suporte puteri mari, prea mica inca sa poate controla puteri mari de ingeri si demoni. Era greu, aveam sa o supraveghez foarte atent si pe ea si pe Lissa. Deoarece odata cu schimbarile Tarei vin si schimbarile Lissei. Iar asta putea duce la probleme.
Mergem impreuna in sufragerie, unde familia mea se pare ca discutau ceva. O opresc din mers pe Lissa si ii fac semn sa taca. Stateam toti trei langa usa livingului ascultand discutia lor ce parea infocata tare.
"-Dar Albert.....nu stim inca sigur..."
"-Amelia, nu intelegi nu? Tara e diferita de toti, ea o sa devina o regina cand va mai creste, din cauza ca este inger si demon, nu putem schimba asta"
"-Dar... nu stim ce puteri are, nu stim cum le va concepe, poate va fi un pericol pentru ambele lumi"
"-Daca este crescuta corespunzator de noi toti, si daca va invata ca puterile ei sunt pentru bine si protectie nu va fi asa, oricum ai alta modalitate...stim cu toti ca e diferita si Tara si Lissa si Tay. Stim toti trei ca Legamantul Sacru a adus probleme si inainte"
Brusc insa Tara scanceste astfel atrage atentia Ameliei si lui Albert ce discutau serios. Perfect! probleme?

343Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Sept 06, 2011 2:25 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ce tot vorbeau ei acolo? Fiica mea nu avea sa pateasca nimic. Si ce legatura are asta cu legamantul suprem?
Ajutor! Cineva sa ma faca si pe mine sa inteleg ce dracu se intampla?
Am inaintat intrand in incapre,ducandu-ma fix in fata lui Albert. Trebuia sa stiu ce gandeste,ce crede el.
-Albert,despre ce vorbesti?
El se uita la mine sfios insa nu spuse nimic. Ma enerva cand cineva incerca sa ma menaje,trebuia sa stiu adevarul. Era fica mea pana la urma,nu fica lui!
Am continuat sa astept raspunsul lui care continua sa se lase asteptat. Ce dracu frate? Chiar ii place sa ma tine asa pe jar?
Voiam sa stiu care e problema cu fiica mea,si asta cat mai repede. Voiam sa stiu ce este de facut,sa am timp sa studiez daca era ceva de care nu stiam.
Trebuia sa stiu daca are ceva,daca pot sa o ajut cu ceva.
-La dracu,e fica mea,spune-mi ce presupui! Astfel o sa innebunesc dracului aici!
Am suierat eu in incercarea de ai scoate un raspuns. Eram al dracului de frustrata. De ce toti ascundeau ceva de mine?
Era atat de grav? Si la urma urmei cat statusem in inconstienta??

344Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Sept 06, 2011 2:44 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Vazand ca tata nu vrea sa zica nimic, o privesc pe mama ce ofteaza lung.
-Ce dracului se intampla? Tara e fiica mea si vreau sa stiu ce i se poate intampla. Nu cred ca var convenii sa tin secret ceva fata de voi si asa ati avut destule secrete. Spun rece, privindu-i cu o oarecare indigneala.
Mama pufneste in plans, ceea ce bineinteles imi schimba tonul. Nu-mi placea sa vad asta, doar era mama.
-Tay iubitule...trebuie sa aflati ceva. Spune ea stergandu-si cu podul palmei lacrimile.
-Spune...
-Voi doi ati facut legamantul sacru. Asta nu este deloc rau. Dar o sa va zic o istorie ce nu am vrea sa se repete. Cu 2000 de ani in urma,cand inca nu era pace intre creaturile magice un cuplu diferit, la fel ca voi sau iubit sincer. O fata inger iubitoare si un baiat vampir tanar au incalcat toate legile pentru a fi impreuna astfel creandu-se legamantul sacru. Cei doi au avut doi copii.Un baiat si o fata. Fata sa nascut bine, dar baietelul a murit la nastere. Tanara mamica ingeras a suportat cu greu pierderea unuia din copii ei. Insa ajutata de vampir a trecut peste. Si-au crescut cu drag fetita ce la varsta de 18 ani sa schimbat brusc. Pur si simplu ia ucis pe amandoi. Fetita insa dupa ce sia ucis parintii a trecut prin povestea lor. Indragostindu-se de un inger. Insa nu a ajuns la legamantul sacru, deoarece ingerul a fost rapit de vampir si ucis cu sange rece, astfel ea sa dezlantuit si a inceput razboiul intre ingeri si vampir ce exista si in ziua de azi. Nu a mai existat nici un cuplu cu legamantul sacru pana la voi, iar noi incercam sa va ferim de probleme.
Eu o priveam in gol pe mama, iar Lissa ramasese muta. Ce avea sa urmeze?

345Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Sept 06, 2011 2:59 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Nu asta nu se putea sa se repete. Nu vreau ca,copilul din pantecul meu sa moara,stiu ca nu va fi baiat,sunt descendenta vrajitoarelor din Salem,iar ele nu pot avea decat fetite,aflasem asta acolo in Rai cand mi-am revazut parintii.
-Nu asta nu se va repeta! Sunt descendenta vrajitoarelor din Salem,nu ar trebuii sa pot face un baiat,oricat de mult mi-as dorii asta! Este imposibil.
Mi-am apucat abdomenul cu mainile. Nu era posibil,pur si simplu nu se putea intampla asta. Era total ilogic,sa se repete istoria! Nu trebuia ca istoria sa se repete. De aia era istorie! Ca sa ramana in trecut.
-Nu..asta nu se va intampla!
Am soptiti mai mult pentru mine. nu as fi suportat sa pierd unul din copii! Si in plus,eu eu nu sunt un inger sun un vampir,un vampir insetat de sange.
-Nu pot crede asa ceva!
Am inchis ochii incercand sa ma calmez. Dar nu puteam la dracu nu puteam sa ma calmez.
Mainile incepusera sa imi tremure,asa ca mi le-am strans in pumni.
Nu puteam fi slaba acum. Nu acum.

346Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Sept 06, 2011 3:30 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Nu stiam ce avea sa se intample, stiam prea bine ca Lissa nu poate naste baiat, dar stiind calegamantul sacru poate schimba multe, incepeam deja sa ma indoiesc de iddea Vrajitoarelor din Saleem.
O imbratisez pe Lissa ce tremura toata. Si eu eram speriat, inca foarte speriat, dar preferam sa nu o arat. Lissa era totul pentru mine cat si micuta Tara. Nu-mi pasa ce avea sa nasca Lissa atata timp cat acel copil va traii fericit alaturi de surioara lui cat si de noi.
-Linisteste-te iubit-o, nu ai cum sa mori, sti prea bine. Inainte m-am sacrificicat ca sa traiesti, acum ca Albert e aici nu mai trebuie sa fac asta.
-Taylor fiule... eu si daca Lissa mai pateste ceva la nastere, exact ca inainte, sa sti ca nu o mai pot salva. Nu pot intervenii in salvarea ei decat odata. Nu-mi permite legamantul, deoarece a anulat orice vraja din exterior ce o poate vindeca. Daca Lissa pateste ceva la nasterea celuilalt copil, doar tu o poti ajuta. Dar ca sa o ajuti eu trebuie sa ma sacrific, sa ma sinucid astfel tu capeti puterile mele demonice pe deplin si astfel poti intervenii in salvarea ei deoarece faci parte din legamant.
Pufnesc si o strang mai puternic pe Lissa in brate. Eram amandoi dezorientati. Aveam ani buni deja impreuna, eram sot si sotie, aveam o fetita minunata si un copil ce avea sa se nasca. De ce trebuia sa trecem prin atatea doar pentru ca ne iubim?
Imi las capul in jos catre urechea ei si spun incet cu o voce calma si blanda.
-Nu o sa las sa patesti nimic iubirea mea, nici tu nici cel mic, iti promit. Ii dau usor parul dupa ureche si afisez un zambet plin de speranta. Stiam ca inca nu sunt cel mai puternic dintre toti, dar pentru ea eram in stare sa fiu orice.
Ma aplec mai mult si ii ating incet buzele cu buzele mele, furandu-i un surat ce o face sa respire sacadat. Era minunata cand se linistea si cand ma asculta pe deplin.
"O sa fie bine...iti promi!" spun in gand, pentru mine, contientizand si eu ca situatia e inca destul de grava, dar avand speranta ca o sa-mi pot creste copii macar pana ca ei sa isi poata face singuri un viitor.

347Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Dum Dec 25, 2011 12:34 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Il strangeam tare in brate si incercam sa ma linistesc. NU! De data asta totul avea sa fie bine,nu imi permiteam sa nu fie.
Ii voiam pe toti aici lanaga mine,voiam sa fim o familie mare. Eu,Tay,Crys,Amelia,si Albert. Era tot ce puteam sa imi doresc. O familie iubitoare. Acea chestie nu avea dreptate,legamantul suprem e facut din iubire nu ar fi trebuit sa ne pedepseasca.
-Sper sa fie bine,Tay,sper.
Mi-am ridicat privirea spre el si l-am sarutat,era cred ca singurul lucru pe care il mai puteam face acum.
Eram distrusa psihic emotional,si fizic. Eram ce sa mai intr-o stare "perfecta".

348Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Oct 22, 2013 10:16 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Am zambit strengareste si i-am facut cu ochiul fetei. Am zambit celorlalti si am zis bland.
-Ar fi cazul sa mergem sa atipim putin, avem nevoie de somn cu totii. A fost..obositor. Iar tu Lissa ai nevoie de dihna ai suferit destul. Avem timpul in fata sa le rezolvam. 
Lissa s-a lasat induplecata si amandoi am urcat scarile catre camera noastra. Acolo Lissa a puso in patut pe cea mica langa noi, nu inainte ca amandoi sa o sarutam pe frunte , si ne-am intins in pat, Lissa cuibarindu-se la pieptul meu. Imi placea cand facea asta. Mereu ma cucerea cu acel ceva feminin,minunat al ei. 
Lissa deja atipise bine, insa brusc am simtit o aura straina mie, cumva vampirica dar cu densitate demonica. Nu intelegeam de ce o simteam asa. Si mai ales nu constientizam inca...de unde provine.

349Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Oct 22, 2013 10:26 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

M-am mai linistit dupa ce am sarutato pe Tara pe frunte si m-am lasat trasa in pat de catre Tay, in mod cert sunt obosita, mai ales ca sunt si insarcinatata, toate evenimentele din ultima vreme isi cam spun cuvantul acum. 
Ma cuibaresc la  pieptul lui si imi inchid ochii fericita, dupa atat timp pot sa fiu si eu insfarsit fericita, sau ma rog cat de cat dat fiind de toate noutatile pe care le-am aflat. 
Sper totusi sa fie bine totul pentru ca daca nu, nu stiu ce m-as face. Nu vreau ca cineva din familia mea sa aiba de suferit si cu atat mai putin nu vreau ca bebelul sa moara la nastere, nu cred ca as putea psihic sa duc toata drama. 
Imi musc buzele si stau asa nemiscata, atipesc dar totusi simt ca pot percepe totul din jurul meu, ceva nu ma lasa sa ma odihnesc si nu imi place. 
Chiar trebuie sa am parte de ceva odihna daca nu vreau sa imi fac rau, mie sau copilului.

350Amurg Violet - Pagina 14 Empty Re: Amurg Violet Mar Oct 22, 2013 10:33 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Am tot simtit aura aia stranie, ciudata. I-am mangaiat spatele Lissei ,sperand sa doarma linistita macar ea. Eu nu eram lasat de sentimentul de pericol. Am auzit un vajait ciudata,perceput de demoni in general, venind de la patul Tarei. M-am ridicat incet, sperand ca Lissa sa doarma si mam apropiat ghidat de lumina lunii din fereastra catre patutul Tarei. Cand am ajuns desupra ei, nu mi-a venit sa cred ochilor. Mica mea fetita, avea ochii rosii ca sangele, niste coltisori iesit de sub buzele fine si o aura neagra in jur. Ori era chiar ea,puterile mele demonice si vamp0irice alea Lissei,ori mai era cineva cu noi in camera. Ochii mi s-au facut de un rosu intens si am privit camera. Nu era nimeni ascuns sub alte forme. 
Am privit-o iar pe Tara si m-am aplecat asupra patutului ca sa o vad mai aproape. Atunci cu manutele mici ma prins de gat si cu niste unghii nespecifice unui copil mic mi-a infipt ghearele alea in gat. Am prins-o bland de maini si am privit-o in ochi cu ochii mei de acelasi rosu pur. Prin privirea aceasta a inteles ca sunt tatal ei si mi-a dat drumu lasand cateva urme de sange pe gatul meu. Pentru o mititica avea deja destula putere,iar asta nu era deloc bine. 
Dupa care o inceput brusc sa planga ca oricare copil mic, disparandu-i orice urma de demon sau vampir din jur. 
Am luat-o in brate si am vazut-o pe Lissa ca dadea sa se ridice.
-Stai linistita iubita, am eu grija de ea, dormi linistita...iam zis incet leganand-o eu pe Tara. Si totusi... de unde iesirea aia ciudata......

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 14 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum