RPG World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Amurg Violet

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 13 din 16]

301Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 9:31 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Mi-am scarpinat ceafa dezorientata si un pic speriata de atitudinea lui,insa stiam ca o merit. Mi-am plecat capul si mi-am privit degetele de la picioare. Poate,poate ca acum nu statea cu mine decat pentru Tara si pentru cel mic ce crestea in pantecul meu. Ei bine ma multumeam si cu asta,si aveam sa ii arat iubirea me de fiecare data cand va fi nevoie. Nu ma voi lasa,nu acum.
"-Pai...ma....ma gandeam sa mergem in parc sa o plimbam pe Tara,in plus am pofta de inghetata!"
Se uita piezis la mine apoi se intoarse spre Tara ridicand-o si dand din umeri.
"-Okey mergem in parc,ai auzit tati mergem in parc! Cine merge in parc cu fetita? Tati merge in par cu fetita!"
Era asa dulce cand facea asta,insa nu am scapat detaliul in care a spus ca merge doar el in parc,am incercat sa il ignor,daca facea asa,aveam si de gand sa lupt. Nu stia cu cine se pune,voiam sa ii recastig iubirea,si stiam ca asta nu se va putea asa dintr-o data. Se va face in timp.
A trecut pe langa mine facandu-mi semn sa il urmez,apoi am iesit cu totii in parcul GreenWich,era asa de placut,vantul imi sufla prin par rasfirandu-mi suvitele aproape usacte. Am zambit cand am vazut vechea taraba de inghetata,si i-am dat o lira vanzatoarei si apoi ea imi inamna cornetul de ighetata cu ciocolata. Am luat o inghitiura sdravana si am zambit. Adoram inghetata.

302Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 9:38 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Da, ignoranta mea se pare o ca indarjea mai tare. Desi ma abtineam cu greu sa nu o sarut sau sai zic la fiecare minut cat o iubesc, undeva in ea stia si ea ca nu ias face rau niciodata.
ISi cumparase inghetata in timp ce eu o ridicasem din carusior pe Tara si o pusesem dupa gatul meu. Se juca cu parul meu rosu si ma tragea cateodata.
-Auci...nu-l trage de par pe tati, spun chicotind. Lissa indreapta privirea la mine, in timp ce infuleca de zor incghetata.
Desi stiam ca are pofte, stiam din sarcina trecuta tot ce ii place si doreste, incercam sa ma abtin sa ii fac mereu mereu pe plac. Doar in situatiile de criza, de greata si rau aveam de gand sa ii sar in ajutor imediat. Poate eram ignorant dar nu nesimtit.
Intre timp mama si sor'mea nu pareau sa observe distanta pastrata intre mine si Lissa. Inainte o tineam de mana mereu, continuu acum imi ocupasem mainile cu piciorusele Tarei de dupa gatul meu. Scanceam si radeam la zambetul Tarei, dar nu aruncam prea multe priviri Lissei.
Insa pana la urma Crystal isi deschide gura aia mare a ei.
-Tay dar cei cu tine? nu pari in apele tale.
Oftez infundat si incerc sa nu exprim nimic diferit.
-Nimic, is doar obosit cred. Spun asta cu o voce serioasa, fara chef de explicatii sora'mii.

303Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 10:07 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Ajungem acasa undeva in jurul orei unsprezece,o iau pe Tara din bratele lui Taylor fara sa ii adresez un cuvant,apoi urc repede sus,unde o pun pe pat incet,era adormita si trebuia sa am grija cu ea. Ma duc la dulap si i-au un scutec nou si o rochita draguta,si incep sa o schimb. Dupa ce termin totul duc ce trebuie la gunoi apoi o pun pe Tara in patutul ei sarutand-o pe frunte.
"-Noapte buna ingerasul meu,mami si tati sunt langa tine."
M-am ridicat indreptandu-mi spatele si l-am vazut pe Taylor in usa uitandu-se la mine fara sa zica nimic. Am oftat si m-am dus catre dulap luandu-mi pijamaua mea preferata. Intre timp el se dusese la Tara.
"-Am schimbat-o deci ar dormii linsitita cam..-imi dau tricoul si sutienul jos,apoi imi pun bluza de pijama peste.-toata noapte,cu mici interventii,cosmaruri poate. "
Mi-am dat jos si blugii,apoi mi-am imbracat si pantalonii de pijama intrand sub patura. Mi-am tras patura pana in gat apoi mi-am aranjat perna.
Taylor se schimba si el si se baga in pat,era foarte departe de mine,nu puteam sa neg intr-un fel durea sa vad ca e asa ignorant,dar o meritam. Satula de ignoranta lui inchid ochii si simt cum cad in negura unui somn dulce,sau poate nu.
Eram din nou in acea sfera cetoasa si un trup se contura langa mine. Am reusit sa deslusec trasaturile si am ramas masca,Nina. Nu din nou!

304Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 10:23 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Se schimbase cu spatele la mine. Banuiam de ce, oare se saturase? imi venea sa chicotesc amuzat de situatie dar ma durea in acelasi timp. Parca eram doi straini ce dormeau in acelasi pat.
Ma intind langa ea si-mi pun manile sub cap, privind intens tavanul. Nu stiam ce dracu sa fac. Sa-mi cer scuze si sa revin la vechiul eu? dar parca ma opream prea repede. Ma opream pentru ca o iubeam. Stiam ca da ca nu ar fi fost Nina nimic din toate astea nu s-ar fi intamplat. Asta brusc imi da o idee. Desi stiam ca nu fac bine, decid sa vad daca pot intra in mintea ei sub alta forma. Si aia era perspectiva ce banuiam ca o va ura. Nina. Trebuia insa sa o ating pe Lissa, astfel ma intorc cu fata la ea si inchid ochii. O ating inobservabil pe unu din degetele de la mana ce era pe pat si intru in mintea ei sub forma Ninei.
-Uhhh.. micuta domnisoara a recuperat ce dorea?
Ma privea cu o ura ce nu o puteam descrie. Asta era un semn bun.
-Gura Nina, mi-ai distrus viata, din vina ta Taylor nu mai are incredere in mine.
-Ahhh, pas asta era planul B in caz ca primul nu mergea. Te va ignora pana te vei satura tu si vei dorii sa pleci.
-Nina te ucid, stiu ca ma iubeste si nu ma mai las mintita de tine, te urasc tarfo.
-Degeaba ma urasti , esti doar o jucarie pentru Taylor si vei sfarsii la fel ca toate jucariile lui, ucise.
-Nu te cred, nu te mai cred, Taylor ma iubeste.
-Poate fetita si viitorul copil, dar nu pe tine.
Se incrunta si se apropie violent dar citeam in privirea ei ura si tristete, ea chiar credea ca stau cu ea doar pentru copii?
-Imi convine si asa, dar sa il stiu langa mine, sa il stiu langa copii lui.
Nu mai zic nimic, afisez un zabet vland si dispar din visul ei.

Ma trezesc instantaneu. Zambesc usor mandru de ea. Se pare ca era inca puternica, incapatanata, contiinta ei inca putea merge mai departe. Ma ridic din pat de langa ea mergand la baie. Ma simteam ametit si vedeam cu verighetele incep iara sa straluceasca, nu intelegeam motivul.

305Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 10:45 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Disparu exact cand voiam sa o mustruluiesc. Ahh ce imi venea sa imi bag mana in extensiile ei ieftine,si sa tarai cu ea pe jos! Cum indraznise sa faca una ca asta?
Nu aveam sa il mai las pe Taylor sa imi scape de sub ochi,nu aveam de gand sa il mai pierd inca odata. De doua ori a fost de ajuns,arhi suficent.
Am simtit cum mise strange stomacul si brusc am deschis ochii,si m-am ridicat grabita din pat. Am trecut val vartej pe langa Taylor care iesea din baie si am cazu tin genunchi langa cloest varsand toata inghetata pe care o mancasem ieri.
Taylor se uita la mine ciudat,nu am zis nimic mi-am ridicat mana la frunte si am sters pelicula fina de transpiratie si apoi m-am indreptat ghiuvet incepand sa ma spal pe dinti.
"-Hei,esti bine? " Cred ca erau primele cuvinte adresate asa fara sa il forteze nimeni. Aveam ochii larg deschisi,eram uimita,am scuipat apa din gura si m-am uitat la el.
"-Da sunt bine,sunt obisnuita ca greturile sa ma trezeasca din somn."
Am pus pasta de dinti la loc si am trecut pe langa el atingandu-l din "gresela" umarul cu umarul meu.
M-am dus apoi sa o verific pe Tara care dormea linistita. Macar ei sa nu ii tulbure nimeni somnul. Nu mai voiam sa o vad nelinstita.
Cascand m-am asezat inapoi sub patura,la aceeasi distanta de Taylor,si am inchis ochii incercand sa mai adorm.

306Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 10:52 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

La dracu! Nu-mi placea cand varsa si incerca sa faca pe eroina cum ca e ok. Stiam prea bine ce indura, iar faptul ca ma purtam ca un idiot imi ingreuna situatia.
Observ ca se intinsese in pat din nou, tremurand incet. Din cauza greturilor si starii deloc placute cred. Nu stiam ce simte o femeie insarcinata dar vedeam cu ochii mei.
Starea ei ma darama desi nu o aratam.
Se asezase in pat la aceiasi distanta de mine. Desi parea sa fi renuntat la lupta stiam prea bine ca ea nu ar face asta.
Afisez un zambet bland si ma asez langa ea. Patul era asa de moale si cald cu ea langa mine. Incerc din rasputeri sa nu o ating, dar deja devenise imposibil.
Se asezase cu spatele la mine, iar asta ma face sa-mi strecor usor mana pe soldul ei pana in fata, lasandu-mi mana pe ea imbratisand-o. Ma apropii mai mult de ea, inspirandu-i in parul moale. Adoram parul si mirosul ei minunat.
Nu ma insinsesem la mai mult de atat, dar nu doream sa se simta ignorata sau alungata. Nu , doream doar sa vada ca si eu pot fi neincrezator si rau.
Nu putusem sa dorm, desi era in bratele mele si parea ca doarme adanc, probabil nici nu ma simte , nu puteam adormii. Nu stiam de ce dar ma simteam ca un idiot. Trebuia sa incetez cu asta, trebuia sa revin la vechiul eu, deoarece si mie imi era acum greu sa stau departe de ea.

307Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 11:12 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am simtit mana lui inlantuindu-mi trupulo si am zambit. Inima in tresalta si o auzeam in urechi. I-am simit capul in praul meu si m-am simtit mai bine. Stiam acum ca nu ii eram indiferenta.
Am adormit undeva la jumatatea noptii,si am avut un cosmar,nu imi amintesc prea bine ce s-a intamplat,dar stiu sigur ca dimineata m-am trezit transpirata toata,iar Tara plangea de mama focului.
Taylor dormea acum cu spatele la mine. M-am intors si m-am ridicat din pat indreptandu-ma spre micuta Tara care inca plangea. Incet am ridicat-o din patut,si am dus-o la pieptul meu incercand sa o linsitesc. Mi-am pus uspr buzele pe frruntea ei ca sa vad daca are febra,insa nu avea. Sigur ii era foame atunci.
Am coborat cu ea la parter unde am intrat in bucatarie. Am pus in biberon lapte,si apoi biberonul in cuptroul cu microunde. Cand s-a incalzit cat trebuie i-am pus biberonul in gurita,iar aceasta incepu sa pape fercita. Ochii sai albastrii si limpezi ma priveau dragostos si i-am zambit.
Am urcat sus si am intrat din nou in dormitor,am pus-o pe Tara in pat cu biberonul inca in gurita,apoi am tras drperiile de la fereastra deschizand gemaul si lasand sa intre aer curat in incapere.
Am zambit,cred ca era o prima zi in care zambeam cu adevarat. Am privit verigheta de pe deget si am vazut cum straluceste din nou. Bun care naiba e treaba cu asta?

308Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 11:25 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ma trezeste o lumina puternica venita de la fereastea. Nu stiu cum adormisem dar stiu sigur ca adormisem tarziu catre rasarit. Lissa statea in fata ferestrei zambind. Se pare ca micul meu gest dinainte cu o seara o refacusera cat de cat. Adoram sa vad acel zambet.
Ma ridic din pat ciufulindu-mi parul, cascand lenes. Cand Lissa da sa se apropie de patutul Tarei, ma ridic si o prind in brate din spate, ridicand-o de la sol ca un fulg vorbindu-i dulce in ureche.
-Si cum se simte micuta mea mamica azi?
Amuteste cateva secunde si incepe sa rada copilareste. O simt cum imi tremura in brate si ii simteam pulsul accelerat. Se intoarce cu fata la mine si se avanta insetata la gura mea deja intredeschisa pregatita sa o primeasca.
Un sarut coplesitor de care imi fusese dor ucide atmosfera si orice gand negativist.
Din greseala tinand-o de mana atingem verighetele intre ele, atunci simt un curent electric ciudat ce ma face sa-mi retreg mana din mana Lissei si ea avand aceiasi reactie.
Ne privim unul pe altul si realizez ca lucesc iar. Ce dracu e asta? Ia stai..a licarit mereu cand Lissa a avut probbleme si cand am avut si eu. E un fel de avertizment continuu ca si cum ar urma ceva rau. Iar prin legatura noastra verighetele is semnalul de alarma.
-Este... Legamantul Sacru?!

309Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Iul 29, 2011 11:54 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Sarutul acela fusese plin de dor,de pasiune,am simtit cum mi se inmuiau picioarele. Verighetele noastre a u stralucit amandoua odata,si am simtit ca innebunesc. Ce naiba se petrecea cu verighetele astea?
Taylor surprinse uita la mine apoi spuse ceva ce nu credeam ca o sa aud.
-Este... Legamantul Sacru?!
Se putea? Oare chiar se putea sa se fi intamplat? Legamantul Sacru era ultimul punct al unei relatii divine. Oare noi chiar ajunsesem in punctul asta? Atat de legati eram? Dupa cate ii facusem? Asta ma bucura si in acelasi timp ma speriam.
Verighetele palpaiau mereu cand urma sa se intample ceva grav.
Mi-am impreunat din nou mana cu a lui iar de data asta nimci nu ne mai putea despartii mainile. Nici macar socul electric.
"-Oare visez? Tu,adica tu m-ai iertat?"
Zambii si isi puse o mana pe obrazul meu. Am oftat si am inchis ochii savurand momentul.
"-Da,Lissa tu chiar credeai ca am vrut sa stau doar pentru copii?"
Am rosit,si am dat din cap.
"-Tay,vreau sa ma ierti inca odata pentru ce am facut,am fost o fraiera,o fraiera o proasta si jumatate,TE IUBESC TAYLOR MOON!
Apoi l-am sarutat ca si cum lumea s-ar sfarsii prin acesta impreunare divina abuzelor noastre.

310Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Lun Aug 01, 2011 2:44 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Uitasem tot ce-mi facuse cu sarutul ala. Imi fusese asa de dor de ea. Speram doar sa fi invatat ceva din mica lectie ce i-am oferit-o. O imbratisez fericit ca pe cel mai scump si dulce lucru din viata mea, in timp ce-mi simt spatele inlantuit de mainile ei micute ce nu il puteau cuprinde pe tot. Iar asta ma amuza, deoarece inainte sa devin demon imi putea cuprinde aproape de tot spatele dar acum sigur nu mai putea face asta deoarece corpul meu se dezvoltase subit de mult.
-Si eu te iubesc Lissa Moon, spun zambind. Stiam ca ea era acum cu numele meu, multumita casatoriei, iar asta ma facea si mai mandru de ea cat si de copii mei.
Brusc aud o bataie in usa. Zambesc si o sarut pe Lissa pe frunte, dupa care spun zambind privind-o de sus. Mi se parea tare mica acum. Ii puteam vedea crestetul iar asta ma amuza.
-Ma duc sa deschid, ai grija de Tara, spun zambind auzind mici scancete din patutul ei.
Lissa afirma din cap si eu ies pe usa camerei coborand in livind, cascand de zor. Inca imi era somn se pare.
Fara sa ma uit pe vizor deschid usa. In fata mea... o fata tinerica, cam de varsta Lissei inainte de transformare, cu niste ochii verzi salbatici si o privire "cuceritoare" , ma privea ca pe cea mai dulce prada. Ok, cine dracu mai e si asta? nu o cunosteam deloc si habar nu aveam ce cauta la usa mea. Credeam ca gresise adresa.
-Tu esti Taylor Moon? intreaba ea cu o voce de pisica in calduri ce incepea sa ma scarbeasca.
-Mda, te pot ajuta cu ceva? intreb fara sa-mi pese.
Ma priveste de parca eram noua ei cucerire, iar asta ma facea sa rad.
-Da, pai am auzit ca Nina a esuat in cucerirea ta, ma gandeam ca eu am o sansa.
Incep sa rad instanteneu, mai ca ma puneam in fund si radeam. Eram distrat, adica nimeni nu stia ca eu si Lissa avem deja familie, ca sunt casatorit si am deja copii? ce se intampla cu toti?
-Pai regret sa te dezamagesc, dar si tu esuezi, sunt deja casatorit si am familie, deci..incearca cu altcineva. Odata ce-mi termin cuvintele apare si Lissa, ce deja avea o privire fulgeratoare si plina de ura. Ok, gelozia ei ma uimea cateodata dar o iubeam asa cum era. Pufnesc in ras, realizand ca tipa cam daduse de dracu. Ce eram eu diavol acum? dar ce era Lissa cand era geloasa, avea sa afle saraca fata.

311Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 12:05 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Inca ma ardea locul in care depusese un mic sarut pe fruntea mea. Era divin. Doamne eu visez,sau asta chir e realitatea? M-am ciupit destul de tare si am gemut incet de durere. Dar la dracu! Da era adevarat! Tay ma iubea,el,el ma iertase!
Am mers incet spre patutul Tarei si am vazut ca terminase lapticul din biberon. Judecand dupa privirea ei,am dedus ca inca ii mai este fomica,asa ca am coborat cu biberonul in mana la bucutarie. Odata ce am pus laptele in biberon si apoi in cuptorul cu microunde,am auzit o voce feminina la usa. Ceea ce inseamna ca Tay dadu peste o tarfa in calduri. Duh! Nimeni nu avea sa puna mana pe sotul meu!
Am luat biebronul din cuptorul cu microunde si am urcat repede sus. Tara ma astepta nerabdataore dand din manute si picioruse asteptand sa ii dau a doua portie de papa. Am zambit cand cuprinse biberonul cu ambele maini sugand din el cu sete. Era atat de dragalasa. Revenind la ceea ce ma preocupa,ei bine Tay era al meu,il iubesc si este sotul meu,nu voi lasa nici o tarfa sa se apropie de el.
Asa ca fara sa fac nici un zgomot am coborat scarile si m-am indreptat spre usa. Eram in spatele lui Taylor,cand ea ma vazu.
O fulgeram cu privirea incercand sa ii spun tacut ca este pe un teren minat. Ii dadeam sansa se place teafara si nevatamata,daca refuza sansa asta,nu raspundeam de faptele mele.
Am ajuns langa tai si mi-am inconjurat bratele in jurul lui. Automat mana lui merse la talia mea si am zambit.
"-Ai probleme cu aceasta Domnisoara iubitule?" Am intrebat inoncent,apoi mi-am pironit privirea in ochii negrii ai fetei ce statea in fata mea.
El imi zambii.
"-Nu iubit-o,ea tocmai pleca!"
Ea rase si se indrepta spre mine. M-am uitat la ea cu ura,si mai ca imi venea sa imi bag mana in parul ei.
"-Ah tu esti misterioasa Lissa?" O spusese pe un ton batjocoritor,si asta ma deranejeaza cel mai tare.
M-am desprins din imbratisarea lui Taylor si m-am apropiat de ea.
"-Asculta,ai face bine sa te cari pentru propriul tau bine!"
Zambii pervers si isi apropie degetul de pipetul meu. Si-l puse acolo apoi incepu sa vorbeasca accentuand fiecare cuvant cu o inpunsatura.
"-Mmm ma tem ca nu vreau,adica nu plec pana nu primesc ce vreau! Adica pe buncaiunea aia din usa!"
Am vazut negru in fata ochilor,si am prins-o de par pe tarfa. Ea incepus sa tipe incercand sa se elibereze. Trageam de parul ei in jos astfel incat ajunsese sa stea in genunchi.
"-Daca indraznesti sa te apropii de sotul meu esti ca si moarta!"

312Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 12:18 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Ok, faptul ca era furioasa si o lua la capaceala pe tipa nu ma deranja deloc. Mi se parea mirific, arata asa sexi cand o vedeam geloasa. Dar asta imi aduce aminte ca e insarcinata si nu are voie sa se streseze sa se enerveze sau sa se consume pentru orice retardata. O pune in genunchi pe tipa destul de rapid, iar aceasta scancea sub mana Lissei ce se pare ca nu mai judeca.
O prind bland pe Lissa de mana cu care o smotocea pe tipa, trezind-o parca din carnagiu. Ii da drumul la indemnul meu calm si o prind in brate, pentru a nu lasa sa se desfasoare un carnagiu intre ele. Oricum nhu ma interesa alta, deci daca eu nu aveam treaba cu ea Lissa nu avea de ce s ase ingrijoreze, iar asta era sigur.
Tipa se ridica in timp ce eu o tin pe Lissa strans in brate ca sa o calmez.
-Ai face bine sa te cari, daca nu vrei sa fi linsata de sotia mea, spun zambind mandru si accentuand cuvantul "sotie" la fiecare silaba. Aud rasuflarea usurata a lissei si aerul caldut eliberat de ea in pieptul meu.
-Nu o sa renunt Taylor, niciodata, o sa fi al meu! spune ea tipand nervoasa si pleaca, incercand sa-si aranjeze parul.
Zambesc fara sa mai zic ceva, si inchid usa imediat imbratisand-o si mangaindu-i spatele linistitor Lissei.
-Gata iubito, sti ca nu ai voie sa te enervezi, nu baga in seama toate cretinele ce apar la usa si sustin ca ma vor. Sti ca sunt doar al tau pentru totdeauna, spun zambind privind-o in ochii si zambind.
Zambeste fericita ochii licarindu-i a dragoste. Adoram sa o vad asa. Dupa cateva ore bune in care nu facem decat sa avem grija de Tara cand eu cand ea cand amandoi, sa radem sa ne uitam la tv iar eu bineinteles sa am grija de Lissa cat mai bine posibil stiind ca a avut probleme cu prima sarcina, astfel eu faceam totul ca ei sa ii fie bine, aud iar o bataie in usa.
Lissa se ridica nervoasa de langa mine, stiind deja ce gandeste "Daca e tot ea, ii imprastii dintii". Pufnesc incepand sa rad si o urmez incet pana la usa.

313Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 12:43 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Am coobrat decisa sa ii scot cativa dinti tipei aleia insuportabile. Doamne nu avea de gand sa plece fara cativa dinti lipsa nu?
Am deschis usa cu putere si acolo in fata mea,statea un tip sprijint de tocul usii. Era blond iar ochii lui erau negrii ca taciunele. Imi zambii smechereste si imi facu cu ochiul. O Doamne el chiar voia sa ma cucereasca cu chestia aia sau ce?
"-Hai eu sunt Black,Riley Black!" M-a bufinit rasul si am simtit nevoia sa ma tin de stomac,era prea mult,era prea penal.
El se uita la mine ciudat,si eu am ras si mai tare.
"-Zi,sa mori tu!" Am spus eu printre rasete iar el nu facu altceva decat sa se holbeze la mine.
"-Bine ce vrei?"
Se apropie mai mult de mine si isi puse mana pe talia me,am incercat sa ma dau inapoi insa ma stranse destul de tare.
"-Pe tine,Lissa am auzit ca esti o partida buna!" Ahh mai ca imi venea sa ii sparg fata.
"-Stii ceva,ai face bine sa te cari,ca altfel sotul meu s-ar putea sa te i-a la suturi!"
Zambii si ma apropie mai mult de el. Okei recunosc nu era asta ce planuisem.
Se auzii un marait din spatele meu,si am respirat usurata.
"-Ia-ti mainile de pe ea acum!"

314Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 12:54 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Bine ca plecasem pe urmele ei. Statusem in spatele Lissei in tot acest timp, rezemat de tocul usii de la libind vrand sa vad reactia ei. Bineinteles ca nu era placuta iar asta ma facuse sa zambesc. Dar pana aici. Pana la faptul ca a atinso.
Ma duc in spatele Lissei maraind nervos. Nimeni, dar nimeni inafara de mine nu avea voie sa se atinga de ea.
O prinsese de talie, iar eu apar din spatele ei,, spunand sa ia mana de pe ea.
Tipu ma priveste urat si ii da drumu taliei Lissei incepand sa se unfle in pene in fata mea. Ok, acum si mie imi venea sa rad. Nu avea nici jumatate din corpolenta mea si sigur nici jumatate din forta si furia mea cand venea vorba de Lissa.
-Tu esti papagalul care io traga ha? intreaba el facand un pas in fata vrand sa se apropie de mine. Ok, deja intrecea limita bunului simt si oricat de calm eram deobicei, cand venea vorba de Lissa eram in stare sa il ucid in cel mai macabru mod. Fara avertizment si fara sa zic altceva dispar si apar in fata lui in mai putin de o secunda. Tresare si ma priveste uimit. Ii trag un pumn in stomac facandu-l sa cada la picioarele mele in genunchi. Il iau de gulerul camasii ridicandu-l doar intr-o mana in sus, incat efectvi statea in aer fara sa atinga solul.
Ochii mi se fac rosii ca sangele pur, iar corpul si aura mea simt cum cresc , transformandu-ma iar in diavol.
-Asculta bine poponarule, Lissa e sotia mea, iar daca nu ai loc de ea, nu o sa ai nici de mine. Daca te mai vad doar in preajma ei poti deja sa-ti scri testamentul. Vocea imi devenise mult mai groasa, dar ma trezesc din carnagiul ce era sa il fac de Lissa ce ma prinde in brate din spate, sa ma opresc. Stiam ca desi eram demon, nu merita sa-mi mai patez sangele cu al unui idiot, chiar daca facusem o gramada de xrime pana acum.
Ii dau drumu si Lissa ma impinge incet in spate catre intrarea in casa. Eu privesc peste umarul Lissei, aratandu-mi coltii feroce, avertizandu-l din priviri pe tip ca are sa declaseze o bombo mortala daca ma calca pe "cuiiul" genadei.
Simteam cum pulsul imi sparge urechile abia auzindu-i cuvintele Lissei.

315Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 1:11 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

L-am cuprins pe Taylor de la spate incercand sa il opresc sa il omoare pe acel bastard. Nu merita,Tay nu merita sa isi pataze mainile cu acel bastard!
L-am impins in casa,iar el se sprijinii de perete nervos. Era destul de nervos,si nu voiam sa il omoare pe acel tip fara minte.
"-Taylor,Taylor iubitule linistestete!" El respira sacadat,iar ochii ii erau inca rosii.
Doamne imi venea sa ma duc chiar eu la bastardul ala si sa il bag in pamant. Uram cand Taty se enerva atat de rau. Nu voiam sa il vad asa din cauza mea.
El nu imi raspunse,am vazut cum se inrosise la fata de furie. Mainile ii erau stranse in pumnii iart maxelarul ii era inclestat.
Am ridicat sfioasa mana si i-am mangaiat incet fata,am facut conturul de la tampla la maxelar. Era atat de incordat incat se simte al dracului de sexy. Adoram mult asta la el.
Am trecut usor mana peste buzele lui,iar el le intredeschise respriand adanc. Aerul ii iesii din gura ca un suierat si am vazut cum inca nu se calmase.
M-am apropiat de el pana cand eram practic lipita de corpul sau,si mi-am bagat mainile in parul lui,masandu-i usor ceafa.
"-Tay,iubitu-le relaxeazate,bastardul ala nu o sa ne mai faca probleme."
Ochii lui ma privira duios,si am simtit cum ma inmoi. M-am ridicat pe varfuri pentru a ajunge la nivelul lui si l-am sarutat.

316Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 1:24 am

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Scapase la mustata tipul ala. Ar fi trebuit sa ii sarute picioarele Lissei ca reusisem sa ma controlez pentru ea. Sa ma controlez doar de dragul ei, sa nu scap de sub control si Doamne fereste sa o lovesc si pe ea.
Era lipita de mine si simteam cum ma inmoi incet. Era mirifica din doar cateva miscari era in stare sa ma calmeze, sa ma faca sa revin la vechiul eu. Asta era ceva nemaipomenit.
Respir pe portii si ii inclestez talia cu amandoua mainile mele lipind-o de mine de tot. Se simtea minunat sa o stiu in bratele mele, sa stiu ca oricine atenteaza la ea, ea va ramane aceiasi si a mea.
Imi duc capul pe umarul ei simtindu-i mirosul dulce al parului. Respir usor simtind cum firia-mi paraseste corpul. Imi plimb mainile pe spatele ei de sus in jos, aplicand saruturi usoare pe obrazul ei coborand catre gat. Isi baga mai adanc ambele maini in parul meu si tresar usor.
Imi duc o mana in parul ei, inclestandu-mi degetele in buclele ei minunate. Era printesa mea si mereu avea un efect devastator asupra mea.
Mut iar fata si o sarut usor dar salbatic in acelasi timp, simtind cum un fier de gheata-mi strabate corpul pana la degetul mic. Se lipeste deja as ade mult de mine, ca daca putea se baga in corpul meu.
Aud insa celularul, dar incerc sa il ignor si sa profit de moemtul divin cu Lissa, insa bineinteles ca devine stresant, asa ca Lissa se desprinde de mine mergand sa raspunda. Raman langa perete, privind-o cum se indeparteaza si zambind multumit. Era asa sexi tot la ea si cand mergea si cand isi ciufulea neglijent parul si cand era somnoroasa, cand radea, cand manca , totul se transforma in ceva atragator ce ma facea sa fiu mereu un mascul feroce devotat ei.

317Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 9:53 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Reusisem sa il calmez. Doamne recunosc ca imi fusese frica,imi fusese frica ca avea sa scape de sub control si sa il omoare pe tipul ala. Nu ca nu mi-ar fi placut,dar pur si simplu nu voiam sa il vad cum ucide pe cineva.
Mi-a placut cand ma lipi de corpul lui si ma saruta,insa telefonul ala blestemat inceput sa sune.
Asa ca a trebuit sa ma dezlipesc de el si sa raspund.
"-Alo?" Un huruit se auzii de la capatul celuilalt,apoi vocea bastardului aluia imi invada urechile.
"-Papusa,am cam lasat lucururile neterminate,ce zici bombonico am vre-o sansa sa ne vedem?"
Am expirat zgomotos,incepeam sa ma enervez. Ce dracu mai voia?
"-Defapt nu!"
Am inchis telefonul si m-am indreptat spre Tay care ma privea ganditor. M-am lasat sa cad in bratele lui si am oftat multumita.
"-Iubit-o cine era la telefon?" Ma intreba curois,nu stiam sa ii zic sau nu? Daca se enerva iar?
"-Mhh greseala!" Nu l-am auzit insa i-am simtit rasul prin contractiile stomacului.
"-Off Lissa niciodata nu ai stiut sa minti! Deci cine era? " Am oftat plictisita,nu aveam ce face trebuia sa ii spun.
"-Era bastardul ala.!" L-am simtit cum se incordeaza,si apoi cum isi revine incepand sa imi mangaie spatele.
"-Dar l-am trimis la plimbare ai vazut!"
El rase insa nu zise nimic.

318Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 10:04 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Chiar ma unfla rasul vazand-o ca nu stie sa minta. Dar stiam ca incercase sa faca asta doar ca eu sa nu ma enervez iar.
Chicotesc in sinea mea si mergem impreuna sus, unde Tara primeste toata etnetia noastra. Catre seara insa, realizam si eu si Lissa ca Tara ramasese fara lapte si scutece. Ma ofer de buna voie sa ma duc la cumparaturi doar ca Lissa nu nu cumva sa faca efoty. Nu doream sa pateasca ceva. O sarut pe frunte in timp ce ies pe usa, cascand somnoros, mergand alene pe strezile pustii ale orasului, catre hipermarketul ce inca er adeschis.
Mergeam incet, privind amurgul ce se revarsa asupra orasului. Era minunat, imi aducea aminte de frumusetea momentului in care o cunoscusem pe Lissa, momentul in care ma indragostisem fara sa realizez de fata ei inocenta, de sufletul ei ranit de tot ce reprezenta ea.
Gandurile astea adanc ma dezorientasera destul de tare, ca simt doar cu intarziere faptul ca eram urmati din mai multe directii. Oftez lung mergand inainte, nu stiam cine sunt..dar erau demoni, le simteam aurele puternice. Speram sa nu fie prea multi pentru mine. Aurele se intensificat si urechile-mi acapareaza o vajaitura puternica.
Ma opresc brusc si in jurul meu apar vreo trei zeci de tipi inarmati pana in dinti si parand plini de furie pe mine. Ok, ce dracu le facusem? ma gandeam ca posibil sa fie neamurile sau familiile celor ucisi de mine cand ma despartisem de Lissa.
Intru in garda, acestia incepand sa ma atace. Reusesc sa feresc cateva lovituri, pe zece din ei ii pun la pamant cu rani grave si 4 mor ucisi deoarece ma transformam in diavol si mintea nu-mi mai era lucida.
Insa un moment de neatentie, cand mi sa parut ca aud vocea Lissei face sa fiu electrocutat asa puternic ca-mi pierd cunostinta.
Ma trezesc ametit bine, era intuneric si ma simteam imobilizat de ceva. Eram legat de maini de o grinda de fier a unui depozit parasit asa parea. Picioarele-mi erau si ele legate cu ceva asemanator mainile si atingeam cu varfurile picioarelor solul stand legat de maini in aer.
Asta stiam ca nu e semn bun. Dar cine dreacu sa ma fi rapit?

319Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 10:54 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Incepusem sa ma ingrjorez. Ce facea atat? unde era? Ma plimbam stresata prin camera incercand sa nu las gandurile negre sa imi invadeze mintea.
Am simtit o ameteala ciudata si m-am tinut de patul micutei. Mi-am dus mana la abdomen si am repsirat adanc.
Atunci am observat ca verigheta mea stralucea. NU! Tay nu avea cum sa fie in pericol!
Am suspinat speriata si le-am chemat pe Crystal si Amelia sa stea cu Tara.
"-Lissa ce se intampla?"
Au intrebat cele doua in timp ce intrau in casa. Ma imbratisara apoi am urcat toate in camera.
"-Nu stiu,Tay e in pericol!" Le-am aratat verigheta care stralucea.
"-Legamantul Suprem!" Spuse Amelia in timp ce se uita cu o licaririe ciudata in ochi la verigheta mea ce stralucea.
"-Da si nu mai am timp de pierdut! Trebuie sa il caut! Aveti voi grija de micuta mea!"
Am coborat repede scarile si am iesit trantind usa in saptele meu. Trebuia sa il gasesc!
Ploaia imi lipea parul si hainele de corp,insa nu m-am lasat,am continuat sa caut in parcarsi subterane,parcuri,fabrici parasite. Insa nimic.
La dracu! Unde naiba era Taylor?

320Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 11:03 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Simteam ca deja ma dor mainile ce-mi erau legate deasupra capului si ce sustineau greutatea mea. Incerc sa ma zbat dar realizez ca la fiecare secunda in care ma miscam mai brusc sau ma zbateam sa rup legaturile eram electrocitat. La dracu! franghii magice. Nu ma puteam zbate din cauza electrocutarilor, iar corpul meu incepea deja sa transpire incet, stiam ca imi voi pierde controlul firii daca voi ramane asa. Insa o voce feminina, scancita deloc placuta acapareaza camera, iar din umbra subita apare in lumina ce batea pe mine, tipa ce venise la usa mea inainte. Zambea smechereste si pervers, iar ochii ei licareau a...dorinta? ok, cunosteam privirea..si Lissa se uita asa la mine cand era dornica de o partita de amor. Dar una era Lissa sotia mea pe care o cunosteam si nu aveam deloc retineri fata de ea si alta era o straina ce parea obsedata dupa mine.
-Oddd..esti asa frumos...spune ea incet si se apropie de mine, punandu-si mana pe fata mea. Imi afusez un cold nervos si spun cu voce groasa, semne ce deja eram un diavol, iar ochii mei capatasera rosu sangelui.
-I-ati labele de pe mine sau iti semnezi moartea singura.
-Ohhh..raule, decat sa fi asa negativist, nu mai bine ma lasi sa-ti provoc cele mai frumoase si pasionale placeri?
Ce?????? ok, eu ma credeam cateodata obsedat sexual, dar eram defapt inebunit dupa Lissa, eram inebunit dupa ceea ce iubeam dar tipa asta parea sa fie nebuna dupa corpul meu sau dupa...faptul ca eram demon cu fire de inger.
-Tu cred ca nu ai toate pasarelele pe casa fetito, nu ma mai atinge si da-mi drumul, sau ma jur ca te ucid. Incerc sa ma zbat si iar sunt electrocutat mai tare, facandu-ma sa scancesc. Ea zambeste si cu o miscare ce abia putusem sa o vad rute tricoul de culoarea marii de pe mine, lasandu-mi bustul la vedere. Ma incordez cand ma atinge pe piept stiind ca nu pot da in spate. Isi musca buza pervers si isi plimba mainile pe corpul meu. Isi duce mainile la catarama curelei mele de la blugii lasati pe talie si atunci simt cum pleznesc de furie.
-Ia mana de pe mine tarfo, spun tipand nervos.
-Crezi ca doar ea te poate satisface? iti arat ca si eu pot...spune ea zambind pervers aratandu-si un coltusor.Ok, pune pe pauza..era demon. De asta aveam nevoie, de o tipa nebuna, obsedata sexual ce ma "violeaza" ea pe mine. Drace!

321Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 11:31 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Simt verigheta cum imi pulseaza pe deget,si cum ceva ma atrage in alt loc. M-am lasat condusa spre acea fabrica,si am vazut ca era inconjurata de demoni. Drace,trebuia sa ii bag in mormant pe toti? Parca eram o femeie insarcinata,de cand devenisem Fortozzo?
Mi-am dat ochii peste cap si am inaintat catre intrarea fabricii,cand un demon ma prinse de gat si ma izbii de perete. Ahh futu'i! Unde ii erau bunele maniere? Am gemut incet.
"-I-a spune vampirito,ce cauti pe aici?"
Mi-am dat ochi peste cap si am incercat sa ma eliberez din mana bastradului.
"-Mhh am vrut sa o vad pe fata aceea micuta si blonda! O stiti voi!"
Isi dadu capul pe spate si rase zgomots. Drace pute! De cand nu s-a mai spalat pe dinti?
"-Lilyth a zis ca nu vrea musafiri,vrea sa se joace cu noua ei jucarie,i s-a pus pata pe saracul demon. Daca afla Albert,ca s-a aprins dupa fisu' o face una cu pamantul. "
Am ramas masca. Adica ea il rapise pe Tay ca sa ce? Ca sa o futa? Ahh tarfa pamantului!
"-Nu daca o bag eu in pamant prima!" Am spus si l-am aruncat pe acel tip de pe mine.
In cateva secunde un altul incerca sa ma atace,si imi rupsese tricoul in jurul abdomenului meu inca plat.
Am gemut,acela era tricoul meu preferat,boule!
Am dat cu el de pamant si l-am muscat storcandu-i si ultima picatura de sange. Imi promisesem sa nu mai beau sange de om sau e alta fiinta supranaturala,dar vermurile disperate cer masuri disperate.
Am intrat in incapere si acolo am vazut-o pe Lilyth cum il papaia pe sotul meu. SOTUL MEU! Care era legat in lanturi. Ahh pana aici!
Am inceput sa aplaud ca nebuna.Vedeam negru in fata ochilor. Avea sa ajunga inapoi in iad mai repede decat si-a imaginat.
"-Bravo,in asa hal ai ajuns? Sa rapesti un barbat la casa lui ca sa iti satisfaci tie placerile?"
"-TACI!" spuse ea nervoasa,si se apropie de mine. Cand a ajuns aproape am prins-o de par.
"-Esti cea mai mare tarfa pe care am intalnit-o! Si ai un bilet dus spre iad!"
Mi-am ridicat piciourul si l-am lasat sa o loveasca in stomac,aceasta gemul si scuipa sange pe podea.
Se desprinse din mainile mele,cand nu fusesem atenta,iar pumnul ei ateriza in fata mea. Ahh am simtit cum se prelinge sange de la buza si l-am lins cu limba,incercand sa nu ma distraga mirosul propriului sange.
Am impins-o intr-un perete si am inceput sa ii car pumni si picoare pe unde gaseam. Aveam o pofta macabra sa ucid,si nu stiam cum de eram in stare sa gandesc asa ceva.
Ma indepartez de ea speriata si ma lipesc de zid. Eu tocmai voiam sa ucid din placere. Ea nu pierdu momentul si reusii sa ma izbeasca de peretele opus. Am tusit si am scuipat sange. Ahh pana aici! Am sarit la gatul ei si i-am sfasiat artera principala,lasand-o intr-o balta de sange. Nu voiam sa beau sangele ei. Imi era scarba.

322Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Mar Aug 02, 2011 11:56 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

Cand parea sa se distreze mai bine , apare salvatoarea mea . Nu-mi displacea ideea, dar stiam ca avea sa se raneasca. Observ lupta lor, in timp ce eu incercam cumva sa ma desfac din acele lanturi si franghii. Ma mai electrocutez de cateva ori, dar cand deja o vad pe Lissa sangerand si transformadu-se din nou intr-o bestie, ma transform din vointa pura de drsfoste. Rup franghiile primind un sec electric puternic ce ma face sa am o cadere de energie catese secunde.
Imi revin insa repede si ma duc la Lissa ce si ea venise la mine in fura. O imbratisez tinand-o strans in bratele mele. Doar cateva minute...doar cateva minute si deja imi era dor de ea.
Ii simt respiratia sacadata pe umarul meu, brusc insa tresar cand isi infige coltii in artera mea principala. Zambesc insa, stiam ca probabil i se facuse sete cu tot sangele din jurul ei.
O las sa se sature, tinand-o continuu in brate la nevelul meu, adica mai mult in aer decat pe sol.
Ii auzeam scancetele multumite, scancetele si plecaiturile sangelui cei venea in siruri in gura. La un moment dat se opreste si isi scoate coltii din gatul meu. Respir adanc si o sarut repede lingandu-i dara de sange de pe buze.
-Te iubesc eroina mea...spun zambind in timp ce ea inca se lingea pe buze, iar culoarea ochilor ei revin incet la normal.

323Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Sam Aug 06, 2011 9:45 pm

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Sangele lui imi curgea valuri in gura si am gemut,era atat de dulce sangele lui incat nu am rezistat si l-am muscat.
Dupa ce am terminat,el ma saruta tandru. Era atat de bine sa ii simt din nou bratele puternice infasurate strans in jurul meu.
Tricoul meu rupt in jurul abdomenului torna victorios lasandu-mi la iveala abdomneul inca plat. Inca.
Am chicotit si mi-am incolacit degetele cu ale lui. El imi stranse usor mana apoi depuse un sarut mic pe fruntea mea.
"-Si eu te iubesc Taylor! Niciodata sa nu te mai indoiesti de asta!"
L-am sarutat din nou si am uitat de tot,buzele lui erau ca un drog pentru mine. Era morfina mea zilnica.

324Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Joi Aug 11, 2011 11:30 pm

Ioana

Ioana
Admin
Admin

O sarutam cu drag si dor. Nu imi aduc aminte nimic cand ea era in bratele mele. Era ca cel mai dulce drog din lume. Era sotia mea si mamica a doi copilasi minunati. Eram cel mai mandru barbat din lume, dar stiam ca nu com avea liniste.
Brusc o prezenta imi face simturile sa se alarmaeze. O strang in brate pe Lissa mai tare cand brusc cineva da sa ne atace direct. O arunc pe Lissa din bratele mele si prind cu mainile o sulita ascutita ce era cat pe ce sa-mi strapunga fata. Ma incordez puternic si dau pasi in spate din cauza ca venise cu putere. Cineva impingea cu ura sulita si cand privesc mai bine persoana realizez cine era.
-Tu ceri neaparat sa fi ucis nu? intreb afisand un zambet sadic de sub care apar coltii albi pregatiti sa sfasie ceva.
-Nu, tu o sa mori ingeras, o sa mori si Lissa va fi a mea pentru totdeauna.
-Zi sa mori tu , ratatule.Peste cadavrul meu si nici atunci Lissa nu va fi a ta.
Ma opresc in zidul din spate, acesta incepand sa-mi care pumni in stomac. Scancesc de cateva ori dar ma incordez mai tare iar durerea imi estompata de muschii abdomenului. Se opreste si ma priveste supefiat.
-Freate...ai tras la sala? chicotesc si il lovesc in avea fractiune de secunda, izbindu-l de alt zid, facand o gaura prin zid cu el. Imi afisez coltii si simt cum corpul din nou imi creste si sa mareste. Ma consideram deja o gorila pe langa micita Lissa.
Il prind de gat ridicandu-l intr-o mana.
-Asculta bine rahatule, Lissa este stoa mea, doar a mea, ea este acea persoana pentru ca o sa bag in mormant orice-mi sta in cale si in calea fericirii ei, iar tu esti unu din obstacolele cei incurga ei zambetul.
-Ohhh..inainte sa ma ucizi sa sti ca iam tras-o bine si face salbatic la pat.
Atunci simt cum nu mai vad nimic doar negru in fata ichilor, aia insemnau probleme grave pentru el.

325Amurg Violet - Pagina 13 Empty Re: Amurg Violet Vin Aug 12, 2011 12:43 am

Nyko;x

Nyko;x
Admin
Admin

Bastardul ala,tocmai nu a spus ceea ce am auzit! Nu pot sa cred! Adica eu si Riley? Auu nici nu voiam sa ma gandesc!!
Am vazut cum privirea lui Tay se intuneca,si am stiu ca de data asta nu va mai scapa. Tocmai cand voiam sa ma duc spre ei sa ii dau cateva si eu aluia,am simtit un miros dulce,foarte dulce,erau vampiri,si erau multi.
O vampirita cu parul negru,si ochi rosi se napustii asupra mea cu mana inconvoiata ca o ghiara.
M-am ferit la timp apoi am apucat-o de mana aruncand-o in partea cealalata a depozitului.
M-am indreptat repede spre ea,si am actionat direct la gtatul ei lasand-o fara vlaga. Am scotocit in buzunar dupa o brigheta si am dat foc cadavrului.
"-Hai care'i urmatorul? Focul este pregatit baieti!"
Am ranjit cand unul mai tinerel venii suparat spre mine l-am prins de mana,apoi cu cealata i-am rupt gatul aruncandu-l si pe el in foc.
Alti doi se apropiara de mine,lent,erau babaci deci erau letali. M-am ferit de primele lovituri,si atunci am reusit sa smulg o mana babacului aruncand-o in foc,acesta tipa infuriat si ma prinse de gat impingandu-ma in perete. Am scancit,si i-am tras un picior la bilute.
Ha asa iti trebuie! L-am aruncat si pe acela in foc,dar urmatorul veni pe spatele meu si ma trantise la pamant imobilizandu-ma.
La dracu!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 13 din 16]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum